Cheloo, FDD, Ombladon

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Care este cel mai tare membru al trupei?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde maxx1nsane » Dum Sep 04, 2005 10:16 am

imi este cam greu sa decid aces lucru...totzi sunt buni....
greu...
pana la urma am votat cu chelooo...nu shtiu de ce tocmai el......dar l-am votat....
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde sadox » Dum Sep 04, 2005 10:53 pm

S-au skimbat?In ce sens?Da' nu trebuia sa mai pun astea 2 intrebari la scurt ca shtiu yo la ce te referi:),dar nush daca o sa am dreptate,sa vedem:pai pana la albumu "Categoria Grea" (pentru ca yo de akolo simt schimbarea) au facut o muzica super de caterinca shi cu mesaje cat mai directe catre public,insa de la "Categoria Grea" parca-parca au lasat-o ceva mai moale cu genu acela de caterinca "comestibila in masa",au trecut la mesaje mai dure, mai ascutzite cu un umor adresat mai mult "celor care simt cu adevarat cu ce se mananca hh-ul",shi k sa dau un exemplu cat mai clar pot sa zik ca inainte de 2000 prin 1997-1998,vedeam pe strada pe unii shi pe altzii care n-aveau nici o treaba cu hh-ul dar ascultau parazitzii la concurentza cu piese pentru dat din buci,ceea ce mi se parea teribil la vremea aiah,imagineaza-tzi ca pe langa mine a trecut unu cu o mashina straina la mana a doua imprumutata de la taica-su cu parazitzii datzi la maxim iar in cealalta zi m-am trezit cu respectivu trecand prin fazta casei mele cu mashina ruland de mama focului gutza and shit,bleaaahhh.Drept urmare pot sa spun impacat ca dupa 2000 parca s-a mai redus din numaru' manelishtilor shi a altor "rase" care asculta para' sau cel putzin asha imi place mie sa cred pentru ca exceptzii sunt kiar daca mie imi displace asta.:))Orikum skimbarea asta la Parazitzii e binevenita de cand cu clipurile "fuck you romania" shi "violent" shi sper s-o tzina in ritmu' asta.

P.S. E greu sa ascultzi "din dragoste...in toate felurile" cand ai prieten.:)Scuza-ma daca deranjez dar prietenu tau e fanul formatziilor "trupe de-o vara"? (a nu se intzelege greshit,ca te-am jignit sau altceva era doar o intrebare inofensiva:)) .Orikum daca mai vizitezi threadu' asta pentru raspuns sper ca te-am lamurit.:)PACE!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Ramuna » Lun Sep 05, 2005 12:05 pm

dap, sadox, ai avut dreptate in ceea ce ai zis legat de parazitii... intr-adevar s-a vazut schimbarea... dar oricum intre timp au aparut si schimbari in sens negativ daca pot spune asha... Nu ti se pare ca au cam intrat si ei in patima banilor iar melodiile lor acum au devenit prea prea comerciale? Gandeste-te la Irefutabil, ala mi s-a parut mie cel mai mishto album... Acum, cand scot o melodie, o mixeaza o invart in toate felurile... de lene? Mi se pare ca scot o piesa noua din ce in ce mai greu... Poate doar mi se pare, as vrea sa shtiu si eu ce crezi... S-au schimbat cumva pentru bani? de ombladon stiam de mult cum e , dar se pare ca il cam trage in jos si pe cheloo....


Eram pe jos cand am citit ce ai zis de prietenul meu, fan " trupe de-o vara" ... ce gen de muzica asculta el? pai hip hop si rapp la greu... Asculta parazitii, methadon si deceneu... :scaun:
Iar prietenul meu nu ma lasa sa ascult parazitii ca din cate zice el nu e prea frumos ca o fata sa asculte genu asta de muzica... mai ales cand majoritatea mesajelor sunt adresate femeilor...si nu ma refer in sensul bun... el zice ca nu inteleg mesajul... Si se supara mai ales atunci cand vb , ca ii mai dau o replica din parazitii :)) :dir:
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde sadox » Mar Sep 06, 2005 11:50 am

In mesaju asta o sa incerc sa fiu cat mai scurt shi mai sumar(da' nu bag mana in foc c-o sa-mi iasa:)) pentru ca am palavragit mult in postu' anterior:).Tu ziceai sa vorbim despre faptu ca Parazitzii s-au skimbat din kauza banilor,shi am vazut ca l-ai aratat cu degetu' in special pe ombladon.Mai nu shtiu ce sa zik in legatura cu materialismul asta,adika shtii shi tu vorba aceea:toate bune shi frumoase pana se ajunge la bani(okiu dracului:)).Hai sa revenim inapoi la subiect ca am deviat putzin pentru un rand shi ceva.Ashadar acuma vreau sa te intreb shi yo vizavi de Parazitzii sau vizavi de ombladon,de ce l-ar trage in jos pe cheloo tzi se pare tzie ca are fumuri in kap sau....pentru ca din cate am auzit despre el cika ar fii de treaba.Acuma normal ca odata ce simtzi gustul banilor se poate sa te skimbi in sens negativ dar totushi.....

P.S.Shi am zis c-o sa fiu la scurt pe subiect dar uite ca nu mi-a ieshit defel.Shi ca tot am pus post scriptumul asta (un fel de off-subject) yo kiar speram sa gushti gluma cu "trupe de-o vara" k sa mai destindem atmosfera,dar mi se pare super aiurea faza cum ca "bai fetele n-au voie sa asculte Parazitzii ca vezi Doamne au un limbaj murdar",yo consider ca atata timp cat se intzelege mesaju' nu conteaza ca eshti fata , baiat sau invers,d-acord?:)
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Ramuna » Mar Sep 06, 2005 3:25 pm

Cu privire la subiect... Mah mie cheloo mi se pare cel mai de treaba din trupa... Mi se pare ca Ombladon si-a cam luat fumuri si tocmai din pricina banilor... Nu sh exact ce se petrece in capul lor... Tot ce sper e sa nu si-o ia prea rau in cap sa ramana aceiashi de pana acum pt ca de-asta ne place muzica lor, modul lor de a gandi... Iar in ultimul timp nu sh daca ai observat dar se avanta in tot felul de scandaluri.... daca pot spune asha. Un exemplu? ceea ce s-a intamplat la costineshti, cand au batut-o pe tipa aia doar pt ca le-a facut o poza, sau cand au pus-o pe o tipa sa se urce pe scena si apoi au scuipat-o si i-au pus pe aia sa o huiduie... asa ceva nu se face! e adevarat ca si tipele alea au avut parte de vina dar totusi.... asta nu are legatura cu subiectul dar oricum... Si nu sh exact sa iti explic din ce pct de vdr s-au schimbat dar eu chiar simt schimbarea... Ti-am spus daca ar fi sa aleg intre fuckeri sau de dragoste in alte feluri si violent sau fuck you romania, adica dintre atunci si acum as alege atunci... Imi placeau mai mult mesajele transmise pe atunci decat cele pe care le transmit ei acum ! nu sh asta e parerea mea....
Iar cat despre chestia asta cu prietenul meu, sh, nu e corect sa se zica , ca fetele nu au voie sa asc parazitii doar pt ca sunt fete si pt ca parazitii au un limbaj aparte... dar nu am ce face, altfel se supara.... tu ai prietena? ea ce gen de muzica asculta? :a:
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde Ramuna » Vin Sep 09, 2005 2:53 pm

sadox. credeam ca nu mai raspunzi pe forum... :( dar abia acum am vazut ca mi-ai trimis un mesaj privat... ce mai faci? eu nu am mai asc parazitii de o sapt, cauza o shtii si tu : prietenul. :D
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde sadox » Dum Sep 11, 2005 10:47 pm

Bine ca ai captat mesaju meu pe privat,macar shtiu ca nu l-am trimis degeabah:)).Doar nu credeai ca lasam discutzia asta ashah balta doar ca am vrut sa-tzi zic pe privat parerea mea personala (a nu se intzelege greshit:)) despre parazitzii,shi despre ce m-ai intrebat tuh:).Pai nah nu c-ar trebui sa spun asta public da' e greu in zilele noastre sa ai prieten shi sa ascultzi parazitzii.LOL.:)).
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Ramuna » Lun Sep 12, 2005 1:40 pm

ma doare capu de mor... am fost la o nunta si am asc numai muzica populara zi si noapte... m=am saturat... timp de o luna asc numai parazitii ... :((
am intrebat mia multi prieteni ce parere au despre violent si ca fuga pe gheatza si toti au fost de parere cu mine ca erau mai mishto inainte... si tot parazitii rulleeessssssss
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Mar Sep 13, 2005 9:27 am

faci fatza , spre fa-i zdreatzo,
du-te la baie,
tzi-am spart fatza c-ai avut tupeu sa-mi dai cu palma-n..*****
Dupa ce au baut o sticla de vin cu frate-miu, i-au mai dat shi banni de taxi....belea baietzii, PARAZITZI RULES
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde anarhyaavapk » Vin Sep 16, 2005 7:48 pm

ombladon e cel mai tare e super....cel mai cul 1 la mana are o voce super misto...eu cel putin ascult de placere melodiile lui, are vocea groasa si suna prea tare ==D 2 la mana albumul lui e extra dupa parerea mea si s-a vz foarte bine asta la premii cand a castigat el si cu Raku ==D asta citesem exact dupa premii intr-o revista ceva de genu ca Ombladon a castigat respectul tuturor raperilor din romania cu albumul lui "Condoleante" ... :n: 3 la mana e super dragutz eu sunt obsedata il ador e cel mai tare e singurul barbat A-) din muzik romaneasca super misto din toate puncetele de vedere deci pe scurt il iubesc(sper sa nu se supere nimeni pe mine) :n: :inimioara :inimioara :inimioara love him... :n: :n:
ScAnDaL
Avatar utilizator
anarhyaavapk
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Iul 02, 2005 11:00 pm

Sondaj de kkt

Mesajde marce » Vin Sep 16, 2005 8:41 pm

ascultand o piesa parazitii nu prea vezi diferentzele dintre ce 2 mc mai ales la albumele mai noi
diferentzele se observa f bine p albumele solo
mie personal imi plac amandoi cam in proportzii egale poate putzin mai mult ombladon
shi k o comparatzie intre cei 2:
mie mi se pare k ombladon are versuri ce prind mai bine la public pt k sunt mai ushor d intzeles- ceva de genul "m.u.i.e. in ue" sau ", "poftitzi in scaunul electric sa va odihnitzi", "scaun cu rotine", etc.. adik are un simtz al umorului grozav, cheloo in schimb are versurile ceva mai "agresive" shi parca mai filozofice, mai greu de intzeles din prima auditzie nush poate doar mi se pare dar eu asha cred.oricum amandoi imi plac !
kestia asta se poate observa si la negativele dp albumele solo.
oricum PARAZITII rules!!!!
pe fdd nu lam mai mentionat pt k nu poate fi comparat un dj cu 2 mc
shi kestia cu sondajul mi se pare cam nasoala
Avatar utilizator
marce
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Sep 17, 2004 11:00 pm

Mesajde adry » Sâm Apr 08, 2006 11:35 am

mie imi place OMBLADON....prima voce pe care am auzit-o prima data a fost cea a lui ombladon.nu zic k nu imi place si cheloo.e super tare si el dar eu simt o atractie mai mare fatza de ombladon
adry
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Dec 29, 2005 4:58 pm
Localitate: acasa

Mesajde Spike Smoke » Mie Apr 26, 2006 5:20 pm

dupa parerea mea ombladon e cel mai bun MC din tara!RESPECT!
Avatar utilizator
Spike Smoke
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Apr 24, 2006 11:00 pm

Mesajde tzontzo » Mie Dec 13, 2006 5:23 pm

iuhu!! \:D/ ombladon are 1% inaintea lui cheloo ;)....is tari toti trei..daca n-ar fi unu dintre ei ar fi de kkt...
tzontzo
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Dec 11, 2006 6:19 pm
Localitate: acasa

Mesajde spiderjoker » Vin Dec 15, 2006 7:43 pm

Ombladon rulez. Si pe melodiile din trupa, si pe altele (Bitza, Luna amara, etc.) si pe "Condoleante".
Astept cu nerabdare al doilea album solo, si lansarea... PE CAND ???
PS: Din pacate nu m-am intalnit cu el niciodata pe strada, sa stam de vorba - doar la concerte, fiind destul de grabit.
HiP-Hop-u' nu se-asculta, ci se simte.
Sunt tAietuRi de sAbii in cuvinte !
spiderjoker
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Mai 12, 2004 9:23 am
Localitate: Unde sunt

Anterior

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron