efect imprimat in photoshop/illustrator

Stiti site-uri interesante sau cautati ceva pe internet? Aici e locul potrivit...

efect imprimat in photoshop/illustrator

Mesajde Cluna » Mar Ian 06, 2004 11:20 am

Buna tuturor, va rog mult de tot, daca ma puteti ajuta in urmatoarea problema: am o sigla tip stampila: adica un cerc in interiorul caruia este un text scris, in forma de cerc...exact ca o stampila. Ce-mi doresc eu este sa aplic un efect imprimat acestei stampile, ca si cum ai pune o stampila pe o foaie subtire si ai presa putin foaia, adica sa ramana semnele stampilei pe foaie (foaia este putin "dusa in spate" acolo unde sunt semnele stampilei)...Am cautat niste tutoriale pe web, dar nu am gasit...poate exista undeva si un plugin care sa faca asta.
Sper sa am norocul sa gasesc o persoana care a avut nevoie de acelasi lucru si a gasit solutia problemei...
Multumesc anticipat!
Cluna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Oct 29, 2003 8:22 am
Localitate: Iasi

Mesajde vali » Mar Ian 06, 2004 11:29 am

some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

merci

Mesajde Cluna » Mar Ian 06, 2004 3:48 pm

Merci pentru tutorialele tale...am mai cautat azi si am gasit (din pura intamplare) exact ce-mi trebuia mie:

http://user.fundy.net/morris/redirect.html?photoshop7.shtml

Dar am sa urmez si ce mi-ai trimis tu...din 3 variante, trebuie sa iasa una buna! Thank, man...
Cluna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Oct 29, 2003 8:22 am
Localitate: Iasi


Înapoi la Site-uri si Internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator