Concert Iris Maine!!!

Forumul asociat fanclubului Iris

Re: cristi MINCULESCU-muzica sa iti taie respiratia!!!

Mesajde DEATHANGEL » Mie Noi 14, 2001 11:17 pm

Initial trimis de DEATHANGEL
Cumparati numarul din saptamana aceasta a Magazinului international unde veti gasi 2 poze misto cu CRISTI de la Laptaria lui Enache. Vali, daca vii maine ti-l dau sa-l pui pe site. Este cronica in romana din Romania Libera -care era in engleza! IRIS!!!! :p :p :p


Vedeti totusi si articolul din Romania Libera de azi, 14.11. despre IRIS. Si, un extra concert cu o trupa clujeana: NIGHTLOSERS + GIL DOBRICA la Laptarie sambata, ora 22.00. Interzis minorilor! Tu meriti mai mult! Acest concert nu este GRATIS! (ca toate, n.a.):mad: :p :mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Io ma impusc!!!

Mesajde alina » Mie Noi 14, 2001 11:35 pm

si clujenii se muta la bucuresti
sa mor io daca viata e corecta m-am saturat pana peste cap
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Noi 15, 2001 8:34 am

DEATHANGEL, vali e missing in action...
Daca reusesc sa vin, la ce ora ai de gand sa fii acolo? Sau macar ia-ti telefonul la tine (si tine-l deschis, of course)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: cristi MINCULESCU-muzica sa iti taie respiratia!!!

Mesajde Rockeru'Somer » Joi Noi 15, 2001 3:14 pm

Initial trimis de DEATHANGEL


Vedeti totusi si articolul din Romania Libera de azi, 14.11. despre IRIS. Si, un extra concert cu o trupa clujeana: NIGHTLOSERS + GIL DOBRICA la Laptarie sambata, ora 22.00. Interzis minorilor! Tu meriti mai mult! Acest concert nu este GRATIS! (ca toate, n.a.):mad: :p :mad:


AM RATAT TOT!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

POOOLA LOR DE MANELISTI!!!!

Mesajde DEATHANGEL » Vin Noi 16, 2001 1:33 pm

Initial trimis de DANA
DEATHANGEL, vali e missing in action...
Daca reusesc sa vin, la ce ora ai de gand sa fii acolo? Sau macar ia-ti telefonul la tine (si tine-l deschis, of course)


1.Suparat pe DANA care nu a venit nici de data asta: data aviatoare ne ducem la ea acasa, luam cascavalul si pe urma putem pleca la IRIS.-asta ca n-am putut umple jgheabul cum trebuie-adica sa-l arozam cu bere kile cum se cuvine!
2.Preturi: ENORM DE SCUMP
3.Jigodii-bodyguarzi-afaceri cu fanii IRIS: am reusit sa intram -cel putin eu,-norocosul de mine!, datorita a 2 fane IRIS inimoasa, care nu beau bere si nici nu fumeaza!-au dat inca 50.000 lei in plus si pt. mine-asta da prietenie frateasca intru IRIS!
4.MANELISTI, maneliste care pe muzica lui CRISTI isi fataiau curul, stand in picioare direct pe mese-na, credeau saracele ca se afla la chef de chef, desi nu vazusem pe colo vreun wonder boy sau vreo costita! Normal, vopsite, cu tatele afara, hehe, tot sa ajungi la balamuc!
5.chichineata de club-onixul! Trebuiau desfintati atat 90% dintre participanti-rezonabil, ori cu coasa-de aia aveam nevoie de mana forte, DANA!-sau cu bazooka!-cat si clubul, care nu merita sa existe. Inghesuiti intr-un coltisor, baietii de la IRIS au facut ca de obicei un show de zile mari!
6.Veti avea poze inedite cu CRISTI si restul trupei din concert!!!!
7.Nelu-nervos; Boro-curios-se tot uita sa vada care-s aia 5,6 fani adevarati IRIS ce zbiara in halu' ala!; CRISTI-EXTRA-mai ales cu fularul alb pe gat-ROCKY 6 revine....; Valter-la agatat; Lucian-si-a revenit din stadiul de pampaluta, si era sa-mi sparga capul tot sarind si zguduindu-si mintea-asta ca venise cu gasca lui de tembeli, pot spune drept; gasca 2 la cersit ca de obicei, si cu nasul pe sus-astia-s fani IRIS? (stie tsep la cine ma refer, n'est ce pas?) . ASA se intreaba si CRISTI, va spun eu!
8.S-au cantat numai piese IRIS, adica cele din END ZONE+ la bis, un AC/DC-High VOLTAGE! Ce m-a enervat a fost faptul ca unii strigau Highway to hell, desi n-avea legatura cu respectiva piesa. ce sa-i faci, cand manelele-s in floare...
9.Rusine PROFM-ului-era de asteptat o asemenea organizare si Murfatlarului Sec care n-a oferit moka nici o sticla!
10.Faza extraordinara: fani tristi, dar totusi fericiti au fost cei ce-au ramas afara, in frig-mai bine de ei!, berea ieftina...-si-au privit concertul pe geamul care dadea chiar in spatele trupei!!! Fiecare piesa au cantat-o afara odata cu noi, au aprins brichetele cand a trebuit, au dat din cap...
11.Salutul de El Capitan al lui CRISTI, de la sfarsitul concertului. Soldati, drepti! Salut si respect! Mana care-in gestica sa-a luat forma de revolver pus la tampla!
That's all, Folks!!!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Noi 16, 2001 1:49 pm

Scuze vesnice, tre' sa ma explic angel, miercuri m-am trezit la 5 dimineata, m-am culcat pe la trei noaptea, joi dimineatza I get up at 6... io chiar eram hotarata sa vin, am ajuns acasa si am facut un dush si m-am trezit abia dimineata (tot la 5 ca trebuia sa ajung intr-un loc). Primeste cele mai sincere scuze, desi daca a fost cum mi-ai povestit...
Ca onixu-i de kko stiam si io si tsep, am mai lasat odata o carutza de bani acolo, de vina sunt cei ce organizeaza...
Sorry again
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Sâm Noi 17, 2001 1:22 am

chiar a vrut sa mearga mi-a spus si mie
eu cred ca prostele organizari manca cel putin 50 % din frumusetea spectacolului
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

nothing to worry about

Mesajde DEATHANGEL » Sâm Noi 17, 2001 6:08 pm

Initial trimis de alina
chiar a vrut sa mearga mi-a spus si mie
eu cred ca prostele organizari manca cel putin 50 % din frumusetea spectacolului

Am iertat-o deja!:p La concert la IRIS a fost o faza idioata: a cantat Mirage si Lucian a strigat: Vai, e bonav! (CRISTI, adica); la care EL s-a uitat incruntat la desteptu'lu'peste. Oricum, totul a fost minunat ( bassul, guitara, tobele s-au auzit perfect).:cool:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde tseposu » Lun Noi 19, 2001 1:28 pm

cu forte proapete il sustin pe Angel in tot ce a zis... super concert, super artisti, rahat de club/bodyguarzi/patroana grasa si ticaloasa... facand o paralela, concertul din endzone mi s-a parut putin mai reusit, dar n-am nimic de reprosat nici astuia din urma (ma refer la concertul propriu-zis). ramane sa vedem cum se va prezenta situatia in backstage... un lucru e sigur: vor fi preturi MARI (!!!!!) la bere!!!

cine vrea sa mearga?
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Lun Noi 19, 2001 1:44 pm

Io vin precis... nu mai pot sta deoparte si vreau si autografe pe fanzinul ala de la concertul Iris 15 ani. Asa ca vorbim pe joi, ne intalnim eventual tot la coada, ramane sa vedem ora...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

this is fuckin'life! life is a bitch!

Mesajde DEATHANGEL » Lun Noi 19, 2001 1:56 pm

Initial trimis de DANA
Io vin precis... nu mai pot sta deoparte si vreau si autografe pe fanzinul ala de la concertul Iris 15 ani. Asa ca vorbim pe joi, ne intalnim eventual tot la coada, ramane sa vedem ora...

Cand DANA vine, DEATHANGEL nu vine. Ramane in cripta vietii, suparat pe sine...:mad: :mad: :mad: :mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: this is fuckin'life! life is a bitch!

Mesajde DEATHANGEL » Lun Noi 19, 2001 1:58 pm

Initial trimis de DEATHANGEL

Cand DANA vine, DEATHANGEL nu vine. Ramane in cripta vietii, suparat pe sine...:mad: :mad: :mad: :mad:


Ne vedem in Cluj pe 25 la CARGO... :mad: :mad: :mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Lun Noi 19, 2001 11:09 pm

da din pacate numai la Cargo pe 25 eu vreau si IRIS

tsepo ce n-as da sa fiu acum in locu tau
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Noi 20, 2001 12:29 pm

Initial trimis de alina
da din pacate numai la Cargo pe 25 eu vreau si IRIS

tsepo ce n-as da sa fiu acum in locu tau


baga-mi-as p(stelute) in ea de viata!
si in el de bucuresti ca doar acolo se intampl toate
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

da, je suis idiot

Mesajde DEATHANGEL » Mar Noi 20, 2001 4:13 pm

Initial trimis de alina
da din pacate numai la Cargo pe 25 eu vreau si IRIS

tsepo ce n-as da sa fiu acum in locu tau

credeam ca exista careva ce intelege...nu vin ca nu am cum...ICH WILL:mad: :mad: :mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde tseposu » Mie Noi 21, 2001 11:50 am

alina, te cred! si eu as vrea sa fiu in locul meu :)

pt cei din buc: ne vedem joi la coada , la 20.30
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Legolas » Sâm Noi 24, 2001 12:40 am

ONX e un bar nepotrivit pt. un concert IRIS, dar dupa ce au inceput sa cante nu a mai contat. Eu eram chiar langa Boro si nu le-am vazut pe tipele care dansau pe masa. Mai bine, ca mi s-ar fi facu rau. Concertu a fost super.
In Backstage, berea a fost si mai scumpa si aeru a fost inlocuit de fumu de tigara pt. ca aerisirea era aproape inexistenta. Concertu a fost super, da Cristi era cam obosit. Am vazut playlist-u pe scena si acolo era trecuta si Stairway To Heaven, ceea ce n-am auzit si m-am mirat f. tare. Si mi s-a parut ca au terminat prea repede de cantat, pt. ca publicul se astepta la mai mult.
Legolas
 

Mesajde tseposu » Sâm Noi 24, 2001 12:46 pm

Valter mi-a zis ca n-au mai avut chef sa cante si Stairway to Heaven... nici in Brasov n-au cantat-o, concertul a fost identic cu cel din Backstage (pt. cei care nu stiu despre ce vorbesc, a fost Iris in Brasov vineri, 23 nov). si pe mine m-a mirat ca in backstage au cantat doar un bis... in brasov au facut 2 bisuri, iar concertu' a fost super, asa cum era de asteptat. in schimb, preturi mari - 120.000 intrarea!!!! cica aia 20.000 erau o bere! in fine, nu conteaza asta, important e ca a iesit excelent. II ADOR!!!!
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

IRIS la inaltime!

Mesajde DEATHANGEL » Sâm Noi 24, 2001 9:27 pm

[quote]Initial trimis de tseposu
[B]Valter mi-a zis ca n-au mai avut chef sa cante si Stairway to Heaven...

tsep, poti sa-mi spui, daca vrei, ce-ai mai vorbit cu Valter?
Emisiunea Muzica-tralala- extraordinar CRISTI, super toti baietii, Mike, Pintea. Ma bucur de asemenea ca au fost in public Felicia Filip si Liza Panait ( la care s-au adaugat MIKE, PIntea), fiindca eu nu am vazut niciodata un public mai de cacat ca acela. Bineinteles, format din sleahta lu papuc" stim noi cine, nu tsep? Tot timpul emisiunii m-am bucurat pentru CRISTI, am plans ca l-am simtit, si pt. ca n-am inteles si nu inteleg de ce accepta pe idiotii aia care-l urmaresc pas cu pas peste tot, nefacand acel lucru decat din ideea de a fi pozati cu CRISTI, si nu din principiul de simtire si traire IRIS!!!!!!!!!!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Emisiune ok.

Mesajde alina » Sâm Noi 24, 2001 10:29 pm

emisiunea a fost ok dar niste chestii m-au cam deranjat si anume
1.lucian a stricat melodia Pe Ape ,invata baiete de la Nelu
2.dansatorii aia give me a break mai bine aduceau o trupa de rockeri
3.cand facea Cristi o figura de a lui camera se muta la Valter sau la altu
in rest cuvinte de lauda pt Cristi&co
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Noi 26, 2001 9:06 am

O mentiune... playlistul pe care l-ai vazut tu,legolas, se afla in acest moment la tseposu cu autografe pe el...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Vizitator » Mie Noi 28, 2001 6:20 pm

mai, da' deja se stie de playlistul ala si eu nu m-am laudat inca la nimeni!!! da' e pe bune ca-l am...
Deathangel, n-am vorbit decat de concertul de a doua zi din brasov si de faza cu Stairway... da' ce e misto e ca m-a recunoscut in brasov... hahahaha, o prima victorie....
Vizitator
 

Mesajde gaga » Joi Noi 29, 2001 8:17 am

Anonim=tsepoasa care uita sa se logheze si ma sperie pe mine si risca sa fie stearsa... cine te-a recunoscut mah in Brasov?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

ATENTIUNE POPOR!!!!

Mesajde DEATHANGEL » Joi Noi 29, 2001 4:18 pm

Pe 5 decembrie in clubul Le Note din Timisoara-IRIS!!!!!!!!!!!!!!! Concertul va fi dedicat exclusiv trupei AC/DC! :D :D :D :D
2. Cine merge cu mine pe 8 februarie la ICED EARTH? La Budapesta...stiu deja...DANA si sigur alina, fiindca Clujul e la cativa pasi...Te rog, alina!
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: ATENTIUNE POPOR!!!!

Mesajde DEATHANGEL » Joi Noi 29, 2001 4:23 pm

In primavara 2002 se va organiza a II-a editie METALFEST...Sa speram sa mergem...De asemenea imagini de la prima editie in MCM ROCK...
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde tseposu » Joi Noi 29, 2001 4:43 pm

Initial trimis de DANA
Anonim=tsepoasa care uita sa se logheze si ma sperie pe mine si risca sa fie stearsa... cine te-a recunoscut mah in Brasov?


imi pare rau, eu m-am logat, jur, da' nu stiu ce a avut netul ala ca mergea tare aiurea...

valter m-a recunoscut; cristi a fost cam nervos la sfarsit si nu am mai indraznit sa-l bat la cap
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Anterior

Înapoi la Iris

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron