cateva versuri de pe nou album a lui ombladon

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

cateva versuri de pe nou album a lui ombladon

Mesajde ombladon_006 » Sâm Feb 10, 2007 12:38 pm

uite un link cu un concert in care ombladon spune cateva versuri de pe nou album: http://rapidshare.com/files/15815058/Versuri_de_pe_albumul_lui_Ombladon_Cel_mai_prost_din_curtea_scolii_.avi.html
si mai vreau sa ii zic lui Vexxatu Vexx care a deschis topicul: Dezgustat De Ombladon ! Mai este cineva...?(acum este inchis si nu pot sa ii zic acolo) :ca ceea ce a downloadat el nu e de pe ultimu album si e ma veche faza si ombladon are perfecta dreptate,daca toti ar downloada de pe net albumele ei cum ar putea sa mai scoata altele?albumu iese prin martie asa ca mai avem putin de asteptat,oricum cred ca o sa fie super.ascultati versurile lui ombladon sunt marfa.Parazitii rulz ~a
ombladon_006
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Feb 10, 2007 12:22 pm
Localitate: Tg-Jiu

Mesajde sadox » Sâm Feb 10, 2007 9:12 pm

Ata-i o veste super buna daca ar ieshi prin martie,dar de unde shtii tu asta?A anuntzat Ombladon la vreun concert treaba asta?
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde ombladon_006 » Sâm Feb 10, 2007 9:22 pm

am vazut pe un site,dar uite ca nu mai gasesc unde sa iti arat:(ai ascultat ce am pus eu mai sus,are niste versuri super tari
ombladon_006
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Feb 10, 2007 12:22 pm
Localitate: Tg-Jiu

Mesajde sadox » Lun Feb 12, 2007 8:04 pm

Am intampinat nishte probleme la download-ul fishierului pus de tine asha ca vgreau sa te rog daca potzi sa-l pui pe-un alt serviciu de upload cum ar fii http://www.sendspace.com unde imi merge la sigur zic yo.Ahhh shi daca itzi aduci aminte de site sa dai un post aici pe forum sa ma conving de spusele tale.:)Numa' bine!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde HABEEB » Vin Mar 30, 2007 8:57 pm

http://www.youtube.com/watch?v=1Aoh9H6ABM0

piesa noua :) e ok.. asteptam albumul :D
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Nikoo » Dum Apr 01, 2007 3:19 pm

Cred ca ii tare albumul, clipul piesei ¨Noapte buna bucuresti¨ e adevarat, stilul ombladon e valabil veci pururi!
Avatar utilizator
Nikoo
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mar 25, 2007 12:00 am

Mesajde twist » Lun Apr 02, 2007 5:31 am

Ombladon anuntase intr`un interviu ca albumul apare prin Martie. Nu a fost sa fie asa, speram ca in Aprilie sa fie definitivat, si lansat in magazinele de specialitate. Daca tot cumparati albumul, cumparati originalul, si nu incurajati pirateria. Oricum la 2 zile dupa ce va fi lansat, va aparea pe internet, dar cei care sunt cu adevarat rapperi, si cei care traiesc in HipHop, vor cumpara originalul.
twist
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Mar 24, 2007 12:57 pm
Localitate: Oradea

Mesajde Nikoo » Vin Apr 06, 2007 3:17 pm

Cei care respecta munca si efortul unor oameni vor cumpara originalul, oricum ei nu traiesc din vanzarea albumelor, mai sunt si concertele care ii ajuta financiar mult mai mult decat noi cei care le ascultam albumele!
Avatar utilizator
Nikoo
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mar 25, 2007 12:00 am

Mesajde ZOROX » Dum Apr 15, 2007 4:56 pm

Parazitii au refuzat in campania electorala 50 de mii de euro ca sa nu fie taraful vreunui burtos d-ala si sa nu se compromita alimentar in pula mea. Si va intrebati de ce toate vedetele sunt niste tarfulitze ,pai d-asta ba Nikoo pt ca oricum ei nu traiesc din vanzarea albumelor si hai sa le luam de pe net.
Asa ca luati-va gandul de la 4 hamburgeri si dati 20 de lei pe un cd chiar daca oricum ei nu traiesc din vanzarea albumelor

Nikoo schimba-ti dracu avataru ca nu impresionezi pe nimeni chiar daca oricum ei nu traiesc din vanzarea albumelor
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde sadox » Dum Apr 15, 2007 5:03 pm

Foarte bine Zorox,ai argumente foarte solide.:)Daca ar gandi totzi pe genul asta am duce-o mult mai bine in Romania pe plan muzical.
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde ZOROX » Dum Apr 15, 2007 5:13 pm

Rapper-ii romani au impresia ca daca asculta,recunosc un artist ii fac vreo mare ,f mare onoare ca au piesele lui mp3 pe hard. De dat vreun leu nici nu se pune problema.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde twist » Lun Apr 16, 2007 8:57 pm

ZOROX scrie:Rapper-ii romani au impresia ca daca asculta,recunosc un artist ii fac vreo mare ,f mare onoare ca au piesele lui mp3 pe hard. De dat vreun leu nici nu se pune problema.

Un adevarat MC este mandru` atunci cand cineva ii recunoaste munca, si poate nu toti romanii au 40 RON sa dea pe un CD ... daca vreun MC in lumea asta este suparat pe un ascultator al lui , ca ii are albumul .mp3 primit de la un vecin , inseamna ca acest MC nu merita fani, nu merita apreciat, si nu este in primul rand OM , si apoi ARTIST !
twist
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Mar 24, 2007 12:57 pm
Localitate: Oradea

Mesajde zzzzzz » Mar Apr 17, 2007 2:18 pm

Mda ,din pacate RAP-ul nu e Crucea Rosie ,nici un act de caritate si nici vreo petrecere de botez. Pacat de ei.
zzzzzz
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Apr 01, 2007 4:17 pm
Localitate: s

Mesajde ZOROX » Mar Apr 17, 2007 2:23 pm

Mda twist ,doar ca Parazitii nu sunt de la Crucea Rosie ,nici de la vreo fundatie caritabila si nici tobosarii de la botezu' lu fi-tu.

Tu ai munci pe mocca sa devii OM ?
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde Nikoo » Mie Mai 02, 2007 2:13 pm

Ba pula mea mesaj pt sabiosul ala de zoro x, nu esti decat un filipoi, un periodist prost caruia ii bate pizda aia de gura numai prostii, ce pula mea sti tu ce-i ala fan, tu ai mers vreodata 300 km pana in alcala ca sa ii vezi in concert,sau sa te lupti cu morile de vant sa faci o poza cu ei, sau sa dai 250 E pe toate materialele ce le-ai gasit cu autografe, sau fi sincer ai astepta 6 luni dupa aparitia albumului sa il poti cumpara de la un magazin de muzica romaneasca si ala la o distanta considerabila, ai avea rabdarea asta? Pai pula mea eu nu am, asa ca dau duma si iau de pe net sau mil trimite vreunul din tara! Inca ceva ma doare in pula ce crezi tu de imaginea mea, daca vruiam sa te inpresionez puneam o poza cu un poponar!
Avatar utilizator
Nikoo
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mar 25, 2007 12:00 am

Mesajde ZOROX » Joi Mai 03, 2007 11:15 am

Ba Nikoo ,lopatar de Argentina ,singuru loc unde-ai fost tu e cantarea lu gutza -muta-ti-as fatza de travestit mai spre spatele dricului.
hai jet la computer downloada-mi-ai pishatu prin fibra optica.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde Nikoo » Dum Mai 06, 2007 9:32 pm

Ba pula mea, e a doua oara cund scriu asta, mesaj pt sabiosul ala de zorox, ce dracu stiu tu ma ce e ala fan, ai mers vreodata 350 de km ca sa iti vezi formatia preferata in concert, sau sa te lupti cu morile de vant sa faci o poza cu ei, ai dat sute de euro pe toate materialele care leai gasit cu ei, sau spune-mi sincer ai avea rabdare sa astepti 6 luni dupa aparitia unui album ca sa il poti cumpara dintr-un magazin de muzica romaneasca si ala la o distanta considerabila!, pai pula mea ma eu nu am rabdarea asta asa ca dau duma pe net le iau, sau ce dracu crezi ca nu le mai cumpar cand apar! si ce cacat te-ai gasit tu filipoias sa arati cu degetul, si inca ceva daca vruiam sa te impresionez puneam la avatar o poza cu un poponar.
Avatar utilizator
Nikoo
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mar 25, 2007 12:00 am

Mesajde ZOROX » Lun Mai 07, 2007 9:14 am

Nikoo ,lopatar de Argentina,singurul loc unde te duci tu e cantarea lu Gutza ,vezi c-a aparut albumul lui Ombladon - marj la sala de internet , usca-ti-as capsunile si muri-mi-ai de foame pe plantatia de romani.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde Nikoo » Lun Mai 07, 2007 9:19 pm

Ba taiosule am crezut ca te faci dar dai dovada de prostie grupa mare, ce pula mea jignesti ma oamenii asa, se duce fratu la gutza ba ca iti seamana, cand au fost Parazitii in Alcala de Henares a fost clubul plin, cand a fost gutza am auzit ca au fost 5 gutzoshi, cred ca erau fratii tai sau rude ceva! Ba tu crezi ca mie imi place sau crezi ca´s mandru ca ii fur, afla ca nu´s!
Si care e faza, imi castig existenta cum pot mai bine, ce esti complexat de romanii care vin de afara cu tot ce vor, daca ai sange´n pula hai incearca cauta o harta pune degetul oriunde si pleaca!
Avatar utilizator
Nikoo
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mar 25, 2007 12:00 am

Mesajde ZOROX » Lun Mai 07, 2007 11:24 pm

"ce esti complexat de romanii care vin de afara cu tot ce vor"

dar vai ! Ce masina ! Ce jenti ! CLIMA BIZONICA !
Te stiu ,te-am vazut la TV. Data viitoare cand vii cu suc de capsuni pe maini poate mai scapi vreun borcan si pe-un cd cumparat.Pana data viitoare, iti urez downloadare neplacuta si server-e in artere.

P.S: Nu-mi vine sa cred ,esti chiar mai prost decat mine ceea ce e foarte grav.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am


Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron