Am fost la concert!

Forumul asociat fanclubului Vita de Vie

Balea ZBOaRding 2002

Mesajde Zgubilici » Mie Iun 19, 2002 10:20 am

Am simtit ca este nevoie de un subiect ca asta unde sa se vorbeasca despre concertele la care a fost fiecare dintre noi. De acum incolo cred ca vor urma multe si nu are rost sa facem subiect separat pentru fiecare. pentru inceput:

Am ajuns (in mod neasteptat) la Balea Lac pe 15 iunie la 9 dimineata, odata cu echipa mobila Stage Effects, ora exacta a hotararii de plecare fiind ora 12:45 A.M. cand am aflat ca unul din concurenti e de prin zona si vrea sa mearga.
Am ajuns la un mare munte pe care il mai vazusem si care mi-a placut intotdeauna, l-as vizita mai des daca nu ar fi atat de departe, imi place sa cred ca e ireal ce e acolo, superb!
Dupa doua ture cu niste ski-uri imprumutate, m-am asezat pe un bolovan sa observ magnificul spectacol al sportivilor, nu trec cinci minute si in fata mea apare un personaj extrem de neasteptat: Arethia adica Andreea din Deva cu doua prietene. Totul e frumos, se face gasca mare. In ordinea aparitiei am observat pe Tudor - Atomic: tinuta nashpa, prezentare in ton cu tinuta; cei trei membrii parazitii asteptand nerabdatori restul de cantareti. Moment neasteptat, apare o duba alba cu geamurile rosii din care coboara 17 oameni!!! printre care K-gula si H8 plus alti cativa bagatori de seama.
Mai vezi un dat peste cap spectaculos, mai un picior rupt, foarte foarte interesant, Undeva in jurul orei 3 sau 4 apare si o duba pe care odinioara scria "Fenomental" din care coboara niste baieti care odinioara erau 6, de data asta 5 pentru ca Pipai nu mai face parte din staff-ul VDV.
Dupa salutari si imbratisari interminabile ne-am reintalnit in cabana la o ciorba unde am discutat (inevitabil) despre SATANISM .
Cu burtile pline si cu mintea aerisita ne-am indreptat spre scena unde tocmai se producea cu multe miscari din cap formatia H8 din Ploiesti .
Nu mi-au placut ochelarii mov respectiv albastri de pe nasurile componentilor, cat despre muzica...mi-a placut penultima piesa.
Apoi intra cu mari emotii pe scena Constantin Costea zis si K-gula. Care a prestat si el vreo 4 piese acompaniat de chitara/bas/toba de la H8. A fost foarte misto numai ca a sarit peste cateva versuri.
Pauza de anuntat castigatorii si hai cu VDV-u' pe scena ca e lume care vrea sa sara. A inceput frumos cu Iamma, si chiar daca numarul celor din public nu era foarte mare (nici nu ma asteptam la cat de greu se ajunge pe acolo), a fost o atmosfera placuta, si cel mai impresionant moment a fost cand am ascultat varianta acustica de la "Cad" si am observat in ce loc frumos eram cu ditamai muntii langa mine, in varful lumii, si in fata se vedea pana jos, mai precis cu vreo 2000 de kilometri mai jos .
Am dansat am cantat am ras si s-a terminat.
Au intrat Parazitii care nu stiu sigur ce probleme au avut dar piesele se intrerupeau, nu auzeau bine in monitoare, etc. si dupa un numar de piese au coborat jos, nervosi spunand ca nu mai fac bis.
Apoi a venit nenea Tudor de la Atomic in care s-a aruncat frenetic cu sticle, am mai dezlipit doua afise de pe cabana, am mai baut niste apa de munte si am plecat acasa multumita unor domni bine-voitori!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Mie Iun 19, 2002 10:21 am

Si ca sa vedeti si voi ce-ati pierdut, cu sprijinul site-ului http://www.profm.ro (aparut de curand care arata senzational) si Balea ZBOaRding uite ca v-am adus o multime de poze de la concurs si de la concert la adresa: http://www.profm.ro/arhiva_eveniment/main.php?c=71&p=0 plus un filmulet de un minut care nu e mai mare de 520 KB cu secvente din concert pe care il puteti incarca de la http://www.dreamboard.org/zgubilici/concert.mpg
Ei, ce ziceti de asta?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde marian jan » Joi Iun 20, 2002 2:13 pm

eu nu zic numic,decat ca ma oftic continuu ca nu am fost.macar sa pot sa uit....:(
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Joi Iun 20, 2002 2:24 pm

Zgubi, cum ai ajuns acolo? Pina unde era deschisa soseaua?
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Zgubilici » Joi Iun 20, 2002 3:04 pm

destul de complicat...cu masina...am stabilit plecarea cu numai 5 ore inainte cand am descoperit un concurent la ski care mergea inspre Balea. Vara e deschis Transfagarasan-ul. Si iarna mergi pana la Cascada si de acolo cu telecabina. E cel mai frumos loc din cate am vazut ala, mai ales daca urci de la cascada pana la lac pe partea opusa soselei a muntelui vezi niste peisaje de te gandesti daca visezi ori ba. Sa vezi si concert in asemenea locatie puteti doar sa va dati seama ca e extraordinar.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Joi Iun 20, 2002 3:07 pm

Deci acu era deschisa soseaua sau inchisa? Asta te intreb: se poa ajunge dinspre Arges, prin tunel, sau trebe dinspre Sibiu, pina la cascada? Tu te-ai dus pe la cascada?

Altfel stiu cum si cind e deschis, am si mers pe acolo inchis fiind.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Zgubilici » Joi Iun 20, 2002 3:13 pm

am zis e deschis. numai iarna il inchid.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Joi Iun 20, 2002 3:16 pm

Ahaaaa, mersi. Pina anu trecut iarna insemna septembrie-iunie, de aia credeam ca e inchis. Teoretic se deschide la 15-20 iunie si se inchide pe 15-20 septembrie.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde K-gula » Joi Iul 11, 2002 12:27 pm

ce zici tu zgubi? ca am sarit peste cateva versuri? le-am uitat complet este cel mai bine spus. rusine sa-mi fie si sa nu se mai repete. oricum a fost foarte misto, iar acest concert a adus dinou in fata publicului doua trupe mari ale momentului VITA DE VIE si Parazitii


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Sâm Iul 13, 2002 6:29 pm

Lasa ca per total a fost foarte bine, uite ca au dat drumu la poze, here's a sample:
Fişiere ataşate
zboarding02.5.jpg
zboarding02.5.jpg (159.78 KiB) Vizualizat de 6861 ori
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Sarbatoare cu cantec La Ruine - Aniversare Pupe

Mesajde Zgubilici » Sâm Aug 24, 2002 11:57 am

A fost odata ca niciodata, mai precis ieri ca altfel nu s-ar povesti, un mare concert de formatie cu vitze...
A fost ziua lui Pupe, pretext sub care s-au adunat pe terasa La Ruine, in ordinea aparitiei SOD, Aliosha, vali a.k.a zoso, Sorin alias balki & his friend Adi, me and mi bro, chrome cu fetele dupa el ca de obicei, LaRaver, Sima, bhuttu si una dintre cele mai neasteptate surprize, ladies and gentlemen, b0nechina, si undeva spre dimineata se vedea in zare o umbra mare si slaba - K-gula.
Concertul s-a produs cu multe "La multi ani"-uri, cu improvizatii, intr-o atmosfera care in ultima vreme a fost absenta.
Desi cantarea a durat numai o ora, pentru ca ora de incepere a fost 22 iar dupa 23 in centrul Bucurestiului lumea trebuie sa doarma, distractia a tinut pana spre dimineata.
Multe discutii, multa bere, veselie cat cuprinde.
Mie mi-a placut tare mult sa va vad pe fiecare dintre voi si in speranta ca v-ati simtit la fel, ii dau cu exit pana la urmatoarea intalnire...
Pentru k-pitalisti, duminica seara pe Strada de vara, din nou, Vita de Vie...
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde b0nechina » Dum Aug 25, 2002 1:36 pm

Frumos concert, frumoasa atmosfera, bestiala terasa...
Am si regrete... cantarea a tinut putin, n-a fost prea multa lume... si nici piesa cea noua n-am auzit-o...
Astazi, din motive independente de vointa mea (it's an old cliche), n-am sa pot ajunge pe strada de vara, sper insa la un oncert de club, poate chiar in Backstage, unde sa se cante pana la epuizare fara restrictii din partea primariei...
Berea de dupa a fost un adevarat deliciu, da' si aici am ceva regrete, si poate cel mai mare este ca n-am avut oleaca de timp sa-l chinui pe Sorin cu intrebari... cand ai atatea de spus si vine in sfarsit momentul (cumva pe nepregatite), se formeaza un talmes-balmes in jurul neuronului firav si nu-ti mai amintesti nimic.
Pana data viitoare am sa fac exercitii, sa fiu in forma: pun neuronul la flotari, fac teste de memorie, iau 3 pastile de lecitina pe zi...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

si bine ca nu ai venit

Mesajde Zgubilici » Lun Aug 26, 2002 3:45 pm

Concertul "La Ruine", cu toate ca a fost scurt cum zice si b0nechina, a avut acel nu-stiu-ce care (mi s-a parut mie cel putin a lipsit in ultima vreme la cantarile VDV) si mai ales dupa ce am vazut aseara la Strada de Vara incep sa ma gandesc daca problema nu vine cumva din partea publicului...
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Catastrofa pe Strada de vara... Akzent loveste din nou

Mesajde Zgubilici » Lun Aug 26, 2002 4:05 pm

Va mai aduceti aminte de Akzent? Credeati ca ati scapat? Nu, pentru ca acum Akzent Media s-a intors mai furioasa si mai prost organizata ca alta data. Si ca dovada, acea tentativa de concert care s-a tinut aseara langa Hanul lui Manuc.
Pe la ora 19, eram absolut sigura ca o sa fie o seara de neuitat. Din 4 cati eram la inceput, ne-am strans vreo trei mese, ajunsesem la situatii de genul: "Alo, bai, ia un taxi si vino pe Strada de vara, canta Vita de Vie", "Bine, vin". Si uite asa unul cate unul, oameni pe care nu-i mai vazusem de cateva luni bune sau chiar niciodata au venit sa sarbatorim.
In deschidere a fost trupa chitaristului de la Repli-k, 69, in componenta careia se afla si un DJ care era total pe dinafara muzicii prestate. O trupa noua, Knock-out care la prima vedere, pare interesanta.
Incepe si concertul cu concurs cu JOE cu tot si la orizont apare multimea de punkeri crestati, gauriti, vopsiti si toate celelalte, toate bune si frumoase, numai ca dupa primul refren toata lumea se retrasese undeva in dreapta scenei oarecum speriata de cei mentionati mai sus. Parca eram la o inmormantare, multa lume la mese privind plictisita.
A fost nevoie de multe rugaminti, promisiuni, etc pentru ca unul-doi sa se ridice si sa fie urmati de restul in fata scenei. Atunci parca s-au mai descretit putin fruntile, pentru ca mai apoi pe la Basul si alte piese de genul... sa inceapa batalie in toata regula.
Hei, inteleg, te simti bine, dansezi, te exprimi liber dar cand ajungi sa arunci lumea cu captele de piatra cubica de pe jos, sa te ranesti pe tine si pe cei din jur e destul de grav, cand asta se intampla sub privirile nepasatoare ale jandarmilor deja e nesimtire.
Un concert care am impresia ca nu a durat mai mult de 30 de minute care duce la mai multe concluzii. In comparatie cu ce s-a intamplat vineri "La Ruine", unde fata de Starda de Vara a fost si bilet platit la intrare, si reclama si organizare, Akzent Media se duce si mai mult in jos.
Imi cer scuze fata de toti cei care nu au primit ceea ce cautau la concertul de ieri si cred ca de acum incolo ar fi cazul sa evitam evenimentele puse la cale de Dana Dinescu.
Alta concluzie ar mai fi ca URASC PUNKERII SI ROCKERII SI HOUSERI SI TOATE MINORITATILE ASTEA care au obiceirui stupide de a bea bautura ieftina si proasta, de a se lovi cap in cap si mai degraba pe cei din jur pentru ca e ... cum e?
Eu mi-am expus parerea, care a fost motivul exact pentru esecul de duminica seara nu am inteles foarte bine, dar stiu ca nu am mai vazut o atmosfera mai urata.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Corect

Mesajde vlad1602(MaTZe) » Lun Aug 26, 2002 11:36 pm

Zgubilici ai dreptate ..... chiar nu shtiu de ce unii consumatori linishtitzi de muzica rock trebuie sa sufere din cauza unor specimene care nu rateaza nici un concert gratuit din bucuresti si trebuie sa faca dezastru in jurul lor. Oricum nu cred ca stie cineva De ce...? Oricum io am fost fericit ca am mai ajuns si io la un concert VDV ddupa o pauza destul de lunga si pt asta Itzi multzumesc Andreea.
Acum ma duc sa ma culc ca mor de somn
Viata este un vis, pe care daca nu stim sa-l visam devine un cosmar
vlad1602(MaTZe)
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mar 12, 2002 10:42 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Catastrofa pe Strada de vara... Akzent loveste din nou

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Aug 27, 2002 9:09 am

Initial trimis de Zgubilici
[b]URASC ROCKERII ASTEA [/B]


sa nu incep sa te urasc eu.....
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Aug 27, 2002 9:13 am

poate mai pe la incep lu' dec prind si io vreun concert...
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Zgubilici » Mie Aug 28, 2002 1:35 pm

do as you like, oricum din rockerii adevarati au ramas doar hainele... in schimb s-au tot adaugat niste obiceiuri cel putin bizare.
Din consumatori de concert, s-au transformat in luptatori kung-fu. Acum nu mai conteaza ce e pe scena, important e sa aiba o toba mare lovita tare si foarte des, o chitara care repeta la infinit acelasi acord si un trupetz care tipa si isi roteste in vant pletele.
Halal rockeri, halal concerte. Concluzia asta am tras-o de ceva vreme, mai precis de cand observ in mijlocul orasului tolaniti pe banci o gasca de oameni jegosi, care cer bani pe strada sa-si cumpere Saniuta (parca, daca nu cea mai ieftina si scarboasa bautura), imagine de care nu scap nici la concertele fara intrare. Oameni cu creierul plat. Si daca tu rockere shomer, te simti ofensat de vorbele mele, nu ai decat sa ma contrazici.
Recunosc ca exista si exceptii de la regula, insa de cele mai multe ori, rockerii(de azi), ca si houserii, ca si punkerii ca si manelistii si ca toti ...sunt oameni cu creierul plat, care nu vad decat intr-o singura directie, limitati si cretini. Si da, ii dau dreptate lui Andrei Gheorghe!!!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

oricum :)

Mesajde marian jan » Joi Aug 29, 2002 12:23 pm

situatia asa e-din pacate.nu avem ce sa facem.si io am avut probleme in backstage la un concert(ala cu pro-fm-u) parca cu un handicapat care oricum nu avea nimic de-a face cu rock-u.si am mai luat-o si de la bodygardu ala "micutz".am mai patit-o si la festivalu berii.totusi,andreea, e de cacat sa spui ca ii dai dreptate lu gheorghe.ala e un prost care generalizeaza totul si vorbeste din auzite.sunt rrockeri si rockeri si mai ales,sunt PUNKERI.

oricum,batalie am auzit ca a fost la kgula la sighisoara.mare de tot.
oricum,prefer batalie intre punkeri decat intre tigani.sunt rasist si voi fi mereu.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Vin Aug 30, 2002 9:12 am

De cacat? poate...dar in nici un caz nu o sa-mi schimb parerile, pentru ca altii le considera de cacat. Ai ce parere vrei despre om, mie imi place, stie multe si stie cand sa le spuna. Sa inteleg ca preferati mai mult tele-shopping decat 13-14? SI oricum, nu despre asta era discutia ci despre prostie care se inmulteste pe zi ce trece si care din pacate a patruns si printre rockeri.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

:)

Mesajde shinee » Vin Aug 30, 2002 9:21 am

tot ceea ce stiu este ca, la concertele mai de rock, fie stau intre garduri si scena (de cele mai multe ori am posibilitatea), fie undeva, departe de tot de nucleu.

Fratele meu, caruia ii placea sa auda si sa vada "din multime" s-a intors de atatea ori cu capul si lentilele sparte de la concerte (de la Maiden pana la Vita de Vie), incat a sfarsit prin a nu mai merge la nici unul.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde marian jan » Vin Aug 30, 2002 11:40 am

nu inteleg de ce va deschideti ochii tocmai acum.cand sustineam asta pe un thread "Atitudinea rockerului de azi" nu imi dadea nimeni dreptate.acum ca poate ati patit-o si voi,gata.cand vorbeam pe mirc si iti spuneam ca stau in spate de tot la concerte sa pot sa ma manifest in voie,fara sa vina punkeru Y sau tiganusul X sa dea din cap langa mine si "din greseala" sa cada pe mine imi spuneai ca ce,la concerte acolo se sta?cum draq dupa atatea concerte acum pui problema asta.
in alta ordine de idei,imi place la nebunie asocierea pe care o faci intre 13-14 si tele shopping.merge-oricum,as alege 13-14 in caz de disperare.oricum,parca maine-poimaine esti fan zanga party.
:p
nu ti-a cerut nimeni sa iti schimbi parerile.

ps:ce nu tti-a placut la breaza?zi cum a fost ca sa stim si noi.
pace!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

30-09-2002 La Ruine

Mesajde vlad1602(MaTZe) » Sâm Aug 31, 2002 9:59 pm

O seara minunata petrecura de oameni minunatzi...
M-a impresionat si formatzia Parlament care cu ajutorul nostru au reusit sa creeze o atmosfera super...
Va multzumesc tuturor celor care atzi fost acolo am petrecut o seara minunata....
vlad1602(MaTZe)
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mar 12, 2002 10:42 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 01, 2002 12:35 am

...pacat doar ca sefa voastra Zgubilici a plecat atat de repede...si nu a mai ramas la o mica tavaleala cu mine ! :cry:

Bai Zgubi,bai....l-ai pierdut si pe Tudor Chirila cantand din repertoriul legendarului Eric Clapton !
Ai pierdut multe,ce sa mai zic !?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Bai sa mor io obosit am fost cand am scris mesajul anterior

Mesajde vlad1602(MaTZe) » Dum Sep 01, 2002 9:29 pm

Prima gresheala: tre sa modific data 30-08-2002 scuze....dar....nu mai vedeam bine din cauza genelor care stateau inchise.
Am si io o rugaminte spunertzi-mi si mie dupa ce a cantat Tudor Chirila ce s-a mai intamplat ca io am plecat.... merci mult.
Viata este un vis, pe care daca nu stim sa-l visam devine un cosmar
vlad1602(MaTZe)
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mar 12, 2002 10:42 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 01, 2002 9:33 pm

Aaa...pai nimic interesant..in afara faptului ca am continuat cu bautul berilor si am dansat cu totzii suitzi pe banci ! :p

oftopic : bah Vlade....dar tu de ce nu intri si pe alte forumuri in afara de Vita de Vie ? (fanclubul e mare )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Vin Sep 06, 2002 12:46 pm

Bai, in ritmul asa nu ajungem decat la o versiune scrisa a ProTv te asculta ce vezi.
Crezi ce vrei, dar e cam singura emisiune pe bune. SI era cazul sa vina cineva care sa mai traga una peste palme, care sa inchida un telefon, care sa rada intr-adevar si nu pe ascuns de toate tampeniile pe care le facem. Zanga - o prostie, ar fi rusions sa comentez mai mult.
La Breaza? La Breaza am vazut niste oameni plictisiti cantand pentru un public format din elementele mentionate mai sus, elemente cu care din pacate a trebuit sa impart acelasi vagon de tren pana acasa, lucru care promit, jur, SA NU SE MAI INTAMPLE NICIODATA! A fost prima data cand un concert m-a pus pe ganduri si m-a facut sa ma gandesc daca a meritat sau nu deplasarea. Din fericire, la concertul de La Ruine a fost intr-adevar concert si m-am mai linistit.
Si cum tot incerc sa spun de ceva posturi incoace, parca parca publicul ... nu mai e ... publicul ala care sa stie bine de ce a venit acolo, public care apreciaza muzica, nu care face box sau parada. Tocmai ce am fost aseara la mare concert in Ploiesti: H8, Crize, o parte din R.A.C.L.A., etc. Daca in prima jumatate de ora simteam o scarba imensa fata de oamenii prezenti acolo, a mai fost nevoie numai de inca 30 de minute ca sa fac cale-ntoarsa. OAMENI FARA CREIERE!!! care au impresia ca orice formatie cu o chitara si cu o toba e de admirat. :wazzup:
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Vin Sep 06, 2002 12:51 pm

Dudes, I left cuz I had to, no more questions or someone will die.
Si mie mi-a placut Parlamentul, chiar tare de tot, n-a mai vazut concerte in stilul ala pana acum.
O singura intrebare am: pe cand o continuare?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Sep 06, 2002 12:59 pm

iaca duminica,acu' !
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Vin Sep 06, 2002 3:14 pm

duminica la vama veche?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Vita de Vie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron