De ce va plac parazitii

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

aaaaaaaaaaaaaa

Mesajde n.c.c. » Vin Feb 20, 2004 5:24 pm

sunt o trupa care si-a batut joc de muistii care vroiau sa-i traga-n jos

rspkt
n.c.c.
 

Mesajde n.c.c. » Vin Feb 20, 2004 5:37 pm

Insu_Porta_Bilu scrie:Multzi "baietzi de baietzi" asculta mafia da parerea mea e ca parazitii sunt mult mai tari !!!

Parazitii spun adevarul fara frica !!
Cum ar fi sa vezi baietzi rashi in cap ca dau din cap pe Bambi ???
Parerea mea : Teribil de rau

Daca parazitii n-ar fi nimic n-ar fi ...



Va doresc tot ce-mi doritzi voi mie!!!


ME !!!!! I'M JUST JOKI'N THAT
n.c.c.
 

Mesajde tequila » Dum Apr 25, 2004 9:04 am

versuri inteligente, atitudine super...cum sa nu-ti placa trupa asta;)
parerea mea ca sunt cea mai buna trupa de hip-hop de la noi si mai e mult pana sa-i egaleze cineva...
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Mesajde Wanted » Dum Apr 25, 2004 9:47 am

hmm...rimele au flow... canta bine.. au versuri bune... mai ales in melodia Jos cenzura acolo au fost super.. si in general sunt super
expect me `nigga/like you Jesus to come back/expect me!!/i'm comin'!!
Avatar utilizator
Wanted
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde yummy » Dum Apr 25, 2004 9:53 am

citat:
tre sa recunosc k au un stil aparte kre kptiveaza p oricine...din experienta proprie va spun k pana shi manelijti asculta parazitii...e ceva in modul lor d a lua totul "la shto" kre seamana cu vorba aia romaneasca...haz d necaz...lucru kre va patrunde mereu in inima alora kre au destul kreier sa-i asculte


p mine u ;y na nu ma incalzeste cu nimic ca si maneelistii asculta parazitii..si nici pe ei nu cred.............chiar am vaz la tel cand cheloo spunea ca se bucura ca prin lansarea sindr t a reusit sa reduca nr taranilor care le asculta miuzica.......deci mie imi plac para tocmai pt ca spun ce gandesc..fara nici o retinere...si am ragasit o gramada de ganduri de-ale male pe care nu puteam sa le exprim in versurile lor,,adevarat, spuse la super caterinca
ca sa asculti para yo cred ca ai nevoie de ceva cap si sa auzi mesajul din spatele injuraturilor, care sunt alt motiv pt care'mi plac, injuraturi destepte si logice, nu doar bagat scos si tot asa(ex uzzi p alb lu' ombladon)
yummy
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Apr 23, 2004 9:29 am
Localitate: .

Mesajde yoyo_reg » Joi Mai 06, 2004 11:40 am

"Cine-are nevoie de motive?" cam atat am de zis pe tema asta.

PS
CNA: "Vreau picioare lungi sa ma pish la ei in casa"
yoyo_reg
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mai 06, 2004 11:30 am
Localitate: RO

Mesajde yoyo_reg » Joi Mai 06, 2004 11:40 am

"Cine-are nevoie de motive?" cam atat am de zis pe tema asta.

PS
CNA: "Vreau picioare lungi sa ma pish la ei in casa"
yoyo_reg
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mai 06, 2004 11:30 am
Localitate: RO

Parazitzii 4 life!

Mesajde griFFo » Sâm Mai 08, 2004 1:15 pm

Parazitzii 4 life!
;j :sperm:
griFFo
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Apr 12, 2004 3:48 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde LoveVerde » Mar Sep 14, 2004 8:41 pm

am inviat si thread-ul asta, care ne intreaba de ce ne plac parazitii. noi am raspuns. dar uite ca eu sunt in america si am dat la cativa sa asculte parazitii. le place? DA. de ce? NU STIU. nu inteleg ce zic, care e faza... dar suna foarte bine. cea mai buna impresie a facut-o Sindromu lui Cheloo. :)
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Mie Sep 15, 2004 2:41 am

pai si Redman cand a venit in Romania a zis ca i-au placut Parazitii.....nu numai ca a cantat cu ei, da si la Yo a zis ca a ascultat si alte trupe de rap din Romania(nu dau nume) dar ca Parazitii iau placut cel mai mult. Io zic ca Parazitii suna cel mai bine....la versuri sunt si altii buni, insa parazitii sunt niste clasici in hip hop. zic io;)
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde LoveVerde » Mie Sep 15, 2004 3:07 am

daca nu ii placea parazitii, Redman nu canta cu ei. nu zic ca parazitii sunt niste clasici, ci niste "veterani" in rapul romanesc.

oricum, eu ma refeream la ascultatori de rap american, care cand au auzit ce i-am intrebat s-au mirat: rap romanesc? exista asa ceva? nu vrem sa ascultam. si pana la urma am reusit sa pun albumul lui cheloo. reactia a fost: ce e asta? suna super!
eu ma simt f marfa cand aud masini trecand prin campus cu parazitii la maxim :)
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Mie Sep 15, 2004 12:40 pm

pai treaba e cam asa. mai ales cheloo suna f bine si se apropie cel mai mult de stilul din vest(de fapt est pt ei), wutang, chestii dastea, mai ales meth.
suna bine, zic io.
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Parazitii

Mesajde Rated X » Joi Sep 16, 2004 12:16 am

Parazitii reprezinta, dupa mine, 50 la suta din rap-ul romanesc. Nu stiu cum ar fi romania fara ei. Eu ascult Parazitii de ani de zile si nu a existat vreun album pe care sa nu-l simt. Pur si simplu imi plac ABSOLUT toate melodiile lor, indiferent ca de pe albumele solo sau albumele vechi. Stiu ca suna nu stiu cum ... Dar eu cu inca un prieten ne gandeam sa catalogam melodiile in functie de starile noastre, de exemplu cand suntem nervosi ar merge o melodie iar in alte situatii alta.

P.S. "Nici mie nu imi place Parazitii" looool

Bafta
Warning This Post Has Not Yet Been Rated!!
Avatar utilizator
Rated X
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Mar 20, 2004 12:00 am

Mesajde matzaa » Sâm Dec 04, 2004 5:35 pm

hehehe..mah ce mai..is tarrrri..imi plac super mult..mai ales la ce ''perle''scot pe gura.cand iam auzit mam mirat ca mai exista oameni in muzik romaneasca care sa gandesca.si beat-urile is faine..multzam ca exista parazitii..
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Lun Dec 06, 2004 6:59 am

albumu lui chelu a prins cel mai bine aici (sua) pt ca se apropie cel mai mult ca sound cu ce se asculta pe aici
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde matzaa » Sâm Dec 11, 2004 3:42 pm

da cum d a ajuns pan acolo?
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Sâm Dec 11, 2004 5:34 pm

citeste de unde sunt eu ...
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde dan83euthanesia » Sâm Dec 11, 2004 10:52 pm

LoveVerde cred ca exagherezi putin! Suna parca toata lume acum in sua asculta parazitii!no offence! le-am dat si eu aici la prieteni royala mare,codu penal,bug etc. si au zis ca sunt chestii foarte marfa dar nu pot sa zic acum ca lumea moare aicia dupa hh romanesc!se fac chestii bune in romania dar hh romanesc nu o sa iasa afara din romania! Asa ca hai sa fim realisti!peazz!
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde LoveVerde » Dum Dec 12, 2004 12:14 am

in campus la mine se asculta... nu am spus ca se asculta peste tot
te-ai entuziasmat ca boul cand ai citit posturile mele ... mai citeste o data

pax
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde matzaa » Dum Dec 12, 2004 12:21 pm

:A loool...sua??hehe..ce tare.. asa tre'..sa-i dresezi cu parazitzii..go go girl!
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Dum Dec 12, 2004 1:03 pm

normal :)

acuma ne plac parazitii ca au site misto:

http://www.20cmrecords.com

http://www.20cmrecords.com/forum

(mai faceti si voi reclama pe unde puteti va rog)
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde dan83euthanesia » Lun Dec 13, 2004 1:55 am

Fetizo controleaza-ti gura! Am zis numai ca ai exagherat putzin cind ai scris ca pula mea ca wow toti la campus asculta parazitii si ca in sua cdu lu cheloo a ajuns bine si curu meu! Poate au ascultat si le-au placut si o sa asculte mai departe aia 2-3 sau hai 20-30 de la campusu tau ca aud si ei o limba noua si se bucur ca au descoperit si ei o tara numita romania pe harta lor unde america e in mijloc!dar pula mea nu mai vorbii in general asa!ca doi trei care asculta cdu ala nu sunt sua si nici toti de la campus! in romania se face muzica buna!foarte buna si mai buna decit in germania,turcia,jugosloavia si pula mea dar sa nu crezi tu ca acum aia o sa mai stiu in citeva luni ce limba era aia si cum se numea artistu! Le-am dat si eu la prieteni hh romanesc dar acum nu zic ca toata scoala sau ca in germania se asculta acum codu penal/la familia/bug!!! PS:nu suntem la battle asa ca vezi de gura ta ca am scris numai asa de mult ca mai numit bou!si mai enervat! Daca ai ceva de spus zi-mi direct!si tu aia de mai sus la 16 ani : da ne dreseaza cu parazitii la pula ne dreseaza! Mama ce nervi am mai bine ma duc la pat!
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde LoveVerde » Lun Dec 13, 2004 5:59 am

hahahhahaha
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde matzaa » Mar Dec 14, 2004 7:24 pm

'tuh aia mai sus de 16 ani' ~p calm omule..ce esti asa intors pe dos??? ;e
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Rechinash » Dum Dec 26, 2004 5:33 am

sunt un reboot social intr-o tara murdara ..cand e cald judec la rece ..mi se rupe stii ca mi se rupe inima ..
1. nu ai ce sa zici ..oameni zic adevarul .
2. isi traiesc viata
3.uni se mai sterg la gura in amintirea puli
4.ce sa faci traiesti si tuh in tara asta mancamiar toata pula ..ca e de kakat viata si o traiesti si tuh cum poti ..sunt satul de aatatea frecti si discutii ..stiti nici mie nu imi place parazitii ..cand e cald judec la rece ..vezi tuh timpul trece .-----mise rupe parazitii
nu exista cuvinte pt hip hop-ul romanesc la ce au facut parazitii pentru noi ..mafia da`i in pula mea .de terminati
eram ranga atunci cand te`am cunoscut.erau vremuri grele .acum tuh plangi eu rad .doar nu credeai ca in viata te inseala doar privirea
Avatar utilizator
Rechinash
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 26, 2004 12:00 am

Mesajde phlorics » Joi Feb 10, 2005 2:30 pm

bai baietz!...yo am asa un sentiment de intriga care ma incearca la macsim...Oare nici unu din voi nu a incercat sa-i inteleaga pe cei din Parazitii "sub influenta"?!...oare ascultatz parazitii da auziti numa ce va place sh ceea ce vretz?!

Pace!
phlorics
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 10, 2005 2:23 pm
Localitate: Madrid

Mesajde mancuso » Mie Feb 16, 2005 10:42 am

phlorics scrie:bai baietz!...yo am asa un sentiment de intriga care ma incearca la macsim...Oare nici unu din voi nu a incercat sa-i inteleaga pe cei din Parazitii "sub influenta"?!...oare ascultatz parazitii da auziti numa ce va place sh ceea ce vretz?!

Pace!

parazitii sant ca ciorba de burta,ori iti place la maxim ori nici nu poti sa o "mirosi".eu cred ca cine ii asculta si ii inteleg sant persoane care au o mare putere de intelegere a semenilor lor.asa cum spun "avem puterea de-a trece peste tot raul ce se petrece"..
mancuso
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Feb 16, 2005 10:04 am
Localitate: PROximus

Mesajde mancuso » Mie Feb 16, 2005 10:45 am

Rated X scrie:Parazitii reprezinta, dupa mine, 50 la suta din rap-ul romanesc. Nu stiu cum ar fi romania fara ei. Eu ascult Parazitii de ani de zile si nu a existat vreun album pe care sa nu-l simt. Pur si simplu imi plac ABSOLUT toate melodiile lor, indiferent ca de pe albumele solo sau albumele vechi. Stiu ca suna nu stiu cum ... Dar eu cu inca un prieten ne gandeam sa catalogam melodiile in functie de starile noastre, de exemplu cand suntem nervosi ar merge o melodie iar in alte situatii alta.

P.S. "Nici mie nu imi place Parazitii" looool

Bafta

da, pt.ca nu e muzica de cersit simpatia...
mancuso
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Feb 16, 2005 10:04 am
Localitate: PROximus

Mesajde mancuso » Vin Feb 18, 2005 9:45 am

[quote="matzaa"]'tuh aia mai sus de 16 ani' ~p calm omule..ce esti asa intors pe dos??? ]
vi cu mine sus pe bloc? ;b nu de alta,da sa fim la`naltime :G
sa moara fapta!unde ma prinde ziua,ma toarna noaptea
mancuso
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Feb 16, 2005 10:04 am
Localitate: PROximus

Mesajde Pungasa » Joi Mar 10, 2005 10:55 am

Super trupa .....merita sa fie ascultati!
Pungasa
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 10, 2005 10:35 am
Localitate: oradea

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron