Gamez 4 ever ?!

Discutii libere despre joace, troubleshooting games, drivers..

Putetzi sa renuntzati la gamezuri?

Nu pot, dar ash renuntza !
1
7%
Da, dar deocamdata nu vreau !
6
43%
Am renuntzat deja
2
14%
Nu, ... clar !
2
14%
Nu cred ca exista cineva care a fost gamer inrait shi acum a renuntat !
3
21%
Alte raspunsuri
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 14

Gamez 4 ever ?!

Mesajde Game Over » Joi Apr 18, 2002 3:24 pm

Cateodata stau shi ma intreb daca voi scapa vreodata de mania asta, adika de a juca gamezuri (singleplayer, multiplayer - doesn't matter).
Am ajuns la concluzia ca deocamdata NU POT sau poate ca ... NU VREAU ;D!
Shtiu ca pentru unii(ele) intrebarea asta n-are nici un rost. Dar care vrea poate sa raspunda la sondaj + cateva explicatzii (daca exista :D )!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Joi Apr 18, 2002 4:33 pm

Io am renuntat deja, de mult, dar mai degraba de nevoie: in sensul ca orice aparea nou ma plictisea cumplit, avind senzatia ca am mai jucat, si nici timp liber n-am mai avut asa mult.

De ex: am jucat Wolfenstein la vremea lui, apoi a venit BlakeStone, pe urma Dark Forces, Duke Nukem, Doom, Quake...e, deja de la Dark Forces ma plictiseam dupa citeva nivele, si de terminat nu stiu daca dupa primele 2 jocuri de genu asta am mai avut nervii sa termin vreunu (ba parca Duke daca nu incurc jocurile acu...) Deja noile aparitii nu-mi mai ridica interesu'

Cu strategiile la fel: Dune 2 l-am terminat, apoi m-am luat de Warcraft...pe urma au aparut tot felu pe care nu le-am mai incercat.

Am fost maniac cu adventures (Monkey 1,2,3), Loom, DOTT, Indy, Grim Fandango (mai recent), am fost maniac cu Civilization, LHX, F15, cu Transport Tycoon, Corsair (slabut da mi-a placut ca era cu pirati), Stunts (primu joc mai acatarii cu masini), pe urma NFS2 si NFS4, Heroes 2, Heroes 3 (deja mai subtire interesu'). Acu din ce in ce mai putine jocuri ma atrag (tre sa aive oaresce originalitate). Acu fo 2 ani am prins mania Hellfire si il jucam ca dementu (l-am terminat cu arcasa aia), iar ultimu joc care m-a facut sa stau linga peceu in fiecare clipa libera a fost Desperados, dar m-am plictisit la nivelu 13. Acu astept anu' viitor sa vad ce mi-o mai placea :D
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Bizzare » Joi Apr 18, 2002 5:55 pm

Senzatia aia de plictis o aveam si eu , mai ales dupa ce jucam cateva zile Diablo ,pe urma nu mai aveam chef nici sa deschid calculatorul !! Pe urma am descoperit CS !! si nu ma refer la jocul in sine , ci la JUCABILITATEA de care a dat dovada !! sunt 446 clanuri romanesti pe http://www.clanbase.com !!!

Romania Ladder Nr 1 Activity #Clans
CounterStrike Forte PRO 373 446

Cand am descoperit jocul in echipa am fost surprins si mi-a placut la nebunie !! E o senzatie super cand stii ca faci parte dintr-o echipa , iar victoria poate fi obtinuta chiar daca tu mori !! Ma duc acum ca dementu si mor cu adversaru de gat :) fiindca stiu ca in spatele meu mai vin cativa care vor aduce victoria !! Multiplayerul si jocul in echipa (clanuri) e lucrul care ma tine in continuare in fata calculatorului !!
The Emperor-God of CS ( originaly it was of Dune , but I reconsidered :P )
Bizzare
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Ian 23, 2002 9:13 pm

Mesajde Aragorn » Sâm Apr 20, 2002 3:49 am

Gamez ForEver...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Gamez 4 ever

Mesajde Game Over » Sâm Apr 20, 2002 4:30 pm

Initial trimis de B-O-B-O
Gamez ForEver...


;D, cand renuntzi la gamez?!
Dupa ce apare un nou Heroes de kkt :D ?!

Eu mi-am zis ca voi face o pauza (inclusiv de tigari :S - offtopic) de vreo cateva luni! Sper sa reusesc!

P.S.: The gamez ruined my life! I'm a real zombie ;s ;s ;s !
The funny thing (I guess) is ... that ... I like the way it is!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde Bizzare » Sâm Apr 20, 2002 6:28 pm

You zombie thing :D ( Try cranberies-zombie , maibe it suits you :) )
Tocmai mi-a venit o idee !! Ce-ar fi daca in loc de games4ever ar fi topicul s3x4ever ;h . Oricum dupa atatea jocuri nu ramanem cu nimic, poate dupa s3x ramanem si noi cu ceva ( a se citi copii , sifilis, sida :t ) Haha , atatea povesti mi-au trezit pofta :D , ma duc la Sopra, ca am auzit ca stie sa faca multe lucruri cu gura ,e o bagaboanda buna de tot :lol:
Poate imi da ban :T oops ;p


P.S : acest cont a fost spart , nu scrie Bizarre acum, ci altcineva (poate nu iau ban :D )
The Emperor-God of CS ( originaly it was of Dune , but I reconsidered :P )
Bizzare
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Ian 23, 2002 9:13 pm

s3x4ever

Mesajde Game Over » Mie Apr 24, 2002 11:04 am

Mai nasolule numai la asta iti este gandul ... s3x, s3xm, s3x !
... Iar a intrat Sopra la mijloc :a !
:y Mai Sopra chiar faci de toate ;b ? ;D :hehe:
bizzare :z ? :y

P.S.: Acest cont a fost spart intr-adevar de bizzare :j :a ! ;e
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Statement

Mesajde Bizzare » Mie Apr 24, 2002 5:21 pm

gata, ma declar in deplinatatea facultatilor mintale , si promit ca o sa scriu cat se poate de serios si la topic :a Promit sa nu mai fac aluzii jignitoare la adresa unor admini (indiferent cat de priceputi sunt la anumite lucruri :y) si sa imi vad de treba mea de user (adica sa raspandesc zvonuri :t ) END
The Emperor-God of CS ( originaly it was of Dune , but I reconsidered :P )
Bizzare
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Ian 23, 2002 9:13 pm

Re: Statement

Mesajde Game Over » Joi Apr 25, 2002 11:51 am

Initial trimis de Bizzare
gata, ma declar in deplinatatea facultatilor mintale , si promit ca o sa scriu cat se poate de serios si la topic :a Promit sa nu mai fac aluzii jignitoare la adresa unor admini (indiferent cat de priceputi sunt la anumite lucruri :y) si sa imi vad de treba mea de user (adica sa raspandesc zvonuri :t ) END



Good! Let's hear the rumors!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 2:34 pm

Cand mi-am luat prima oara PC-ul,in 1997..stateam cam 8 ore pe zi si ma jucam. Eram disperat. NBA 77,FIFA si alte jocuri ce erau atunci.
Pormo am dat in mania questurilor si stateam ore intregi. Dupa questuri am descoperit Commandosurile si nu m-am lasat pana nu am terminat toate misiunile.
M-am jucat Half la simplu si in retea o gramada. NFS 1--> 5 !
Dar gata ! A cam trecut vremea jocurilor !
Deci...am votat..ca am renuntat deja !

Daca mai apare ceva interesant..ma joc,nu refuz....dar nu mai am placerea de alta data !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Game Over » Mar Iul 30, 2002 10:23 am

Mda, intr-adevar nu mai este acceashi placere ! ;P
Shi totushi nu cred ca joacele sunt de vina! :con:
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

semiofftopic

Mesajde Aliosha » Joi Oct 10, 2002 2:57 am

"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Vin Ian 31, 2003 11:23 pm

Am raftul plin cu RPG-uri si nu am timp sa le joc din pacate! Am un BAC de dat (si luat)!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am


Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron