forumul...

Forumul asociat fanclubului Vita de Vie

Unde vreti forum Vita de Vie?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

forumul...

Mesajde sorin vdv » Joi Iun 13, 2002 6:02 am

dragi(e)lor,

1. dintr-un bun inceput aparitia unui forum pe fanclub a fost contestata de o parte dintre voi, si chiar in zilele de glorie nr. de mesaje de aici a fost mai mic decit nr. de mesaje pe grup si/sau celelalte forumuri.

2. ma intreb daca existenta MAI MULTOR FORUMURI isi are rostul, atita vreme cit oricum ne cunoastem cu foarte multi dintre membrii inscrisi, si cred ca e mult mai simplu sa ne sunati sau sa ne vizitati daca va e dor de noi sau vreti sa ne intrebati ceva. stiti ca suntem la dispozitia voastra si ca nu am pus niciodata vreo bariera de vreun fel intre noi si voi. ma umfla risul cind citesc pe alte forumuri "am autograf de la 3se =- ii cunosc pe baietii de la akcent" sau mai stiu eu ce. acum citeva zile am primit mesaj personal de la SOD care zicea "sorin, eu plec acasa - iti las cheile de la bar ?"

3. Zgubilici. se stie ca noi tinem foarte mult la Andreea, cu toate astea trebuie sa dezaprobam mesajele ei pe forumurile dance (mesaje pe care, totusi, nu am reusit sa le citim). nu poti aduce lumina in capetele oamenilor acelora, nu te poti lupta cu genul acesta de muzica facila, asa cum nu poti interzice guma de mestecat, bomboanele sau ciocolata.

4. totusi, unele motive invocate sunt puerile. "fanclub.ro trebuie sa atraga cit mai multi vizitatori, si actiuni de genul acesta sperie vizitatorii". din contra. luptele in noroi atrag mai multi spectatori, dar zgubi nu avea ce cauta in noroiul acela.

5. nu este nefiresc faptul ca intr-o piata muzicala coexista iris, aurel tamas, valahia, 3 sud est, blondi, vdv si madalina manole. ceea ce este nefiresc este ca cei sus mentionati sunt in competitie pentru captarea atentiei unui public eterogen si cu comportament "in bloc".
sorin vdv
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Dec 12, 2001 7:31 pm
Localitate: bucuresti - romania

iar?

Mesajde Zgubilici » Joi Iun 13, 2002 8:12 am

1. unul din motivele pentru care a aparut sectiunea Vita de Vie a fost faptul ca tu, sorin ai scris mesaje aici, dar nu singurul, cnd am primit oferta, am raspuns lui sopra cu 'nu stiu, stai sa ma consult', si pana la urma pretextul a fost ca aici intra lume care in mod normal nu ar intra pe site/group/etc. Foarte frumos, doua forumuri, unul pentru noi si cine vrea sa ni se alature, altul pentru restul lumii, toti au interpretat(gresit) miscarea asta ca o schimbare a forumului, inca mai vad threadurile care spuneau "ce sa cautam noi in ghiveciul ala de formatii" si s-au retras deodata, asa am pierdut o multime de useri precum chrome, Tumtin, etc.
Forumul de la netfirms a continuat sa existe, supravietuind cu 1mesaj/saptamana, l-am facut forumul site-ului http://www.vitadevie.go.ro. Acum cand situatia s-a schimbat complet pe forum, si am decis ca nu mai e un loc unde putem sa ne exprimam cum vrem(asta o sa spun mai jos) ne-am intors la netfirms. Nu vad care e problema? forumul asta sa ramana pentru "restul lumii".

2. cand te-am rugat sa intri pe forum, am facut-o pentru ca avem nevoie de niste raspunsuri pe care numai tu esti capabil sa le dai, cum ar fi la piesa "Cad"(http://www.vitadevie.netfirms.com/cgi-bin/ikonboard.cgi?s=3d082879ef60ffff;act=ST;f=6;t=3 ) despre care toti au ramas uimiti.

3. despre mine si incidentele cu administratorii nu vad ce e de discutat, m-au aratat cu degetul ca fiind oaia neagra a forumului, ca ei nu au nevoie de astfel de useri, ci de oameni multi care sa stea comfortabil laudandu-se unul pe altul si pe cei din jur.
Nu e vorba ca tin neaparat sa scriu pe forumurile ala, am facut-o mai mult din plictiseala, am petrecut foarte mult timp pe forumul asta si am scris cam peste tot unde am avut ceva de spus. Nu a fost vorba de lupte in noroi, nu m-am luptat cu nimeni, am spus niste lucruri pe care unii probabil ca nu au putut sa le contrazica, asa ca si-au luat jucariile si-au plecat acasa - problema lor, sa mai invete.

4. Insa, deodata situatia se schimba radical, sopra arunca cu u ban exact cand nu ma uitam (3 zile absenta), si toata lumea care mai scria mesaje pe acolo, da un pas inapoi "da, da, a avut dreptate ca a spus de atatea ori ca nu intri pe un forum decat daca esti fan" poate aveam eu urechile infundate sau ceva dar pe bune daca am auzit pe cineva facand vreo astfel de observatie. Atunci "Vita de Vie" ar fi trebuit sa devina copia forumului de la netfirms, numai ca asociata cu o multime de forumuri penibile, si nu am vazut care mai era rostul sa continuam cu mesajele aici.
Inca ceva: nu poti numi un forum un loc unde sunt interzise criticile, precum nu poti mentine in viata un forum unde cea mai mare activitate consta in "elita forumului", "cine are cel mai frumos avatar", "cine este cel mai iubit user" si alte discutii menite sa mai struneasca forumul care dinc ate observ a ajuns intr-o stare de stagnare.

5. nu este nefireasca existenta acestor trupe, dar este nefireasca mediatizarea excesiva a unei singure categorii.

Acestea fiind spuse, ne vedem la http://www.vitadevie.netfirms.com pentru completari, ok? Forumul asta poate sa ramana, am si zis ca il recomand pe popalin sau pe Rockeru'Shomer pentru treaba asta, desi ... nu stiu de ce mai e nevoie de moderator din moment ce numai aprecierile si prea-maririle sunt bine-venite.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde marian jan » Vin Iul 19, 2002 11:21 am

gata,vad ca nu v-ati suparat prea tare...oricum,zgubi,hai sa mutam forumul vdv de pe fanclub,a devenit prea de cacat.pe allmusic.ro sau facem noi pe home.cee zici?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

ce facem cu forumul?

Mesajde Zgubilici » Vin Iul 19, 2002 12:25 pm

da, incepe sa devina destul de urat pe aici. trebuie sa ne gandim bine in ce parte inclina mai bine balanta. iata optiunile, voi trebuie sa votati cum credeti ca e mai bine:
www.fanclub.ro/vitadevie forumul actual:
- aici avem spatiu nelimitat, reclama si probabil un numar mai mare de vizitatori, care poate ca in mod normal nu ar intra pe un site vdv. politica acestui forum are bube. scopul este pur si simplu de a aduce vizitatori, si nu sunt accepate decat mesajele de apreciere, indiferent de subiect. multi dintre cei care intra aici si dau cu ochii de animal x, hi-q, akcent, bambi, andre, etc. se cam scarbesc si se intorc.
www.allmusic.ro:
- un portal creat de Snicks si chrome, pe unde m-am lipit si eu. Acolo nu o sa ne impiedicam de astfel de probleme, numai ca in ritmul in care merge forumul de acolo acum ar cam dura ceva vreme sa anuntam poporul de forum. Acolo ar fi exact ca si aici o sectiune practic, nu un forum 100%
vitadevie.netfirms.com:
- aici avem un forum gratuit, cu reclamele lor, cu limita de spatiu, limita de atasare poze si altele, si riscul ca forumul sa dispara. S-a intamplat deja de doua ori pana acum si nu e foarte placut, totusi aici ar fi un forum 100%vdv.
www.vitadevie.ro/forum/forum.php:
- forumul de pe siteul oficial, cu un aspect inedit dar cu o mare problema: userii noi nu se pot inscrie, numai cei care si-au facut un cont mai demult au posibilitatea sa scrie.
o alta posibilitate ar fi sa inchiriem un domeniu platit, lucru care nu stiu cat de mult ne-ar avantaja, ar fi un pas destul de curajos si ar necesita foarte multa reclama si foarte multi bani in cazul in care el ajunge populat.

Spuneti si voi parerile voastre si alte eventuale propuneti.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde marian jan » Sâm Iul 20, 2002 10:14 am

eu as zice allmusic
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Sâm Sep 07, 2002 10:39 pm

cum ramane pana la urma?cred totusi ca putem ramane aici si sa strangem toti userii vechi de pe celelalte forumuri,de pe grup...
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Lun Sep 09, 2002 1:36 pm

nu prea, incerc sa fac asta de jumatate de an si nu-mi iese. Si nu e vorba de strans oameni de pe grup, forumul asta e mai mult un accesoriu al grupului, uite care-i smecheria. Intra omu' normal pe fanclub.ro ca are reclama multa, da cu ochii de forumul asta (adica in mod normal nu ar intra pe vitadevie.ro sau altele), ii place ce vede, se intereseaza mai mult si in final ajunge pe lista de discutii, asta intr-un caz fericit, in alt caz, ne injura si pleaca inapoi la Hi-Q. Right?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde marian jan » Mar Sep 10, 2002 12:24 pm

nu stiu...oricum noi(spre deosebire de altii) am putea raspunde la critici sau injuraturi.io intreb unde dracu sunt userii vechi?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Joi Sep 12, 2002 2:11 pm

si eu....dar eu unde sunt?
in VACANTA! mai au respiro pana la 1 octombrie, dupa care la armata cu ei! ;)
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Lun Noi 25, 2002 8:12 pm

In ultimele zile, datorita sosirii cablului de internet am avut posibilitatea sa urmaresc mai clar situatia acestui forum si ma deranjeaza din ce in ce mai tare. Acesta nu este un forum, e mai mult un jurnal unde eu, SOD, Alin si din cand in cand oameni rataciti mai lasa cate un mesaj. Si tare am impresia ca aceeasi stare se prezinta pe intreg forumul.
Sa nu existe oameni care intra pe internet si asculta Vita de Vie nu cred, si totusi ceva ii alunga de aici... oare ce? Asta a ramas o problema nerezolvata si acum in prag de reparare a site-ului http://www.vitadevie.go.ro hai sa stabilim ce facem cu forumul!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

fanclub.ro suxX0r

Mesajde Beebo » Lun Noi 25, 2002 8:22 pm

sincer mie mi-a displacut ideea fanclubului din start... in momentul in care am vazut ca ne aflam printre Andre shi Animal X (acestea fiind cele mai apreciate trupe pe aici) am zis NU!.. chiar daca am un cont nu am de gand sa-l folosesc... ideea cea mai buna este mutarea forumului VDV pe vitadevie.ro in momentul in care acesta devine functional.

Pa
Beebo
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Mar 11, 2002 9:39 pm
Localitate: Baia-Mare

Mesajde Sfantu` » Lun Noi 25, 2002 8:29 pm

Mentionez ca raspund la acest subiect pentru ca am fost rugat sa o fac, nu pentru ca mi-a revenit subit o dragoste nebuna pentru forum.
Acum un an, exista un singur forum pe netfirms.com. Dupa ceva timp, prin martie daca nu ma insel a aparut si cel de pe fanclub.ro . Inca de la inceput m-am opus infiintarii noului forum de pe fanclub.ro , pentru ca aveam experienta altor site-uri in care s-au facut mutari asemanatoare si in urma carora am avut numai de pierdut.
Personal cred ca trebuie sa ne urmareasca o singura intrebare la alegerea modului de comunicare intre noi. Vrem calitate sau cantitate? Daca alegem primul caz, atunci cu siguranta forumul de pe netfirms.com era cel optim. Discutiile se purtau intr-un cerc relativ restrans, dar macar erau la subiect si nu tot felul de divagatii ciudate. Rare erau momentele in care se amesteca un nedorit (a nu se interpreta ca eram impotriva membrilor noi, ci doar a celor ce nu aveau nimic de spus). Pe de alta parte potentialii participanti la aceste discutii erau privati de popularitatea scazuta a forumului, care sa recunoastem, tindea spre zero. Mutarea pe fanclub.ro a adus plusul acela de popularizare a forumului, dar in acelasi timp si reversul medaliei: accesul unui numar imens de cretini (pentru ca altfel nu pot sa le spun) care isi pot spune pararea. Sigur traim in democratie, dar si democratia are legi... Ori pe mine m-a mai deranjat un alt lucru: faptul ca nu aveam control deplin pe forum, pentru ca nu il gazduiam noi (a se vedea cazul lui Zgubilici, cand i-a fost interzis accesul).
Solutia mea este pe cat de simpla, pe atat de rezonabila. Sa punem forumul pe site-ul oficial VdV. Daca este cineva doritor sa lase un mesaj, sa intre acolo, pe site-ul oficial, unde sa fim noi stapani (ma refer la forum) si unde sa nu existe posibilitatea distragerii atentiei cu alte categorii gen "Flori, fete si baieti".
Acum, interesant ar fi de aflat cum se va proceda in viitor. Se va lua in considerare parerea membrilor noi care au post-uri pe aici sau a celor mai vechi (tumtin, chrome, eu si altii...) care au renuntat din diverse motive la mai lasa mesaje pe forumul actual?
Tocmai pentru a impaca si capra si varza propun ca un forum definitiv si stabil sa fie pe site-ul oficial (dar nu in forma veche!!!).

Cu multa stima,
Sfantu`
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde marian jan » Lun Noi 25, 2002 8:38 pm

sunt de acord cu mutarea forumului pe site-ul oficial.mai stii,cand ti-am zis,acum vreo 5-6 zile sa facem forum pe vitadevie.ro.problema e sa vina toti userii vechi.daca pot fi contactati,totul ar fi ok.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Noi 25, 2002 9:21 pm

incep prin a ma da mare,sunt cel mai vechi user care intra pe vdv...eu am intrat pe fanclub cand eram vreo 5 oameni care vb despre iris si cargo,asa a inceput forumu' de rock,de acolo au aparut si forumul iris si asta,si a mai fost si cargo etc.de la inceput am stat la un loc cu javrele de manelisti si densari,da' am invatat sa ma doara in cur de ei.cineva zice cume posibil sa stea forumul asta langa cel dobitokics sau andre,pai simplu cum ei pot sta la aceeasi casa de productie langa dejectii de gen ,asa pot sta si aici...daca va carati de acilea sa-mi ziceti si mie sa vin si io dupa voi...hai noroc!
fanclub rulz! lol!!!!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde AxL » Lun Noi 25, 2002 10:04 pm

jump around, jump around ! :D

revenind la problema cu forumul, parerea mea responsabila si clara.. :yD este ca cel mai potrivit loc pt host-area forumului este site-ul oficial. CLAR ! si fara motive, pt ca au fost deja amintite mai sus.
aici (pe fanclub.ro) este un regim comunist... pai io mi-am pierdut cei mai buni ani din viata pt ca am ban pe forumul andreea balan !! nu mai suport presiunea ... HAHHAHAH !!!!! :D deci ... ramane cu site-ul oficial !
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

ce ametseala.

Mesajde chrome » Lun Noi 25, 2002 10:35 pm

bai, tsin sa zic ca totsi avetsi drebtate. faza cu "sa fie cat mai multsi" suna tare crejtina. sa fie gramada, numa sa fie, ca sa nu existe forum mai numeros. in paganism se procedeaza tocmai invers. sunt primitsi numa cei demni si dreptsi, cei obiectivi si intselegatori. ce-ar fi sa fim noi pagani si sa ne luam talpajitsa?

parerea mea de internaut mediocru:

=fanclub.ro e tare de tot, numa ca unii din noi nu se integreaza
=allmusic.ro e pe duca
=vitadevie.ro (in stadiul actual) nu-i prea primitor, in materie de interfatsa si utilizibilitate (egzizta cuvantu azta?)
=netfirms.com e in pana, data fiind decizia adminilor de-acolo sa buleasca niscaiva conturi gratuite, poate poate ne face sa *cumparam* hosting de la ei

concluziile mele de internaut mediocru:
vorbim cu PixelWeb sau whoever a umblat la vitadevie.ro si-i rugam sa puna un phpBB sau un vBulletin acolo.... sau.... ne intoarcem la netfirms.com.... sau.... gasim un hosting mai destept, tot gratuit.

semnat chrome
chrome
 

Mesajde Hoka_Hey » Mar Noi 26, 2002 12:37 am

mai ce sa spun io......in primul rand tre sa zic ca asa e prima data cand scriu pe forumul asta pt ca eram foarte obisnuit si foarte atasat sentimental de cel de pe netfirms.....nu stiu de ce .... poate pt ca a fost primul si pentru ca vb aceea....prima iubire nu se uita niciodata....dar sa revenim.....ca sa nu fac nota discordanta, am sa subscriu la ideea cu site-ul oficial.... sau in orice alta parte numai nu cu toti nataraii astia din jurul nostru alde andre 3s-e si altii ca ei......cred ca suntem destul de multi puternici si inteligenti sa ne gasim un loc minunat ca in THE BEACH unde sa fim doar noi de noi......:))
Hoka_Hey
 

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Noi 26, 2002 7:44 pm

Hai sa va dau si eu o idee.

Din moment ce Zgubilici e moderatoare aici si din moment ce a inteles ca nu e normal sa intre pe alte forumuri si sa se lege de pushtimea de acolo... care nu pot sa raspunda la chestii argumentate si a caror cultura muzicala lasa de dorit, atunci cu forumul asta puteti sa facetzi exact ce vrea ea. Nu s-a bagat nimeni, niciodata, peste forumul "vita de vie" si nimeni nu a impus o politica a forumului. Deci nici vorba de comunism la acest nivel.
Puteti sa faceti site-ul oficial sa arate mai bine si sa folositi forumul de pe fanclub.ro ca forum al site-ului oficial. O sa il customizez astfel incat userii care intra de pe site-ul oficial si vad forumul, sa vada numai forumul vita de vie, nu si pe celelalte forumuri de pe fanclub.
Astfel, o sa beneficiati de un forum pe care il administreaza de cei 2 admini de aici (destul de profesionist ash zice), moderat de zgubilici, un forum vbulletin (pentru care avem licenta... ceea ce nu cred ca v-ar da mana sa plati) si care nu o sa pice niciodata. Pe de alta parte, o sa vina si userii care posteaza pe fanclub.ro si care or sa vada forumul ca si pana acum... din care o parte probabil or sa aiba pareri imbecile, dar cum moderatorul stabileste ce ramane scris si ce se sterge, nu vad cenzura o problema, tot asa cum nu vad cenzura o problema pe celelalte forumuri.
In felul asta s-ar putea rezolva pentru voi problema forumurilor Andrei, 3SE si Animal X... ale caror posturi nu sunt tocmai savante.
Eu alta solutie si alt mod in care sa va pot ajuta, nu vad.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde cristane » Mie Noi 27, 2002 11:18 am

Eu cred ca ar fi bine sa avem un forum undeva numai al nostru, chiar daca ar posta mai putina lume. M-am saturat de agitatia, acuzatiile, protestele, atmosfera de aici, de aia nici n-am mai postat nimic de mult timp.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde UnPlugged » Vin Noi 29, 2002 12:30 am

parerea mea e ca cel mai bine ar fi pe #vitadevie @undernet.org
UnPlugged
 

Mesajde Zgubilici » Vin Noi 29, 2002 11:01 am

Aceea este o camera de chat, nicidecum un forum. Hai sa mai spun o data, poate nu ati inteles:
grupul reprezinta o lista de discutii, acest grup beneficiaza de un fel de site unde avem posibilitatea sa incarcam poze, documente... Scopul grupului este de a anunta diverse evenimente, informatii, etc. Grupul e de gasit la http://groups.yahoo.com/group/vitadevie
Se mai simte nevoia unui forum unde sa fie discutii care sa se lungeasca si sa nu aglomereze aiurea conturile de mail.
Chatul este de mai multe feluri: pe Undernet la #vitadevie cu precadere seara, pe yahoo messenger mai toata ziua si tot seara conferinte si din cand in cand pe grup chat cu formatia.
Concluzia este urmatoarea: acest forum va ramane in picioare, la fel cum este acum, si sper! pe site-ul oficial se va construi un forum personalizat si primitor.
Acestea fiind spuse, noapte buna si pofta buna la masa!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Rockeru'Somer » Vin Noi 29, 2002 5:01 pm

grupu' yahoo e varaza!!!
intr-o sapt cat am fost prins acolo mi s-a umplut mailu' de pomana...majoritatea de acolo postau aiurea...

si totusi fanclubrulz!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Zgubilici » Dum Dec 01, 2002 9:20 pm

bai man, e si normal ca atyunci cand iti petreci o saptamana fara sa stii ce a fost inaintea ta si fara sa acorzi mare atentie ti se pare stupid...ai tot felul de optiuni: sa citesti mesajele direct de pe site, sa iti vina in fiecare zi un razumat sau sa primesti numai mesajele speciale din partea moderatorului!
So don't fight what'cha don't know!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Noutati

Mesajde Zgubilici » Joi Dec 05, 2002 8:42 pm

Pana una alta se va face un forum personalizat pentru http://www.vitadevie.go.ro In noaptea asta e gata asa ca de maine sa fiti gata sa scrieti mesaje, adresa se va afisa maine!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

dupa cum am promis

Mesajde Zgubilici » Vin Dec 06, 2002 2:10 am

Avem un nou forum: http://www.vdvforum.go.ro Un forum nou care nu il va inlocui pe acesta, pur si simplu un loc mai intim si poate mai primitor pentru unii dintre noi. Aceasta sectiune a fanclub.ro va ramane in picioare cu tot cu userii actuali ca totusi istoria lui nu poate fi trecuta cu vederea doar asta e al 900-lea mesaj de pe acest forum - aproape jumatate din totalul mesajelor de pe grup!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Dec 16, 2002 9:25 pm

cred ca forumul actual de pe fanclub nu ar trebui abandonat pur si simplu.pana la urma,face parte din cel mai mare portal din Ro.cred ca ar trebui mai mult promovat.cred ca fanclub.ro este un teren bun care este prost administrat.cred ca inca nu se da importanta care se cuvine cyberspatiului.
in alta tara,cu siguranta un forum al unei trupe,indiferent de ce gen,ar dudui de mesaje.la noi e taman invers.nu poti avea pretentia ca in 13 ani de cand stim si noi ce e aia libertate,oamenii sa invete ceea ce occidentalii au avut de la nastere!

zgubi,daca tu ai avea dovada ca odata facut celalat forum ar dudui de activitate,ti-as da dreptate!dar nu ai sa poti face asta niciodata.si inca ceva!crezi ca e bine ceea ce ai facut tu?efectiv zapacesti userul!unde intra sa scrie?pe ce adresa?de sunt 2 sau mai multe?care e cea mai buna?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Mar Dec 17, 2002 1:36 pm

pur si simplu am facut un forum pentru oamenii care oricum nu intrau aici, nu consider ca s-a pierdut nimic.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde RooT » Mar Dec 17, 2002 2:03 pm

Initial trimis de SOD
cred ca forumul actual de pe fanclub nu ar trebui abandonat pur si simplu.pana la urma,face parte din cel mai mare portal din Ro.cred ca ar trebui mai mult promovat.cred ca fanclub.ro este un teren bun care este prost administrat.cred ca inca nu se da importanta care se cuvine cyberspatiului.
in alta tara,cu siguranta un forum al unei trupe,indiferent de ce gen,ar dudui de mesaje.la noi e taman invers.nu poti avea pretentia ca in 13 ani de cand stim si noi ce e aia libertate,oamenii sa invete ceea ce occidentalii au avut de la nastere!

zgubi,daca tu ai avea dovada ca odata facut celalat forum ar dudui de activitate,ti-as da dreptate!dar nu ai sa poti face asta niciodata.si inca ceva!crezi ca e bine ceea ce ai facut tu?efectiv zapacesti userul!unde intra sa scrie?pe ce adresa?de sunt 2 sau mai multe?care e cea mai buna?


Nu va fi abandonat din 2 motive ...
1 ... daca cineva cauta forumuri de discutzii pe tema respectiva .. tot aici ajunge ... (check out good old google)
2 ... din cate am intzeles io de la zgubi ... in curand va aparea inca unul (deci inca 2 forumuri in +)... :) ... Experientza din trecut cu alte forumuri ne arata ca nu mere asha ... :o

Am avut o discutzie cu zgubi pe tema asta ... Din faptul ca argumentele shi motivele ei referitor la ce nu e bine aici .. ce nu se poate face aici .. ce ar fi mai bine acolo ... de ce acolo ... mi-am dat seama ca nu pot sa-i urez decat succes si sa o invit sa ramana moderatoare aici .. :) ...
Argumente zgubi: "suntem un grup care ne cunoashtem si ala e locu nostru", "oricum probabil o sa apara forumul oficial". Nu prea mi s-a parut nici ca exista un motiv intemeiat, nici ca o sa aduca ceva serios in +. Deci am tras concluzia ca vorbeshte rebela creatoare din ea ... :D .. which is not a bad thing ... da iti tre mai mult de atat daca e sa faci ceva k-lumea ... shi aici noi incercam sa-ti punem la dispozitie tot ce ai nevoie ... think about it.

Referitor la administrare ... speram sa se imbunatatzeasca cu noua formula ... da discutzia asta se poate continua pe sugestii ...
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde RooT » Mar Dec 17, 2002 2:15 pm

Initial trimis de Alin
nu stiu...oricum noi(spre deosebire de altii) am putea raspunde la critici sau injuraturi.io intreb unde dracu sunt userii vechi?


As we can see toate celelalte forumuri .. au probleme ... se vor rezolva ? ... cand ? ... sigur nu ramanetzi fara el maine ? ... sigur nu ramanetzi fara posturi maine ? ...bun shi free nu exista ... :) ... doar temporar .. shi ala nu e free .. doar tzi se pare ... (e promotzional). Oare un go.ro va fi mai bun ? (doh) ... oare un forum pe siteul oficial aruncat de cineva acolo .. ca a cerut clientu inainte sa plateasca e mai bun ? .. ce se intampla dupa aia ?

Oricum ... problema sa se mute nu se pune ... forumu vita de vie de aici ... ramane .. shi ramane aici ... in cel mai rau caz ... mai apar inca 10 facute de whatever cine ... Probabil shi peste catziva ani o sa vezi postu asta aici ... potzi sa zici asta despre ala de la go.ro sau netfirms ? .. sau ala facut de pixelweb daca la anu vita de vie nu scoate ceva k-lumea shi nu pune banu jos ? ... :) (missed that one hmm ?)
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Re: forumul...

Mesajde RooT » Mar Dec 17, 2002 2:32 pm

Initial trimis de sorin vdv
dragi(e)lor,

1. dintr-un bun inceput aparitia unui forum pe fanclub a fost contestata de o parte dintre voi, si chiar in zilele de glorie nr. de mesaje de aici a fost mai mic decit nr. de mesaje pe grup si/sau celelalte forumuri.

Tu ai senzatia ca forumu asta a fost facut sa concureze cu AnimalX ?
2. ma intreb daca existenta MAI MULTOR FORUMURI isi are rostul, atita vreme cit oricum ne cunoastem cu foarte multi dintre membrii inscrisi, si cred ca e mult mai simplu sa ne sunati sau sa ne vizitati daca va e dor de noi sau vreti sa ne intrebati ceva. stiti ca suntem la dispozitia voastra si ca nu am pus niciodata vreo bariera de vreun fel intre noi si voi. ma umfla risul cind citesc pe alte forumuri "am autograf de la 3se =- ii cunosc pe baietii de la akcent" sau mai stiu eu ce. acum citeva zile am primit mesaj personal de la SOD care zicea "sorin, eu plec acasa - iti las cheile de la bar ?"

3. Zgubilici. se stie ca noi tinem foarte mult la Andreea, cu toate astea trebuie sa dezaprobam mesajele ei pe forumurile dance (mesaje pe care, totusi, nu am reusit sa le citim). nu poti aduce lumina in capetele oamenilor acelora, nu te poti lupta cu genul acesta de muzica facila, asa cum nu poti interzice guma de mestecat, bomboanele sau ciocolata.

4. totusi, unele motive invocate sunt puerile. "fanclub.ro trebuie sa atraga cit mai multi vizitatori, si actiuni de genul acesta sperie vizitatorii". din contra. luptele in noroi atrag mai multi spectatori, dar zgubi nu avea ce cauta in noroiul acela.

5. nu este nefiresc faptul ca intr-o piata muzicala coexista iris, aurel tamas, valahia, 3 sud est, blondi, vdv si madalina manole. ceea ce este nefiresc este ca cei sus mentionati sunt in competitie pentru captarea atentiei unui public eterogen si cu comportament "in bloc".


Daca te utzi around .. mai ales la userii "mari" de pe forum ... da nu numai ... vei observa ca totzi cand intra pe siteul fanclub.ro se uita la cel putzin 3-4 forumuri .. nici decum intra la forumu vdv shi inchid browseru. Guess why ? ... pt. ca le place muzica shi discutziile ... Da ... fanclub.ro trebuie sa atraga cat mai multzi vizitatori pentru ca altfel moare ... Si nu se doreshte a fi un forum care sa tzina cateva luni ... Check out pollu de mai sus la forum platit ... da nu vad io cum lucrul asta ar afecta forumul vdv cat timp are un moderator cu libertate aproape totala pe forumul vdv.
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm


Înapoi la Vita de Vie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator