Deranjeaza vulgaritatea baietilor?

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Va deranjeaza vulgaritatea Parazitilor?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde Rapper » Joi Mar 04, 2004 3:18 pm

Atata timp cat asculti cu placere si are un mesaj injuratura respectiva ... e OK!
Da multi nu prea inteleg chestia asa !
Deci AdevaRapper ai drepatate cu placerea!
Rapper
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 04, 2004 3:05 pm
Localitate: Craiova

Mesajde AdevaRapper » Mar Mar 23, 2004 10:31 pm

Rapper scrie:Deci AdevaRapper ai drepatate cu placerea!

Daca ai fi citit cu atentie, ai fi observat ca post-ul acela "Si mie imi PLACE trupe precum RASA" era o ironie la adresa mesajului omului dinaintea mea, care din toate textele Parazitii a ales sa citeze unul de la... RASA... :)
Pace!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Joi Aug 26, 2004 11:07 pm

pana de curand nu m-a deranjat cu nimic vulgaritatea din unele piese, altfel nu mai cumparam toate albumele lor... ce nu-mi place mie deloc e felul in care se manifesta ei prin concerte... din moment ce un individ pe numele lui marius moga vine din placere la concertul tau (si culmea! mai e si prieten cu managerul tau), nu cred ca vrea sa te auda pe tine cand urli alaturi de multime "muie moga!"...

grozava strategie de marketing, n-am ce zice!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Asassinu » Vin Aug 27, 2004 12:38 am

Usualflow, ce are a face comportamentul cu muzica? Ia zi-mi, pe tine te intereseaza cat de buni sau rai sunt la suflet, cat de nesimtiti sunt ei sau nu ca oameni? Sau te intereseaza ce canta? Mai gandeste-te...
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

sa pun altfel problema...

Mesajde usualflow » Vin Aug 27, 2004 8:45 pm

tu cum te-ai simti cand niste oameni pe care ii apreciezi ca artisti te-ar injura in spectacolele lor? :yD

bine bine, ca pe moga (de exemplu) nu il atinge nicicum o astfel de atitudine, e alta problema. dar ca moga sunt multi... ma refer la alti artisti care poate ca sunt chiar fani parazitii, ii respecta, merg la concertele lor si le cumpara albumele... in timp ce respectul parazitilor fata de acesti oameni e egal cu zero. nu mi se pare corect. Tie?

si binenteles ca exista o legatura intre comportamentul lor de pe scena si muzica lor. eu cand dau bani pe un bilet la un concert parazitii vreau sa ii vad si sa ii ascult, nu am nevoie de interludii in care sunt injuratzi alti artisti. abia asta consider eu vulgaritate... si nu imi place.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Asassinu » Vin Aug 27, 2004 8:57 pm

te-au injurat pe tine? daca nu, atunci care e problema? e problema lor. eu ii respect ca artisti, nu ca si comportament.
pace
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde IrC » Vin Aug 27, 2004 9:00 pm

Pe mine nu ma deranjeaza vulgaritatea lor, atata timp, cat au mesaj in versuri si nu injura fara rost, cum fac cei de la mafia.
pace
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Sâm Aug 28, 2004 12:13 pm

Nu sunt decat un muist prost care habar n-are de muzica da isi da cu parerea si ii critica pe ceilalti... Sunt un retardat supraapreciat conceput intr-o halta, avortat intr-o balta care se da mare cunoscator intr-ale Hip-Hopuluii...
De-acum inainte sa nu mai luati in seama toate aberatiile si tampeniile pe care le debitez pe acest forum.... Trebuie sa ma intelegeti... Sunt doar un labagiu trist si complexat...

PS: Sug pula in gat pe cent -> Contact pe Yahoo: vlad_2004x
Asassinu
 

Mesajde RappSodic » Mar Sep 21, 2004 10:28 am

dak deranja eu cred ca nu se mai ascultau shi dak pe mine mah deranja eu ascultam manele shi nu aveam toate albumele shi nu shtiam versuri
My name is BOND.....
VAGABOND
www.nimi-k.go.ro
Avatar utilizator
RappSodic
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Sep 15, 2004 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mar Sep 21, 2004 7:01 pm

de multe ori sunt perversi asa si ei (ca sa folosesc un limbaj manelizat)...degeaba-i tot ridicati in slavi!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Mar Sep 21, 2004 10:29 pm

UnCopilutz iarasi simt nevoia sa ma iau de tine. Uita dracului forumul Parazitii ca posetezi de-am pula. Trebuie sa gasesti tu ceva contrí£ tot timpul. Scuteste-ne te rog.
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Mar Sep 21, 2004 10:43 pm

Copilutzule! Ma ,pe mine mai putin ma intereseaza daca sunt perversi sau nu , ca nu sunt curva sa ma ga ndesc la aspectul asta(sa nu credeti ca sunt misogin, exista o gramada de femei pt care am tot respectul).
Deci subiectu era daca deranjeaza vulgaritatea in sensul ca acele injuraturi si cuvinte sa le zicem neadecvate, ar putea fi gratuite. Pe mine sincer nu ma deranjeaza.
peace
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde h0va » Mie Sep 22, 2004 2:08 pm

de deranjat deranjeaza sigur intrebarea ie pe cine?ca pe hh'eri in nici un caz..

pace

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Mie Sep 22, 2004 2:29 pm

pot sa zic ca pe mama o deranjeaza:D.....pt ca oameni ca ea nu asculta si cand aud o injuratura gata nui place. Cred ca de vina e mentalitatea inchisa a vechilor generatii:D
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde h0va » Mie Sep 22, 2004 3:02 pm

nu ie vb de mentalitatea vechilor jeneratzii..ie vb de mentalitatea omului obishnuit de regula..din toate jeneratziile..iezista uameni care traiesk dupa principiul echilibrului shi considera ca orice ie ecstrem ie nociv..de aici shi alergia pe care o faq cand vine vb de tecstele rap..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde LoveVerde » Mie Sep 22, 2004 11:02 pm

comunistii sunt de vina
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

pai mei...

Mesajde phlorics » Joi Feb 10, 2005 3:28 pm

Iceman21 scrie:Chestia e ca uneori tre' sa le zici lucrurilor pe nume.Si ce daca zici p*la,etc.Pe cine deranjeaza chestiile astea sa nu mai asculte Parazitii.Mai simplu decat atat nu se poate.
La restu' "auditie plafuta". :)

Ce nu intzaleg eu e ca vrei sa faci pe filozofu' sh pe cunoscatoru' sh te sfieshti in a scrie "PULA" cu majuscule si te multimesti cu varianta light...: "p**la"...

Pace!
phlorics
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 10, 2005 2:23 pm
Localitate: Madrid

Mesajde nevermind » Joi Mar 17, 2005 11:01 am

imi place sa cred ca versurile celor de la parazitzii sunt mai deep decat ar putea intzlege unii...au multe piese, mult prea multe in care cuvintele vulgare au un sens , sunt folosite ca metafore ori au intzelesuri mai profunde ...cel putzin asha le intzeleg eu ...nu-mi place sa cred ca cei de la Parazitzii sunt atat de superficial incat injura ori vobesc vulgar doar de dragul de-a fi vulgari
nevermind
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Mar 08, 2005 10:16 am
Localitate: pe undeva

Mesajde scratch_rapp » Joi Mar 17, 2005 4:41 pm

pe cine "deranjeaza vulgaritatea baietilor" sa nu mai asculte frate...e hip-hop... ce vreti...?!?!?!?!?!?!
daca nu va convine ascultati fratilor o-zone...
YO!
scratch_rapp
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Mar 11, 2005 9:58 pm
Localitate: acas'

Mesajde act » Lun Mai 09, 2005 11:16 am

Parerea mea? Injuraturile sunt doar cuvinte. Ele jignesc numai daca vrei tu sa te jigneasca. Mai zic un singur lucru: viata fara injuraturi ar fi ca masturbarea :D
act
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mai 09, 2005 10:51 am
Localitate: Timisoara

Mesajde gucitza » Lun Mai 09, 2005 12:34 pm

am citit aproape toate posturile de pe subiectu asta si sunt de acord cu catziva..
pe mine nu ma deranjeaza vulgaritatea lor...chiar ascult uimita si ma gandesc de unde drq au atata inspiratzie, k mie nu mi-ar bashi mintera asha ceva...si in plus, unele injuraturi , cum a mai spus cineva, sunt mai mult metafore, vor sa sublinieze, sa accentueze ceva iar altele sunt injuraturi pe care le folosim totzi..ce haz ar avea parazitzii dc n-ar injura?cum ar mai putea sa ingrozeasca audientaza??
gucitza
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Mie Apr 20, 2005 1:03 pm
Localitate: la munk

Mesajde zsa_speck_zsa » Vin Iul 01, 2005 5:59 pm

muffinass scrie: Aproape tot albumul lui cheloo este de o vulgaritate care nu este necesara (vezi "strange-ti bucile"). Scuzati-ma, dar pentru mine melodiia asta mi se pare cel mai jos si chiar cel mai penibil atac asupra oricarui organ de guvern (comunist sau nu).


ai observat cumva cum se numeste albumul lui cheloo?
zsa_speck_zsa
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Noi 22, 2004 8:59 pm
Localitate: timisoara

Mesajde anarhyaavapk » Lun Iul 04, 2005 10:45 pm

nu deranjeaza chiar prinde la public......mie imi plac foarte mult.....is penali, nu stiu cine zicea ca dak nu mai injura nu o sa mai aiba succesul asta.....succesul lor nu consta numai in injuraturile lor.....eu succes datorita muzicii pe care o fac....si celor care nu va place chiar nu inteleg de ce ati mai postat si de ce mai ascultati dar poate ca gresesc eu :banana:
ScAnDaL
Avatar utilizator
anarhyaavapk
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Iul 02, 2005 11:00 pm

Mesajde cortexsdna » Sâm Aug 20, 2005 12:09 pm

sa faca frate infarct. A-) A-)
cortexsdna
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Aug 19, 2005 7:51 pm
Localitate: romania

Mesajde darkSniper » Lun Aug 29, 2005 12:19 am

de 9 zile na mai scris nimeni p'aici frate. bun, scriu io. cumpar de la magazin cd-ul meu original cu Parazitii si sar in masina unde il infig in CD-Player.Incepe sa cante cu ritmul ala original pana cand mama care conducea (sant minor ;M :nervos: ) se enerveza cand aude ca din difuzoare ieseau numai pule, pizde si injuraturi si il scoate. Acasa si cu prieteni al ascult cu vol la maxim dar este greu sa gasesti pe unu de 30 de ani sai placa Parazitii. Ptr mine cu cat sant mai multe injuraturile si gaoazele care fac muzica cu atat este mai original si mai tare. :beau:
darkSniper
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Iul 26, 2005 12:38 am
Localitate: aaa

Mesajde Ramuna » Joi Sep 01, 2005 11:21 am

parazitii= limbaj explicit... Poate vulgaritatea baietilor deranjeaza persoanele mai in varsta... Pe cine deranjeaza cuvintele obscene nu are decat sa se duca sa cumpere albumele celor de la 3 sud est, Blondy... Ce le dam noi trupelor astea ? M**e

and remember: parazitii rulzZz
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Sep 01, 2005 11:26 am

darkSniper scrie: Ptr mine cu cat sant mai multe injuraturile si gaoazele care fac muzica cu atat este mai original si mai tare. :beau:


Asta pt ca ai un nivel ridicat de cultura!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Sep 01, 2005 11:51 am

Asta pt ca ai un nivel ridicat de cultura!

bre chesule. dejaba zici tu, dar sa stii ca io am neste cunostinte care au o cultura mult mai mare ca a ta si carora le plac injuraturile si gauzele din muzica.
daca nu ma crezi ca au cultura mai mare, afla ca din porumbu de anu trecut au crescut doo vite, trei porci si 10 iepuri. tu ce cultura ai avut?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde edd » Dum Sep 25, 2005 11:03 pm

bai in pula mea ce intrebare e asta? daca nu ar injura ar fi melodiile mai monotone.. plus de asta la o petrecere cand ejti manga nu it place sa se auda tare pula si pizda and shit? io jtiu ca mie imi place.. oricum e prea prost pusa intrebarea.... (fara suparare)
hai bafta ma duc sa :beau:
Avatar utilizator
edd
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Oct 05, 2005 5:11 pm

are rost sa mai scriu ce scrisa mai sus pischesu?
bre pacat muzica ca muzica, da multi ipoperi sunt terminati rau de tot.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron