ANUNTURI importante pentru fanii IRIS

Forumul asociat fanclubului Iris

Re: bucurestiul e ultimul

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Sep 24, 2001 9:43 pm

Initial trimis de vali
din cate stiam eu, shi eu stiu multe, bucurestiul e ultima oprire a turneului digital

sorry for ya:D

la Iasi pe 13 oct!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde gaga » Mar Sep 25, 2001 7:49 am

13 - zi cu ghinion, poate se amana si asta... glumeam
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Mar Sep 25, 2001 8:05 am

am auzit si eu ca e pe 13 la ias a fost invitata felicia filip la teo
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde claudia » Joi Sep 27, 2001 5:48 pm

in sfarsit,am aflat!!!deci pe 13 oct,adica duminica!sper din tot sufletul sa fie,desi nu am vazut nici un afis.multumesc mult pt informatie!
claudia
 

Mesajde alina » Vin Sep 28, 2001 1:48 pm

ai rabdare cu afisele la cluj au pus cu doua zile inainte si a fost lume he he si inca ce lume roackeri de roackeri
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

:(((((((

Mesajde [GAINA]PENALA » Sâm Sep 29, 2001 10:13 am

Grrrrrr!!!
Se cheama ca sunt o gaina numai piele si os(pauza muschi si creier).Am ajuns in cluj pe 28 si concertul a fost pe 27...Somebody kill meeeee!!!Please,do it fast,I have no reason to live anymore!

Gainusha amarata:(
to be born is the first sin-to live is the second ;
[GAINA]PENALA
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Sâm Sep 08, 2001 12:51 pm
Localitate: the darkside

Mesajde alina » Sâm Sep 29, 2001 1:11 pm

daca ai sti ce ai pierdut ,a fost cea mai frumoasa zi din viata mea (din mai multe motive)
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

MUTTER

Mesajde DEATHANGEL » Sâm Sep 29, 2001 7:48 pm

Initial trimis de alina
daca ai sti ce ai pierdut ,a fost cea mai frumoasa zi din viata mea (din mai multe motive)

MOARTEO, doamne, AJUTA-MA sa mai fiu odata! Voi fi in Cluj!
COUNT DEATHANGEL
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

...

Mesajde [GAINA]PENALA » Sâm Sep 29, 2001 9:28 pm

Initial trimis de alina
daca ai sti ce ai pierdut ,a fost cea mai frumoasa zi din viata mea (din mai multe motive)

Nu-i destul ca eram amarat si asa?Mai torni si tu acid peste rana...


Gainusha si mai amarata...
to be born is the first sin-to live is the second ;
[GAINA]PENALA
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Sâm Sep 08, 2001 12:51 pm
Localitate: the darkside

Re: ...

Mesajde Rockeru'Somer » Sâm Sep 29, 2001 10:11 pm

Initial trimis de [GAINA]PENALA

Nu-i destul ca eram amarat si asa?Mai torni si tu acid peste rana...


Gainusha si mai amarata...

poate tragi o fuga la bucale?
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde alina » Dum Sep 30, 2001 3:58 pm

sa-ti mai pun sare pe rana gainusa ?iti mai pun ca o meriti ,joaking, intr-adevar a fost o faza pe care nu cred ca o sa o uit niciodata in fata noastra(a mea si a lui angel) era o fata in scaun cu rotile cristi sa uiat vreo 10 sec la ea atunci m-am uitat la el avea ochi inecati in lacrimi impresionant momentul ,imi pare rau dar nu pot sa reproduc momntul in cuv
oricum pacat ca ai ratat concertul gainusha!!!!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Empireul cunoasterii

Mesajde DEATHANGEL » Dum Sep 30, 2001 7:55 pm

Initial trimis de alina
sa-ti mai pun sare pe rana gainusa ?iti mai pun ca o meriti ,joaking, intr-adevar a fost o faza pe care nu cred ca o sa o uit niciodata in fata noastra(a mea si a lui angel) era o fata in scaun cu rotile cristi sa uiat vreo 10 sec la ea atunci m-am uitat la el avea ochi inecati in lacrimi impresionant momentul ,imi pare rau dar nu pot sa reproduc momntul in cuv
oricum pacat ca ai ratat concertul gainusha!!!!

De ratat, n-ai ratat concertul, ai ratat viata si moartea intr-un concert unic, cum nici unde n-a mai fost-ti-o spun ca am fost la 85% din concertele IRIS-asemanator unui concert RAMMSTEIN! Asa ca iti dai seama! Am facut poze unice cu CRISTI-la conferinta de presa din DIESEL, cu Boro, Lipan, Felicia, si in primul rand cu ALINA din Cluj; poze inedite la repetitii+autografe. Fiti pe faza: am stat la conferinta cu aprobarea EVENTS! Idem va fi in Bucuresti. Cred ca va fi pe 4 oct. in Backstage. Voi fi acolo!DVD apare tot atunci: 10 $ va costa, iar VHS-200.000lei, parca. Diferenta de timp intre ele 1h30 min. DVD, 2h30 min.VHS
De asemenea Am fost pictat pe fata ca un deathmetalist la Cluj. Maine voi fi la fel, iar pe 5 oct. Surprize!!!!
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Rockeru'Somer » Dum Sep 30, 2001 9:06 pm

Initial trimis de alina
sa-ti mai pun sare pe rana gainusa ?iti mai pun ca o meriti ,joaking, intr-adevar a fost o faza pe care nu cred ca o sa o uit niciodata in fata noastra(a mea si a lui angel) era o fata in scaun cu rotile cristi sa uiat vreo 10 sec la ea atunci m-am uitat la el avea ochi inecati in lacrimi impresionant momentul ,imi pare rau dar nu pot sa reproduc momntul in cuv
oricum pacat ca ai ratat concertul gainusha!!!!

cand am fost in iulie in apuseni am trecut pe la o rockerita dintr-o comuna de acolo...tipa avea muzica ce putini avem,colectii intregi pe vynyl,iar cultura muzicala ce nu am putut-o incuia eu si mai un tip care-i toba la capitolul rock,citea HMM si reviste din vest...problema ei?se numeste genetica...arata sincer,
groaznic...cu o cocoasa imensa si maini si picioare schimonosite...dar nu a contat am petrecut cateva ore de neuitata
....avea niste prieteni super,o duceau la concertele de la Oradea...si o luau cu ei peste tot ...daca nu ai noroc inca de la molecula nu mai esti nimic...cand ai rock-ul in sange nimic nu conteaza!ROCK FOREVER!
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 8:30 am

Voi posta un mesaj fara pretentii, fara substanta, dar vreau sa va spun ca sunt impresionata de voi toti. Mesajele de mai sus merita adunate intr-o carte intitulata "Suflet de rocker" si oricine are alta parere (daca se da dur sau insensibil), nu poate decat sa-si bage impresiile undeva. Pentru ca toate posturile de mai sus sunt dovada faptului ca rock-ul nu va muri NICIODATA si e nevoie de multe iatagane si muzici proaste ca sa ne ingroape spiritul. Plecaciuni.....
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Empireul cunoasterii

Mesajde manelesux » Lun Oct 01, 2001 10:41 am

Initial trimis de DEATHANGEL

De ratat, n-ai ratat concertul, ai ratat viata si moartea intr-un concert unic, cum nici unde n-a mai fost-ti-o spun ca am fost la 85% din concertele IRIS-asemanator unui concert RAMMSTEIN! Asa ca iti dai seama! Am facut poze unice cu CRISTI-la conferinta de presa din DIESEL, cu Boro, Lipan, Felicia, si in primul rand cu ALINA din Cluj; poze inedite la repetitii+autografe. Fiti pe faza: am stat la conferinta cu aprobarea EVENTS! Idem va fi in Bucuresti. Cred ca va fi pe 4 oct. in Backstage. Voi fi acolo!DVD apare tot atunci: 10 $ va costa, iar VHS-200.000lei, parca. Diferenta de timp intre ele 1h30 min. DVD, 2h30 min.VHS
De asemenea Am fost pictat pe fata ca un deathmetalist la Cluj. Maine voi fi la fel, iar pe 5 oct. Surprize!!!!


Nene,deathmetalishtii nu se picteaza...aia cu vopseaua sunt AnimalX shi Marilyn Manson...
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde manelesux » Lun Oct 01, 2001 10:49 am

Initial trimis de Rockeru'Somer

cand am fost in iulie in apuseni am trecut pe la o rockerita dintr-o comuna de acolo...tipa avea muzica ce putini avem,colectii intregi pe vynyl,iar cultura muzicala ce nu am putut-o incuia eu si mai un tip care-i toba la capitolul rock,citea HMM si reviste din vest...problema ei?se numeste genetica...arata sincer,
groaznic...cu o cocoasa imensa si maini si picioare schimonosite...dar nu a contat am petrecut cateva ore de neuitata
....avea niste prieteni super,o duceau la concertele de la Oradea...si o luau cu ei peste tot ...daca nu ai noroc inca de la molecula nu mai esti nimic...cand ai rock-ul in sange nimic nu conteaza!ROCK FOREVER!


Hai sa nu devenim sentimentali.Rocku se asculta la inceput din snobism shi din frustrare.Plus nevoia de individualizare,plus nevoia (fetelor de regula) de a intra in unele cercuri unde au zarit un pletos cu 4 balls,plus o groaza de faze de astea.
Snobismul sta la baza oricarei educatzii mai de doamne ajuta. Omul cu suflet deschis va merge intotdeauna cu turma,dintr-un motiv aproape creshtinesc.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 12:09 pm

Initial trimis de manelesux


Hai sa nu devenim sentimentali.Rocku se asculta la inceput din snobism shi din frustrare.Plus nevoia de individualizare,plus nevoia (fetelor de regula) de a intra in unele cercuri unde au zarit un pletos cu 4 balls,plus o groaza de faze de astea.
Snobismul sta la baza oricarei educatzii mai de doamne ajuta. Omul cu suflet deschis va merge intotdeauna cu turma,dintr-un motiv aproape creshtinesc.


Hai ca ai inceput sa dai la gioale. De ce sa nu devenim sentimentali cand e vorba de rock? Iar faza cu 4 balls e deplasata, de obicei fetele se indreapta catre masini de lux si buzunare pline nu catre pletosi saraci, sa fim seriosi. Cs snobismu-i la putere e oarecum adevarat dar nu poti sa-ti dai tu seama cine-i snob si cine nu si nici nu poti spune ca nu ai avut niciodata tendinta de a merge cu turma, putina sinceritate, ce naiba (crestinesc, bah....)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde manelesux » Lun Oct 01, 2001 12:18 pm

Initial trimis de DANA


Hai ca ai inceput sa dai la gioale. De ce sa nu devenim sentimentali cand e vorba de rock? Iar faza cu 4 balls e deplasata, de obicei fetele se indreapta catre masini de lux si buzunare pline nu catre pletosi saraci, sa fim seriosi. Cs snobismu-i la putere e oarecum adevarat dar nu poti sa-ti dai tu seama cine-i snob si cine nu si nici nu poti spune ca nu ai avut niciodata tendinta de a merge cu turma, putina sinceritate, ce naiba (crestinesc, bah....)


1.faza cu 4 balls nu e deplasata.Daca tipa e destul de saraca,urata shi frustrata sexual nu ishi poate permite un manelist cu mertzan.Mai mult,nu ai auzit de conceptul "groupie"?Adica o gashka de nimfomane care abia ashteapta sa o suga unei vedete?Nu itzi mai povestesc de turma de adolescente cu tricouri Cradle of Filth care tzi-o fac pentru doua beri shi se dau vampe in stanga shi in dreapta deshi cultura lor muzicala se rezuma la cateva mp3-uri ascultate la ultimu tip cu care au stat shi un tricou Cradle sau Metallica poate chiar original,ca,deh,investitzie pe termen lung....Fenomenu asta intre rockeri mi se pare cel putzin la fel de josnic ca pleiada de bizkuitzi.Mai mult,imi seamana a versiunea metal pentru Make love not war...numa ca acu ii zice Lets fukk not fight...Mai grav e ca daca americanii fac razboi cu afghanii ca in vietnam,o sa inceapa iara moda flower power shi-o sa ne punem iara flori in par shi o sa ne footem la toate coltzurile in numele muzicii?

2.Nu,nu am avut nevoia de a merge cu turma,dar am fost in extrema cealalta a snobismului extrem....Mergand pana la a critica albume pe care nu le ascultasem...din fericire am trecut de varsta aia.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 12:24 pm

Initial trimis de manelesux


1.faza cu 4 balls nu e deplasata.Daca tipa e destul de saraca,urata shi frustrata sexual nu ishi poate permite un manelist cu mertzan.Mai mult,nu ai auzit de conceptul "groupie"?
de groupie am invatat si eu sapt. trecuta pe chatul megadeth, habar nu aveam ca e un fenomen asa mare incat sa aiba nevoie de un nume. Tampenie mai mare nu am vazut in viata mea lunga si degeaba, cu atat mai mult cu cat am avut o vreme cand am tot stat pe langa vedete la concerte. E adevarat ca si "vedetele" sun incantate sa o dea degeaba, intelegi ce vreau sa zic? De-aia s-a inventat SIDA ;)

2.Nu,nu am avut nevoia de a merge cu turma,dar am fost in extrema cealalta a snobismului extrem....Mergand pana la a critica albume pe care nu le ascultasem...din fericire am trecut de varsta aia.
Sincer nu ai trecut prin turmisme?
Cat despre a vorbi in necunostinta de cauza... Toti cred ca am facut-o si am picat in ridicol, dupa care ne-am trezit (personal mi-am luat-o pe la 18 ani cand am zis intr-o gasca de rockeri ca "Breack in the law" e cantata de Slayer).
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Vizitator » Lun Oct 01, 2001 12:41 pm

[

Iar fenomenu groupie s-a inventat de pe vremea lu Elvis shi nu-s convins ca nici Verdi nu o mai dadea pe la coltzurile Scalei din Milano.
Vizitator
 

Mesajde gaga » Lun Oct 01, 2001 12:53 pm

Initial trimis de Anonim
[

Iar fenomenu groupie s-a inventat de pe vremea lu Elvis shi nu-s convins ca nici Verdi nu o mai dadea pe la coltzurile Scalei din Milano.


E buna poanta, tot ce e posibil, oamenii sunt morti dupa vipuri (uite-te la piesa aia de baiat care traieste cu slinoasa aia de fata a lui Roman).

p.s. Vali, cred ca anonimu' e tot m******x, nu-l sterge
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Lun Oct 01, 2001 1:51 pm

de unde am plecat si unde s-a ajuns
vai vai ca totul e in van incep sa-mi pierd interesul pentru acest forum
iar pt mane un pic mai scurt de rog ca stau cam rau cu le temp
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

VAI

Mesajde DEATHANGEL » Lun Oct 01, 2001 2:04 pm

Initial trimis de alina
de unde am plecat si unde s-a ajuns
vai vai ca totul e in van incep sa-mi pierd interesul pentru acest forum
iar pt mane un pic mai scurt de rog ca stau cam rau cu le temp

Ai perfecta dreptate, Alina. Forumul a devenit ceva de genul Academia Vedetelor. C'est la vie, c'est la guerre!
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde manelesux » Lun Oct 01, 2001 2:49 pm

Initial trimis de alina
de unde am plecat si unde s-a ajuns
vai vai ca totul e in van incep sa-mi pierd interesul pentru acest forum
iar pt mane un pic mai scurt de rog ca stau cam rau cu le temp


may i ask for a lil ignorance from your kind?
thanks.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Mesajde alina » Mar Oct 02, 2001 1:37 pm

eu si deathangel front comun!!! nu stiu poate eu nu mai rabdare sau e altceva
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

suparat-o

Mesajde Vizitator » Mar Oct 02, 2001 3:04 pm

mai dana, ce ai???

ai devenit paranoica????
cine ce unde face front comun????

de ce face front comun???

eu zic sa votam daca dana este paranoica sau nu!!!!!


eu zic ca da
Vizitator
 

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Oct 02, 2001 3:47 pm

Initial trimis de DANA


Pai da, e corect? Tu si angel front comun, tzep si vali front comun si eu cu cine raman? Ca frozen vine pe aici din an in paste, kickass mai mult invata decat forumeste, ma****x mi-o trage cat de tare poate si-l lasa inima... Asa ca Dana front comun canci. A, ba mai mult, kickass e un pic de front comun cu m****x ca mi-a zis el mie. Si Rockeru' shomer e front comun cu frati-su pe care il minte ca m-am suparat pe el. Shomere esti os rau, nu-ti merge cu dezbina si stapaneste. Asa ca v-am luat pe toti except gainusha ca el e de departe si zboara cam greu pe-aici.

nu stiu ce a inteles ala...nu i-am spus ca te-ai suparat cu el...i-am zis ca nu faci glumite cu el ca asa ai zas!!!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Rockeru'Somer » Vin Oct 05, 2001 7:21 am

Initial trimis de DANA
[b]Vali, votez si eu: DA

Rockeru' shomer: el asa mi-a zis. Cand am zis ca nu glumesc cu el? Poate pe aici si atunci nu se pune ca daca era serioasa ii spuneam la telefon sau il asteptam la bukale sa-i dau in barba... hehehe cu voi trebuie sa precizez cand e poanta si cand nu. ;) [/B]

bah nu!sa-mi bag poola daca ne mai intelegem!
fiecare pricepe ce vrea!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde gaga » Vin Oct 05, 2001 9:21 am

Initial trimis de Rockeru'Somer

bah nu!sa-mi bag poola daca ne mai intelegem!
fiecare pricepe ce vrea!


Aline, alea erau posturi scrise la suparare cand am luat la mishto pe toata lumea. Mi-am cerut deja scuze ce vrei sa cad in genunchi la toata lumea? Hai ca-ti dau o bere sa-ti treaca, nu mai plange.
:):):)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde claudia » Vin Oct 05, 2001 5:05 pm

a fost o emisiune la contact la care a fost invitat Cristi...ati ascultat?spunea ca peste tot in tara a fost deosebit,dar a tinut totusi sa remarce Clujul...
......un nou album in februarie si un nou turneu...de 25 de ani.....

astept impresii din bucuresti...
...........la iasi va fi pe 13 intr-adevar...si aici se incheie turneul
claudia
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Iris

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator