Cream

Forumul asociat fanclubului Vita de Vie

Cream

Mesajde catharsis » Vin Sep 06, 2002 11:51 pm

Am vazut pe la stiri ca Sorin de la VDV a compus o balada pop-rock pentru noul album Cream
Sorine, macar te-a platit bine?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Sâm Sep 07, 2002 1:57 am

am auzit si io.sper sa ramana la stadiul de barfa.din tot sufletul.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Lun Sep 09, 2002 1:21 pm

Eu stiu de Vita de Vie nu in mod special de Sorin.
Si da, e adevarat, si ... care-i problema? Mai mult ca sigur nu ati ascultat piesa, si daca ati fi ascultat-o, care e problema..?!
Vita de Vie compune. De la Malina Olinescu pana la Pirats' Klan. Sunt si multe nume de artisti de muzica usoara care interpreteaza piese semnate VDV sau Adi Despot. Atata timp cat piesele sunt facute cu bun simt ..CARE E PROBLEMA?
Incercati sa digerati ceva mai bine definitia de compozitor... nu e deloc rusinos.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Sep 09, 2002 9:17 pm

Zgubi, chiar nu ai fi deloc frustrata daca VDV ar compune pentru Andreea Balan sau Nic&Forever, de exemplu, si daca Despot ar ajunge un al doilea Marius Moga?
Sunt totusi curios daca a iesit bine piesa...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Sep 10, 2002 9:00 pm

in legatura cu piesa "zbor"? cantata de malina olinescu,conpusa despot,de unde pot face rost de ea??
o caseta sau un cd ,ca mp3 nu pot...
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde sorin vdv » Joi Sep 12, 2002 11:08 am

hei.

eu am scris piesa. si ce daca ? ascultati-o, vedeti daca va place...nici o grija, n-o sa ajunga adrian nici un marius moga, nici altceva.

ascultati piesele noastre compuse pt. altii si veti vedea ca nu sunt aiureli. lumea ne cauta si ne cere piese "cu un aer mai aparte", tocmai in virtutea reputatiei vdv. asta ni se pare absolut ok.
sorin vdv
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Dec 12, 2001 7:31 pm
Localitate: bucuresti - romania

deci care este problema?

Mesajde K-gula » Joi Sep 12, 2002 1:31 pm

atata timp cat oamenii si-au facut un studio, este normal ca lumea sa vina la ei sa le ceara piese. corect? nu cred ca a spus cineva ca, Cream ar fi vrut un feat. cu VDV, deci toate sunt bune si frumoase. daca tu catharsis te-ai duce la VDV si i-ai ruga sa iti faca o piesa crezi ca te-ar refuza atata timp cat platesti? sa nu se inteleaga altceva din ce spun. aceiasi de la VDV au facut melodi si pt. echipa fantastica. care a fost problema?

concluzie: - VDV = trupa = studio, dar cel mai important = label si din acest motiv trebuie sa scoata bani.

eu am mai spus. nu mai analizati ce fac in particular. cred ca cel mai mult ar trebui sa va intereseze muzica semnata si cantata de Vita De Vie.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Joi Sep 12, 2002 2:16 pm

Marius Moga e fabrica de hituri, nu de muzica. Chiar e interesant subiectul asta, si cand o sa am mai mult timp o sa insir aici o lista de piese compuse de membrii formatiei Vita de Vie.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde catharsis » Joi Sep 12, 2002 9:42 pm

mda, nu ma deranjeaza ca vdv compune pentru altii, atat timp cat iese ceva de calitate (iar piesele vdv chiar au un aer aparte)
la urma urmei asta e un lucru bun, chiar daca pe mine personal ma poate deranja numele artistului cu care colaboreaza, e treaba lor...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Vin Sep 13, 2002 4:28 pm

Initial trimis de catharsis
mda, nu ma deranjeaza ca vdv compune pentru altii, atat timp cat iese ceva de calitate (iar piesele vdv chiar au un aer aparte)
la urma urmei asta e un lucru bun, chiar daca pe mine personal ma poate deranja numele artistului cu care colaboreaza, e treaba lor...



se poate face si asa. ai putea oare sa iti alegi colaboratorii doar pt. ca acestia canta bine? ar fi misto. cati nu ar face asa, dar daca vine un producator si iti spune ai suma de, cu ceva 0-uri in coada, ce vei face (chiar daca acesti sunt de kkt)? le vei da cu piciorul? nu cred. deci asa sta treaba la noi in tara. cand vor putea si vor avea puterea studiourile sa decida cine, ce sa cante le ei, atunci ne vom putea ridica cu pretenti.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 11:40 am

deci .. parerea mea .. (C) mie imi place Cream .. adica .. am primul ei album si suna bine .. am si albumul Vita de Vie - ''Doi'' si suna bine. Deci .. daca Sorin a facut o piesa pentru Cream eu cred ca va iesi ceva foarte bun. Apropo Sorin .. cum se numeste piesa ?!
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Mie Feb 26, 2003 12:38 pm

Piesa se numeste "Cant pentru tine" si cred ca tocmai este promovata la televizor si radio.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

a da?!

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 1:38 pm

aaaaa .. da .. ?!? super piesa .. imi place mult .. nush de ce aveam impresia ca va fi ceva piesa pe .. viitorul album al Cream .. ;) buna piesa
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Mie Feb 26, 2003 10:30 pm

vorbeste si tu cu omul care va face site-ul sa mai puna ceva poze de la Propaganda 2000 ca am fost multi pe acolo si astea care sunt acum nu sunt de ajuns ;)
Piesa asta o auzisem in vara, inainte sa aflu de legatura cu VDV, si mi s-a parut bunicica, am si avut ocazia sa ascult albumul care ... nu suna deloc rau, am inteles ca ar avea si formatie de instrumentisti!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Bazzatus » Lun Mar 03, 2003 2:56 pm

Am vazut si eu piesa cu pricina. Mi se parea ca suna cam altfel fata de produsele Marius Moga sau Laurentiu Duta. Nu-i rea, nu-i ce ascult eu dar obiectiv fiind, pot spune ca nu este un produs prost. Da' nu prea au promovat-o. Se pare ca in ziua de azi pentru a fi un succes, o piesa tre' sa fie de kkt.
Bazzatus
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Noi 05, 2002 2:50 pm

Mesajde Io_bebe » Lun Mar 03, 2003 10:24 pm

Baaaa, eu n-am auzit piesa, nu stiam de ea pentru ca fusesi plecat
Dar daca vorbim de principiu, ok no problem atunci cind piesa ii ok.
Si ca tot se spunea ca piesele VDV au un stil mai aparte, da normal ca dupa ce auzi cam tot ce au scos VDV iti dai seama de stilul mai aparte.

nu mai analizati ce fac in particular. cred ca cel mai mult ar trebui sa va intereseze muzica semnata si cantata de Vita De Vie.
Perfect corect

Cit timp suna ok si respecta "principiile" VDV nu vad unde-i problema

Greseala pe care cred ca o face Catharsis si Alin (no offence) este:
muzica comanda --> muzica comerciala --> muzica proasta --> non-arta, produs cu pret --> non-artist

Sa faci muzica la comana nu inseamna neaparat muzica proasta.
Sa faci muzica la comanda si sa sune si ok mi se pare o calitate.
Io_bebe
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Joi Ian 16, 2003 9:48 pm
Localitate: Arad

Mesajde Asfaltina » Joi Mar 20, 2003 10:36 pm

Sunt si eu de acord ca atata timp cat e buna melodia e ok sa compuneti pt. alte trupe cu dorinte de...imbunatatire,dar parca (poate gresesc) se vede diferenta intre melodiile vdv si cea a lui cream pe care a compus-o sorin!Se vede ca n-a facut-o pt. el :D!
Cred ca nu prea merita sa-si streseze creierul pt. oricine,dar poate ca nu-mi prea place mie stilul pe care l-a abordat cream si de aceea zic asa!Sper ca prin acest mesaj n-o sa-mi pun in cap toti utilizatorii acestui forum pt. ca dupa cate vad tuturor le place melodia!Asta e...:((
despite all my rage i am still just a rat in a cage
and i still believe that i cannot be saved
Asfaltina
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Mar 08, 2003 11:11 pm
Localitate: acasa


Înapoi la Vita de Vie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron