Nightwish & Tarja Turunen

Forumul asociat fanclubului Nightwish

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 14, 2003 2:13 pm

Marfa thread..Nicholas. Si eu nu ma supar pe tine ca ai incurcat titlurile de la piese....si nici nu am sa itzi sar in cap...ca predecesorii mei. Vai....ca ei sunt perfectzi si le stiu pe toate.

Eu mi-am downlodat constiincios piesele. Si aia de la Led Zepelin si aia de la Nightwish. Excelente amandoua. Nightwish am ascultat pentru prima oara....si pot spune ca au o orchestratie buna si ca imi plac. Si au si vocal bun. Dar ce gen e ? Mie imi suna a disco de la sfarsitul anilor 70 combinat cu putin rock. Oricum..marfa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde nocturna » Vin Mar 14, 2003 2:48 pm

moaa, moshule, bati campii!! trezeste-te moshule, ca nu mai esti pe "Kterinca si Aberatzii'. aici vb serios mah. :) sau tu iar postezi aiurea!? :con:
ce disco de sf. anilor '70?! :con: tu cred ca ii confunzi cu Modern Talking! :p
auzi 'combinat cu putin rock'. :lol:
da' oricum e un salt gigantic de la 'disco sf anilor '70' la 'gothicu' de care sunt 'acuzati' Nightwish la greu. :)

si cum bine zicea cineva de pe aici: Over The Hills...este un simplu cover, si inaintea lui, Nightwish avea deja scoase 3 albume...e o aberatie sa spui ca Nightwish s-a lansat cu acest cover.

si Led Zeppelin a ce-ti suna mah?! a doom metal?! :confused:
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Mar 15, 2003 5:05 pm

nu moshule,nu te lua dupa ea!si mie tot a disco imi suna!ce-i drept ,combinat nitel cu rock!da ce?maicí£l gecsí£n nu are acorduri de chitara in piesele lui?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Dum Mar 16, 2003 2:57 am

M-am luat si eu dupa voi si mi-am tras "Sleeping Sun", ca tare mi-era dor d'un disco calumea... d'ala cum numai baietii de la "Modern Talking" stiau sa faca. Ce sa zic, analogia cu maicí£l e super-justa, mai ales pe partea de vocal seamana leit. Oricum...marfa!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Dum Mar 16, 2003 3:00 am

sigur SOD, disco...and pigs fly...uite-te pe fereastra. :p

si ce mah, linkin(g) park(ing) nu se dau roackarei?! :con: n-au si ei instrumente de rock?! pacat ca stiu sa foloseasca doar samplerul, sau cre'ca ii strica freaka aia da' disk. ;)
e o diferenta mah intre a avea instrumente si a le le utiliza in mod corespunzator!
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Dum Mar 16, 2003 4:52 am

se cheama x-ecutioners si e cel mai tare disc de remixuri pe care l-am ascultat eu vreodata!si am ascultat vreo doua!
ma papusiac mea dulce de nightwish,hai sa-ti iecsplic ca la oribili moshi!Over the hills cantat de formatia asta de ti-a imprumutat porecla de net e ca Maiden fara Dickinson !adica un surogat,ce-i drept,frumos ambalat!
sicu toate astea,maicí£l gecsí£n rulez!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Mar 17, 2003 11:51 am

de cand sunt mah 'papusica ta dulce de nightwish'?! :con: pseudonimul mi l-am ales asa cum si tu ti-ai ales SOD dupa formatie presupun. simplu.

ma rog, revenind la lucruri serioase, este firesc si evident, si logic si normal si cum mai vrei tu sa-i spui ca orice cover nu poate suina mai bine decat originalul (ca atare este un surogat, cum il numesti tu), pentru ca nu poate. asta e. asa cum nici 'The Phantom Of The Opera', de asemenea un cover facut de Nightwish, nu suna mai bine ca originalul. n-a spus nimeni ca ar suna mai bine ca originalul. cel putin eu nu. parerea mea proprie si personala despre acest cover este ca nu reflecta nici sfert din sfert adevarata valoare a formatiei. coverul a fost facut in mare parte pentru a oferi formatiei o sansa de un videoclip pe MTV, dupa ce au fost refuzati inainte, pe motiv ca 'lumea nu asculta asa ceva'. corect, lumea asculta Britney Spirt si ca atare nici cu acest videoclip nu a mers. daca tu ai ascultat doar aceasta piesa de la Nightwish atunci nu poti avea o opinie despre formatie si ca atare nu esti abilitat sa-ti dai cu parerea ca formatia ar fi buna sau nu. si nici nu putem da cu presupusu' despre genu' abordat.

in materie de rock am ascultat multe, incepand cu Pink Floyd si terminand cu Linkin Park, chiar mi-a placut la un moment dat (desi ce fac ei este mai degraba un sf al rockului decat un inceput) doar primul album totusi. al doilea, cel de remixuri a fost total aiurea, lipsa de inspiratie as numi-o eu.
in momentul de fata Nightwish este cea mai originala trupa de rock (hai sa-i zicem rock :p), cu cea mai buna voce. si daca tu-mi spui mie ca Nightwish n-are instrumentisti talentati si acel ceva care reuseste sa-i diferentieze de toate formatiile (de rock) de la ora actuala, atunci eu iti pot spune ca tu nu asculti muzica ci doar o auzi. ;) formatii ca Linkin Park am ascultat si sunt o gramada, dar ca Nightwish nu.

P.S. mie una imi place si Bruce Dickinson fara Iron Maiden. :)
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Mar 17, 2003 4:05 pm

Initial trimis de Nightwish
de cand sunt mah 'papusica ta dulce de nightwish'?! :con: pseudonimul mi l-am ales asa cum si tu ti-ai ales SOD dupa formatie presupun. simplu.

daca si la alinturi dulci ridici garda,promit ca de-acum incolo sa te-njur,ca poate vei fi animata de sentimente mai umane!
Initial trimis de Nightwish
in materie de rock am ascultat multe, incepand cu Pink Floyd si terminand cu Linkin Park, chiar mi-a placut la un moment dat (desi ce fac ei este mai degraba un sf al rockului decat un inceput) doar primul album totusi. al doilea, cel de remixuri a fost total aiurea, lipsa de inspiratie as numi-o eu.

sf-ul ala ce inseamna?sfarsit sau SF?
daca e SF iti recomand sa asculti Nocturnus(daca ai auzit de ei!!).Daca e sfarsit,da-mi voie sa-ti zic ca albumul 2 LP e ceva mai original decat originalitatea Tarjei tale si mult mai elaborat!
lipsa de inspiratie zici?hehehehehe,cred ca la nightwish le-a murit compozitorul de canta doar coveruri!hehehehehe!auzi tu,lipsa de inspiratie!hehehehehe!
Initial trimis de Nightwish
in momentul de fata Nightwish este cea mai originala trupa de rock (hai sa-i zicem rock :p), cu cea mai buna voce. si daca tu-mi spui mie ca Nightwish n-are instrumentisti talentati si acel ceva care reuseste sa-i diferentieze de toate formatiile (de rock) de la ora actuala, atunci eu iti pot spune ca tu nu asculti muzica ci doar o auzi. ;) formatii ca Linkin Park am ascultat si sunt o gramada, dar ca Nightwish nu.

nu te contrazic,sunt instrumentisti talentati!la capitolul creatie stau mai prost!stii oare cati instrumentisti talentati sunt in lumea asta?o droaie!putini se remarca printr-o compozitie proprie!una e sa canti,una e sa compui!
uite,iti dau exemplul Apocaliptica,asta in cazul ca-i stii!sunt instrumentisti extraordinari!nu stiu decat sa cante coveruri!DAR NUMAI ASTA FAC!e o diferenta,nu?
Initial trimis de Nightwish
P.S. mie una imi place si Bruce Dickinson fara Iron Maiden. :)

mie nu.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Mar 18, 2003 11:53 am

daca si la alinturi dulci ridici garda,promit ca de-acum incolo sa te-njur,ca poate vei fi animata de sentimente mai umane!

nevermind that. :p nu ma cert cu tine mah eu doar imi expun si mai ales imi sustin parerea.

sf-ul ala ce inseamna?sfarsit sau SF?

sf-ul era sfarsit draga. :p :nope: nu-mi place Nocturnus.

ai idee cate coveruri a facut Nightwish din 1996 si pana in prezent!? dupa cum vb presupun ca habar ai. hai sa-ti zic: Nightwish are in prezent 3 coveruri: Walking In The Air - originalul este Snowman de la Rainbow (trupa au rearanjat cu totul piesa, care era instrumentala, plus ca i-au scris si versuri), Over The Hills And Far Away si The Phantom Of The Opera. 3 coveruri din 5 albume!!! ti se pare mult?! care draq sunt mah alea muuuulte coveruri care le canta Nightwish?! :con: repet daca nu ai ascultat decat 1/2 coveruri nu-ti poti da cu presupusu' despre formatie si orignalitatea ei. este aberant. SOD nu ti se pare aiurea sa facem pe cunoscatorii atunci cand practic nu stim despre ce vorbim?! pune mana si asculta si piese originale semnate Nightwish si dupa aceea incearca sa iti exprimi parerea despre originalitatea sau 'lipsa lor de inspiratie'. am impresia ca tu te incapatanezi sa vezi doar acest cover si ca atare judeci formatia prin prisma lui. si iar ma repet, acest cover reflecta aproape nimik din talentul formatiei.

oare cati instrumentisti talentati sunt in lumea asta?o droaie!putini se remarca printr-o compozitie proprie!una e sa canti,una e sa compui!

te contrazic! sunt foarte putini cu adevarat talentati. si iar ma repet Nightwish avea deja 3 albume inainte sa scoata acest cover. 3 mah, creatie proprie (muzica si versuri semnate Nightwish) +alte videoclipuri! Nightwish NU s-a lansat prin acest cover. cand am vazut videoclipul lor la Over The Hills eu ascultam Nightwish de aproape 1 an. daca tu ai auzit de formatie ascultand acest cover e altceva...

da, am auzit de Apocalyptica. si imi place. iar te contrazic NU AU DOAR coveruri, mai au si piese originale. e adevarat ca au scos acel album de coveruri Metallica, dar mai au si piese numai ale lor. si in orice caz nu suporta comparatia cu Nightwish.


P.S. asculta mah si altceva de la Nightwish in afara de Over The Hills And Far Away!!! :rolleyes:
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Mar 18, 2003 1:24 pm

ha ha ha!atat pot spune.ha ha ha!
esti genul de om care mergi pe o idee fixa!macar de-ai asculta tu de-acum incolo cata muzica am ascultat eu pana acum!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Mar 18, 2003 1:49 pm

of dear SOD. n-ai de unde sa stii cata muzica am ascultat eu pana acum. vezi mah? iar iti dai cu presupusu'...si nustu zau da' tare mi se pare ca tu erai ala fixat intr-o idee, si proasta pe deasupra.

chestiile de genu': "eu sunt mai mare, eu stiu!", "eu am ascultat mai multa muzica, eu stiu!" sa fim seriosi. astea sunt lozinci in spatele carora ne ascundem cand vrem sa dam impresia de superioritate. nu tine SOD. plus ca ma indoiesc de stofa ta de ascultator de muzica din moment ce te declari fan Linkin Park. permite-mi sa am unele indoieli.

bun mah, ai ascultat multa muzica. si ce te costa sa mai asculti? hmm...vei descoperi ca te inseli.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Mar 18, 2003 1:58 pm

huoooooooooooooooo!purcico! :D
da-mi link unde scriu ca-s fan linkin park si eu ma jur ca vin o luna si te ajut la treburi casnice,fac piata,gatesc,duc gunoiul si pe deasupra iti si zic o poveste la culcare!DA-MI LINK!ACUM!
e o mare diferenta intre a aprecia un disc(in speta cel cu remixuri si nu H.T) si a fi fan!se pare ca nu cunosti pana la varsta asta notiunile de baza!

Pasarica-Atoatestiutoare-Si-Care-Crezi-Ca-Le-Stii-Pe-Toate,eu,spre deosebire de tine ,sunt usor verificabil!Mai intreaba si tu instanga si-n dreapta si ai sa vezi ca nu mananc cacat si nici nu dau search pe google cand vreau sa postez ceva!

si da,sunt mai mare si stiu mai multe!multumita?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Mar 19, 2003 12:11 pm

ok SOD. imi cer scuze ca te-am jignit in asa hal, numindu-te 'fan Linkin Park'. da' mah din moment ce L.P. oricum nu mai avea alte materiale scoase...ma rog. inc-o data scuze (nici de te injuram si nu aveai asa reactie)
in rest, e destul de inutil, esti mult prea incapatanat si...'tu esti mai mare si stii mai bine'. (punct) :rolleyes:
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Mie Mar 26, 2003 10:45 pm

Mai draga SOD... Inteleg ca nu-ti place Nightwish, stiu ca tu esti cu death-ul... Dar, pe bune, cum poti sa faci asemenea comparatie, bai? Nightwish, Michael Jackson? Hai sa fim seriosi.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Vin Mar 28, 2003 4:03 am

Cum ma frate, nu seamana??? Io zic ca soundu' e leit, poate nitel mai rock, o tzara, de gust...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde basstard » Vin Mar 28, 2003 10:12 pm

Nightwish au intrat pe un domeniu "guvernat" de trupe cu un sound foarte greu. Scena doom/gothic e dominata de ritmuri lente si multa greutate. (My Dying Bride, Amorphis, Tiamat - dintre tatici, Lacrimosa, Therion, Within Temptation - dintre cei mai actuali.)
Cei de la Nightwish in schimb au un sound extrem de comercial, ritmuri de Manowar/Rhapsody, tonuri moi de balade...la limita metalului as spune. Io cred ca astia s-au uitat prea mult la filme cu Mircea cel Batran cand se batea cu turcii. Mi se pare normal sa fie considerati Maicali Gecsoni.
Daca vrei sa asculti ceva "cult" iti recomand ultimul produs Therion. Se numeste "Secret of the Runes" si e poem simfonic - metal (Carl Orff iti spune ceva? Daca da inchipuie-ti un pasaj din Carmina Burana metal - au facut-o si pe asta... se cheama O Fortuna si e pe Vovin sau pe Deggial nu mai tin minte).

Nightwish sunt adulati in principal de ascultatorii de pop/balade care cocheteaza cu metalul. Zicea cineva mai sus... e un invelis bun dar lipseste "Substanta"

Intrebare pt ascultatorii de metale simfonice (sau mai putin simfonice)
A iesit proiectul "Vasquez"? Daca da cum suna? (E si Tarja pe la o voce pe-acolo)
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Nightwish!

Mesajde LinX » Lun Mar 31, 2003 2:05 am

Initial trimis de Bassplayer
...
No acum sa isplic:
...
Cei de la Nightwish in schimb au un sound extrem de comercial, ritmuri de Manowar/Rhapsody, tonuri moi de balade...la limita metalului as spune. Io cred ca astia s-au uitat prea mult la filme cu Mircea cel Batran cand se batea cu turcii. Mi se pare normal sa fie considerati Maicali Gecsoni.
...


In primul rand simpla generalizare a pieselor lor o consider a fi o greseala.
V-a trecut prin cap ca poate criticati o muzica pe care nu o intelegeti? (comparatiile cu muzica disco, MJ sau Him sunt graitoare in acest sens) ... "intelegerea" asta apare in momentul in care ori pleci urechea mai serios la ceea ce asculti (mai greu cand esti ignorant si treci peste anumite albume mai mult apasand forward, sa nu zici ca nu le-ai ascultat - asa zisa cultura muzicala pe care tin neaparat unii sa o aiba) sau cand muzica respectiva ajunge la tine in oarecare masura.

Oricum bassplayer, nu vad cum poti sa ajungi la concluzia ca instrumentatia lor este una banala sau (mai ales!) ca ar fi lispiti de creativitate.
Iar daca baietii (si fata) vroiau comercial isi trageau un "Steps 2", sau un "Him 2"... nu un "Nightwish" / dar cum nu v-au convins alte argumente mult mai logice de lipsa comercialului in muzica lor, nu vad cum v-ar convinge asta.
Btw, HMM, desi au adus vorba de un o promovare sustinuta in perioada albumului 'Over the Hills', crezi ca i-au considerat a fi comerciali atunci cand au iesit pe primul loc in topul formatiilor pe 2001?


Initial trimis de Bassplayer

Nightwish sunt adulati in principal de ascultatorii de pop/balade care cocheteaza cu metalul. Zicea cineva mai sus... e un invelis bun dar lipseste "Substanta"



Hai las-o moarta... (la urma urmei fiecare cauta si gaseste unde vrea el substanta de care vorbesti)

-------------
PS> "The Phantom of the Opera" by Nightwish este dupa mine cea mai puternica si plina de culoare varianta a piesei lui Webber (am ascultat mai multe versiuni, inclusiv orginalul, varianta Lacrimosa, variante instrumentale etc. - toate par seci in comparatie cu a lor)
Avatar utilizator
LinX
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Joi Ian 17, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Mar 31, 2003 3:27 am

linx-ule,si locurile fruntase din topuri pe ce criterii se acorda?nu cumva dupa vanzari?cum se obtin niste vanzari record?cu mult promo,adicalea comercial!
sau vrei sa-mi spui ca cichi garls au valoare?ca doar au fost locul 1 in bilboar o droaie de timp!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde LinX » Lun Mar 31, 2003 4:16 pm

Initial trimis de SOD
linx-ule,si locurile fruntase din topuri pe ce criterii se acorda?nu cumva dupa vanzari?cum se obtin niste vanzari record?cu mult promo,adicalea comercial!

Din cate stiam eu topul facut de HMM.ro este pe baza voturilor.


Nightwish a ajuns sa fie cunoscuta la modul serios in '98, dupa "Oceanborn". Dc. s-au gasit niste fetitze de 16 ani sa dea din cap pe coverul difuzat pe MTV nu vad cum asta poate afecta imaginea formatiei (intr-un mod atat de radical cel putin); la fel s-a intamplat si cu baladele Metallica si Maiden de ex. (? dar Megadeth, cand dadeau astia de la Atomic "Crush'em" zilnic, intre Candy si Enrique Iglesias)

Comparatia cu Linkin' Park o gasesc cel putin exagerata. La fel si cu Rammstein... (in primul rand n-au nimic in comun nici ca sunet, nici imagine)
Eu ascult rock-ul anilor 70/90 sau metalul din 80, 90 cu mare placere; Vad in Nightwish o schimbare intr-adevar dc. e sa ii bag in oala rockului, dar e cu totul altceva , insa nu vad o decadere in ceea ce priveste calitate.

Ziceai ceva de niste CDuri... eu n-am prea vazut nici un CD Nightwish prin magazinele de la noi, nici videoclipuri la TV (exceptand 2 cazuri, la interventia lui Lentzi presupun). Prin urmare, pe aceasta scara a comercialului nu ii privesc altfel decat Apocalyptica, Beholder etc.
Avatar utilizator
LinX
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Joi Ian 17, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Mar 31, 2003 4:44 pm

linx-ule,comparatia cu Mj a fost facuta exclusiv pentru userul Nightwish si userul Oribilul Mosh,cu scop de caterinca,pentru ca ne permitem unul cu altul.comparatia cu Lp si rammstein a aparut pe parcurs si a degenerat!

cati ca tine sunt care stiu discografia completa?asta am vrut sa scot in fata,nu altceva!

gasesti orice Cd si orice muzica la MusicBox pe Calarasi,vis a vis de complexul Km0.inclusiv muzica la comanda!cam piperat dar merita!de asemenea nu mai zic de Sony music sau hollywood music&film!
pe contrabandisti nu-i mai iau in calcul,ca ii stie toata lumea!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Apr 01, 2003 12:44 pm

am zis ca nu mai postez pe subiectul asta da' m-a impresionat romanu' scris...
cateva mici precizari, ca restu' sunt discutate si rasdiscutate...si io m-am saturat (n-as vrea sa ajung ca fata aia cu Directia 5)

Initial trimis de Backstreet Boys
si da,Nightwish sunt ascultati de acelasi grup care asculta Him!doo porcarii!


uite ca eu nu ascult HIM, si iti dau dreptate: HIM e intr-adevar o porcarie, singura legatura intre HIM si Nightwish este tara de origine: Finlanda.

Initial trimis de Gabriel Cotabita
Nightwish sunt adulati in principal de ascultatorii de pop/balade care cocheteaza cu metalul. Zicea cineva mai sus... e un invelis bun dar lipseste "Substanta"


sa te contrazic si pe tine, una care "cocheteaza cu metalul". ascult f bine si Nightwish si Tiamat si Therion (de asemenea, comparatia nu-si are rostul) si alte formatii, de la metal pana la heavy-metal si speed si power si progresiv si industrial ...

P.S. nu va mai grabiti sa trantiti etichete...ca m-am saturat de ele!
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Apr 01, 2003 12:48 pm

nightwish,mi-e dor de tine! :kiss:
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Apr 01, 2003 1:03 pm

huh?! :con: a'ma SOD (ca BackStreet Boys nu pot sa pronuntz :p ) lasa caterinca. nustu' ce draq s-a intamplat pe forum in ultima vreme...care e moshu' si care e eye-u'?! care e SOD si care e BackStreet Boys?!:confused:
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Apr 01, 2003 2:29 pm

Initial trimis de Nightwish
...care e moshu' si care e eye-u'?! care e SOD si care e BackStreet Boys


sa stii odata pentru totdeauna ca nu mai repet:

moshu intotdeauna e ala in genunchi
aiu intotdeauna e ala din spatele lu moshu conectat cu stecheru de 16 la ochiu maron
sodu intotdeauna e ala din fata moshului conectat cu mufa aferenta la stomatologia moshului

backstreet boys e doar un un nume de scena pt baieti cand au showuri pe scenele capitalei si vine de la backstage boys asta pt ca acolo si-a inceput moshu cariera...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Charisma » Mie Apr 02, 2003 7:16 pm

Noh, asta-i buna...ce lagatura are Nightwish cu Him, Rammstein si Linkin Park?! Nah..ma rog..
anywayz...Nightwish forever :)
aduceri aminte si stele
Avatar utilizator
Charisma
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Aug 27, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Joi Apr 03, 2003 12:57 pm

Initial trimis de eyewitness
sa stii odata pentru totdeauna ca nu mai repet:


eyeu', ca de obicei, incantator de lamuritor. :) thanx a lot. abia acum am inteles, totul este clar, ma simt cu adevarat pregatita sa infrunt viata cu informatiile primite de la tine. :D si eyeule sa nu te mai transformi niciodata in moshu', fie el si oribil. :p


Initial trimis de Charisma
...Nightwish forever :)


...and ever, and ever forever...
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Apr 03, 2003 2:00 pm

Initial trimis de tre cool
... ma-ntreb de ce nu mai posteaza [b]dana. [/B]


de a draq culule, ,de a dracq ce-s. am asteptat sa se stranga pseudomaterial nightwishesc.

cum breh, daca nu-mi place sa nu ascult? si io ce sa mai comentez? ca de cand mi-a dat asu compu plin de nightwish, tot caut si io o piesa originala a gigeilor ashtia si.... niente, mai inceercam, cine stie.

si iar ma repet Nightwish avea deja 3 albume inainte sa scoata acest cover


draga "si iar ma repet" adica din nou iar cum ar veni, ca infocata sau inmorsata aparatoare a formatziei ded chitare electrice cu reclama la telepublicitate, ,nightwish cum ar veni, ,satz dau o poveste reala din viatza marelui compozitor si clapar tuomas care si-a gasit o misiune in viatza, aceea de a urma cu clapele vocea tarjei. povestea povestita de povestitorul tuoomas (asta ca sa fiu in concordantza): cand au fo ei in rusia, patria mama si tata a pirateriei, a intrat intr-un magazin sa vada daca se gasesc cele trei albume scoase de domniile lor, minunatzi instrumentisti si lamentabili compozitori. "avetzi nightwish?" "dap, toate albumele (scosesera 3) le vretzi pe toate 4?"

si btw, n-am ni'ca nici cu goticele nici cu grohaielile, nightwish is nishte profesionishti supercomerciali care se sprijina pe imaginea unei gagici (si vocea ei, of cors), lucru bun pt ambele partzi: trupa are succes si tarja sub bagheta magica a marketingului sustinut de liposuctii, arata beton, schimband imaginea de "mona mulge vaca" cu imaginea "superwoman" no offence :D

p.s. ce are topul hmm cu prefectura breh?
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde basstard » Vin Apr 04, 2003 4:34 am

:A :A :A :A
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Vin Apr 04, 2003 1:28 pm

si revine dana, mai acida ca niciodata...adicatelea sa reformulez: dana strikes back, and strikes good! :) sa stii ca s-a simtit lipsa ta, cel putin pe acest thread. ;) ...te-au enervat astia este? fir-ar ei sa fie de ascultatori de Nightwish aia cu alea 3 albume ale lor care s-au facut 4 si de fapt sunt 5. duca-se unde-or vedea cu ochii ca-s toti niste prosti. frustrati ce sunt care n-au auzit in viata lor muzica si habar au cine, ce si cum, astia de se lasa vrajiti de comercial! :mad:
stiu dana stiu, Megadeth rulzzz! si nu zic ba, si mie imi place si ascult Megadeth. (atunci cand nu ascult porcariile astea comerciale).

bassplayer pastreaza aplauzele pentru mai tarziu. :p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde aphextwinz » Vin Apr 04, 2003 1:42 pm

Eh, acum la rushi gaseshti vreo 7 :)

Nu shtii de faza aia cu Mandalay - Empathy care la rushi aparuse sub numele de Portishead - Pearl :D
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nightwish

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori