cheloo sau ombladon?

Forumul asociat fanclubului Parazitzii

cheloo sau ombladon?

Mesajde primoenemy » Lun Dec 01, 2003 3:10 am

dupa ce am ascultat albumul solo cheloo nu pot sa nu ma intreb cam va suna albumul lui ombladon si defapt care o sa fie mai tare:cheloo sau ombladon?

ps:personal cred ca albumul lui fdd va fi cel mai bun dar ma refeream intre ei doi care o sa fie mai bun...


---
"...">prim'enemy
primoenemy
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Sep 21, 2003 2:01 am

Mesajde gutza36 » Lun Dec 01, 2003 3:27 pm

Initial trimis de primoenemy
...care o sa fie mai tare:cheloo sau ombladon?

..imho, cred ca nu este posibila o astfel de generalizare. Din anumite puncte de vedere intr-adevar se poate discuta despre calitatea unuia sau a celuilalt, dar in final ramane o clasificare doar partial adevarata.
Fiecare iese in evidenta prin diferentele fata de celalalt, iar in cazul cheloo vs. ombladon sunt destule: calitatea si expresivitatea textului, stilul de abordare a unui subiect si mijloacele folosite, etc etc...
Fiecare din ascultatori apreciaza altfel aceste elemente, de aceea este subiectiva analiza (de gustibus non est disputandum)
Personal consider textele lui cheloo mai cizelate din punct de vedere 'literal' insa prefer stilul mai dur de exprimare abordat de ombladon. Pe plan muzical cam aceeasi poveste: pe cand cheloo suna mai 'armonic' prefer din nou stilul mai 'a-muzical' a lui ombladon.
Si din nou amintesc ca toate acestea sunt puncte personale de vedere si nu vor corespunde neaparat cu parerile altora.

Intr-un final fericit imi exprim nerabdarea de a auzi albumul lui fdd si ombladon. Sunt de parere ca cei 3 imbogatesc considerabil prin aceste albume solo miscarea hh din spatiul carpato-danubiano-pontic =)
Tot respectul...
\\Plus ca change, plus c`est la même chose ...
\\a.karr
Avatar utilizator
gutza36
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Joi Iun 06, 2002 11:00 pm

Parerea...

Mesajde Aurolacul » Lun Dec 01, 2003 4:54 pm

Cheloo suna mai bine(adica Ombladon nu e rau). Are flow mai fain, shi nu stiu de ce imi place mai mult decat Ombladon, pur shi simplu, suna mai fluent.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde primoenemy » Vin Dec 05, 2003 2:28 am

nu pot sa cred ca va place in mod egal si cheloo si ombladon sau ca nu va intereseaza despre ei sa aflati parerile celorlalti si nici voi sa nu postati dar asta e :fani parazitii



mereu in contrast cu mii de idei si mii de minti
mii de nervi sunt detonati ... mereu in contrast
primoenemy
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Sep 21, 2003 2:01 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 07, 2003 11:29 am

nu,nu ne plac in mod egal. si nici macar n-ar fi normal sa fie asa.
asta am inteles-o , dar mai departe , frate incoerentule , bafta tie !
eu votez pentru ombla. o da mai bine si vocea lui pare-mi-se ca-i mai potrivita de pus pe banda ... parerea mea.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Bengosso » Lun Mar 22, 2004 11:37 am

primoenemy scrie:dupa ce am ascultat albumul solo cheloo nu pot sa nu ma intreb cam va suna albumul lui ombladon si defapt care o sa fie mai tare:cheloo sau ombladon?

ps:personal cred ca albumul lui fdd va fi cel mai bun dar ma refeream intre ei doi care o sa fie mai bun...


---
"...">prim'enemy

Cheloo face filosofie in rime, da o zice k lumea
Bengosso
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 22, 2004 9:45 am
Localitate: Targu-Mures

Mesajde foxu » Lun Mar 22, 2004 11:47 am

parerea mea e ca fiecare are ceva aparte
-ombladon:in primul rand imi place cum rade pe melodii....si in mod deosebit imi place tehnica pe care o are(adicacat de repede canta....cand incepe nu se mai opreste)
-chelloo:imi place cum trage aer in piept(printre dinti cred) si mai imi place tehnica aia a lui canta calm.....dar versu iti intra in maduva oaselor
gli incontri,gli scontri,lo scambio di opinioni,
persone che son' fatte di nomi e cognomi
venghiono signori,che qui c'e il vino buono
le pagine del libro e le melodie del suono
si vive di ricordi,signori e di giochi
di abbracci sinceri,di baci e di fuochi
di tutti i momenti tristi e divertenti
e non di momenti tristemente divertenti
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

Mesajde Bboy-SBb » Mar Mar 23, 2004 10:49 am

k...nu e si nu sa fie unu mai bun ca alalalt...punct.
conteaza doar ce va place voua mai mult..
mie-mi place cheloo mai mult...are el asa o lene specifica cind scoate rimele alea...plus filosofia...greata :O
ombladon...e teroare...cind ride pe piese dau pe spate...e mai dur ca si cheloo...e tare de tot :O
Bboy-SBb
 

Mesajde adry » Mar Ian 03, 2006 2:49 pm

nu pot sa cred ca se fac diferente...cheloo sau ombladon...dar sa fiu in rand cu toti imi dau si eu cu parerea.il prefer pe ombladon.defapt ii prefer pe amandoi,dar ombladon mi-a incantat prima oara urechiile
adry
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Dec 29, 2005 4:58 pm
Localitate: acasa

Mesajde Spike Smoke » Mie Apr 26, 2006 5:10 pm

nu pot sa aleg care e mai bun,amandoi is super tari dar park ombladon imi place mai mult!
Avatar utilizator
Spike Smoke
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Apr 24, 2006 11:00 pm

lalalla

Mesajde omu_dn_lift_bah » Joi Iun 29, 2006 3:21 am

ionnnnnnnn:D
omu_dn_lift_bah
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Iun 29, 2006 3:13 am
Localitate: p wc duh..buc

Mesajde ochi inchisi » Sâm Feb 17, 2007 11:17 am

gutza36 scrie:..imho, cred ca nu este posibila o astfel de generalizare. Din anumite puncte de vedere intr-adevar se poate discuta despre calitatea unuia sau a celuilalt, dar in final ramane o clasificare doar partial adevarata.
Fiecare iese in evidenta prin diferentele fata de celalalt, iar in cazul cheloo vs. ombladon sunt destule: calitatea si expresivitatea textului, stilul de abordare a unui subiect si mijloacele folosite, etc etc...
Fiecare din ascultatori apreciaza altfel aceste elemente, de aceea este subiectiva analiza (de gustibus non est disputandum)
Personal consider textele lui cheloo mai cizelate din punct de vedere 'literal' insa prefer stilul mai dur de exprimare abordat de ombladon. Pe plan muzical cam aceeasi poveste: pe cand cheloo suna mai 'armonic' prefer din nou stilul mai 'a-muzical' a lui ombladon.
Si din nou amintesc ca toate acestea sunt puncte personale de vedere si nu vor corespunde neaparat cu parerile altora.

Intr-un final fericit imi exprim nerabdarea de a auzi albumul lui fdd si ombladon. Sunt de parere ca cei 3 imbogatesc considerabil prin aceste albume solo miscarea hh din spatiul carpato-danubiano-pontic =)
Tot respectul...

I agree...
MESAJ CATRE EXTRATERESTRII: NU SINTETZI SINGURI!!!!
ochi inchisi
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Feb 17, 2007 10:58 am
Localitate: PE-AICI,PE-ACOLO...

Ombladon

Mesajde Wantedbyallfrom » Dum Feb 18, 2007 3:35 am

Ombladon the best
Insirand persoanele ce nu ma`nghit pe zeci de km masor succesu`n 20 cm!
Avatar utilizator
Wantedbyallfrom
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Feb 06, 2007 12:00 am

Mesajde Nikoo » Vin Iun 15, 2007 12:38 pm

Ba voi ati vazut ca pe albumele solo cele mai tari piese sunt cele pe care intra celalalt, pe 3 agenti cand intra cheloo e super mortal, ¨acest pahar de apa pare mult prea diluat¨ e super piesa, Dar cand dau amandoi, no coment!
Avatar utilizator
Nikoo
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mar 25, 2007 12:00 am

Mesajde cenaboy » Dum Iul 22, 2007 10:11 pm

[B] fratizlor mie mi se par super tari amandoi dar park totusi ombladon e mai tare knd incepe sa bage nijte injuraturi la adresa cuiva sau knd incepe sa faca putina panarama in mel: "Stau cu funia legata de gat si prin padure merg si ma intreb d c ..m merg in loc sa alerg":)):)):))
cenaboy
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 22, 2007 10:03 pm
Localitate: Constanta

Mesajde Ombladoon_13 » Lun Sep 10, 2007 3:28 pm

¨Din Respect pt. voi ma imbrac in &&&& goaola¨.Ombladoon e cel mai tare ,totusi Freaka Da Disk e cam tupeist! ;M
Ombladoon_13
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Sep 04, 2007 4:58 pm
Localitate: Plecat

Re: cheloo sau ombladon?

Mesajde Machiavelli » Sâm Iun 16, 2012 4:31 am

Nu se poate face o comparatie deoarece amandoi depind unul de altul. Insa trecand peste aluzie pot spune ca personal il prefer pe Cheloo. Imi place mai mult modul in care isi exprima mesajul in comparatie cu Ombladon, e mult mai vulgar mai interesat de faptul ca mesajul sau sa fie inteles. Insa amandoi imi plac la fel de mult.
RuLlLzZz...
Machiavelli
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Iun 16, 2012 4:18 am
Localitate: livorno


Înapoi la Parazitzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator