MARIUS MOGA carmaciul...

Forumul asociat fanclubului Marius Moga

Chiar mi-a placut.

Mesajde UnCopilutz » Joi Ian 30, 2003 10:27 am

Multam ca ne-ai spus atatea de baiatul asta ... lucruri interesante si poate chiar adevarate . Si cum vrei sa spui tu ca are el in spate mai multi baieti ? Ei, la Mof am inteles ca il mai ajuta unu` , altu` dar tot Marius Moga carmaciul ramane!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Draga » Joi Ian 30, 2003 2:50 pm

Mie-mi place de el ca e baiat descurcaret si destept - ca altfel nu ajungea el aici...

Nu-mi plac toate melodiile facute de el, unele sunt cam prea simpliste (dar tre' sa recunosc ca si vocile interpretilor respectivi cam scartaie la capitolul expresivitate) iar la versuri se mai putea lucra putin - dar, de, cand produci muzica pe banda rulanta poate nu mai ai timp sa te ocupi de toate detaliile...

"Sa zburam spre cer" e super - si melodia si videoclipul. Nu stiu daca aici sau la alt subiect de pe forum zicea careva ca Marius Moga n-are voce... hm... fara a dori sa jignesc pe nimeni, eu cred ca persoana respectiva ori e afoana ori are un dinte serios impotriva lui. Mie imi place vocea lui si in melodia asta face "pereche" buna cu vocile baietilor de la Simplu.

Cat despre oamenii "din spatele lui", este posibil sa fie mai degraba oamenii "din jur" - nu stiu sigur, imi dau si eu cu parerea. Oricum, pe site-ul http://www.mof-records.ro e trecuta toata echipa, inclusiv baietii de la Hi-Q si cei de la Unu'.

:o
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: marius moga genial? hmm

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 3:33 pm

Initial trimis de intoxic8

interesant este ca melodia interpretata de el si de simplu ('sa zburam spre cer') suna bine. cel putin versurile! dar sa tinem cont ca versurile sunt scrise de smiley.



Zice Moga intr-un interviu recent cu el si cu Simplu ca el a scris versurile la "Sa zburam spre cer"....
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: Chiar mi-a placut.

Mesajde OvidiuD » Vin Ian 31, 2003 8:59 pm

Initial trimis de UnCopilutz
Multam ca ne-ai spus atatea de baiatul asta ... lucruri interesante si poate chiar adevarate . Si cum vrei sa spui tu ca are el in spate mai multi baieti ? Ei, la Mof am inteles ca il mai ajuta unu` , altu` dar tot Marius Moga carmaciul ramane!



Nu "il mai ajuta unu` , altu`" ci chiar fac melodiile, ca isi mai da si moga cu parerea e partea a doua, dar se spune ca sunt facute de moga ca deja baiatul are nume si spune ceva, stii voi , brandu se vinde cu bani grei.... Dar asta nu inseaman ca mog a nu mai produce, produce si el in continuare... Cat despre cei de la Hi-q eis sunt doar cu numele acolo(au cota parte din studio) si cu promovarea, ca la productie mai greu...

asteptam pe florin (hi-q) sa ne mai zica ceva
OvidiuD
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Ian 22, 2003 12:37 am
Localitate: peste tot

Mesajde UnCopilutz » Sâm Feb 01, 2003 12:12 am

Nu , nu moga a scris versurile la "Sa zburam spre cer" . Era vorba ca le-a scris Smiley , asa ziceau si la Mamaia 2002 si peste tot . Dar de fapt daca zic ca impreuna au facut melodia , intr-o singura noapte , mai stii cat si-a dat si Mariusica cu parerea ?
Si ziceti ca de fapt nu el face piesele ci baietii de la UNU` ? Si el atunci ce face ? Ne-om trezi ca el sta si bea cafea ...
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Re: Chiar mi-a placut.

Mesajde aspyrin » Mar Feb 04, 2003 4:16 pm

Initial trimis de OvidiuD



Nu "il mai ajuta unu` , altu`" ci chiar fac melodiile, ca isi mai da si moga cu parerea e partea a doua, dar se spune ca sunt facute de moga ca deja baiatul are nume si spune ceva, stii voi , brandu se vinde cu bani grei.... Dar asta nu inseaman ca mog a nu mai produce, produce si el in continuare... Cat despre cei de la Hi-q eis sunt doar cu numele acolo(au cota parte din studio) si cu promovarea, ca la productie mai greu...

asteptam pe florin (hi-q) sa ne mai zica ceva


Daca ai avea curiozitatea sa citesti creditele pieselor facute la MOF records vei vedea cand sunt facute de Marius sau cand sunt facute de baietii de la Unu' (Bogdan Popoiag si Dan Griober) sau, atunci cand au colaborat, cine ce a facut.

Remarca e valabila si pentru versurile la "Sa zburam spre cer". SCRIE PE COPERTA ALBUMULUI!
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 05, 2003 10:30 pm

Ca sa spun si eu ceva despre Marius Moga: e talentat si il apreciez mult, ideile lui sunt foarte interesante si... senine (nu stiu de ce am ales acest adjectiv, pur si simplu asa mi se pare)! Way to go!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Sâm Feb 08, 2003 4:41 pm

Eu,acum , de o zi doua am auzit o melodie de-a fetelor de la TNT,tot marfa pura M&M,in care canta si marele Marius ,e vorba despre melodia aia cu gheata.Ei,canta baiatu de se speteste , dar , spre surprinderea mea, in alta melodie,tot de-a TNToaselor: "Asta e" , e chiar penala o faza in care copiaza Marius din alte melodii de le rupe...
M-a dezamagit!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Scuza-ma

Mesajde Florin Hi-Q » Lun Feb 10, 2003 3:11 pm

Initial trimis de UnCopilutz
Eu,acum , de o zi doua am auzit o melodie de-a fetelor de la TNT,tot marfa pura M&M,in care canta si marele Marius ,e vorba despre melodia aia cu gheata.Ei,canta baiatu de se speteste , dar , spre surprinderea mea, in alta melodie,tot de-a TNToaselor: "Asta e" , e chiar penala o faza in care copiaza Marius din alte melodii de le rupe...
M-a dezamagit!


Scuza-ma , dar esti incoerent! N-am inteles nimic din ce ai scris mai sus:-(
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Scuza-ma

Mesajde deca » Lun Feb 10, 2003 6:35 pm

Initial trimis de Florin Hi-Q


Scuza-ma , dar esti incoerent! N-am inteles nimic din ce ai scris mai sus:-(


Ma bucur ca te intereseaza topicul lansat de mine.
Dupa o perioada de obscuritate, constat ca MM a revenit in acualitatea fanclubului cu acuitate.
Pare de bun augur desi exista destui care incearca minimalizarea succeselor acestui baiat deosebit de talentat.
Am avut acesta interventie pentru a incerca sa mai franez din avantul celor ce vad paharul gol.
Fara context: Bafta in continuare cu HI-Q, Florine!
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Uite ca ...

Mesajde UnCopilutz » Lun Feb 10, 2003 9:17 pm

Initial trimis de Florin Hi-Q


Scuza-ma , dar esti incoerent! N-am inteles nimic din ce ai scris mai sus:-(


Da, asa oi fi eu , mai incoerent ... dar ce sa-i faci ...
Ziceam ca am auzit melodia "fara gheata nu e viata"- Tnt si Marius Moga si m-a dezamagit baiatul asta. Nu zic ca nu munceste mult la piese, ca nu lucreaza mult cu toate trupele ... dar ce era sa fac cand am auzit niste bucatele de melodii cunoscute,de pe afara. Acum nu imi vin in minte titluri , dar oricum ...
Ei , Florine , daca ai ascultat si tu piesa aia iti poti da seama despre ce vorbesc , n-are sesns sa mai fiu si coerent!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Marius -Mozard-MogaMix

Mesajde usualflow » Mie Feb 12, 2003 4:38 pm

Initial trimis de Dee Dee
Dupa parerea mea Marius Moga este un baiat foarte talentat si care are foarte multe imaginatie si mai ales inspiratie ....
La numai cei 20 de ani pe care ii are a facut destule la viatza lui ... :) (melodii ... :) si nu numai .....)
E talentat nu numai la "creat" ci si la cantat .... u will see ...
Jasmyna... mie nu mi se pare deloc timid ... !!!!
In mod sigur este un om ciudat ....ca toti artishtii de altfel ......

Recunosc... si pe mine ma dispera gandul ca toata industria muzicala romanesca o sa sune la fel ... datorita lui Mariusica....
totusi sa speram ca nu va fii asha ......

Melodia de la Mamaia pe care a interpretat-o impreuna cu Simplu mi se pare interesanta ....cu toate ca seama putin ( mai mult) cu Oare shtii ....


P.s. Si mie mi-a facut placere sa-l cunosc !! :p



nici mie nu mi se pare deloc TIMID....e nebun, aiurit, zapacit, grabit, ciudat, dar numai timid nu e! Am zis.
:o
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Re: Re: MARIUS MOGA carmaciul...

Mesajde usualflow » Mie Feb 12, 2003 4:41 pm

Initial trimis de dadius


E posibil dar cred ca piesele lui de pana acum sunt destul de diferite.are marele talent de a compune slagare.sunt curios insa cam ce ar vrea el in realitate sa compuna. Nu pot sa cred ca muzica asta ii place asa de mult.Probabil o face pentru bani.Astept primul lui album solo si atunci o sa-mi dau seama exact ce poate. pana atunci insa cred ca pot sa-l trec cu vederea si sa ascult alta muzica ,nu foarte comerciala .......si compusa de altii de peste mari si tari.

numai bine


Si eu sunt la fel de curioasa... Cu siguranta, muzica pe care o face nu ii place asa de mult. Binenteles ca pt bani o face :P
De proiectul realizat impreuna cu UNU' ce parere ai?
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Vin Feb 14, 2003 5:06 pm

Nu am auzit de nici un proiect cu UNU`...dar vreau sa zic ca l-am vazut pe Mogaciu la Expresso la B1 tv azi dimineata.Era o tipa la care i-a facut muzica,habar n-am numele ei , dar din cate am spicuit eu ar merge la Eurovision ? Este oare aia de le canta baietlior de la SISTEM? Era blonda...
SI a mai zis baiatul multe despre muzica pe care o face...
Imi place parul lui cretz...
Spuneti voi,nu are Moga asta fatza de femeie?
SI inca ceva,e sau nu mai bun decat Dutza in materie de facut muzici?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Vin Feb 14, 2003 6:59 pm

Initial trimis de UnCopilutz
[B Este oare aia de le canta baietlior de la SISTEM? Era blonda...
[/B]


Da... Era Alexandra Ungureanu...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Sâm Feb 15, 2003 12:16 am

Initial trimis de UnCopilutz
Nu am auzit de nici un proiect cu UNU`...dar vreau sa zic ca l-am vazut pe Mogaciu la Expresso la B1 tv azi dimineata.Era o tipa la care i-a facut muzica,habar n-am numele ei , dar din cate am spicuit eu ar merge la Eurovision ? Este oare aia de le canta baietlior de la SISTEM? Era blonda...
SI a mai zis baiatul multe despre muzica pe care o face...
Imi place parul lui cretz...
Spuneti voi,nu are Moga asta fatza de femeie?
SI inca ceva,e sau nu mai bun decat Dutza in materie de facut muzici?

1.Ar fi super interesanta o colaborare cu UNU
2.Parca da
3.Nu are fatza de femeie
4.E mai bun k Dutza
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Feb 16, 2003 4:55 pm

Initial trimis de Mihai-MOF


Da... Era Alexandra Ungureanu...


Multam , Mihai-mof . Si , spune-mi , cum e cu preselectia , ca din cate am vazut eu aseara nu era nici o Ungureanu , sau nu am fost prea atent ? Am vazut ca era Valahia pe primul loc, daca nu ma insel . Seling , etc etc . Eh , adevarat e ca nu am stat prea mult in fata televizorului , decat vreo 5 minute.
Si mai nou ii face si ei muzica , Moga ?
Si o sa inceapa o cariera solo fetita cu pricina ?
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Dum Feb 16, 2003 5:28 pm

Initial trimis de UnCopilutz


Multam , Mihai-mof . Si , spune-mi , cum e cu preselectia , ca din cate am vazut eu aseara nu era nici o Ungureanu , sau nu am fost prea atent ? Am vazut ca era Valahia pe primul loc, daca nu ma insel . Seling , etc etc . Eh , adevarat e ca nu am stat prea mult in fata televizorului , decat vreo 5 minute.
Si mai nou ii face si ei muzica , Moga ?
Si o sa inceapa o cariera solo fetita cu pricina ?


da... a fi si o cariera solo...

Alexandra e saptamana viitoare in semifinala 2
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde usualflow » Lun Feb 17, 2003 5:55 pm

UnCopilutz esti cam obraznic..... Mogacio nu are fatza de femeie....sau depinde, daca iti plac barbatzii si il gasesti tu atragator, poate.... :P - sunt rea...

nu sunt in masura sa spun daca face muzica mai buna decat dutza....insa cu sigurantza face mai multa.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Joi Feb 20, 2003 10:25 pm

Initial trimis de Piciulika
UnCopilutz esti cam obraznic..... Mogacio nu are fatza de femeie....sau depinde, daca iti plac barbatzii si il gasesti tu atragator, poate.... :P - sunt rea...

nu sunt in masura sa spun daca face muzica mai buna decat dutza....insa cu sigurantza face mai multa.


Am ascultat si eu astazi, in premiera, albumul "In Culori"-Akcent. Tin sa precizez ca aveam idei preconcepute despre aceasta trupa, ba mai mult, la un moment-dat voiam sa ma inscriu in fan-club anti-akcent... :) Dupa ce am ascultat materialul asta, mi-a trecut de tot... Adica am reusit sa ascult piesele sunet cu sunet si mi-am dat seama ca Moga chiar se pricepe bine la muzica. Unde mai pun si ca imi place noua piesa de la Amicii (alta trupa pe care o blamam) si ......suspans..............!!!!! noua piesa a Danielei Gyorfi- daca as fi spus asta acum cateva luni, mi-as fi dat ulterior palme.... :) Ei, ideea e ca datorita lui moga incep sa prinda si trupele sau solistii care in urma cu ceva vreme nu inregistrau un succes remarcabil. Frumos...
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Marius Moga

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron