Deranjeaza vulgaritatea baietilor?

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Va deranjeaza vulgaritatea Parazitilor?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde edd » Mie Oct 05, 2005 8:06 pm

mha frate nu are rost sa va certati pe tema asta.. nu it place frate nu asculta.. te obliga cineva.. fiecare cu gusturile lui... oricum .. parazitii 4 ever pe 9 octombrie vin in gl :D
Avatar utilizator
edd
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde RallyShady » Dum Oct 09, 2005 4:11 pm

bai...deci..parazitzii au versuri tari..mai si exagereaza,dar au si ei ceva de spus..bine k nu'i o melodie fara o injuratura sau ceva..zilele astea kiar vin in galati au cocert...da nu ma duc
Avatar utilizator
RallyShady
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Vin Sep 09, 2005 11:00 pm

parazitii-vulgari??!

Mesajde beculetz_girl » Dum Oct 09, 2005 4:30 pm

parazitii sunt cei mai tari, si sunt si misto! oricat de vulgari ar fi, o sa ramana in picioare pt ca sunt THE BEST!! toata lumea ii asculta, au audienta baietii, nu cred ca rapperii adevaratzi (asa ca mine :D) ii vor considera vreodata vulgari, iar daca asculti parazitii nu inseamna ca esti vulgar! de tinut minte asta!!
beculetz_girl
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Oct 09, 2005 3:52 pm
Localitate: la net

Mesajde edd » Lun Oct 10, 2005 9:24 am

am autograf cu para pe poster weeeeeeeeeeee l-am luat aseara d la concert... ce pizda a putut sa fie concertu moama!!!!!!!!!!!!! erau beti manga si tot mai beaua cu sticla pe masa lu freaka cheloo cu bere ursus parca =)) si ombladon nu am putu sa imi dau seama sa ma ajute cinva oricum era tarie si era si ditamai sticla si bause jumate :O si cand am vb cu el mi se parea treaz ...dar plm... se tine bine dreaq :D is inebunit dupa para ggg!!! :n: A-)
Avatar utilizator
edd
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde Dia » Lun Oct 10, 2005 9:50 am

Era Jack Daniels ... cu o sticla de-asta se urca mereu pe scena ... ! Ti s-a parut treaz pt ca nu stii cum e el treaz in realitate :P ce-am inteles eu din postu tau : esti innebunit dupa Parazitii pt k pe scena s-au urcat betzi mortzi dar cand ai vb cu ei nu pareau betzi ... se tzin bine dupa bautura deci sunt idolii tai ... interesant :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Oct 10, 2005 10:07 am

se tzin bine dupa bautura deci sunt idolii tai

nu bre ruacaro. ie idolii lui penca injura, fut si beau. Niica nu stii.
auzi, da de cantat, canta?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Dia » Lun Oct 10, 2005 10:14 am

Din cand in cand mai si canta :P da fac multe alte lucruri interesante la concerte ... trebuie neaparat sa vezi ( daca n-ai vazut deja ... ) ! nu stiu nika io ... noroc ca esti om de baza aici si imi explici si mie una alta ! Ruacherii au pretentii mai mari de la idolii lor ... asta cu "injurat futut baut" nu e mare lucru pentru noi !! :P
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Oct 10, 2005 10:24 am

deci nu ma lua pe mine cu cuvinte dastea grele gen "pretentii". stiu ca iesti ruacara si ca nutz place ca e vulgari. mua, ce manerveaza pe mine ruacherii astia ca tine :D

pese: cel mai tare subect de pe ipop
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Dia » Lun Oct 10, 2005 10:26 am

Deci imi cer scuze ... daca stiam dadeam link la DEX sa citesti acolo esplicatie ... :P ma deranjeaza extrem vulgaritatea lor...nu-i ascult nu vreau sa-i vad nu vreau sa stiu nimic despre ei ... :D ! asta e ! recunosc ! Rucherii ie oameni finutzi ... ! Pe tine te enerveaza oamenii finutzi ca ruacherii si ruacheritzele ? :)
p.s : apreciem contributia unui iuzar important ca tine la dezvoltarea forumului de ipop :P
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde o_tzestoasa » Mar Oct 11, 2005 9:29 am

hai sa fim seriosi! pe albume scrie negru pe alb, vorba lor, "ba, atentie, contine versuri vulgare"..cu alte cuvinte, fiecare romanas are posibilitatea de a alege sa le cumpere albumele sau nu, sa schimbe postu tv cand apar (si oricum sunt ultra cenzuratzi) sau sa asculte alte vulgaritai - gen "pe la spate, pe la spate".. deci nu are de ce deranja vulgariatea lor, atata timp cat poti alege daca ii asculti sau nu, k doar nu-ti sta nimeni cu pistolul la tampla sa-ti zica Parazitii pe unde-si baga p***. Parerea mea. Iar despre afirmatii gen "nu-s ei asa inteligenti sa scrie versurile"...hai lasati-o balta. Sunt mai inteligenti, in vulgaritatea lor, decat juma dintre restul...
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde fandebil » Mar Oct 11, 2005 4:48 pm

nu!probabil toata lumea si-a dat deja seama ca parazitii nu injura ca mafia,doar sa para interesanti.varietatea temelor pe care le abordeaza este cel mai bun argument pt.faptul ca au ceva de spus.limbajul vulgar...vine de la sine.nu poti sa critici politicienii sau manelistii sau altceva,multumindu-le cordial pt.ca exista.zici da-i in pm si gata.cam asta cred eu ca e treaba cu limbajul vulgar.treaba misto e ca ei au si injuraturi originale,care prind la fix...
fandebil
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Oct 10, 2005 11:00 pm

Mesajde Hasis99 » Joi Oct 13, 2005 4:02 pm

Ba au 10 procente idei bune, bravo...dar restu e de dragu de a ataca lumea...numai injuraturi gratuite...hip-hop-ul mai inseamna si altceva nu?...I-am vazut in concert...neinteresant...vin beti si daca nu ar sti publicu versurile cred ca le-ar uita si ei...pacat de ideile bune ca-s exprimate prin prea multe injuraturi...pula mea...
Hasis99
Junior Member
 
Mesaje: 106
Membru din: Vin Oct 07, 2005 1:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde anarhyaavapk » Joi Oct 13, 2005 7:31 pm

Dia scrie:Era Jack Daniels ... cu o sticla de-asta se urca mereu pe scena ... ! Ti s-a parut treaz pt ca nu stii cum e el treaz in realitate :P ce-am inteles eu din postu tau : esti innebunit dupa Parazitii pt k pe scena s-au urcat betzi mortzi dar cand ai vb cu ei nu pareau betzi ... se tzin bine dupa bautura deci sunt idolii tai ... interesant :)


faza e ca ei chiar nu aveau nimic dupa ce bausera atat erau chiar treji :n: si nu cred eu ca lui EDD ii place doar pentru faptul ca au urcat betzi mortzi pe scena sau cum ai spus tu pentru ca ei asa fac la fiecare concert de al lor altfel nu au flitul ala cu astea. mA ROG.....AU FACUT UN SHOW PREA MISTO LA gALATZI SI SUNT THE BEST SI nu nu deranjeaza vulgaritatea lor sunt ok asa. si multi pe care ii cunosc dupa fiecare concert de al lor erau mai inebuniti dupa parazitii asa ca ei au un succes foarte mare si ma mir dak va disparea vreodata. Mie imi plac foarte mult.
:dir:
ScAnDaL
Avatar utilizator
anarhyaavapk
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Iul 02, 2005 11:00 pm

Mesajde fandebil » Vin Oct 14, 2005 12:33 pm

ciudat,hasis99!daca ai fost la concert(oricare din ele)m-as fi asteptat sa observi si altceva in afara d faptul ca vin beti...daca ai descoperit 10% idei bune,eu zic sa mai asculti,poate te prinzi si de celelalte 90%...treaba cu injuraturile e ca toata lumea vb.asa...la scoala,in parc,la metrou,oriunde.vad ca pana si tu vb asa...atunci de ce kkt sa scoata albume fara injuraturi??pt.mama?daca ti se pare ca abunda astea,poti sa cumperi albumele cenzurate.pe cuv.meu ca astea ii plac si mamei!
fandebil
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Oct 10, 2005 11:00 pm

Mesajde Hasis99 » Vin Oct 14, 2005 4:03 pm

fandebil scrie:ciudat,hasis99!daca ai fost la concert(oricare din ele)m-as fi asteptat sa observi si altceva in afara d faptul ca vin beti...daca ai descoperit 10% idei bune,eu zic sa mai asculti,poate te prinzi si de celelalte 90%...treaba cu injuraturile e ca toata lumea vb.asa...la scoala,in parc,la metrou,oriunde.vad ca pana si tu vb asa...atunci de ce kkt sa scoata albume fara injuraturi??pt.mama?daca ti se pare ca abunda astea,poti sa cumperi albumele cenzurate.pe cuv.meu ca astea ii plac si mamei!



Frate n-ai inteles...n-am zis ca ma deranjeaza ca injura...dar si-au facut un scop din asta...eu sunt de parere ca hip-hop-ul inseamna mai mult...am fost la 2 concerte de-ale lor...nimic impresionant...tocmai pt ca injura toata lumea tot timpul vreau sa aud ceva mai mult pe banda...fiecare e liber sa spuna ce vrea si sa asculte ce vrea...am ascultat destul parazitii inca din 99 si chiar albumele vechi...inainte de a avea succes nu injurau atat de mult...mai aveau in cap si altceva in cap in afara de alcool si droguri...eu cred ca mai putine injuraturi le-ar fi adus aprecierea mai multor oameni care de fel se sperie de injuraturi...iar cele10% idei bune le apreciez si e pacat ca nu gasesc mai mult...incerc sa inteleg ce e bun la fiecare....
Hasis99
Junior Member
 
Mesaje: 106
Membru din: Vin Oct 07, 2005 1:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde memetshot » Vin Oct 14, 2005 4:17 pm

hasis: ultimu post ai o mare bila alba. in fine un ipoper care intelege ca de la injura ca poola non stop, pana la a transmite un mesaj e cale lunga, cheste pe care se pare ca baietii de la parazitii au uitato. da ce conteaza daca pentru pustii de 15 ani ei is ciumegi ca beau si injura live si in direct.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde fandebil » Vin Oct 14, 2005 4:26 pm

k,hasis,am inteles.ai dreptate la faza asta.e o mare diferenta intre c au scos pana la irefutabil,condoleante si c au scos dupa.dar nu prea a fost nimic notabil de atunci.adica nici un album.primii 10 ani?nou-fuck you rom!violent?2 mel(no comment).poate praf...mai vedem cand iese.apoi vb.cu certitudine daca s-au plafonat in vituperatii sau a fost o perioada d...relaxare...
fandebil
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Oct 10, 2005 11:00 pm

Mesajde edd » Vin Oct 14, 2005 11:56 pm

memetshol.... poate nu m-am exprimat eu bine.. nu sunt ciumegi ptr mine ca beau... ci ptr ca scot nijte melodii super tari.... chestia cu stickla de jackdaniels (ms care mi-ai spus :D ) era doar doar o observatie.... pushtii de 15 ani.. bai in pula mea pot sa pun acolo si 30 de ani ... mai comentai? ce ziceai... va lgati atat de varsta... mi se rupe mie pula ..... cativa dintre voi " fiecare ask ce vrea" perfect de acord ,dar dupa aia cand nu iti convine ceva sa vii sa loveshti in stanga si in dreapta cu insulte....
oricum para the best ptr mine...

p.s nu te mai lega de varsta mea.. io macar nu ascund varsta... te simti complexat?

btw ms ava :D :*
Avatar utilizator
edd
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde Hasis99 » Sâm Oct 15, 2005 10:48 am

Ma bucur ca am ajuns sa ne intelegem memetShol si fandebil...ascult de mult timp...si chestii destul de variate (mult din afara)...pot spune ca Parazitii au lasat social-politicu mai moale si au dat-o in caterinca...cu toate ca am inceput cu gangsta stilulu social mi se pare cel mai real si pur stil de hip-hop dar din pacate nu si cel mai reprezentativ...lumea ne-a pus eticheta aia de toti drogati, betivi, inculti, ca stim doar sa-njuram si sa facem scandal............in afara de faptu ca traim viata cu mai mult ritm si libertate de expresie suntem niste oameni normali.........si mai e o chestie libertatea e libertate...nu conteaza daca e buna sau rea e LIBERTATE...iar Parazitii sunt liberi...chiar daca isi baga si isi scot mereu...uneori e marfa cand fac in ciuda unora dar cam multe clipuri interzise??!! nu credeti?!...trebuie sa iasa si cu ceva acceptat de lume...in state si bunicii asculta hip...la noi mai putin...mama de exemplu asculta 2PAC...si are ce...bine asta pt ca nu-ntelege versurile exact...Pace!
Hasis99
Junior Member
 
Mesaje: 106
Membru din: Vin Oct 07, 2005 1:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde edd » Sâm Oct 15, 2005 1:26 pm

looool hasis tare faza cu 2pac =))) (pot spune ca si maicamea asc para.. ptr ca altceva nu pre asc.. si s-a obisnuit :P =)) )
Sunt de acord cu tine, in ce ai zis :P gg para :D
Avatar utilizator
edd
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde adry » Sâm Apr 08, 2006 11:29 am

daca ei nu ar fi vulgari nu ar avea nici un haz....uitati-va la bug mafia cat incerca sa ajunga la nivelul parazitiilor.dar degeaba...poa' sa fie ei vulgari k nu reusesc...parazitii stiu cum sa foloseasca "cuvinte urate"....stiu unde si cand sa le plaseze...respect pt parazitii
adry
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Dec 29, 2005 4:58 pm
Localitate: acasa

Mesajde Spike Smoke » Mie Apr 26, 2006 4:09 pm

Anu' trecut nu au venit Parazitii la balu' bobociilor pt. k nu le place la profesori k vezi doamne is vulgari(chiar dak elevii hotarasc cina sa vina).IMPUSCATI-VA!!!!!!!!!!!!
Pe mine unul nu ma deranjeaza k injura.Atata timp cat au mesaj si prezinta realitatea n-am nimik impotriva.Is cei mai tari!RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pe cine deranjeaza sa nu asculte.
Avatar utilizator
Spike Smoke
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Apr 24, 2006 11:00 pm

Mesajde Spike Smoke » Mie Apr 26, 2006 4:10 pm

Pe mine unul nu ma deranjeaza k injura.Atata timp cat au mesaj si prezinta realitatea n-am nimik impotriva.Is cei mai tari!RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pe cine deranjeaza sa nu asculte.
Avatar utilizator
Spike Smoke
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Apr 24, 2006 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Joi Apr 27, 2006 6:59 am

Spike Smoke foloseste cu incredere butonul "Edit"
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde nokia2010 » Vin Iun 09, 2006 11:34 am

Pe mine nu mă deranjează, dar e enrevat că o deranjează pe miacă-mea (pe chestia asta nu pot să ascult Paraziţii cand e ea pe acasă!).
P.S. Ştiu destule persoane care nu zici că ar asculta Paraziţii, dar ascultă şi nu le deranjează aceste cuvibte horipilatoare pt. mulţi!
Avatar utilizator
nokia2010
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde omu_dn_lift_bah » Joi Iun 29, 2006 3:52 am

ce ar vrea..sa reprez " ce intrebare stupida"..un " da bah imi place..ce pm ma intrebati" categorik , sau....dreaq..nu inteleg..sincer..vulgaritatea ..e....mai mult dekt necesara..in rapp..hip hop....si...in parazitii..e..mik parte din alea mult.e..kre face parazitii o trupa..NR 1..poate..(sigur de fapt)..cea mai buna trupa romaneask..
omu_dn_lift_bah
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Iun 29, 2006 3:13 am
Localitate: p wc duh..buc

Mesajde sadox » Joi Iun 29, 2006 11:19 pm

De-o vreme incoace urla vantu' pe forumul asta shi dintr-o data...HABEEB eshti chemat la datorie! (shtii tu..).
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde HABEEB » Vin Iun 30, 2006 7:28 am

:D

i`am dat un pm.. poate o sa priceapa ca aici nu e irc/ymsg

si ontopic.. as zice ca rapul fara pula e ca femeia fara gura.. adica nimic
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

imi palc la nebunie baietii

Mesajde trinyty » Joi Aug 03, 2006 2:55 pm

genicon scrie:"Te miri ca injur/ Nu m-a-nvatzat mama, m-a-nvatzat strada asa ca te f*t in c*r"
Va deranjeaza faptul ca parazitii sunt vulgari (de amintit "Cel mai vulgar album de la inventarea limbii romane")??? Va place asta? Nu aveti nimic impotriva? La toate intrebarile - de ce?????????
Ar mai fi hip hop-ul parazitilor acelasi fara un pu-la-la, pu-la-lalalala sau toate cele (care bip mea in bip mea a supt bip aici bai nene?) Tare curios sunt ce credeti....

Am zis (ziceti si voi)

...Mi se par foarte oroginal si clar te fac sa iei porcariile din viata in ras.Fara ei,cred k nimik nu ar mai fi fost la fel.Cu toate injuraturile lor,cu tot,sunt super tari. ==D
trinyty
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 03, 2006 2:30 pm
Localitate: buc

Mesajde trinyty » Joi Aug 03, 2006 2:59 pm

Am fost prima data (si singura data)la un concert Parazitii in vara asta la Costinesti..pacat k doar o data am avut ocazia sa ii vad.Mi a palcut mult concertul,atmosfera a fost incendiara..am cantat o data cu ei toate versurile...Am mai uitat de necazuri ....
trinyty
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 03, 2006 2:30 pm
Localitate: buc

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator