Cristi Minculescu...

Forumul asociat fanclubului Iris

Cristi Minculescu...

Mesajde deca » Vin Aug 16, 2002 7:35 pm

Una dintre cele mai mari voci ale rock-ului romanesc, fara tagada, pare sa fi obosit.
Cine este de acord?
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Re: Cristi Minculescu...

Mesajde DEATHANGEL » Vin Aug 16, 2002 9:27 pm

Initial trimis de deca
Una dintre cele mai mari voci ale rock-ului romanesc, fara tagada, pare sa fi obosit.
Cine este de acord?


Un singur lucru stiu: tu, ca si alti fani IRIS, da, ati obosit in adormire si prostie. CRISTI, nu, nu a obosit catusi de putin! Da, da, eu stiu...mai bine!!!:D :mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Vin Aug 16, 2002 10:10 pm

nici nu m-as mira sa oboseasca parerea mea e ca exagereaza cu concertele ce draq nu-s la prima tinerete !
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Re: Re: Cristi Minculescu...

Mesajde deca » Sâm Aug 17, 2002 2:02 pm

Initial trimis de DEATHANGEL


Un singur lucru stiu: tu, ca si alti fani IRIS, da, ati obosit in adormire si prostie. CRISTI, nu, nu a obosit catusi de putin! Da, da, eu stiu...mai bine!!!:D :mad:


Hmmm!

Pun pariu ca in perioada cand EU ascultam IRIS, tu nici n-ai scos nasul pe tunul lu' tac'tu!!! Asa ca daca tot faci aprecieri ai grija cu niste termene de comparatie sau macar fi decenta si taci dreakului din gura!
Sa fi fan al unei trupe nu inseamna sa-i canti in goarna daca a scos o piesa de kakao si sa zici ca rahatul e gold curat! Trebuie sa ai discernamant! Macar un pik!
La tine vad ca nu e cazul! Esti uda toata!
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Re: Cristi Minculescu...

Mesajde Leg0las » Sâm Aug 17, 2002 3:14 pm

Initial trimis de deca
Una dintre cele mai mari voci ale rock-ului romanesc, fara tagada, pare sa fi obosit.
Cine este de acord?



In primul rand trebuie sa spun ca mi-a placut fffffffff mult situ asta de kkt http://www.bestmusictop.com. DE CE NE TRIMITI ACOLO????

Mie nu mi se pare ca a obosit si Da, da, eu stiu e o piesa buna, asta nu o spun doar asa, ci chiar imi place. Daca tie iti place mai mult stilul lor vechi, foarte bine. Asta nu inseamna ca trebuie sa ne placa si noua ce-ti place tie!!!!
Leg0las
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Iul 24, 2002 8:24 am

Re: Re: Cristi Minculescu...

Mesajde deca » Sâm Aug 17, 2002 3:40 pm

Initial trimis de Leg0las



In primul rand trebuie sa spun ca mi-a placut fffffffff mult situ asta de kkt http://www.bestmusictop.com. DE CE NE TRIMITI ACOLO????

Mie nu mi se pare ca a obosit si Da, da, eu stiu e o piesa buna, asta nu o spun doar asa, ci chiar imi place. Daca tie iti place mai mult stilul lor vechi, foarte bine. Asta nu inseamna ca trebuie sa ne placa si noua ce-ti place tie!!!!


Ei man!
Imi place Iris!
Alfel n-as fi calcat pe forumul dedicat lor!
M-a turbat modul cum mi-a respins ideea fatuca aia...
Tu cand ai ascultat prima piesa Iris?
Da, da, eu stiu este o piesa buna. De acord.
Spuneam insa ca Cristi a obosit! Asa-mi pare!

Referitor la situl ala de kkt, eu l-am facut. Fa tu unul mai jmeker si te trimit pe luna pe banii lu' bunica-mea.
Cius mushketare!
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Cristi Minculescu...

Mesajde Leg0las » Dum Aug 18, 2002 8:06 am

Initial trimis de deca


Ei man!
Imi place Iris!
Alfel n-as fi calcat pe forumul dedicat lor!
M-a turbat modul cum mi-a respins ideea fatuca aia...
Tu cand ai ascultat prima piesa Iris?
Da, da, eu stiu este o piesa buna. De acord.
Spuneam insa ca Cristi a obosit! Asa-mi pare!

Referitor la situl ala de kkt, eu l-am facut. Fa tu unul mai jmeker si te trimit pe luna pe banii lu' bunica-mea.
Cius mushketare!



DEATHANGEL nu e fata.

Cristi nu mi se pare obosit. A mai imbatranit si el. Vremea trece, oamenii se schimba, nu pot sa ramana la fel. Dar nu mi se pare ca a obosit.
Nu pot sa spun cu exactitate cand am ascultat prima piesa IRIS. Ascult IRIS serios de vreo 5 ani. Acum vrei sa ne luam la intrecere cine asculta de mai mult timp? Mi s-ar parea o prostie. Am toate albumele, stiu ce inseamna IRIS, daca asta vrei sa stii.
Leg0las
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Iul 24, 2002 8:24 am

Re: Cristi Minculescu...

Mesajde irisfan1977 » Vin Aug 23, 2002 10:35 pm

Initial trimis de deca
Una dintre cele mai mari voci ale rock-ului romanesc, fara tagada, pare sa fi obosit.
Cine este de acord?

alta panarama , ca n-am vazut destule pana acum! cine-a obosit mai baietel? vorbim dupa 27 sep ca sa-ti inchida gura REGELE
irisfan1977
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Dec 16, 2001 2:37 pm
Localitate: Bucuresti

IRIS in Pub 18

Mesajde DEATHANGEL » Sâm Aug 24, 2002 7:26 pm

Un concert slab cum era de asteptat. De ce? in primul rand datorita manelistilor care au avut invitatii, ''rockerilor si rockeritelor'' care se asezasera la mese sa haleasca, sa bea, sa mai puna de-un f*tai, cardului ''membru pub 18'' si din cauza trupei care a uitat de bisurile extra pe care altadata le facea. In tot cazul, interpretarea, prestanta trupei poarta nota 10. Mai putin lipsa de atentie fata de fanii adevarati IRIS care erau cativa-in jur de 5 maxim, la gard; restul ori se pilisera bine, ori erau in alergare de fetite, ori aveau treburi mai importante de facut decat sa cante si sa formeze Ansamblul IRISelul!!! In tot cazul, cred ca a fost cel mai scurt concert IRIS. :mad: :mad:
Sa vedem la Blaj cum iese!!!
Nota: Biletul la IRIS 25 DE ANI costa 300.000 lei. Probabil ca ''fani adevarati'' ca cei ce-au stat la mese in pub 18, vor avea invitatie...''Mari Rockeri'' intr-adevar!!! Si ne mai intrebam de ce...:mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Leg0las » Sâm Aug 24, 2002 9:52 pm

Eu zic sa dam foc la PUB 18 sa arda din temelii si pe toti manelistii aia sa-i ungem cu miere si sa-i legam de copaci, ca sa-i manance mustele si viespile.
Leg0las
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Iul 24, 2002 8:24 am

Re: IRIS in Pub 18

Mesajde alina » Sâm Aug 24, 2002 10:32 pm

Initial trimis de DEATHANGEL
Sa vedem la Blaj cum iese!!!
Nota: Biletul la IRIS 25 DE ANI costa 300.000 lei. Probabil ca ''fani adevarati'' ca cei ce-au stat la mese in pub 18, vor avea invitatie...''Mari Rockeri'' intr-adevar!!! Si ne mai intrebam de ce...:mad:


Ce blaj?:con: :con: :con: kkt
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Crystal » Mar Aug 27, 2002 11:13 am

nu a obosit...ba dimpotriva, tinand cont de varsta si starea sanatatii lui inca reprezinta una dintre cele mai bune voci masculine de rock pe care Romania le-a dat vreodata...si ce preferi? (putin) playback?! asa vocea va ramane mereu "tanara" si nu va obosi niciodata, vezi trupele de 2 bani care cresc peste noapte si care, vai, nu obosesc niciodata, desi astia si cu playback si au vocea obosita...Cristi Minculescu mereu a stiut sa isi respecte fanii si in cei 25 de ani de cariera nu si-a permis sa ii dezamageasca, pentru asta este de admirat...
Crystal
 

Mesajde alina » Mie Aug 28, 2002 9:15 pm

deca:lasa tonu superior deoparte aici nu-si are locu .sincer ma doare fix undeva de cand asculti tu IRIS nu asta e important cum bine remarca Leg0las deoarce exista anumiti factori independenti de noi.
crystal:playback?habar n-are sa faca!

Iar in privinta sanatatii lui am vb mult despre asta in ultima vreme cu niste prieteni si am ajuns la concluzia :Asta ne ingropa pe toti!Doamne ajuta!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Crystal » Joi Aug 29, 2002 12:14 pm

Initial trimis de alina
[B]deca:lasa tonu superior deoparte aici nu-si are locu .sincer ma doare fix undeva de cand asculti tu IRIS nu asta e important cum bine remarca Leg0las deoarce exista anumiti factori independenti de noi.
crystal:playback?habar n-are sa faca!

Iar in privinta sanatatii lui am vb mult despre asta in ultima vreme cu niste prieteni si am ajuns la concluzia :Asta ne ingropa pe toti!Doamne ajuta! [/B]




ton superior?! imi cer scuze, desi nu a fost vorba de asa ceva (poate am fost putin contrariata, atata tot) Sunt de acord ca nu are importanta de cat timp ascult IRIS (important e ca ascult), si este frumos ce zici tu "asta ne ingroapa pe toti!", si totusi cunosc situatia, m-am confruntat cu un caz asemanator acum mai bine de un an, trist...
Crystal
 

Mesajde alina » Vin Aug 30, 2002 10:09 pm

Initial trimis de Crystal




ton superior?! imi cer scuze, desi nu a fost vorba de asa ceva (poate am fost putin contrariata, atata tot) Sunt de acord ca nu are importanta de cat timp ascult IRIS (important e ca ascult), si este frumos ce zici tu "asta ne ingroapa pe toti!", si totusi cunosc situatia, m-am confruntat cu un caz asemanator acum mai bine de un an, trist...


stay calm nu de tine m-am luat ci de deca care incepuse sa ne ia la misto !

iar faza cu "asta ne ingropa pe toti" a fost zisa la betie sincer io sper chestia mai ales dupa concertu de aseara!

Long live IRIS!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

LA MULTI ANI, CRISTI!

Mesajde DEATHANGEL » Sâm Aug 31, 2002 7:59 am

Cu ocazia Sf.Alexandru, Cristi iti urez LA MULTI ANI, sanatate-asta e cel mai important, succes pe mai departe in tot ce intreprinzi, sa apuci-apucam-50 de ani cu Tine si cu IRIS-aceasta formula de AUR!-si tot ce-ti doresti mai mult sa se realizeze!
LA MULTI ANI! :p
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: LA MULTI ANI, CRISTI!

Mesajde DEATHANGEL » Sâm Aug 31, 2002 6:40 pm

Tot ca un merit al Regelui Rockului Romanesc, IRIS a primit trofeul MTV Romania LA SECTIUNEA '' CEL MAI BUN VIDEOCLIP ROCK'' cu ''Da, da, eu stiu''.
V-am spus fratilor sa trimitem mailuri...Ati vazut! Au castigat! Deci am gura de aur!:p
De asemenea imi place sa anunt si castigatorul sectiunii '' Cel mai bun montaj'' cu ''BETIA''-Vama Veche. In rest, toate premiile si trupele premiate- mizerii.:mad: :cool:

P.S. Asta ca tot IRIS a participat la MTV select luni, 26.08. ora 17.00. Emisiunea a fost beton, cu toate ca...:rolleyes:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde deca » Vin Sep 06, 2002 5:41 pm

Nu fac mishto de nici unul dintre voi.
Pur si simplu m-a lovit melancolia... Pe vremuri la "Trenul fara nash" era o atmosfera de vis.
Eh...
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde alina » Vin Sep 06, 2002 9:22 pm

Initial trimis de deca
Nu fac mishto de nici unul dintre voi.
Pur si simplu m-a lovit melancolia... Pe vremuri la "Trenul fara nash" era o atmosfera de vis.
Eh...



atmosfera e de vis(depinde) dar unii au uitat sa viseze!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde irisfan1977 » Sâm Sep 07, 2002 2:47 pm

Initial trimis de alina



atmosfera e de vis(depinde) dar unii au uitat sa viseze!

idem alina!
irisfan1977
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Dec 16, 2001 2:37 pm
Localitate: Bucuresti

vreu nr de telefon al lui cristi

Mesajde sabian » Joi Feb 13, 2003 11:29 am

Imi poate da cineva telefonul lui Cristi? Sau un mod de a da de el...nu l-am vazut de 10 ani. Mersi!
sabian
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 9:26 pm
Localitate: bucuresti

vreu nr de telefon al lui cristi

Mesajde sabian » Joi Feb 13, 2003 11:31 am

Imi poate da cineva telefonul lui Cristi? Sau un mod de a da de el...nu l-am vazut de 10 ani. Mersi! Adresa mea e sabian@go.ro
sabian
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 9:26 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde alina » Mar Feb 18, 2003 10:39 pm

fixu e dat la secret!cat despre celular io personal am auzit vreo 2 numere da pe nici unu nu raspunde,cica ,nu m-a tentat niciodata !
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Salut again!!!

Mesajde blacksabat02 » Joi Feb 27, 2003 3:24 pm

Pararea mea de IRIS??E Ca inca merge foarte bine.Mie personal imi place foarte mult dar de ce zic ca merge chiar foarte bine?Ca de exemplu ieri la faculta vine colegu meu Calin ,coleg de faculta ,fost manelist(ca l-am convins sa o lase balta)si ma ia pe mine cu faza"ai vazut noul videoclip de la iris ,vai suna grozav vai imi cumpar si casetele ..."si mi-l lauda,si asta nu numai el ci inca mai multe persoane au inceput sa-si deschida ochii si sa vada muzica adevarata.Si ce sa zic cred ca acest lucru nu s-ar fii intamplat daca Minculescu ar fii atat de obosit pe cat s-ar zice.Chestia faina e ca el nu se lasa asa ca remember IRIS NEVER DIES AND ROCK RULES BROTHERS!!!
SO KEEP ON ROCKING!!!!!SEE YA!!!!
blacksabat02
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 1:35 am
Localitate: cluj napoca

....

Mesajde lyvyoo » Mar Iun 17, 2003 1:11 am

pentru mine ca pentru multi din tara aceasta irisul reprezinta ceva special, ceva inegalabil ca valoare si talent!
acum nu stiu daca sunt eu paranoic sau sadic dar nu a pus nimeni punctul pe i! minculescu are o ciroza intr-un stadiu avansat! cu totii ne dorim sa mai traiasca inca 100 de ani sa ne incante si copii cu vocea lui dar oameni buni, omul acesta in max un an doi va muri! va fi cu siguranta cea mai grea pierdere a rockului romanesc din toate timpurile... oare va mai continua irisul?
ce se va intampla oare? e un lucru cat se poate de neplacut dar e realitae obiectiva totusi...
de asta paote spuneti prin forum ca nu mai are vlaga in concerte? nu mai stiti cand sarea si se agita ore la rand prin concerte? acum omul fizic nu mai poate...
Dumnezeu cu mila...
Fişiere ataşate
cu minculescu in club pheonix.jpg
cu minculescu in club pheonix.jpg (54.43 KiB) Vizualizat de 8130 ori
lyvyoo
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Iun 17, 2003 12:53 am
Localitate: constanta

Mesajde alina » Mar Iun 17, 2003 1:28 am

prin mesaju tau n-ai facut decat sa mai pui sare pe rana cu totii stim chestia asta si suntem constienti ca viitoru nu e tocmai roz oricum pt. mine iris e probabil una dintre cele mai frumoase intamplari ale vietii mele de pana acum. n-are rost sa ne lamentam acum si sa-i preconizam sf. important e ca trupa mai canta si ca inca concertele lor nu si-au pierdut farmecu.
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Formatiei de Rock Iris cea ma buna din lume

Mesajde alain » Mie Aug 20, 2003 12:24 am

Formatia de rock Iris, sunteti extraordinari de populari aici in Ungaria pacat ca nu se gasaste Disc-uri , dupa parerea mea Albumul Matase Alba este cel mai reusit album ai formatiei Iris recomand acest album minunat pentru toti care iubeste o muzica de rock de calitate si cu melodii extraordinare de frumoase.

Ovidiu
E-mail
securitate2@msn.com
alain
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Apr 04, 2003 6:57 am
Localitate: ungaria

Cristi Minculescu

Mesajde calatorul » Sâm Noi 01, 2003 11:00 pm

Despre Minculescu s-ar putea spune multe. Cine are primele albume IRIS I-V sau 'best of'-ul din `93 stiu cine este si ce poate el. IRIS 4Motion - Sentimental e un album mare si care ne demonstreaza faptul ca vocea lui Minculescu nu se pleaca in fata timpului. E cel mai bun solist rock pe care l-am auzit vreodata. Numele lui ar trebui sa fie alaturi de cele ale lui Coverdale sau Robert Plant.

Despre sanatatea lui nu putem sti cum sta treaba exact. Mai bine sa speram ca el va fi bine si IRIS-ul nu se va opri niciodata!
calatorul
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Oct 28, 2003 10:01 pm

Mesajde lovin'iris » Dum Noi 02, 2003 7:18 pm

aseara, la polivalenta mi s-a parut in forma mai buna ca ultimele dati, de ex la mamaia2003
o, Doamne, si eu ii doresc sa fie sanatos si sa cante inca multi, multi ani de acum incolo
lovin'iris
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mie Iul 02, 2003 1:16 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde lovin'iris » Lun Noi 03, 2003 9:08 am

m-a bucurat mult reactia salii la concertul de pe 1nov cand a intrat Minculescu pe scena...m-am bucurat ca am fost acolo sa urlu si eu "cristi", "iris" si sper sincer ca realizeaza cat de iubit e de fani
lovin'iris
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mie Iul 02, 2003 1:16 pm
Localitate: bucuresti

Următorul

Înapoi la Iris

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori