Cheloo, FDD, Ombladon

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

Care este cel mai tare membru al trupei?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Cheloo

Mesajde genicon » Joi Dec 26, 2002 11:32 pm

Vreau sa vad care este parerea voastra despre fiecare dintre membrii trupei. Dupa parerea mea, toti sunt super, da' parca mai mult imi place de Cheloo... Si de aia ii ofer "onoarea" de a fi cel care se va bucura de acest sondaj (vezi mai sus;)) Asadar... ce ziceti voi despre Cheloo???
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Ombladon

Mesajde genicon » Joi Dec 26, 2002 11:37 pm

Asa cum am mai zis, vreau sa aflu care este parerea voastra despre fiecare membru al trupei. Acum este momentul sa o ziceti pe cea legata de Ombladon (totzi bagabontzii...) "Treceti" si pe la Cheloo :) ca e si un sondaj acolo....... Va astept parerile
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Freakadadisk

Mesajde genicon » Joi Dec 26, 2002 11:40 pm

FDD... Singurul Dj din tara caruia i s-a compus si dedicat o melodie (daca va mai amintiti de Nicola...), ex Morometzii, actual sef de scratchuri la Parazitii... Care este parerea voastra despre el? aaa... Si nu uitati! Mai treceti si pe la "Cheloo" ca e un sondaj acolo:)

Va astept parerile...
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde Uncle Boggy » Vin Dec 27, 2002 4:18 am

Eu zic ca nu se poate raspunde la un asemenea sondaj numind pe unul dintre membrii formatiei ca fiind mai bun.
Fiecare este diferit de ceilalti, dar aceasta face din Parazitii o trupa mai mult decat super, fiecare participa la succesul si calitatea trupei in felul sau.
Avatar utilizator
Uncle Boggy
Junior Member
 
Mesaje: 84
Membru din: Dum Noi 17, 2002 12:00 am

Cum am votat

Mesajde AdevaRapper » Vin Dec 27, 2002 11:08 pm

Am votat Ombladon pentru ca are rime mult mai belea si este mai mare maestru liric decat Chelu! Acesta din urma are o voce mai buna! Cat despre Freaka - nu pot vota un non-MC la asa sondaj!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Suge Stie

Mesajde AdevaRapper » Vin Dec 27, 2002 11:13 pm

Nu era mai bine daca deschideai un singur topic pe tema "Cel mai tare membru PARAZITII"? Sau ai zis ca sunt prea putine topicuri?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Vin Dec 27, 2002 11:26 pm

am unit subiectele (cheloo, freakadadisk, ombladon). Nu mai deschideti subiecte tampite.

Am votat cu Cheloo. Stiu eu de ce
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde MasterGz » Sâm Dec 28, 2002 2:47 am

Keloo..voce+ versuri+ faptul ca mai e si inginer de sunet.
MasterGz
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:06 am
Localitate: Militari-Bucuresti

Mesajde genicon » Sâm Dec 28, 2002 9:25 pm

Initial trimis de neamtzu
am unit subiectele (cheloo, freakadadisk, ombladon). Nu mai deschideti subiecte tampite.


Hehehe.... se pare ca eram si eu cam obosit cand am deschis 3 subiecte pt acelasi lucru.... Da' scuzati si voi mica neatentie... sunt si eu la inceput... sper sa nu se mai intample. Hehehe. Traiasca Cheloo!!!
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

De ce Chelu si nu...

Mesajde AdevaRapper » Lun Dec 30, 2002 11:23 pm

Initial trimis de genicon


Hehehe.... se pare ca eram si eu cam obosit cand am deschis 3 subiecte pt acelasi lucru.... Da' scuzati si voi mica neatentie... sunt si eu la inceput... sper sa nu se mai intample. Hehehe. Traiasca Cheloo!!!
Am zis

De ce nu Ombladon? E adevarat ca Chelu este liderul trupei, dar Ombladon e cel mai tare ca MC!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde genicon » Mie Ian 01, 2003 10:12 pm

Aici se pare ca nu mai suntem de aceeasi parere, Adevarappu! :)
Mai... eu am facut acest sondaj (in forma asta, e drept, ca urmare a eforturilor lu Neamtzu) tocmai pt a vedea parerea voastra... Era normal ca unii sa-l prefere pe Cheloo, altii pe Ombladon, altii pe Fdd. Eu unu il prefer pe Cheloo nu pt ca ar fi liderul trupei, ci pt ca mi se pare ca are cele mai destepte versuri (nu ca ale lu Ombladon ar fi naspa), pt ca imi place f mult vocea lui si pt ca... nu stiu... pur si simplu :). Oricum, vreau sa rectific ce am zis mai inainte - traiasca Cheloo! TRAIASCA PARAZITII!!!!!!
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Re: Ombladon

Mesajde TheSmoker » Joi Mar 06, 2003 11:28 pm

Ombladon...e mai diliu, are fatza aia care-l face altfel( nu ca Cheloo nu ar fi) plus ca imi place la nebunie timbrul sau vocal!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Vin Mar 07, 2003 12:26 am

Cheloo!Cel mai bun MC din romania dupa mine la ora actuala.

ps.are shi cea mai buna voce
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

heh

Mesajde n3aGabitz » Dum Mar 09, 2003 1:25 am

Chello! punct!

Frate, Onbladon iti place tie cel mai mult, si automat e mai bun, dar cred ca o spun in numele TUTUROR cand zic ca atunci cand il asculti pe Cheloo este altceva.

Pace.

Ps: Cheloo mi se pare cel mai tare producator din Romania la actual. (Incluzand inginerie sunet, etc).
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: heh

Mesajde goodgod » Dum Ian 25, 2004 12:45 am

yo zic ca...parerea mea...ombladon e cel mai bun emcee din tzara...pace shi respect...parazitzii 4 ever
goodgod
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Ian 25, 2004 12:02 am
Localitate: brasov romania

Mesajde killah » Lun Ian 26, 2004 1:38 pm

Pana nu scot Ombladon si FDD albumele nu pot sa ma decid
KOREKT?!


_______________________
Cand o sa mor sa ma iubitzi ca pe 2PAC ha-ha
killah
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Ian 26, 2004 1:02 pm
Localitate: Galatzi

Mesajde sirba 19 » Mie Iun 15, 2005 4:06 pm

nu se pot compara ombladon si cheloo sunt diferiti la fel de buni amandoi
sirba 19
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 15, 2005 3:54 pm
Localitate: home

Mesajde sadox » Joi Iun 16, 2005 4:13 pm

Mai,fiecare din membrii trupei Parazitzii are ceva special nu putem face sondaje gen cheloo vs.ombladon vs. freaka daca atzi intzeles ce vreau sa zic.Fiecare este bun pe felia lui.Daca n-ar fii existat trupa astah hh-ul era la un alt nivel in RO....unul de jos,pentru ca ei au fost printre singurii care s-au preocupat de soarta dansului shi l-au ridicat shi proclamat "in halu' astah" ca sa ne putem bucura azi de el.

P.S. Yo inka sunt in ashteptarea albumului lu freaka care cika se anuntza "greu" din toate punctele de vedere,shi sunt sigur c-o sa sparga barierele asha cum au facut shi cheloo cu ombladon cu propriile albume.
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Gyno » Joi Iun 16, 2005 9:23 pm

cel mai tare din trupa,ca artist , este ombladon.
cel mai tare,ca om,persoana este FDD,este un om cu un extraordinar bun simtz.
cu capu-n nori si picioarele pe pamant
Avatar utilizator
Gyno
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am

Noname

Mesajde Cemah » Joi Iun 30, 2005 2:28 pm

Cheloo mai are putin si-si lanseaza o editura cu carti de filosofie.Ascultati albumu nou care mi s-a zis ca trebuie lansat si o sa realizati ca eu,cemah ,sunt cel mai tare.Va multumesc.
Cemah
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde p1laf1or » Joi Iul 14, 2005 11:06 pm

Cheloo. nu mai zic de ce ca stiti si voi (cei care au votat cheloo). Orcium nu e mare dif intre el si ombla da' PARAZITII inseamna Cheloo, Ombladon, FreakaDaDisk si e cel mai ca lumea cand sunt toti 3 :P ==D oricum sunt cei mai tari
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde p1laf1or » Joi Iul 14, 2005 11:09 pm

...asa si... cand apare albumu nou ca vreau sa apara mai repede:D
p1laf1or
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 14, 2005 10:03 pm
Localitate: in aer :))

Mesajde Sică » Joi Iul 14, 2005 11:24 pm

nu cred ca pot fi comparati, fiecare are caracterul lui, oricum impreuna fac cea mai tare trupa din tara. Fara playback la concetre prin melodii si prin declaratiile pe care le-a facut mereu au avut dreptate si au niste melodii nemaipomenite iau intrecut pe cei de la maifa cu mult asta se vede din premiile mtv a noastre care sunt cum sunt dar de cand s-a infiintat spectacolul ( 2 ani tare mult ) parazitii au cam castigat la hip-hop si cred ca incontinuare vor fi cei mai tari.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

p1laf1or .....

Mesajde sadox » Vin Iul 15, 2005 1:03 pm

Daca mi-aduc bine aminte shi sunt sigur de asta kand au fost in concert la Arad au pomenit spre sfarshituh concertului shi de lansarea noului album kare o sa fie lansat prin septembrie shi o sa contzina 10 piese noi dupa kum a afirmat cheloo,iar clipu va promova noul album ce urmeaza a fii lansat pe tvu din 7 iulie, shtire confirmata tot de cheloo.Acuma yo am fost ku okii pironitzi in tv-u da' nici urma de clip.Orikum am auzit zvonuri kum ka albumu nou va fii lansat in iulie da' se pare ca erau doar zvonuri,nimik real.PACE!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Ramuna » Mar Aug 30, 2005 7:42 pm

pai mie mi-a placut mai mult condoleantze decat sindromul tourette... dar tot impreuna fac cea mai tare muzica... nu sh, se completeaza....
sadox, la mijlocu lu iulie am vazut eu prima oara clipu la violent...

edited by Dia : nu ai voie cu posturi consecutive la interval mai mic de 2 ore...cat timp iti apare in dreptul mesajului butonul de Edit o sa te rog sa il folosesti! Multumesc !
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde Ramuna » Mar Aug 30, 2005 7:45 pm

sadox, la mijlocu lu iulie am vazut eu prima oara clipu la violent...
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

rectificare

Mesajde sadox » Mie Aug 31, 2005 11:57 am

Ai tu dreptate atunci in kazu asta, Ramuna doar ca yo am decalat mai repede cu o saptamana clipu ca n-aveam rabdare :).

P.S. Se mai intampla
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Ramuna » Joi Sep 01, 2005 11:15 am

si videoclipul a fost pe masura asteptarilor tale?
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde sadox » Joi Sep 01, 2005 1:28 pm

Videoclipul a fost o evolutzie clara pentru Parazitzii din toate punctele de vedere,au pastrat acelashi mesaj invelit in haine noi shi au mai adaugat unele kestii in plus la flow shi bineintzeles la imagine care pur shi simplu rupe gura targului,cel putzin din punctul meu de vedere.:)
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde Ramuna » Dum Sep 04, 2005 9:58 am

dap, ai dreptate... Eu mai nou am o mare problema... Prietenul meu imi interzice sa mai ascult parazitii! :D :eat: S-a suparat cand a vazut ca shtiu toata piesa De dragoste... in alte feluri pe dinafara... Ascult pe ascuns si tot ascult. :))


sadox, da tie nu ti se pare ca parazitii s-au schimbat foarte mult? Te las pe tine sa iti dai seama din ce punct de vedere....
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron