Soclu Pentru Iris!

Forumul asociat fanclubului Iris

Soclu Pentru Iris!

Mesajde DEATHANGEL » Vin Noi 09, 2001 1:47 pm

Reportaj amplu despre IRIS in Evenimentul Muzical!!! Poze super pe statuia lui LENIN!!!! Vali, o sa-ti aduc reportajul super facut de Romania Libera pentru straini in engleza despre IRIS!!! :p :p :p
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Vin Noi 09, 2001 8:27 pm

cand si unde a fost materialul???

ca il scanez io
Vizitator
 

Re: Soclu Pentru Iris!

Mesajde Mirela » Vin Noi 09, 2001 9:22 pm

asadar iris s-au "strainizat"!
hmmm....subiect pe gustul meu...
apropo,irlandezilor le PLACE cu adevarat IRIS!! cel putin prietenilor mei.........i-a fascinat albumul "2000" asa ca a trebuit sa ma apuc de tradus versuri din romana in engleza.....ce ziceti fratilor,imi dati o mana de ajutor????????
mirela.
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde alina » Vin Noi 09, 2001 10:15 pm

Am luat si eu evenimentu dar cretini aia nu mi-au dat eve. muzical desi i-am intrebat de ce draq nu-mi dau mi-au raspuns printr-un gest semnificativ datul din cap.
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

hEI!

Mesajde DEATHANGEL » Vin Noi 09, 2001 11:03 pm

evenimentul muzical se vinde separat ca orice revista...se recunoaste, de data asta, datorita pozei gigantice cu IRIS! In rest 7.900 lei. In legatura cu versurile, ti-as spune ceva de dulce mirelo, dar ma abtin. Incerc sa vad cu versurile, desi nu cred ca meritati indeajuns (voi, cei de dincolo)...:mad: :mad: :mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Vin Noi 09, 2001 11:31 pm

Ce crezi ca nu m-am intors inapoi sa intreb daca-l are ?! poate in cluj nu-l distribiue ,fuuuuuucccccccccccckkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk!!!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

orsova si cluj

Mesajde Rockeru'Somer » Sâm Noi 10, 2001 8:40 am

Initial trimis de alina
Ce crezi ca nu m-am intors inapoi sa intreb daca-l are ?! poate in cluj nu-l distribiue ,fuuuuuucccccccccccckkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk!!!


daca se distribuie in orsova ...se distribuie sigur in cluj...in orsova vine presa dupa o sapt!


o sa caut si eu revista!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: hEI!

Mesajde Mirela » Sâm Noi 10, 2001 1:37 pm

voi, cei de dincolo
NOI care??
pardon pardon,dar credeam ca ingerii "negri" urasc dulcegariile!daca ai ceva de spus,fa-o fara inconjururi.....CLAR??
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: Re: hEI!

Mesajde curly » Sâm Noi 10, 2001 4:03 pm

Initial trimis de mirela2001
voi, cei de dincolo
NOI care??
pardon pardon,dar credeam ca ingerii "negri" urasc dulcegariile!daca ai ceva de spus,fa-o fara inconjururi.....CLAR??

esti noua si deja rea!e posibil sa ai de lucru pe aici............
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Boogie MAN

Mesajde DEATHANGEL » Sâm Noi 10, 2001 6:29 pm

Initial trimis de mirela2001
voi, cei de dincolo
NOI care??
pardon pardon,dar credeam ca ingerii "negri" urasc dulcegariile!daca ai ceva de spus,fa-o fara inconjururi.....CLAR??

m-am referit dur la cei de dincolo, pt. ca vad ai intepat in IRIS, deci si pe mine! Versurile IRIS sunt extraordinare, in engleza n-ar suna rau! Deci verifica-te: you're of MY GENERATION?:mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Noi 12, 2001 8:53 am

Mirela, daca vrei sa traduci in engleza, zi-mi piesa/piesele si te ajuta tanti dana... DEATHANGEL, get off her back, fata nu a zis nimic rau despre Iris, pe bune acum... Curly a remarcat bine agresivitatea Mirelei asa ca probabil ca fata asta si-a gasit bine locul pe forumul nostru... hehehe
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

mirela!?

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Noi 12, 2001 11:55 am

fiindca am schimbat cateva mail-uri cu mirela,stiu ce-i poate mintea....va ceda mai repede ca shinee!mirela sunt dispus oricarui dialog!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: Re: Re: hEI!

Mesajde Vizitator » Lun Noi 12, 2001 5:21 pm

[quote]Initial trimis de curly
[B]
esti noua si deja rea!e posibil sa ai de lucru pe aici....
o "munca" grea nu m-a speriat niciodata!din contra,e o noua si incitanta PROVOCARE!!!


saru'mana,dana!(desi de obicei
urasc "avocatii",de data asta fac o exceptie!!!!!asta fiindca-mi esti simpatica!)

sa fie clar!! mai curand mi-as taia limba decat sa spun ceva rau despre IRIS!!!!!

Postul este al mirelei
Vizitator
 

Re: mirela!?

Mesajde Mirela » Lun Noi 12, 2001 5:26 pm

[quote]Initial trimis de Rockeru'Somer
[B]fiindca am schimbat cateva mail-uri cu mirela,stiu ce-i poate mintea....va ceda mai repede ca shinee!

pari foarte sigur de tine!!nu crezi ca ar trebui sa gandesti de 2 ori inainte de a deschide gura??
nu cedez eu chiar asa usor....si oricum,nu din cauza unor afirmatii de genul asta!...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Noi 12, 2001 5:28 pm

O regula de baza a forumului spune ca nu se accepta posturi anonime. Eu cam banui ca Mirela e autoarea, daca e asa o rog dupa ce se logheaza sa-si revendice postul... Daca nu, maine dimineatza... va fi o amintire.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Mirela » Lun Noi 12, 2001 5:32 pm

[quote]Initial trimis de DANA
[B]O regula de baza a forumului spune ca nu se accepta posturi anonime. Eu cam banui ca Mirela e autoarea, daca e asa o rog dupa ce se logheaza sa-si revendice postul...

sorry 'bout that!!
nu mi-am dat seama ca nu m-am logat
revendic cu placere mailul,pt. nu mi-e teama de ceea ce am spus si de ce au inteles altii...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: Re: mirela!?

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Noi 13, 2001 9:10 am

[pari foarte sigur de tine!!nu crezi ca ar trebui sa gandesti de 2 ori inainte de a deschide gura??
nu cedez eu chiar asa usor....si oricum,nu din cauza unor afirmatii de genul asta!... [/B][/QUOTE]

eu sunt foarte sigur avand in vedere ca mail-ul tau era titlu' de telenovela....sau de manea!
vezi ca se anunta infiintarea unuiforum de telenovele!
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

KKt masii!

Mesajde DEATHANGEL » Mar Noi 13, 2001 9:21 am

In loc sa te iei in gura cu Rockeru'Somer, care ti-a zis-o bine (ai face mai bine sa-ti domolesti ifosele), mai bine am raspunde normal.
Vreau sa anunt ca in februarie 2002 va aparea dublul cd Felicia Filip si invitatii sai, adica in principiu IRIS!!!!. Producatori: Fundatia Culturala IRIS, Zone REcords. Anunt facut azi de catre Filipissima pe Antena 1 ora 08.43'.
Revin
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: mirela!?

Mesajde Mirela » Mar Noi 13, 2001 8:37 pm

eu sunt foarte sigur avand in vedere ca mail-ul tau era titlu' de telenovela....sau de manea!

explica-te!!!!!(asa,mai pe lb.unora care pricep mai greu!)
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

FOUND!!

Mesajde alina » Joi Noi 15, 2001 11:32 pm

in sfarsit am dat si eu de revista articol bunisor,poze la fel
am luat si magazinul international la fel e de bine
n-am mai gasit romania libera dar sper sa o gasesc pe net DANA E FREE NU TE SPERIA !!!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

am si io o problema

Mesajde curly » Vin Noi 16, 2001 1:50 pm

angel,alina,sper sa nu va suparati tare!
zilele astea ma enerveaza la Iris ca nu au reusit sa-si promoveze unele albume/melodii reusite,dar o tin intr-una cu ciorba aia reincalzita de athenaeum!nu zic ca n-a fost bun,dar e prea mult.........fundatia culturala(?!) iris face album si la tipele alea care au facut play,si feliciei filip(ia ghici ce melodii o sa cante filipissima featuring iris?)
repet,au melodii super pe care le-au neglijat--de unde vii,madrigal,steaua mea,sun ra,orange,mirage---,aparute relativ recent si care n-au beneficiat de multe concerte...............dupa parerea mea,in afara de colaboraera cu johnny raducanu,"athenaeum" e mai mult o lovitura de imagine decat o realizare muzicala care sa aiba calitati intrinseci veritabile
p.s.:ca sa nu fiu acuzat ca injur Iris,fac mentiunea ca o sa fac eforturi ca sa pot sa ajung si io pe munte cu voi...............e vorba doar de bani!
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Re: am si io o problema

Mesajde Rockeru'Somer » Vin Noi 16, 2001 10:50 pm

Initial trimis de curly
angel,alina,sper sa nu va suparati tare!
zilele astea ma enerveaza la Iris ca nu au reusit sa-si promoveze unele albume/melodii reusite,dar o tin intr-una cu ciorba aia reincalzita de athenaeum!nu zic ca n-a fost bun,dar e prea mult...

cum suntem cat-de-cat neamuri am mai discutat asta,si n-am chef de ea!

fundatia culturala(?!) iris face album si la tipele alea care au facut play,si feliciei filip(ia ghici ce melodii o sa cante filipissima featuring iris?)

fundatia e un lucru bun,mai ales ca o sa promoveze trupe noi de rock si nu doar tipele cu viori si pe felicisima....

repet,au melodii super pe care le-au neglijat--de unde vii,madrigal,steaua mea,sun ra,orange,mirage---,aparute relativ recent si care n-au beneficiat de multe concerte.

anu' trecut la conf de presa din hasis stii ce a zis Nelu cand l-a intrebat un tip de ce nu canta "suflete de gheata"!
"nici nu mai stiu cum suna!"


..............dupa parerea mea,in afara de colaboraera cu johnny raducanu,"athenaeum" e mai mult o lovitura de imagine decat o realizare muzicala care sa aiba calitati intrinseci veritabile

eu zic ca si faza cu johnatan a fost tot imagine!

p.s.:ca sa nu fiu acuzat ca injur Iris,fac mentiunea ca o sa fac eforturi ca sa pot sa ajung si io pe munte cu voi...............e vorba doar de bani!

iti dai seama ca daca voi merge pe munte te voi lua si pe tine!
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde alina » Sâm Noi 17, 2001 12:57 am

Nu ma enervez doar vreau sa te omor joking
de acord cu tine ca irisi au neglijat unele piese foarte bune cel putin iris steaua mea ar trebuie sa o cante la fiecare concert
fundatia dupa parerea mea e un lucru bun cum a zis si rockeru promoveaza trupe noi de rock asta era ideea
despre digital iti respect opinia dar dupa parerea mea a fost un show super nu mai bat moneda pe chestia asta ca nu vreau sa va plictisesc
revin maine la subiectu asta
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

nu ma enerva

Mesajde DEATHANGEL » Sâm Noi 17, 2001 6:16 pm

Initial trimis de alina
Nu ma enervez doar vreau sa te omor joking
de acord cu tine ca irisi au neglijat unele piese foarte bune cel putin iris steaua mea ar trebuie sa o cante la fiecare concert
fundatia dupa parerea mea e un lucru bun cum a zis si rockeru promoveaza trupe noi de rock asta era ideea
despre digital iti respect opinia dar dupa parerea mea a fost un show super nu mai bat moneda pe chestia asta ca nu vreau sa va plictisesc
revin maine la subiectu asta

Nu mai am chef sa ma enervez; asa ca, zic eu, cred ca toti stiti parerea mea despre cele spuse; subscriu la cele spuse de alina, desi as adauga o groaza de lucruri PRO_IRIS!
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Dum Noi 18, 2001 1:51 pm

Bah, a vazut careva emisiunea de vineri seara de la OTV in care era primul clip Iris filmat la Costinesti?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

ce emisiune?

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Noi 19, 2001 8:44 am

Initial trimis de DANA
Bah, a vazut careva emisiunea de vineri seara de la OTV in care era primul clip Iris filmat la Costinesti?


eu am vazut ceva da' era din onix sau cum poolla in zice la clubu' ala!de cand era clipul?
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde gaga » Lun Noi 19, 2001 8:50 am

Era din 90 de la teletopu' lu magdin, cu multa clapa si cu chitara lu ala, cum draq il chema??? Savu sau asa ceva... am uitat...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Noi 19, 2001 9:08 am

Initial trimis de DANA
Era din 90 de la teletopu' lu magdin, cu multa clapa si cu chitara lu ala, cum draq il chema??? Savu sau asa ceva... am uitat...


alex sarbu il chema pe ala cu chitara a doua....mi-ama dus aminte de prima lor filmare...aia ce aratat-o doru ionescu....cand erau imbracati super bestial...funky!
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde gaga » Lun Noi 19, 2001 9:13 am

Da mah, sarbu, clipu' il tineam si io minte de la emisiunea lui Petrica... si erau imbracati cam cum erau si Cargo in anii aia (colantzi, toale colorate, lantzisoare...) I-au dat si pe Homograf dupa aia cu bitman pletos.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tseposu » Lun Noi 19, 2001 2:21 pm

clipul il stiu si eu, se tineau tare de tot... Cristi era in perioada in care se ingrasase (recunosc ca atunci nu arata asa de bine) si avea colantii aia... si tricoul fara maneci! Valter parca avea parul lung, nu? si facea cu Boro show-uri de chitara gen AC/DC...
da' Bitmanul in costumul ala maro cum vi s-a parut? parca in clip cantau la circ, nu?
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Următorul

Înapoi la Iris

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron