Lista de concerte

Forumul asociat fanclubului Vita de Vie

pana una, alta...

Mesajde Zgubilici » Mar Iul 30, 2002 2:23 pm

uite ca a aparut si concert - vineri 2 august la Breaza concert Vita de Vie plus Iris si altii.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Mar Aug 13, 2002 3:44 am

concert Tulcea - 15 august - Ziua Marinei.
distractie placuta, darky!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde darkshines » Dum Aug 18, 2002 2:57 pm

a fost misto :D zgubs , am devenit fana vdv

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde marian jan » Dum Aug 18, 2002 5:23 pm

darkshines,zi si mie te rog cum a fost.au cantat piese noi?cum suna?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Aug 19, 2002 9:36 pm

cu oarece intarziere,pe 23 august se va serba ziua de nastere a lu' maestru LARS PUPE,cu un concert la terasa "La ruine"
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Vin Aug 23, 2002 7:54 pm

Intr-o ora ajung la terasa si presimt ca va fi mare show, iar se strange gas(h)ca mare. La multi ani Pupe!
P.S. I demand copyright from who put the picture of Pupe that I made in Guttenberg in "Sapte Seri". ;)
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Vin Oct 04, 2002 2:56 am

O mica pauza in perioada non-concertistica - azi a fost un concert la Lugoj - Casa de cultura, un bal al bobocilor. Cum a fost?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Oct 07, 2002 3:41 pm

zgubilici zice ca e concert la Valea Calugareasa,pe data de 8 octombrie,la o ora necunoscuta.
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Mie Oct 09, 2002 1:29 am

Pardon de informatie gresita. Cu regret ii anunt pe mii de vizitatori ai acestui forum care au sediul in valea calugareasca ca era vorba numai de o sedinta foto pentru revista Tabu...
Asa ca, scuze! Cat despre concerte...cata frunza si iarba, cum toamna a venit, trageti singuri concluziile
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde curly » Lun Oct 21, 2002 6:54 pm

zvon ca VDV vor canta in craiova de zilele orashului 25-27 oct......ceva adevarat,zgubilicius?
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde Zgubilici » Mar Oct 22, 2002 1:12 pm

Yeap! Si la Braila dar nu se stie data, si o incercare indrazneata de adunare de trupe de gen la Constanta pe 2 noiembrie.
Si la orizont de se vede un mare concert de lansare, detalii provizorii Palatul Copiilor - 14 noiembrie, ne vedem acolo?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde curly » Joi Oct 24, 2002 3:07 pm

Vita de vie in Craiova in data de 27.10.;din pacate vor fi in combinatzie cu Directia 5 shi presimt un alai de fete plangaciaose care ma va enerva
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

......

Mesajde vlad1602(MaTZe) » Dum Oct 27, 2002 10:57 pm

Sper sa ne vedem pe 15 la....lansare........
Somn usor....
Viata este un vis, pe care daca nu stim sa-l visam devine un cosmar
vlad1602(MaTZe)
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mar 12, 2002 10:42 pm
Localitate: Bucuresti

Multzumesc VDV

Mesajde curly » Dum Oct 27, 2002 11:33 pm

acum vreo ora s-a terminat concertul Vita de vie din craiova.din pacate a fost un public asha cum ma ashteptam.....plin de amatori de manea,de gospodine la menopauza,gagici cu afinitatzi mondene de mahala shi tot restul..........


am avut o zi cam najpa shi am ajuns in piatza in care se tzinea festivalul oltenesc mai mult inertzial fiindca stau foarte aprope de locul respectiv.........shtiam io ca o sa cante VDV shi m-am gandit ca merita sa driblez nishte flegme produse de co-etnici shi am plecat singur-singurel sa ma afund in neamprostia adunata la mici,manele shi directzia 5..................


dupa ce incep cu "iamma", Despot incepe sa faca multzumiri unor persoane,printre numele rostite aflandu-se curly shi rockerul somer!!!!sa mai zic ca am ramas interzis?pe VDV nu-i asa indiferentzi unii ca noi!


partea negativa: publicul a fost de toata jena!majoritatea habar n-aveau ce muzica se aude,ca sa nu mai zic ca la mishtocareala cu melodia despre H,buna parte din popor n-a realizat mesajul shi au inceput sa se batzaie din buric!nasol de tot....

rockerul shomer nu mai e shomer astfel incat are shef shi a fost nevoit sa plece din craiova chiar azi.........el ramane un fan VDV shi,la Orsova,acolo unde ishi are barlogul ishi roade unghiile de ciuda ca nu mai e un boem shomer,ci a trecut in campul muncii,stalp al societatzii :)


Poate asha trebuia sa incep: aprecierea mea shi multzumiri pentru Cezar,Pupe,Burete,Adrian shi Sorin!!!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde curly » Dum Oct 27, 2002 11:42 pm

eu nu am legaturi prea adanci cu show-bizul dar am un sfat pentru cei de la VDV...........viatza e grea,tranzitzia lunga,dar poate n-ar fi rau daca ar fi mai atentzi ce companie au pe scena............eu ash evita sa cant in locuri in care nu se plateshte intrare!biletul selectzioneaza.ei au fani in craiova shi shtiu asta fiindca anul trecut,cand au venit in Casa Studentzilor a ieshit excelent,cu public adecvat

Adrian a zis ca or sa cante in noiembrie........probabil la festivalul de rock........garantat va fi OK: ei se vor simtzi mai bine pe scena shi eu nu o sa ma mai simt rushinat de oamenii ce ma vor inconjura in public
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

multumiri pentru multumiri

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Oct 28, 2002 9:24 am

aseara vdv a dovedit inca o ata ca este un grup al fanilor!!!
multumesc vdv!

p.s.:sa ma fut pe ea de viata infecta!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Ce te faci si cu omenii aia importanti...

Mesajde Zgubilici » Lun Oct 28, 2002 5:52 pm

Curly, e greu sa canti in conditiile alea dar cred ca e si mai greu sa nu apari deloc. Macar tu ai plecat multumit si asta conteaza cel mai mult!
Te asteptam pe tine si pe Rockerul cel Ex-shomer la lansarea aia despre care se zvoneste pe holuri! Acolo nu cred ca vei mai gasi atmosfera de la craiova dar daca tii neaparat cumparam noi niste seminte si le rontaim langa tine...:cool:
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Oct 29, 2002 9:07 pm

Rockeru'Somer,care nu este EX si nu va fi niciodata...iar de ajuns la lansare am vb acum cu el si cica nu poate sa ajunga!
najpa!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Zgubilici » Mar Oct 29, 2002 11:08 pm

pai da-i doua palme peste fata, poate se trezeste... pierde el minunatie de spectacol?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Rockeru'Somer » Vin Noi 01, 2002 10:24 am

oricum si-a pierdut viata in 1944...in razboi...najpa!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: Ce te faci si cu omenii aia importanti...

Mesajde curly » Sâm Noi 02, 2002 11:00 am

Initial trimis de Zgubilici
Curly, e greu sa canti in conditiile alea dar cred ca e si mai greu sa nu apari deloc. Macar tu ai plecat multumit si asta conteaza cel mai mult!



pai despre asta vb shi eu.....au fost vreo mie de pers happy ca i-au vazut pe VDV,fiindca in cr vin rar,dar ma gandesc ca shi ei ar fi mai OK daca ar vedea tot publicul vibrand,nu?

daca se sacrifica cantand la asha kestii ca sa-shi multzumeasca fanii,respectul meu pt. ei creshte,da' io tot mai bine m-am simtzit anul trecut cand au cantat ion Cs,cu lume platitoare.............atunci am mituit un jandarm cu un pachet de tzigari inceput ca sa ma lase in culise shi sa ma dau mana cu Despot shi sa-i zic doua vorbe: "suntetzi buni!"............
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde leftfism » Joi Noi 07, 2002 1:25 pm

Eu ma intreb de ce trece atata timp si nu se mai aude nimic de nici un concert...? Si mai ales de ce atata LINISTE in privinta asta?... si nu vreau sa aud ceva de genul "baietii lucreza la noul album si sunt foarte ocupati".
leftfism
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Noi 07, 2002 12:55 pm

Mesajde Zgubilici » Joi Noi 07, 2002 1:31 pm

Parerea mea e ca nu au mai prea fost solicitati din doua motive: iuresul care apare in public si tendinta organzatorilor de a avea evenimente linistite si al doilea: slaba medatizare la teve, in reviste, etc. datorata lipsei de materiale noi....
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde leftfism » Joi Noi 07, 2002 1:56 pm

Initial trimis de Zgubilici
Parerea mea e ca nu au mai prea fost solicitati din doua motive: iuresul care apare in public si tendinta organzatorilor de a avea evenimente linistite si al doilea: slaba medatizare la teve, in reviste, etc. datorata lipsei de materiale noi....


asta cu iuresul nu o cred. formatiile de rock fac zgomot si asta se stie. publicul se manifesta la stfel de concerte. asta iar se stie.
organizatorii...mm... depinde fiecare ce cauta si ce vrea.
slaba mediatizare poate fi raspunsul cel mai apropiat de realitate. dar aici stim a cui e vina
leftfism
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Noi 07, 2002 12:55 pm

back in business

Mesajde Zgubilici » Joi Noi 21, 2002 11:36 pm

Odata cu lansarea noului album, marea mediatizare si conectarea mea la internet :) de acum incolo mai mult ca sigur vor avea loc mai multe concerte, si ele vor aparea aici, asa ca pentru inceput:
Sambata - 23 noiembrie 2002 - Laptaria lui Enache, probabil in jur de 21.30-22.00
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Ceva mai incolo...

Mesajde Zgubilici » Mie Dec 04, 2002 4:12 pm

Saptamana viitoare in BackStage va avea loc un concert special K-gula&H8 unde probabil ca vor aparea si CTC si Adrian Despot.
Tot in BackStage pe 18 decembrie la un an dupa mare sarbatoare si de ziua lui Burete, concert Vita de Vie.
Mai prin ianuarie, pe 16 va fi un concert in Timisoara - Club 30.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Dec 06, 2002 1:05 am

confirm concertul de pe 18 decembrie!atentie!este concert aniversar - ziua lui burete!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Vin Dec 06, 2002 1:29 am

Initial trimis de SOD
confirm concertul de pe 18 decembrie!atentie!este concert aniversar - ziua lui burete!

Si nu numai atat. Anul trecut pe 20 decembrie tot in BackStage s-a intamplat un eveniment foarte important. Concert VDV pentru noi, ar fi frumos sa sarbatorim un an de la acest eveniment printr-o continuare a sa. Indraznesc sa fac o chemare: e ultima saptamana de scoala, e super concert, e aniversare, haideti!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

cam in scurt but it's good for the records

Mesajde Zgubilici » Lun Dec 09, 2002 4:04 pm

deseara - cred ca e 9 decembrie - Balul Bobocilor la Facultatea de Geologie - in Twice, concert VDV de la ora 22.00
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Bamse » Joi Ian 02, 2003 5:45 am

Cand, unde e urmatorul concert cu Vita de Vie in Bucuresti?
Go go shift+7 keep running!
Avatar utilizator
Bamse
Junior Member
 
Mesaje: 196
Membru din: Mie Dec 11, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vita de Vie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron