Westlife

Forumul asociat fanclubului Westlife

Westlife

Mesajde Rosu Oana » Dum Dec 29, 2002 7:01 pm

Am facut acest subiect pentru a vedea ce parere avetzi voi despre Westlife si despre muzica lor...Asa ca spunetzi...
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Dum Dec 29, 2002 10:24 pm

westlife, boyzone, backstreet boys, nsync, 5ive, take that, same shit...
adolescenti care arata bine si au impresia ca au si voce si ca fac muzica buna...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Lovealot » Dum Dec 29, 2002 11:46 pm

Initial trimis de catharsis
westlife, boyzone, backstreet boys, nsync, 5ive, take that, same shit...
adolescenti care arata bine si au impresia ca au si voce si ca fac muzica buna...


Ai uitat sa zici ca fac reclama si la proteine, pentru ca prea isi expun muschii in momentele cand noi trebuie sa credem ca ei au voce.....
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Lun Dec 30, 2002 10:48 am

catharsis, cum poti spune ca au impresia ca au voce si ca fac muzica buna?bai, pai ei chiar fac asta dupa parerea mea...ori tie nu-ti place muzica de genul asta ori...Melodiile lor sunt de bun gust ,asta vorbind despre muzica.Cat despre ei,pot spune ca-mi sunt destul de simpatici si cred ca arata chiar foarte bine.Dar, voi sunteti baieti si nu cred ca stiti care sunt preferintele unor fete...
asa ca mai invatati..
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lovealot » Lun Dec 30, 2002 11:42 pm

Initial trimis de Rosu Oana
catharsis, cum poti spune ca au impresia ca au voce si ca fac muzica buna?bai, pai ei chiar fac asta dupa parerea mea...ori tie nu-ti place muzica de genul asta ori...Melodiile lor sunt de bun gust ,asta vorbind despre muzica.Cat despre ei,pot spune ca-mi sunt destul de simpatici si cred ca arata chiar foarte bine.Dar, voi sunteti baieti si nu cred ca stiti care sunt preferintele unor fete...
asa ca mai invatati..


Muzica buna?? Ce au facut????? Au niste melodii pline de truisme (din ce am ascultat eu din greseala) sau de versuri puse numai de dragul rimei, si singura lor melodie care spunea ceva am aflat dupa ca au preluat-o...lucru ce nici nu ma mira.
Cat despre faza cu ce le plac fetelor...iti sugerez o vizita pe la Flamingo Club din Luterana decat videoclipurile lor pentru ca obti acelasi lucru numai ca nu o sa mai fi chinuita atunci cand ei deschid gura.
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Dee Dee » Mar Dec 31, 2002 1:13 am

De obicei cand un baiat vede un baiat care arata mai bine decat el si mai e si vedeta.... ( in special de muzica) e clar ca omul ala nu e bun de nimik ! Doar arata bine da`e prost.. nu shtie ca cante .... etc ....
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mar Dec 31, 2002 2:35 am

dee dee> ceea ce spui tu nu se verifica in cazul meu... trupele ce le-am enumerat mai sus se bazeaza pe imagine, pe dans pe show, pe versuri si mai putin pe muzica... adica inteleg si eu ca fetele la 12-14 ani au primele impulsuri sexuale si au nevoie de idoli si de muzica "romantica", dar fenomenul a luat prea mare amploare. de ce muzica populara este cantata de oameni frumosi?
sunt "baieti" care arata bine si interpreteaza muzica relativ buna, robbie williams fiind un exemplu, chiar daca prvine dintr-un boy band...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Mar Dec 31, 2002 12:03 pm

Mda..dee dee ai mare dreptate...Lovealot, sa stii ca nu ma simt "chinuita" cand le ascult melodile..Iar tu catharsis,cand vezi o fata super misto nu te excita sau mai stiu eu ce..Toata viata te vei simti asa.Fac o mica paranteza:sa zicem ca esti cu prietena pe strada si ea vede un tip mult mai misto decat tine..Nu te simti gelos?sau nu-ti vine sa-l strangi de gat ca e mai frumos decat tine?Asta-i viata,asa cum si cei de la Westlife arata bine si canta bine. Hai ca incep sa ma indepartez de subiect.De ce muzica populara este cantata de oameni frumosi?Ca asa trebuie.Dar,m-am lamurit si am tras o concluzie:gusturile nu se discuta.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Mie Ian 01, 2003 10:22 pm

Oana,
Situatia 1:
- faptul vad o fata misto ma excita
- faptul ca vad o fata misto care canta ma excita
- faptul ca asculta cd-ul fetei alea misto nu ma mai excita ca nu-s cainele lui Pavlov...
Situatia 2: nu ma simt gelos si nu imi vine sa-l strang de gat pe respectivul atat timp cat stiu ca persoana de langa mine ma iubeste si nu ii da importanta... daca ii da importanta nu-i nimic, atat timp cat ma iubeste...
gusturile nu se discuta, parerile se impartasesc, boybands suck
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Lovealot » Joi Ian 02, 2003 12:06 am

Initial trimis de Rosu Oana
Mda..dee dee ai mare dreptate...Lovealot, sa stii ca nu ma simt "chinuita" cand le ascult melodile..Iar tu catharsis,cand vezi o fata super misto nu te excita sau mai stiu eu ce..Toata viata te vei simti asa.Fac o mica paranteza:sa zicem ca esti cu prietena pe strada si ea vede un tip mult mai misto decat tine..Nu te simti gelos?sau nu-ti vine sa-l strangi de gat ca e mai frumos decat tine?Asta-i viata,asa cum si cei de la Westlife arata bine si canta bine. Hai ca incep sa ma indepartez de subiect.De ce muzica populara este cantata de oameni frumosi?Ca asa trebuie.Dar,m-am lamurit si am tras o concluzie:gusturile nu se discuta.


Gusturile nu se discuta...asta e una din cele mai patetice scuze posibile, pentru ca daca nu s-ar discuta, ar fi incorecta atribuirea adjectivelor "bune" si "proaste" substantivului "gusturi". De altfel, gusturile reprezinta si nivelul de cultura si capacitatea de intelegere a unui act artistic pe care o persoana o poate avea.
Si revenind la problema noastra:
1)Hormonii exista si au chiar un rol foarte important. La fel exista si persoane care favorizeaza secretia lor.
2)Muzica buna exista, in cantitate mica, dar totusi exista. Evident, exista si persoane care compun pentru ca aceasta muzica sa existe.
Concluzia ar fi ca cei ce reusesc sa favorizeze secretia de hormoni nu trebuie confundati cu cei care reusesc sa creeze muzica buna. Si chiar sunt curios, daca tu si cu Dee Dee sunteti atat de transpuse de muzica celor de la Westlife, daca ati putea sa imi dati si mie un exemplu de versuri profunde, si in acelasi timp necopiate, nepreluate, si nu in ultimul rand, care sa nu reprezinte truisme.
Si ca sa nu ma considerati misandrin, trebuie sa recunosc ca Tudor Chirila de la Vama Veche e un tip care arata bine si care si gandeste cand scrie o melodie. La fel si Bon Jovi. Mai sunt si alte exemple numai ca nu-mi vin in cap acum. acum...
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Joi Ian 02, 2003 7:29 pm

Zicala "gusturile nu se discuta" e de cand lumea si este foarte adevarata din punctul meu de vedere. Nu stiu de ce v-a deranjat aceasta zicala, probabil ca adevarul doare si asta e cauza. Si daca mie imi plac cei de la Westlife, e problema mea, iar daca tie nu-ti plac, iarasi e problema ta si asta o spun in general .Sa stiti ca n-am nevoie de lectiile voastre de biologie..Daca tot doriti atat de mult sa-mi oferiti lectii de ce nu veniti la mine acasa,poate va si platesc.
In primul rand cred ca am facut o mare greseala faptul ca am creat acest subiect si sa stiti ca nu-mi schimba parerea vorbele voastre, plus ca sunteti si baieti.Asa ca eu raman la parerea mea, ca Westlife sunt o trupa buna, ca doar de unde reiese succesul avut la atatea si atatea concerte si faptul ca au fani peste tot?
Iar daca tu Lovealot spui spui ca versurile lor nu sunt profunde si ca sunt preluate, atunci tu n-ai ascultat in viata ta vreo melodie de-a lor sau spune-mi ai tu albumele lor acasa sau le asculti melodiile seara de seara?Daca raspunsul tau este nu, atunci nu ai dreptul sa-ti dai cu parerea, sau poate faci asta doar ca sa te bagi in seama sau sa strici acest subiect sau sa amagesti pe fanii celor de la Westlife. Poate ca acest lucru spus te va deranja, dar vreau sa intelegi ca nimeni si nimic nu-mi va schimba parerea si cred ca daca incerc cat de cat sa va schimb parerea, va fi in zadar, pentru ca gusturile noastre difera asa cum si muzica dintre Vama Veche,Bon Jovi si Westlife difera. Asa ca multe nu prea ar mai fi de discutat.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lovealot » Joi Ian 02, 2003 10:36 pm

Initial trimis de Rosu Oana
Zicala "gusturile nu se discuta" e de cand lumea si este foarte adevarata din punctul meu de vedere. Nu stiu de ce v-a deranjat aceasta zicala, probabil ca adevarul doare si asta e cauza. Si daca mie imi plac cei de la Westlife, e problema mea, iar daca tie nu-ti plac, iarasi e problema ta si asta o spun in general .Sa stiti ca n-am nevoie de lectiile voastre de biologie..Daca tot doriti atat de mult sa-mi oferiti lectii de ce nu veniti la mine acasa,poate va si platesc.
In primul rand cred ca am facut o mare greseala faptul ca am creat acest subiect si sa stiti ca nu-mi schimba parerea vorbele voastre, plus ca sunteti si baieti.Asa ca eu raman la parerea mea, ca Westlife sunt o trupa buna, ca doar de unde reiese succesul avut la atatea si atatea concerte si faptul ca au fani peste tot?
Iar daca tu Lovealot spui spui ca versurile lor nu sunt profunde si ca sunt preluate, atunci tu n-ai ascultat in viata ta vreo melodie de-a lor sau spune-mi ai tu albumele lor acasa sau le asculti melodiile seara de seara?Daca raspunsul tau este nu, atunci nu ai dreptul sa-ti dai cu parerea, sau poate faci asta doar ca sa te bagi in seama sau sa strici acest subiect sau sa amagesti pe fanii celor de la Westlife. Poate ca acest lucru spus te va deranja, dar vreau sa intelegi ca nimeni si nimic nu-mi va schimba parerea si cred ca daca incerc cat de cat sa va schimb parerea, va fi in zadar, pentru ca gusturile noastre difera asa cum si muzica dintre Vama Veche,Bon Jovi si Westlife difera. Asa ca multe nu prea ar mai fi de discutat.


O fi zicala veche de cand lumea cu "gusturile nu se discuta", insa exista si oameni care nu sunt de acord cu ea (printre care si Nietzsche ca un fapt divers). Pana la urma asta e scuza perfecta de care te-ai folosit pentru a te apara atunci cand cineva ti-a demonstrat ca ai gusturi proaste (sau nu neaparat ca ai gusturi proaste, cat ca esti superficiala considerand versurile lor atat de profunde).
Nu am melodii cu Westlife care sa le ascult seara de seara si nici albume, pentru ca nu sunt nici persoana care cauta greseala in orice, si personal consider ca singura formatie care merita pe deplin sa-i cumpar albumele (si nu sa le piratez) este Taxi. Melodiile de la Westlife le-am ascultat la MTV la timpul lor, si mi- fost de ajuns pentru a trage concluzia ca inca o trupa de doi bani a aparut pe piata muzicala. Si vad ca nu ai fost in stare sa-mi dai exemplu cateva versuri profunde, pe cand eu sunt gata oricand sa-ti expun motivele pentru care imi place ceva.
Cat despre faza cu cati fani au, tin sa te anunt ca si astia care canta manele au audienta mare...poate chiar mai mare decat idolii tai. Asta nu inseamna ca manelele reprezinta o muzica buna.
Lovealot
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Joi Ian 02, 2003 10:48 pm

conform primului post, mi-am spus parerea despre formatie, astept si alte pareri pt. ca discutia a devenit cam monotona...
concluzia ema finala este ca westlife sunt o formatie mediocra care canta in special pentru publicul feminin si nu isi merita in totalitate succesul...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

coming, going, coming again and then going again...

Mesajde nocturna » Vin Ian 17, 2003 11:54 am

Initial trimis de catharsis
...boyzone, backstreet boys, nsync, 5ive, take that, same shit...
adolescenti care arata bine si au impresia ca au si voce si ca fac muzica buna...


si ce s-a intamplat cu formatiile enumerate mai sus?! exact, nu mai exista de mult (nici macar in amintirea fanelor), dar ca o alinare a durerii provocate de aceste disparitii mereu vor fi alte si alte formatii care vor umple locul lasat liber (vezi Westlife, Blue si alte formatii de 2 bani care imi scapa acum)
asa ca...prea mult zgomot pentru nimic!
nu-si are rostul discutia despre Westlife (formatie buna cel mult doar de tapetat peretii camerei cu posterele lor), pana la sfarsitul anului (cel mult) nu vor mai exista nici ei.
asta e Oana, va fi greu dar te asigur ca vei supravietui. doreai si parerea unei fete, nu? :)
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

westlife are the best

Mesajde baby blue » Sâm Ian 25, 2003 4:37 pm

Westlife sunt cei mai tari...sunt formatia mea preferata de mult timp si sunt pur si simplu f buni.au niste voci super si ce sa mai vb de look .cel mai dulcik e Bryan dar fiecare dintre ei are ceva special...sper sa nu se desparta niciodata si daca totusi o vor o sa le pastrez albumele ca sa le asculte si copiii mei cand o sa-i am
baby blue
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 5:44 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde darkshines » Sâm Ian 25, 2003 9:44 pm

Iar tu catharsis,cand vezi o fata super misto nu te excita sau mai stiu eu ce


de ex cristiana raduta? sau nu autohtone, sa o luam pe aguilera, sau pe britney. mai arata o tatitca, un fundulet ceva, mai apare un fanclub.

deci cum gandesc casele de discuri? facem trupe de baieti sexosi pt publicul 8-15 feminin si facem trupe de fete sexoase pt publicul 8-15(+) masculin. rezultatul? westlife !

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

subscriu la cele spuse de catharsis si lovealot

Mesajde intoxic8 » Sâm Ian 25, 2003 10:41 pm

Rosu Oana are dreptate in oarecare masura. 'Gusturile nu se discuta' dar se educa! In rest a dat cu bata-n balta!
Dupa parerea mea un baiat nu este gelos pe un baiat care este mai frumos decat el! Asta ar insemna sa se considere inferior, prin urmare infrant. Un baiat se supara pe prietena lui, cea care intoarce capul dupa altii cand e cu el pe strada, asta pentru lipsa ei de respect pentru el, pentru superficialitatea ei.
Uneori am senzatia ca nu sunt baiat! Sunt momente cand si eu intorc capul dupa altii, care arata diferit decat mine, asta pentru ca am de invatat de la cei din jur. In acelasi timp ma consider privilegiat pentru faptul ca nu mi-a fost dat sa intalnesc prea multe fete care sa indrageasca boyband-uri. Cel putin de la 14 ani in sus, nici una!

revenind la topic:
boibend sax big taim! nu inteleg de ce fiecare discutie despre o formatie deviaza incet incet spre look! oameni buni, adica draguta!, daca nu ti-ai dat seama oamenii aia pretind ca intoneaza un cantec! asta trebuie sa apreciezi tu, nu cum arata! lasa-i pe creeatorii de moda, pe cei in masura sa faca asta sa o faca, nu le lua painea de la gura!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am


Înapoi la Westlife

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator