Mai vin odata Nightwish???

Forumul asociat fanclubului Nightwish

Mesajde pacha » Mar Sep 13, 2005 2:57 pm

Nu fiti rai.Madam are o voce superba.Mi-am delegat si anul acesta feciorul.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde MST3000 » Mar Sep 13, 2005 10:08 pm

In loc sa vina trupe calumea cu muzica si instumental bun...de exemplu Dream Theater or spus ca nu mai vin in romania ever ca organizatorii au fost de rahat...si nici nu ma mir...nah...uhhh ahhh vor veni NightWish din nou. WHY?!!!!! They actualy take their lyrics seriously?!
Avatar utilizator
MST3000
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Sep 14, 2005 8:37 am

WHY?!!!!! They actualy take their lyrics seriously?!


ca organizatorii au avut succes cu primul, de aia si ca fiind apropiatzii alora si unici organizatori pot si vor. si scrie in puii mei in romaneste ca nu te face mai jmecher engleza :D

pacha nu a zis nimeni ca nu are voce, da?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde MST3000 » Joi Sep 15, 2005 3:10 am

gaga scrie:ca organizatorii au avut succes cu primul, de aia si ca fiind apropiatzii alora si unici organizatori pot si vor. si scrie in puii mei in romaneste ca nu te face mai jmecher engleza :D

pacha nu a zis nimeni ca nu are voce, da?


Pai nu ma fac smecher cu engleza ci o vorbesc de cand is mic si ii obisnuinta...oricum nu cred ca exista careva pe forumu asta...ma rog astia din sectia rock international care sa nu inteleaga engleza asa ca las-o balta ok? Nu mai fi asa narrow-minded...cred ca ai prins idea
Avatar utilizator
MST3000
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde Shaki » Joi Sep 15, 2005 7:21 am

meseteie, mai incet cu figurile shi cu offtuapicele k uite:
MST3000 scrie: stop the groupieness pls!!!
[...]
...and there is some more crap people call music but i won`t aknowlage it...
fii atent k groupie inseamna shi'altceva A-)
shi a doa propozitzie ie plina de gresheli, daca tot te sparji in figuri in engleza macar fa-o corect

ontopic, nighwish mai vin o data k au fost adushi shi k vor. cui nu-i convine, nu da 840 pe bilet shi sta frumushel acasa.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Sep 15, 2005 8:14 am

astia din sectia rock international care sa nu inteleaga engleza asa ca las-o balta ok?


nu asta este problema. mai arata-mi unul ca tine. ideea este sa ne exprimam normal si curat si nu vad pe nimeni cu posturi intregi in engleza, cel mult cu cateva expresii.

io te-am rugat frumos daca se poate. de interzis nu este interzis, vorbeste cum vrei da' sa nu te plangi pe urma la moderatori ca ai fost luat in balon, you're on your own ca sa zic asha :)

si offtopic fireste deci da, cui nu ii place nu se duce si basta, mare branza, io de exemplu nu dau atatia bani pe bilet si nu cred ca o sa planga tarja din cauza asta.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde The_FrozenLord » Joi Sep 15, 2005 8:17 am

hmmm macar sa se intre pe spaga... sau pe bilete luate la juma de pret in ziua concertului de la bisnitari...
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde wednesday » Joi Sep 15, 2005 9:07 am

eu am ajuns la concluzia ca n-am sa mor daca nu-i vada si anu asta...prefer candlemass in decembrie!
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Sep 15, 2005 9:41 am

The_FrozenLord scrie:hmmm macar sa se intre pe spaga... sau pe bilete luate la juma de pret in ziua concertului de la bisnitari...


Din pacate pentru tine daca se vor ocupa aceeasi organizatori fara intermediari este exclus. Ca si data trecuta de fapt.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SwanHeart » Joi Sep 15, 2005 5:10 pm

The_FrozenLord scrie:hmmm macar sa se intre pe spaga... sau pe bilete luate la juma de pret in ziua concertului de la bisnitari...
si te mai intrebi cu mentalitatea asta corupta plina de turcisme de ce nu vin marile trupe legendare sa concerteze in romania ==D sau de ce se uita majoritatea europenilor din vest la noi ca la cacat
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Sep 15, 2005 9:07 pm

prima data offtopicul : il cunosc de destula vreme pe MST care e un bun prieten apropos, si chiar daca la partea de vorbit in engleza sta super bine, cu gramatica e la pamant :D

si amu ontopicul (ma rog) : eu oricum nu as veni pentru Nightwish nici daca showul ar fi la Timisoara.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde MST3000 » Vin Sep 16, 2005 6:42 am

whatever scrie:prima data offtopicul : il cunosc de destula vreme pe MST care e un bun prieten apropos, si chiar daca la partea de vorbit in engleza sta super bine, cu gramatica e la pamant :D

si amu ontopicul (ma rog) : eu oricum nu as veni pentru Nightwish nici daca showul ar fi la Timisoara.


Twat:slap:

Da da my son,am anumite greseli de scriere however harsh and in-your-face they mite be...but still...it`s not that bad :/

Bah deci nu ma intelegeti gresit. Vorbesc engleza si scriu in engleza pt ca imi place si daca gresesc cu scrisu point it out,we all learn from mistakes eh?
Asta e,si anturaju e de vine asa-i whatever? U tell em nah i aknowledge my screw-up :P
Avatar utilizator
MST3000
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Vin Sep 16, 2005 9:38 am

SwanHeart scrie:si te mai intrebi cu mentalitatea asta corupta plina de turcisme de ce nu vin marile trupe legendare sa concerteze in romania ==D sau de ce se uita majoritatea europenilor din vest la noi ca la cacat

am fost data trecuta si am dat si un milion, sa le fie de bine :P
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde verde » Lun Sep 19, 2005 10:12 am

Mie nu-mi plac cei de la Nightwish cum nu-mi plac nici cei de la Vama Veche. Ma obosesc lalaielile de gajica, in general.. De ce trebuie sa comentam de ce vine, cine vine si cum vine.. Exista fani pt Nightwish, drept urmare pt ceva popor e bine ca va fi acest concert.. Cui nu-i place, sa stea acasa sau sa iasa la un cico. Eu cam asa ceva voi face.
Apoi, mai degraba m-as duce la Phil Collins ca-i tobar si artist foarte bun sau la Clawfinger si Paradise Lost, ca sa imi aduc aminte de muzichiile liceului..
You're perfect yes, it's true
But without me you're only you
Your menstruating heart
It ain't bleedin' enough for two..
Avatar utilizator
verde
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Sep 16, 2005 11:00 pm

Mesajde Shaki » Lun Sep 19, 2005 10:35 am

verde scrie:De ce trebuie sa comentam de ce vine, cine vine si cum vine.. .


pentru k nightwish au schinbat rockul precum nimeni altzii, motiv pentru care consider k acest subiect ar trebui facut important, ba chiar sa le se faca un subforum. sunt sigura k offendi e de acord cu mine... :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde MST3000 » Lun Sep 19, 2005 9:24 pm

Shaki scrie:pentru k nightwish au schinbat rockul precum nimeni altzii


Is that a good thing :doh:

Personal nu cred ca au schimbat rockul in bine...e mai...errr...mai repede ii mai "cheesy" rocku din cauza lor.
Avatar utilizator
MST3000
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Sep 20, 2005 12:10 am

Shaki era ironica ... dar sunt de acord cu ceea ce a zis MST referitor la Nightwish
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuma » Mar Sep 20, 2005 1:00 am

n-am nimerit unde trebe asa-i ? exagerat pretu pentru Nightwish ,mai bine ma duc sa manc pina crap de banii aia...
All i've got is insane
Avatar utilizator
Ciuma
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mar Sep 20, 2005 7:19 am

MST3000 scrie:
mai repede ii mai "cheesy" rocku din cauza lor.

explica-mi mai pe larg, branza topita, cashcaval, de care? :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Oct 01, 2005 9:15 am

mi s-a parut mai misto la sunet ca data trecuta.. si park si membrii au fost un pic mai seriosi, dar a fost extrem de incet..., publicul a fost alcatuit din ingerasi care NU au facut pogo.. and stuff :(. mi-a placut coverul dupa pink floyd si dak nu erau niste bodyguarzi comunisti as fi facut poze cu ei :(

deh.. sa le fie de bine... macar n-am platit biletul :D
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde wednesday » Sâm Oct 01, 2005 2:00 pm

ce cover? eu nici macar nu m-am sinchist sa incerc sa intru moca...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Oct 01, 2005 3:11 pm

dupa melodia high hopes... ala chiar le-a iesit...

public naspa d kkt, nu s-a facut pogo.. baga-ne-am p...
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde cubu » Sâm Oct 01, 2005 3:33 pm

Da, bre, publicu din Romania e needucat, e clar ca n-are cei sapte centri de acasa. Adi cacu m sa stea ei ca animalele linistiti pe scaune si sa nu-si futa cu gratie niste bocanci in buze? Sau, in scop umanitar, sa-si colecteze unu altuia probe de sange undeva intre nodulii lu aprilie si mai, poate e vreun ranit si e nevoie de transfuzie...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde wednesday » Sâm Oct 01, 2005 3:40 pm

hahaha, daca tot vine vorba de comportament adecvat la concerte...delectati-va un pic cu toapica asta ->

eu as fi fost foarte surprinsa sa aflu ca s-a facut moseala pe nightwish :blink: ... oricum, era de asteptat ca publicul sa fie mai...potolit, avand in vedere ca nw nu se mai aderseaza doar metalhezilor clasici de ceva vreme incoace...

de la gaga citire: wenzdei, nu mai pune lincuri de la alte forumuri, nu ca ar fi mare branza dar asta e politica fc si s-ar putea sa-ti iei un ban de la maharii feceului. thx
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Oct 01, 2005 3:40 pm

Adi cacu m sa stea ei ca animalele linistiti pe scaune si sa nu-si futa cu gratie niste bocanci in buze? Sau, in scop umanitar, sa-si colecteze unu altuia probe de sange undeva intre nodulii lu aprilie si mai, poate e vreun ranit si e nevoie de transfuzie...


cubule, ai gresit tredu, meciu dinamo-rapid se comenteaza in alta parte ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Sâm Oct 01, 2005 3:44 pm

nu s-a facut pogo.. baga-ne-am

pogo?1 pai ii stiam p`astia de la naituish oameni seriosi si plapanzi... cum pogo?!!
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Sâm Oct 01, 2005 7:31 pm

The_FrozenLord scrie:dupa melodia high hopes... ala chiar le-a iesit...

public naspa d kkt, nu s-a facut pogo.. baga-ne-am p...


Bah, tu esti un fel de kkt cu ochi si cu sprancene transformat in rocker "autentic" peste noapte. Genu' de pusti rebel care o freaca toata ziua prin "wazzzzzuuuuuuuuup" nestiind ce sa mai faca pt. a se remarca.

Io te sfatuiesc altceva. Ia-ti parintzii si pune de un pogo in sufragerie. Bagati-va picioarele (la propriu) in biblioteca, teveu, zdreantza de canapea si chiar unul in altul.

La nightwish publicul a fost "potolit" pt. ca pe laterale si in spate au intrat "figurantzii" adushi probabil de Aquaris pt. a umple sala (care oricum nu s-a umplut). Deh, idiotenia se plateste greu! La fel si felul in care rahatzii intzeleg sa promoveze un concert al carui bilet trece ca pretz de 800.000 LEI
Jos, in mijloc, era agitatia. Probabil ca aia erau singurii care au platit biletele ~p
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Oct 01, 2005 7:43 pm

Mai vin odata Nightwish???

bre, io zic ca momental ie d-ajuns. de doo ori pe an ie suficient si mi-e teama sa nu devina obijnuinta. ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Sâm Oct 01, 2005 10:36 pm

Love2Fly scrie:La fel si felul in care rahatzii intzeleg sa promoveze un concert al carui bilet trece ca pretz de 800.000 LEI
Jos, in mijloc, era agitatia. Probabil ca aia erau singurii care au platit biletele ~p


eu am fost jos in mijloc desteptule.. figurantii nu i-am vazut facand nimic, beam din sticla de skol langa ei si nu exagerez.. recunoasteti a fost si vina voastra!

acum nu stiu ce fel de idiot esti matale dar nu te mai arunca in referinte dastea la adresa mea. nu ma consider rocker, si tin sa afirm ca desi nu te cunosc am o cultura muzicala ce o intrece ENORM pe a ta... si asta se vede din atitudinea ta cocalarizata...
pogo n-ai decat s faci u cu parintii tai
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Dum Oct 02, 2005 12:26 am

am o cultura muzicala ce o intrece ENORM pe a ta... si asta se vede din atitudinea ta cocalarizata.

Da mah, stiu. Cunosc. Tu si cu pustoaicele care au citit doua cartzi de-a lu' iepurel ala si care se cred mari doamne si pe deasupra si intelectuale.

Da' hai ca nu mai am chef sa port discutzii aci pe tarlaua celei ce reprezinta un nume. o garantzie! :)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nightwish

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron