Nightwish & Tarja Turunen

Forumul asociat fanclubului Nightwish

Mesajde piskeshu » Joi Feb 03, 2005 8:36 pm

Bre, lebada , da cine ie taica-to ma? da unde stii tu cat ma pricep io la muzica? Taica-to ie cel mai tare? Vezi ca io-l chem pa Bruzli ca ie var cu frati-mio si-l bate pe taica-to, bine? ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde SwanHeart » Joi Feb 03, 2005 8:55 pm

mi-e mila de tine sincer
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde nbm » Joi Feb 03, 2005 9:03 pm

draga mea, eu nu am zis ca Nightwish e de kko. am zis doar ca nu-mi plac MIE
si te-am rugat sa-mi raspunzi argumentat la o intrebare. nu mai insist ca vad ca nu te intereseaza.
nu ti-am spus ca nu trebuie sa-ti placa. e dreptul tau si nu ma pot baga in placerile tale.

nu poti sa te c*ci in gustul omului

SwanHeart scrie:
o fi adevarat ca eu poate ascultam cantece de leagan cand tu ascultai rock (desi n-as fi asa sigura) dar e cert ca tu nici nu te nascusei cand taica-miu asculta rock...

in aceasta ordine de idei, nu ma intereseaza parerea lui taica-tu. n-are nici o relevantza o persoana.
dar sunt curios ce muzica ascultai tu la 4 ani, adica in 1991. si de fapt nu ce ascultai, ci ce intzelegeai din ea :D

oricum nu astept nici un raspuns avind in vedere ca:
SwanHeart scrie: un sg lucru mai am de spus si nu mai imi bat capu pt ca am observat (cam tarziu ce e drept) ca e in van...


de altfel, subscriu shi eu...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde SwanHeart » Joi Feb 03, 2005 10:15 pm

asa cum nici p mine nu ma intereseaza parerea ta... cred k ti-am dat mai multe exemple la sf mesajului... asta a fost doar mai dezvoltat
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde stargazer » Joi Feb 03, 2005 10:56 pm

eu propun sa schimbam subiectu...devine din ce in ce mai neinteresant... momenan sunt in pana de inspiratie da poate totusi se gaseste careva.... :)
"Toata lumea spune ca am o inima ciudata si intunecata,dar eu am inima unui copilas....intr-un borcan...pe birou...."
Avatar utilizator
stargazer
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Feb 04, 2005 3:02 pm

swan daca tac-tu e cel mai tare si te pishi pe parerile altora, io zic ca cel mai bine e sa faci pasi si sa discuti cu el care le stie pe toate. nu faci decat atacuri la persoana si laude de trei lei.

daca iti mai gasesc UN SINGUR POST OFFTOPIC ITI DAU BAN PE ROCK!

de unde ies doamne!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde stargazer » Vin Feb 04, 2005 3:28 pm

danone... poate ar fi cazul sa citesti si tu regulamentu si sa nu fol cuvinte de genu "te pishi" pe forum... asa cum spui altora sa faca... si nu mai ameninta... poti sa-i comunici omului ca ii dai ban si in alte moduri, nu crezi?
"Toata lumea spune ca am o inima ciudata si intunecata,dar eu am inima unui copilas....intr-un borcan...pe birou...."
Avatar utilizator
stargazer
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Feb 04, 2005 3:38 pm

sa mori tu? si daca fiecare forum are un moderator in care adminii au incredere ce te faci? ia du-te pe forumul de sex al lui nicolas sa vezi acolo pishatzi si p00leh cate vrei.

"sa nu fol, k, d, plm" voi ati distrus de mult limba romana cu chatul si acum o faceti si aici, joc de glezne si fara offtopic te rog.


edit: de acum se admit numai mesajele la subiect
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde stargazer » Vin Feb 04, 2005 4:42 pm

whatever....
"Toata lumea spune ca am o inima ciudata si intunecata,dar eu am inima unui copilas....intr-un borcan...pe birou...."
Avatar utilizator
stargazer
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:00 am

Mesajde SwanHeart » Vin Feb 04, 2005 10:14 pm

parca topicul era nightwish... avand in vedere ca in mare parte despre asta au fost posturile mele nu stiu daca eu am fost offtopic aici... in fine poate nu intelegem acelasi lucru prin on/off topic sau atacuri la persoana... n-am zis nimic nimanui de aici pana cand nu am fost provocata... nu mi se pare normal sa fiu eu aici tapul ispasitor pentru greselile, si ale mele recunosc... dar nu am de gand sa raspund pentru ale altora... revenind la subiect...

o curiozitate de-a mea... ce stil credeti ca ar trebui sa abordeze nightwish pentru urmatorul album? sa continue traditia orchestrala din once sau sa experimenteze ceva nou? si daca da, ce?
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde stargazer » Vin Feb 04, 2005 10:33 pm

nush ce sa zic.... oricum daca ar face o schimbare nu ar trebui sa fie una radicala... ce-ar fi sa-i auzim pe Nightwish cantand ca linkin park? :D
"Toata lumea spune ca am o inima ciudata si intunecata,dar eu am inima unui copilas....intr-un borcan...pe birou...."
Avatar utilizator
stargazer
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:00 am

Mesajde SwanHeart » Vin Feb 04, 2005 10:54 pm

not :D mi-ar placea o noua colaborare cu tony kakko dar un single d data asta sau cu juha kylmanen d la reflexion
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde stargazer » Vin Feb 04, 2005 11:16 pm

pe ultimu nene nu-l stiu....
"Toata lumea spune ca am o inima ciudata si intunecata,dar eu am inima unui copilas....intr-un borcan...pe birou...."
Avatar utilizator
stargazer
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:00 am

Mesajde SwanHeart » Sâm Feb 05, 2005 12:08 am

canta si la for my pain :p
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde wednesday » Sâm Feb 05, 2005 3:07 pm

SwanHeart scrie:Martin Kesici e un cantaret neamt din cate stiu eu dar nu are treaba cu metalul... Leaving you for me e o melodie bunicica si clipul d asemenea e f reusit



;S vai mie! am ascultat piesa aia...e crunta...si mai are si pretentii de hit...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde SwanHeart » Lun Feb 07, 2005 8:26 pm

:lol: nici p mine nu ma incanta decat partile cantate de tarja... k altfel :p
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Joi Feb 10, 2005 10:42 pm

Ca stil d muzik pt ceva nou am o propunere: ori continua seria angels fall first, wishmaster, oceanborn, k oricum cu ultimu album nu prea au c s faca...

Sau c mi-ar placea mie: Tarja afara, Marco la vocal, + ink un chitarist.
Riffuri violente + acompaniament clape.

Cu vocea lui ar iesi bestial... c ziceti?
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde stargazer » Vin Feb 11, 2005 12:08 am

nightwish fara tarja???? nu prea cred
"Toata lumea spune ca am o inima ciudata si intunecata,dar eu am inima unui copilas....intr-un borcan...pe birou...."
Avatar utilizator
stargazer
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:00 am

Mesajde SwanHeart » Vin Feb 11, 2005 10:26 pm

no tarja??? never... tuomas si tarja sunt singurii membri indispensabili ai trupei... tuomas datorita faptului k e autorul tuturor pieselor si tarja pt k fara vocea ei nightwish pur si simplu nu ar mai fi nightwish... ar fi o trupa total diferita si numele d nightwish ar putea foarte bine sa fie schimbat ca nu si-ar da nimeni seama oricum
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Vin Feb 18, 2005 9:02 pm

SwanHeart scrie:no tarja??? never... tuomas si tarja sunt singurii membri indispensabili ai trupei... tuomas datorita faptului k e autorul tuturor pieselor si tarja pt k fara vocea ei nightwish pur si simplu nu ar mai fi nightwish... ar fi o trupa total diferita si numele d nightwish ar putea foarte bine sa fie schimbat ca nu si-ar da nimeni seama oricum


despre asta vb, un fel de muzik formata din pasajele in care intra Marco, da la fel d melodice... cu toate clapele etc.

Personal n-am ascultat Tarot (trupa in care canta Marco) da sunt curios cum ar suna..
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde SwanHeart » Sâm Feb 19, 2005 9:02 pm

pai atunci asculta tarot :p tuomas a declarat ca daca pleaca tarja nightwish isi inceteaza existenta
Without you... the poetry within me is dead! - Miss

Proud member of the Mats Leven FanClub
Avatar utilizator
SwanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Ian 01, 2005 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Dum Oct 23, 2005 3:54 pm

profetia mea se pare a se fi adeverit.. Tarja Turunnen va parasi definitiv trupa Nightwish. http://www.nightwish.com/english/lettertotarjaen.html pentru detalii...

Acum acest lucru poate fi si bun si rau.. daca ar continua cu alta vocalista lucrurile nu cred k s-ar schimba in bine, desi ei asta ar considera.

In alta ordine de idei.. Nightwish cu Toumas sau Marco la voce spun k ar fi perfect.
Urmeaza sa aflam...
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Oct 23, 2005 4:00 pm

nightwish cu o alta solista nu mai ie nightwish enimor
io una crek asta a fost shi s-a cam terminat... shi cu mare durere in suflet tre sa zic rip
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Dum Oct 23, 2005 7:25 pm

Plm, Cabuli si influentza lui asupra femeilor. Vedetzi? de aia nu e bine ca formatziile rock/H.M/gothic/plm sa aiba in componentza lor si femei :P

Nu mai zic ca faza cu scrisoarea deschisa catre Tarja in care Tuomas mictzioneaza practic pe cei 9 ani de Nightwish mi se pare de tot rahatul.
Cre'ca astia s-au uitat la emisiunile cretine din romania unde se spala problemele in public si au decis sa faca mare mascarada pe o tema data.

So...sa vedem si partea buna a lucrurilor. Am avut placerea de a asista la ultimul concert Nightwish (cel putin in formula asta) in Romania... :)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Dum Oct 23, 2005 10:08 pm

totusi e o formatie cu mult prestigiu printre majoritatea fanilor.. si nu puteau sa scape de ea asa una doua...
trebuia o explicatie.. si decat sa spuna "we fired tarja because she was a whore" mai bine au aratat cik "scrisoarea oficiala"
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Dum Oct 23, 2005 10:18 pm

Bre, numai Bamby si Blondy se despart spaland rufele in public si certandu-se ca proastele. O "despartzire" civilizata se facea departe de ochiul public. Fiecare ishi vedea de treburile pe care le avea. Cel putin eu asha as fi vazut aceasta despartzire inevitabila. Tarja cu opera si Tuomas cu Nightwish-ul lui. Eventual mai faceau si ei cate un cocnert aniversar la 5,10,15 ani de la despartzire :P
Acum nici loc de "buna ziua" nu au lasat.
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Oct 24, 2005 7:28 am

agree with love2

The_FrozenLord scrie:si decat sa spuna "we fired tarja because she was a whore"
alo la mansarda, care tarja shi e ce????
am citit forumu oficial al formatziei. ma scarbeshte. o gluata de "fani" care nu gandesc. nu e tuomas nightwish, asha cum nu e nici tarja nightwish, formatzia era nightwish in componentza in care era. shi cu altcineva k vocal, n-o sa mai fie acelashi lucru
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Oct 24, 2005 9:46 am

~p~p cum ramane bre cu iubirea astrala? ~p
tare mult mi-ar place sa aud explicatziile sotzilor aquarium ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cubu » Lun Oct 24, 2005 9:40 pm

Sotii aQUARIUM o sa spuna ca de obicei: "Ba, ce stiti voi ce e aia muzica?" ~p
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Lun Oct 24, 2005 11:32 pm

ca si cand lucrurile au luat o intorsatura brusca site-ul formatiei merge ca naiba sau nu merge.. :)
sa fie pura coincidenta (desi cred k e datorata asaltului serverului de catre fani)? ceva imi da impresia ca doua forte divine (Tarja&Marcello si Nightwish in frunte cu Toumas) se ciocnesc si efectele se revad in lume, pe site.. in fani.. maine cine stie, il vedem p emppu asasinat ~p
cert e ca cei 4 vor continua sa faca muzica, si nu vor abandona Nightwish pt o vocalista.. care, cum se vede si in scrisoare, nici makr nu s-a obosit sa vina la repetitii, dapoi s compuna.
un inceput totusi...
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nightwish

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron