Sapa - Alternate Lyrics

Forumul asociat fanclubului Vita de Vie

Sapa - Alternate Lyrics

Mesajde b0nechina » Joi Mar 21, 2002 8:17 pm

Am gasit pe AG o piesa VdV pe care n-am vrut s-o descarc pana astazi, pentru ca am considerat ca e vreo gluma idioata facuta de un user paranoic. Nu este.
Poate reuseste sa-mi explice si mie cineva daca exista vreo motivatie pentru o astfel de "creatie artistica" si cam care ar fi aceea.
Nu sunt o puritana, nici n-am crescut la manastire, inteleg cand un om isi descarca nervii dandu-si drumul la gura (mi se intampla destul de des), inteleg sa folosesti frustrarea in arta pe care o faci, ce nu pricep este cum poti sa creezi o porcarie de asemenea dimensiuni in mod gratuit, si sa mai ai apoi pretentia sa fii luat in serios.
Am vrut sa merg la concert in seara asta. Nu-mi mai trebuie.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

yap...

Mesajde Beebo » Joi Mar 21, 2002 10:30 pm

Faptul ca unele fete pe care le cunosc...
"rockeritze suta-n suta" o considera cea mai 'dulce'
melodie a lor ma face sa imi revina greatza de la concertu akcent... heheh Dar asta e.. Daca nu ar fi ea ce intzeles ar avea incepul de la SAPA?
Beebo
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Mar 11, 2002 9:39 pm
Localitate: Baia-Mare

Re: yap...

Mesajde b0nechina » Vin Mar 22, 2002 12:05 pm

Initial trimis de Beebo
Daca nu ar fi ea ce intzeles ar avea incepul de la SAPA?

M-as lipsi cu draga inima de toate intelesurile si tuturor pieselor care au vreun mesaj, daca asta e singurul mod in care se pot face versuri cu "subinteles". Nu cred ca era nevoie de asa ceva, indiferent ce voia trupa sa transmita.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

yup...

Mesajde Beebo » Sâm Mar 23, 2002 1:36 am

ceea ce spui tu e adevarat...
eu incercam numai sa le dau astora un motiv... :)
asta e... cate-un rateu nu strica niciodata.. orikum.. cum am spus.. exista unii care agreaza astfel de lyrics-uri... pai.. ei de ce n-ar asculta VDV ca tot rockeru'
Beebo
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Mar 11, 2002 9:39 pm
Localitate: Baia-Mare

Mesajde Zgubilici » Sâm Mar 23, 2002 12:26 pm

Asta mi se pare mie o piesa facuta pur si simplu intr-o stare mai avansata a membrilor formatiei, nu este o piesa serioasa, nici nu o canta in concerte (decat la cererea maselor) si cred ca aceasta piesa nici nu era intentionata sa apara pe undeva, totusi cineva i-a dat drumu' pe net si acum face furori in randul fanilor "parazitii"
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde sorin vdv » Dum Mar 24, 2002 6:22 pm

1. piesa a fost inregistrata in germania, pentru placerea noastra proprie. refrenul era cintat la repetitii, in lipsa unor versuri propriu-zise. evident - si oarecum inevitabil - piesa a ajuns pe net. nu ne bucuram.

2. mihai eminescu, goya, creanga, e.a. poe, etc, etc. bineinteles, nu ne putem alatura lor, dar am facut si noi ceva similar in 'cariera' noastra.

3. "am ascultat sapa - varianta cealalta - si am renuntat sa vin la concert vdv". ce legatura poate sa existe ? chiar te-am asteptat. nu-i nimic, ai crescut suspansul. (sau suspense-ul, cum cred ca e corect.

vdv.
sorin vdv
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Dec 12, 2001 7:31 pm
Localitate: bucuresti - romania

Mesajde Zgubilici » Lun Mar 25, 2002 9:28 am

he he, b0nechina, chiar am intrebat lume necunoscuta daca nu cumva esti tu. pacat ca nu ai venit, am fost 50!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde b0nechina » Mie Mar 27, 2002 1:19 pm

1. Nice... daca era inregistrata intr-un garaj sau intr-o carciuma, dupa multe beri, era de inteles. Intr-un studio din Germania... da, sunetul e bun!

2. Asta e o motivatie sau o scuza? Cred ca trebuie sa demonstrezi mult mai mult in partea "artistica" pentru a reusi sa balansezi extremele. Oricum, banuiesc ca e magulitor sa te stii alaturi de Goya in istoria artei moderne.

3. Vorba "sila" iti spune ceva?
Prefer sa-mi petrec timpul liber cascand ochii la un tavan decat ascultand porcarii pe banda rulanta. Pentru ca acum chiar nu mai pot sa bag mana in foc ca vita de vie e o trupa plina de bun simt si cu inteligenta peste medie. In plus, ma astept ca in spatele oricareia dintre piesele voastre sa existe o "sapa" in versiunea "originala".
Imi pare rau ca m-ati asteptat degeaba, but then again nu-mi amintesc sa fi promis cuiva ca am sa fiu prezenta, in conditiile in care eu nu stiu ce fac peste o ora...
Nu vad de unde vine suspansul, si nici nerabdarea, oricum nu cred ca voi prinde un concert de club prea curand, poate la cel de la Polivalenta sa ajung, daca imi mai trece amareala din gura pana atunci.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde cristane » Mie Mar 27, 2002 2:51 pm

1. Trupa are dreptul sa cinte tot ceea ce doreste, chiar daca versurile sint putin mai "altfel".

2. Piesa nu a aparut pe nici un album, iar Sorin tocmai a zis mai sus ca a ajuns pe internet fara intentia trupei. De aceea VDV nu trebuie judecata de nimeni pt acest cintec. Ceea ce fac ei, pentru ei, e treaba lor.

3.Nu vad cum un simplu cintec iti poate schimba tie parerea pe care ti-ai construit-o despre VDV dupa trei albume. Eu treaba asta nu pot sa o inteleg. De ce, pina acum, ii considerai inteligenti, iar acum, dupa ce ai auzit varianta asta, totul s-a schimbat? Ce crezi, ca le-a scazut iq-ul intre timp? Hai sa fim seriosi...

4. Nu trebuie sa-ti faci atitea griji pentru variantele "din spatele" altor piese. In mod normal nu sint, iar daca sint, si nu le auzi nicaieri, nu vad de ce iti pasa. La urma urmei, astfel de "variante" pot exista (ba chiar cred ca exista) si la alte trupe, care insa nu le-au mai inregistrat si au scapat de blestemul internetului...

5. Nu cred ca a stat nimeni cu sufletul la gura sa te astepte la concert. Daca ai fi venit, era bine. Nu ai venit, nu e nici o problema.

6. Daca chiar nu iti trece aceasta stupida "amareala" din gura pina la Mobilizare, atunci ai putea sa vii, sa asisti la Iris, OCS, AB4 sau Cargo, iar in timpul concertului VDV sa mergi undeva si sa te holbezi la pereti, daca iti place chiar asa de mult aceasta ocupatie.
Dar la urma urmei, pina atunci mai e ceva timp, si poate renunti la ideile astea preconcepute si conformiste care nu te ajuta cu nimic, si intelegi si tu ca VDV este aceeasi trupa care iti placea atit de mult inainte.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde b0nechina » Mie Mar 27, 2002 3:21 pm

O trupa are dreptul sa cante ce-i trece prin cap, iar un ascultator are dreptul sa judece.
Din momentul in care o piesa a fost inregistrata intr-un studio si a fost facuta publica, cu sau fara acordul compozitorului, ea apartine maselor. Nu te poti ascunde in spatele "nu e cu acordul meu", creatia este publica, ai compus-o, iti apartine, mai mult, TE DEFINESTE. La urma urmei, daca nu voiau s-o faca publica, de ce au mai inregistrat-o, si inca intr-un studio din Germania?
Daca vin la Polivalenta, nu vin pentru OCS, si nici pentru AB4, so give me a break.
Nu vezi cum un "simplu cantec" imi poate schimba parerea despre o trupa? N-am sa ma afund in explicatii, dar doua vorbe ar fi bine sa spun.
Daca trupa cu pricina face strip-tease in cluburi de noapte, sau daca membrii ei isi petrec timpul liber beti morti sub o masa, ma doare in cot. E timpul lor, e viata lor, sa faca ce vor.
Daca MUZICA lor ajunge sa ma deranjeze intr-un fel sau altul, am dreptul sa-mi schimb impresia. Dupa cum o trupa pe care o consider proasta ma poate surprinde in mod placut, si una pe care am considerat-o foarte buna ma poate dezamagi, e dreptul meu sa ii judec dupa muzica. De ce te preocupa chestia asta pe tine nu pricep, dar asta e alta discutie.
Si, mai spun o data, sunt in stare sa inteleg si sa tolerez multe, atata vreme cat exista o motivatie, si un suport. Porcariile gratuite nu le inteleg, si nici nu le accept, indiferent de la cine vin.
Daca exista o explicatie, alta decat "placerea personala", e ok, probabil voi fi in stare sa o accept. Placerea personala trebuie tinuta in spatele usilor inchise, odata ajunsa publica vei fi judecat prin prisma ei. Piesa asta n-o fi reprezentativa pentru trupa, dar face parte din "repertoriu". Si n-as zice ca ridica nivelul muzical.

PS Imi place chestia cu ideile preconcepute si conformiste... suna ca la carte. Oh, what the hell, banuiesc ca ai tot dreptul sa dai cu pietre...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde ovi » Mie Mar 27, 2002 10:44 pm

Dom-le asta e treaba..., cum poate ei sa zica asa ceva, nu mai pic de bun simt in muzica asta...unde o sa ajungem in halu asta?
io zic sa nu mai mergem nici unu la concertele lu vita ca nu se cade, e total imoral sa mergi la o formatie care canta asa ceva
Io zic sa dam foc la toate casetele cu vita in public in semn de protest
Cineva trebuia sa ia atitudine, bravo bonechina, tine-o tot asa!
ovi
 

Mesajde b0nechina » Joi Mar 28, 2002 11:01 am

Shit, cum dracu' am putut sa uit ca vorbesc cu aceeasi gasca de fani care ma acuza ca sunt criticul suprem... cum dracu' am uitat ca voi sunteti de acord cu toate cele, indiferent cum vin? Si, mai ales, cum am putut sa uit ca voi sunteti aia care au dreptul sa puna la zid?
Wtf, I got better things to do...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

am ezitat pana acum sa intru in discutie, totusi, vin si eu si zic:

Mesajde Zgubilici » Joi Mar 28, 2002 11:16 am

Fiecare poate sa aiba ce parere vrea asupra piesei, aici e exact ca in partea cealalata cu Rimaru si Guta, diferenta e ca piesa asta a fost facuta de Vita de Vie pentru Vita de Vie sau pentru oricine ii place, nu a fost bagata pe gat nimanui.
b0nechina, inteleg ca nu-ti place piesa, intr-un fel sunt de acord cu tine, dar a inceput sa ma enerveze atitudinea ta,
Piesa a fost inregistrata in studio in germania, dar nu cred ca au plecat tocmai de aici special pentru piesa asta! Si din cate am impresia, Vita de Vie nu a luat atitudinea "nu a fost cu acordul meu", nu stiu nimic despre asta etc, tot ce au spus a fost "nu ne bucuram" si gata!
Ai fi surprinsa sa vezi cum in Brasov sau Iasi, orase unde muzica este apreciata ceva mai serios decat in alte parti, piesa este ceruta insistent de public! Si iarasi vin si spun: fiecare cu parerea lui! nu e cazul sa spui (iar) toate tampeniile alea despre ei in care ma incadrez si eu.
La concert poti sa vii, poti sa nu vii, e treaba ta, noi o sa ne simtim la fel de bine si cu si fara tine...
ai iesit din grup, ne consideri niste prosti, imi pare rau.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde b0nechina » Joi Mar 28, 2002 1:01 pm

Sunt surprinsa intr-adevar sa aflu ca asa o piesa e ceruta de brasoveni, dar ma asteptam sa fie ceruta si cantata live. D-asta prefer peretii...
Mailul am sa-l folosesc pentru lucruri mai importante, avand in vedere ca mesajele imi vin la servici... Nu mai am nici timp, nici chef de mailuri care ma intereseaza in proportie de 5%. In plus, nu fac parte din fan club, si n-am facut niciodata.
Concluziile pe care le-ai tras sunt absurde, dar ai dreptul sa iti exprimi opinia.
Mie mi-a cam ajuns, prefer sa apreciez muzica in felul meu, fara prea multe suturi in fund de la persoane care nu stiu nimic despre mine. Judecata voastra e buna, dar este unidirectionala. I'm too old for this shit, anyway... :sal:
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Joi Mar 28, 2002 1:10 pm

Piesa este ceruta, dar tot publicul este cel care o canta. Poate e mai bne sa te uiti pe pereti, trebuie sa fii tot timpul serios, misto-ul strica.
Am mai spus si mai spun, nu e fan-club toata treaba asta cu grupul, pur si simplu un loc de intalnire pentru cine considera ca are tangente cu formati asta, pentru cine vrea sa afle de concerte, etc.
Suturile nu stiu de la cine le-ai primit tu, dar atitudinea oarecum ostila am vazut-o venind mai mult din partea ta.
Inca odata: imi pare rau daca tu consideri ca nu te potrivesti aici, chiar imi face placere sa-ti citesc mesajele, si cred ca pana la urma problema e diferenta de mentalitate.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde cristane » Joi Mar 28, 2002 2:57 pm

"Concluziile pe care le-ai tras sunt absurde, dar ai dreptul sa iti exprimi opinia"

Te inseli, daca cineva a tras concluzii absurde, tu esti aceea... Tu esti aceea care si-a schimbat parerea despre o trupa in urma unui simplu cintec facut pentru distractie si nimic mai mult...

"cum dracu' am uitat ca voi sunteti de acord cu toate cele, indiferent cum vin?"

Din nou te inseli, eu nu sint de acord cu "toate cele", dar doar pentru ca VDV a facut o piesa cu niste texte ceva mai stupide, nu inseamna ca trebuie sa ii consider altfel decit i-am considerat si pina acum... By the way, explica-mi si mie, de ce nu ai fost asa de revoltata cind ai ascultat Sapa, varianta de pe album? Sau poate vrei sa spui ca textele alea nu sint "de umplutura", ci au cine stie ce mesaj foarte inteligent?

"Si, mai ales, cum am putut sa uit ca voi sunteti aia care au dreptul sa puna la zid?"

???? Tu ce faci de cind te-ai apucat sa scrii pe forumurile VDV?


"De ce te preocupa chestia asta pe tine nu pricep, dar asta e alta discutie."

Ultimul lucru pe care ma preocupa in momentul asta esti tu sau parerile tale. Dar nu pot sa tac cind vad asfel de mesaje ofensive si absurde, care insulta fara motiv. Dar daca crezi ca nu ar trebui sa ma preocupe ce spui tu, atunci du-te si cearta-te cu peretii tai binevoitori...
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Sfantu` » Joi Mar 28, 2002 6:19 pm

Oh, nu! Imi dati impresia ca reluati discutiile de pe celalalt forum, unde era un fel de "razboi" intre voi doua. Ce-ar fi sa mai lasam deoparte balariile astea legate de "mentalitate" precum si falsa impresie ca unul sau altul ar fi sau nu in fanclub-ul care de fapt nu e fanclub, ci doar un group de discutii etc. etc.... Mai bine ati reveni la ideea centrala a topicului.
Si daca tot am adus aminte de asta, imi puteti da un link de unde sa download-ez melodia? Chiar sunt curios de felul in care suna...
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde Zgubilici » Joi Mar 28, 2002 6:40 pm

dupa cum spuneam, am evitat sa intru in discutie stiind ca tot aici se va ajunge.
tot ce am facut a fost sa raspund, daca nu prea multa lume a indraznit sa faca asta, nu inseamna ca duc vreun razboi! si nu cred ca ne-am indepartat de subiect!
piesa o gasesti pe audio galaxy sub numele de Sapa XXL sau Beton sau Cu P(beep)a, daca-ntelegi ce vreau sa spun.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Sfantu` » Joi Mar 28, 2002 8:54 pm

Ok, mersic...voi incepe cautarile. Chiar sunt al naibii de curios sa aud si eu "piesa"... :)
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde Zgubilici » Sâm Mar 30, 2002 11:07 pm

Dupa cum am mai spus, fiecare are dreptul la parerea lui despre piesa cu pricina, asta nu inseamna ca trebuie sa aruncam cu noroi unii in altii!
Sapa (...) nu a fost niciodata destinata publicului larg, asta e clar, motiv pentru care nu poate fi judecata ca o piesa de pe vreun album, totusi, ea exista, ca si opiniile noastre dar nu cred ca reprezinta un motiv obiectiv pentru a contesta tot ce a realizat vdv in trei (chiar patru) albume!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Apr 02, 2002 3:36 am

Am descoperit si eu pe AG anul trecut "melodia" asta.
La fel ca bonechina am crezut ca e o gluma proasta facuta de cineva...
Ma rog, tinand cont ca are putin peste 4 minute probabil ca este "cantecul" cu cea mai mare densitate de injuraturi pe care l-am ascultat vreodata.

"p%$^ mea nu se odihneste si nu mananca, de aceea toata ziua e plecata la munca"
"... nu respira, nu are nevie de aer curat pentru ca toata viata ei numai in p$^% a stat...."



:B Foarte inventiv
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

can't get it!

Mesajde marian jan » Mar Apr 09, 2002 10:35 pm

eu nu inteleg ce atata tevatura pe melodia asta.de fapt eu n-am inteles niciodata care e problema cu , "cuvintele tari".sunt cuvintele limbii romane.fie ca va plac, fie ca nu va plac.toata lumea injura.de la preotul din biserica de la baldovinesti pana la nicolae vacaroiu(va spun eu :)).e ceva normal.la mine la facultate profesorii injura in timpul cursurilor(si e o facultate cu pretentii).n-am inteles niciodata cenzura si o urasc.
b0nechina, nu ziceai tu ca te atasezi greu de ceva, dar si cand te atasezi e foarte greu sa iti schimbi parerea???ca te-ai atasat de vdv si acum trebuie sa faca un lucru foarte nasol ca sa te desparti de muzica lor?DOAR CA TI-A DISPLACUT FOARTE MULT O MELODIE A FOST SUFICIENT SA TE DETERMINE SA NU TE MAI DUCI LA CONCERT?am citi de vreo 3 ori mesajul ala ca nu intelegeam!da' se pare ca asta ai vrut sa zici.eu unu' nu prea inteleg.afirmatiile tale se cam bat in cap.cred ca are dreptate Zgubilici cand spune ca e o diferenta de mentalitate.

sa auzim de bine! ! !
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde b0nechina » Mie Apr 10, 2002 3:38 pm

Mai, nu vreau sa readuc discutia pe tapet, citeste primul mesaj si ai sa vezi ca nu m-au deranjat cuvintele tari, ci lipsa de motivatie pentru existenta lor. Injuraturile nu pot fi un scop in sine, cel putin din punctul meu de vedere.
La punctul doi, nu m-am despartit de muzica vdv, si nici n-am s-o fac (deocamdata), am inceput insa sa judec un pic altfel. In sfarsit, asta e problema mea. In plus, daca de la un moment dat muzica vdv o va lua pe o carare pe care eu nu pot s-o bat, asta nu inseamna ca am sa renunt la acea parte care inca imi place.
Este adevarat ca versurile cu pricina mi-au taiat pofta de concert.
Nu incerc sa ma justific, nu e problema nimanui decat a mea, dar trec printr-o perioada in care senzatiile sunt ascutite. Apreciez enorm o vorba buna si o palma pe cocoasa, dar ma lovesc extrem de tare excesele de genul piesei in discutie. Pur si simplu, dupa amalgamul de porcarii pe care le-am inghitit in ultimul timp, nu mai am chef de inca una (venita de unde m-astept mai putin).
Am trecut peste faza de amareala, dar sunt convinsa ca daca am sa aud aceasta versiune la Sapa intr-un concert, am sa ies in secunda urmatoare.
Eu apreciez si simt muzica intr-un anume fel, iar manifestari din astea nu isi gasesc locul in capul meu. Sunt paranoica, stiu, sunt idealista, stiu, dar muzica este o forma de arta, cea mai frumoasa forma de arta pe care o cunosc si nu accept sa fie vulgarizata. Punct.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

nu te mai supara degeaba

Mesajde K-gula » Mie Apr 10, 2002 7:09 pm

am ascultat versiunea porno a controversatei piese SAPA. parerea mea este ca a fost facuta la caterinca, nu pt. auditia publicului. cineva binevoitor a dat de ea si a bagato pe net. ce mai atata suparare, cand daca mergi pe strada auzi in 10 minute 10 variante mult mai porcoase decat sapa. intelegi ce vreau sa spun. habar n-ai ce alte variante de piese scot alte trupe pe care siguri le placi. in studio se produc tot felul de lucruri greu de "imaginat". cand iti vin "piticii" se termina smecheria si faci ce-ti place. nasol este cand apar "binevoitorii"

iar m-am bagat in seama.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Killfoth » Vin Aug 06, 2004 9:37 pm

pentru cei dezgustati de versurile din sapaxxx va aduc aminte alte versuri ale aceleiasi formatii:"mana ta se lasa, se lasa mangaiata, parul tau..funie strans legata, la gatul meu...". ce e prea urat intr-o parte e foarte frumos in cealalata. asa ca mai bine va calmati. vdv sunt artisti adevarati si isi pot permite sa faca ce vor. Trebuie intotdeauna sa alegi numai ceea ce este bun de la altii. Selectionati fratilor daca nu puteti accepta. Fiecare om isi exprima sentimentele intr-un fel sau altul si asta nu poate sa convina tuturor. Alegeti doar versurile care va plac si simtiti-va bine daca va regasiti in ele. Ignorati-le pe celelalte si ganditi-va ca poate e ceva ce nu puteti intelege. Nu ma refer neaparat la sapa xxx ci la tot ceea ce nu va place si caracterizati imediat drept naspa etc. think about it.
Killfoth
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Iul 22, 2004 11:00 am
Localitate: the sun (shove it! shove it!)

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Aug 09, 2004 9:38 pm

a si uitat lumea de subietul asta... intre acest timp am ascultat si eu piesa si mi se pare bestiala...
cu pula...
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna


Înapoi la Vita de Vie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori