partea audio: statii de amplificare, boxe, chestii ...

Componente hard

Re: partea audio: statii de amplificare, boxe, chestii ...

Mesajde kant emir » Joi Iun 09, 2011 8:33 pm

prea complicat ce vrei tu (sa inveti sa repari un amplif cand habar n-ai ce-i cu faza si cu nulul)


un hint pentru tine: daca este bun cablul de alimentare, cauta siguranta termica a transformatorului si sunteaz-o
(nu este o solutie, este doar o posibilitate; daca te-ai pricepe, ti-as recomanda sa verifici toata alimentarea, incepand cu stecherul si terminand cu plusul si cu minusul care ajung pe placile etajelor finale; dar n-am cum sa-ti traduc asta)
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: partea audio: statii de amplificare, boxe, chestii ...

Mesajde halamadrid » Joi Dec 19, 2013 3:46 pm

salutare la toti.sunt nou aici si in plus mic si prost.am un magnetofon tesla b115.de la tata.impecabil.dar............nu se mai aude nimic,vu-metrele se misca tot in regula,ca si cum ar reproduce dar sunet: nimic.mi-au spus unii ca ar fi ars finalul sau finalele.voi ce credeti?ca sunteti mai in masura.
halamadrid
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 19, 2013 3:41 pm

Re: partea audio: statii de amplificare, boxe, chestii ...

Mesajde kant emir » Joi Dec 19, 2013 10:12 pm

Este foarte posibil ca amplificarea proprie sa fie prajita ("finalii"), dar nu suntem chiar asa de "in masura".

Oricum, daca VU-metrele misca, e bine - testezi cu niste casti sau amplificator, ca oricum ai nevoie de statie si de boxe ca sa faci auditie buna (presupunand ca ai benzi inregistrate bine, care sa nu scartie).

Dar daca tot nu esti pasionat de maguri, de ce te complici? Nici nu e mare lucru de capul lui (n-a fost nici cand era nou si de actualitate, o sa fie dupa 25 de ani?), si nici n-are vreo sansa sa faca fata concurentei (gasesti orice muzica pe suport digital, cu o puzderie de playere).
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Hardware

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron