Paula Seling - 'Timpul'

Forumul asociat fanclubului Paula Seling

Paula Seling - 'Timpul'

Mesajde Andreea Pisoi » Joi Iul 10, 2003 11:39 pm

Primu` clip care m-a impresionat ingrozitor d tare... E superb! Paula arata perfect! Iar melodia... M-a lasat fara cuvinte... E o binecuvantare!!! ;) Ce parere aveti?
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Re: Paula Seling - 'Timpul'

Mesajde drumplayer » Joi Iul 10, 2003 11:45 pm

Initial trimis de Andreea Pisoi
Primu` clip care m-a impresionat ingrozitor d tare... E superb! Paula arata perfect! Iar melodia... M-a lasat fara cuvinte... E o binecuvantare!!! ;) Ce parere aveti?


mmda e misto..!

p.s. ala este posteriorul tau? :D
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Andreea Pisoi » Joi Iul 10, 2003 11:55 pm

E demential clipu`..... Iar vocea Paulei e... divina! ;) D un`e pot sa scot si eu melodia aia...?! ;P
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde krossfire » Vin Iul 11, 2003 6:32 am

.rekunosk ca e dragutzel pentru solista cu cele mai mari pile de pana akum shi ku' cele mai fortzate melodii pe care le-am auzit...daka nu scoate melodia astah voiam sa fac un club al uratorilor de Paula Seling
Avatar utilizator
krossfire
Junior Member
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:00 pm

Re: Re: Paula Seling - 'Timpul'

Mesajde Elenush » Vin Iul 11, 2003 2:06 pm

Si mie imi place ultimul clip al Paulei.
Drumplayer , de unde ai luat coperta ultimului album Metallica ?
Elenush
 

Mesajde Andreea Pisoi » Vin Iul 11, 2003 2:58 pm

Heh..... E superb clipu`! N-aveti ce comentarii d rau sa faceti... drumplay are avataru` ala de juma` de an... Eu cre` k are el nijte pile p la Metallica... Heh... ;) Sa continuam discutia despre Paula.... :p
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Dia » Vin Iul 11, 2003 9:21 pm

Clip dragutz...de stare...filmat in Venetzia! melodie dragutza! desi ea k persoana imi e putin antipatica nu pot sa-i contest calitatile vocale (pe care nu stiu cum le mai are avand in vedere cat fumeaza....dar asta nu e treaba mea!! ) ! anyway...per total a iesit ceva mishto! bravo ei! intre toate kkturile de melodii care apar vara ea a aparut cu ceva de calitate!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Vin Iul 11, 2003 10:10 pm

Dah, e superba melodia.... Clipu` a fost filmat in piata din Venetia la primele ore ale diminetii.. ;) A iesit ceva Ok, parerea mea..
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde scuba_b » Mie Iul 16, 2003 12:42 pm

Dragi prieteni, cine indrazneste sa se ia de Paula?Pile si alte cele?
Are voce dupa cat fumeaza? reveniti-va mai copii(cum spune o fata deosebita), nu stiti ce vorbiti!Daca macar 1/3 din cei care se cred artisti ar putea sa cante la o asemenea calitate, am fi pe primul loc in lume....va pupa tata.
scuba_b
 

Mesajde Unregistered » Joi Iul 17, 2003 8:04 am

sa ma anunti si pe mine de unde ai luat melodia...o vreau si eu!!!
Unregistered
 

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Iul 19, 2003 4:14 pm

Vreau si eu melodia... Cin` o are?! :D
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde usualflow » Dum Iul 20, 2003 12:16 am

pe mine ce m-a impresionat nu e paula seling, ci compozitorul....Aproape ca NU IMI VINE SA CRED ca Moga a facut o piesa atat de sensibila, profunda, trista, atat de CALDA. Bine bine si Paula interpreteaza foarte misto piesa, iar clipul este chiar frumos. da!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Dum Iul 20, 2003 1:20 am

Mie Paula Seling nu mi-a placut decat in urma cu mult timp cu "Ploaie in luna lui Marte" cu versurile lui Nichita Stanescu pt ca in rest mi se pare o persoana antipatica...stiu ca asta nu are de a face cu vocea,cu videoclipul dar nu o inghit si de aici se deduce ca nu inghit nici muzica ei...
Sorry Pisoi!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Paula rulz!

Mesajde bpd » Dum Iul 20, 2003 10:56 am

Piesa asta este printre preferatele mele. Iar Paula... si ea!!!! Dar serios, cine stie de unde putem achizitiona melodia? (fara sa-mi folosesc cardul)
bpd
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 20, 2003 10:52 am
Localitate: Cluj

...

Mesajde Ludwig von S. » Dum Iul 20, 2003 12:02 pm

Intr-adevar , noua piesa a Paulei este deosebita.Curios lucru, piesele triste si sensibile au "priza"(Ploaie in luna luiMarte,Langa mine,etc).
Ludwig von S.
 

Mesajde Wild Rose » Dum Iul 20, 2003 1:06 pm

mie nu mi`a placut niciodata Paula Seling.. Nu mi`au placut piesele pe care le promova si nu mi`a placut ea ca persoana (recunosc ca are voce) ... dar ... piesa asta noua mi se pare destul de reusita.. placuta, ascultabila... are acel "ceva" kre sa iti placa...
bravo ei! insfarsit o piesa care sa fie si pe gustu meu :p
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Re: Paula Seling - 'Timpul'

Mesajde ManDaR|nU » Lun Iul 21, 2003 10:04 am

Initial trimis de Andreea Pisoi
Primu` clip care m-a impresionat ingrozitor d tare... E superb! Paula arata perfect! Iar melodia... M-a lasat fara cuvinte... E o binecuvantare!!! ;) Ce parere aveti?


cica ii faina ... :>
este intradevar o melodie mijto ... prima care imi place de la paula seling ... are un sound fain ... shi nici videoclipu` nu e de neglijat ... din cate am vazut e filmat in venetzia ... ! anyway e super melodia :>
ManDaR|nU
 

Mesajde Andreea Pisoi » Joi Iul 24, 2003 3:21 pm

Heh... Melodia e scrisa d Moga?! Cool stuff! A scos si el o melodie mai Ok. Felicitari, baiete! ;)
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Re: Paula rulz!

Mesajde Sw33tie » Vin Iul 25, 2003 10:19 pm

Initial trimis de bpd
Piesa asta este printre preferatele mele. Iar Paula... si ea!!!! Dar serios, cine stie de unde putem achizitiona melodia? (fara sa-mi folosesc cardul)

Da`mi mailu` tau shi iti trimit kazaa ca io de acolo a facut rost de ea!
Sw33tie
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 01, 2003 8:23 pm
Localitate: Constanta

Mesajde Nightmare » Vin Iul 25, 2003 10:23 pm

Trebuie sa recunosc ca imi place piesa.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde carina1 » Sâm Iul 26, 2003 2:38 am

paula e cam ingamfata...dar are si de ce! e frumoasa, are o voce superba, iar ultima melodie...nu am cuvinte! felicitari lui moga! mi-am schimbat parerea despre baietasul asta! revenind la "timpul", pot sa spun ca o ador!!!!!!!!! e filmat in venetia(cel mai romantic oras din lume, nu-i asa?) plus ca sunt innebunita dupa vestimentatia paulei! ce mai, e super! din toate punctele de vedere! paula, tine-o tot asa!
carina1
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Iul 26, 2003 12:00 pm
Localitate: somewhere i belong

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Iul 26, 2003 3:08 pm

Ori e alba ori e neagra! Decide-te!!! :rolleyes:
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

paula seling

Mesajde Unregistered » Sâm Iul 26, 2003 4:33 pm

de unde se poate obtine melodia asta...alta metoda decat mail....?
in cel mai rau caz ... ciucurelu2003@yahoo.com sa mio trimita si mie care poate.......
Unregistered
 

Mesajde gabuba » Sâm Iul 26, 2003 5:00 pm

singurul care m-a deranjat de pe sub asta a fost eternul retard koss' . si tipa care a lasat postul anterior. Crezi ca incape o mel. in email?...
melodia nu imi place, clipul e bun, dar... mi se pare ca aduce cu like a virgin al madonnei, si cu orice clip al unor romantici incurabili (de afara). Paula are o voce ff buna. Iar paula e cea mai normala solista din romania, si daca si ea are fitze... :rolleyes:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Paula Seling - Timpul

Mesajde iflorinecomm » Mar Iul 29, 2003 5:26 pm

Este cel mai perfect album, dupa Serile Verii.

Melodia & Videoclipul "Timpul (La Radio Se Anunta Ploi)", este Senzational, care te lasa fara cuvinte.

Erau unii care spuneau ca si-ar dorii melodia respectiva... Ok,

Atunci; DACA VA PLACE CU ADEVARAT "PAULA SELING", CUMPARATII ALBUMUL SI NU VETI REGREA, IAR IN ACEST FEL O VETI SUSTINE, PE ACEASTA MINUNATA ARTISTA...

ALBUMUL NU COSTA MAI MULT DE 200 MII LEI, SI IN ORICE CAZ """ M E R I T A """
iflorinecomm
 

Mesajde Andreea Pisoi » Mar Iul 29, 2003 9:12 pm

He, he.... Azi a fost Paula la Atomic si a tinut un 'spici' ;)) d 30 de min. A fost destu` d Ok, stie sa comenteze frumos, are o voce blanda... Etc, etc, etc :)
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Titina » Vin Aug 01, 2003 5:19 pm

E dragutza melodia dar parca nu e genul meu......
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde SiMiCs » Sâm Aug 02, 2003 1:43 pm

Sa fiu sincera ..niciodata nu mi`a placut Paula (ma enerva )...insa piesa asta chiar imi place!E o piesa asa draguta ..romantica..si parca te regasesti in versurile ei!..Imi place!..:B ..
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Aug 02, 2003 2:36 pm

He, he... Good jobe, Simics! :o Melodia e un adevarat succes!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde elle-x » Mie Aug 13, 2003 2:03 am

Piesa Timpul e de referinta pentru vara asta. Va recomand insa sa va luati noul album pe care am pus mana acum 2 zile. "Timpul" e piesa de scos in fata dar sunt cateva compozitii ale lui Marian Ionescu care ar trebui sa-l faca pe Moga sa se ascunda. Ma mir ca i le-a dat Paulei si nu le-a facut cu Directia 5. NOTA 10!
P.s Va mai recomand ultima piesa care da si titlul albumului " Fara Sfarsit", doar cu Paula la pian; fara voce. Mi s-a zbarlit pielea.... Albumul asta are MUZICA! Merita, bravo ei!

p.p.s Inca ceva, apropos de cei care fac muzica si cei care isi bat joc de ciocoflenderi. Albumul asta are 18 piese, oameni buni. Ca sa stiti pe ce dati banii! Nu 5 sau 6 ca la HiQ
elle-x
 

Următorul

Înapoi la Paula Seling

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator