Site nou la www.vitadevie.go.ro

Forumul asociat fanclubului Vita de Vie

Site nou la www.vitadevie.go.ro

Mesajde Zgubilici » Mar Apr 16, 2002 3:37 pm

In sfarsit s-a produs evenimentul mult asteptat si incepand de azi, orele 7.45 exista un nou site despre Vita de Vie - http://www.vitadevie.go.ro.
Site-ul apare sub forma de pop-up, asa ca daca aveti vreun program care opreste asta, dezactivati-l macar pentru putin sa vedeti ce a iesit.
Cu netscape nu se vede prea bine, motiv pentur care am mai pus un meniu si sus, care recunosc ca rata cam nasol, dar dupa ce ma mai perfectionez in materie de grafica, design, etc. poate o sa fie mai frumusel.
Gasiti o gramada de chestii legate de VDV acolo: informatii despre fiecare din membrii formatiei(inclusiv manager, in curand si sunetist), despre colaboratori, poze multe, acorduri, versuri, si doua videoclip-uri: Basul si cu toba mare si Vinolamine.
Mai avem si acolo un forum, un pic mai personal, mai privat decat asta, forum care e in directa legatura cu vitadevie.go.ro
cam asta ar fi de spus despre site, imi cer scuze ca l-am amanat atata, au intervenit diverse complicatii si, in sfarsit am iesit cu ceva...
Va multumesc de atentie si va astept pe site!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Sfantu` » Mar Apr 16, 2002 9:59 pm

E consistent ca un porkushor de Craciun..dar e enervanta muzica aia...(chiar dak e buton de volum, tot ii trebe sa se incarce). Plus ca serverul de la home.ro merge "minunat" in ultima vreme :) Imi place si abia astept sa-mi vad wallpaper-ul acolo :)
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde aiamica » Sâm Apr 20, 2002 3:25 am

...???? :(...de ce-mi zice mie netu : "adresa nu exista"?????????
aiamica
 

Mesajde Zgubilici » Dum Apr 21, 2002 8:24 am

Habar n'am.......
Nu-mi dau seama, incearca sa intri cu alt rowser desi cu nescape nu prea se vede bine!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Lun Apr 22, 2002 3:52 pm

Pentru ca adresa este http://vitadevie.go.ro/, deci fara www
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde b0nechina » Lun Apr 22, 2002 4:03 pm

Nah, merge si cu www, problema e ca linkul postat de Zgubilici are un punct in plus (la sfarsit, dupa .ro). Deh, parserul de URL-uri are o mica scapare...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Lun Apr 22, 2002 4:07 pm

Zgubilici, schimba linku!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Zgubilici » Lun Apr 22, 2002 4:39 pm

Multumesc de observatii si ma scuzati de greseala. daca mai vedeti ceva gresit pe undeva sa-mi mai spuneti.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde aiamica » Lun Apr 22, 2002 10:52 pm

Multumesc frumos pt. ajutor :)
aiamica
 

Mesajde Zgubilici » Lun Apr 29, 2002 10:02 am

Cica am facut un fel de update la site:
  • am mai pus niste acorduri facute de Dan Georgescu din Cluj
  • o parte din concertul care a fost in BackStage impartit in doua piese: Liber si Ce conteaza
  • ceva poze "noi"

Am primit o avertizare ca site-ul a fost mentionat in Evenimentul muzical! ;D
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Vin Mai 10, 2002 6:42 am

Site-ul merge foarte bine, ne apropiem de vizitatorul cu numarul 1200 si asta la foarte putin timp dupa ce l-am lansat.
O sa apara o sectiune noua in curand la fanstuff, o sectiune a publicului cu texte scrise de cei ca voi care reprezentati segmentul cel mai important - cel din fata scenei, cine vrea sa apara sa trimita un e-mail la vitadevie@go.ro
Am urcat in sondaje, am aparut in Evenimentul Muzical si treaba merge foarte bine.
Pentru sugestii, observatii sau reclamatii lasati mesaje aici!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde scrisa » Mar Dec 03, 2002 2:57 pm

buna ziua dragi membrii ai acestui forum.eu sunt noua pe aici asa ca nu imi permit sa ma rup in figuri cu cine stie ce mesaj. am o mica problema: incerc de vreo 2 saptamani sa accesez un din paginile vdv si nu intra!!! care e problema? poate ca sunt picata din cer si nu imi am rostul in acest forum ca din cate observ va cam cunoasteti unul pe altul pe aici dar nu stiu cui sa ma adresez ca sa zic asa. "doi" e supermisto daca mai e nevoie de aprecieri d'astea de fana imbecila dar versiunea de la cad nu imi place asa ca e prea linistita pentru mine.
scrisa
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Dec 03, 2002 2:44 pm
Localitate: prin imprejurimi

Mesajde Zgubilici » Mar Dec 03, 2002 5:59 pm

Pai cel putin http://www.vitadevie.go.ro ar trebui sa mearga, stiu ca nu se vede bine din Netscape sau Mozilla sau alte browsere, dar din Internet Explorer da. Nu prea e pus el la punct dar ceva informatii interesante tot mai gasesti...
Site-ul oficial e ... in constructie...
iar de faza cu "va cunoasteti intre voi" doar din mesaje, cativa si din realitate dar nu are importanta, you're welcome here!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Mie Feb 26, 2003 10:43 pm

Am facut o revizuire generala a siteului, textele sunt puse la punct (cu tot cu noutati), din pacate am pierdut pagina cu K-gula dar o refacem, pozele sa vad ceva mai bine ca ultima data, am pus iar sunetul pentru ca ii da mai multa originalitate.
STAND BY caci in curand apare sectiunea Parazitii!
Si tot la fel de curand apare si http://www.vitadevie.ro care e cam gata, mai trebuie pusa pe server. Vor fi disponibile adrese de e-mail @vitadevie.ro, clipuri si piese necunoscute de descarcat plus o multime de surprize!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am


Înapoi la Vita de Vie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron