.html facut in FrontPage se vad prost in Mozila.

Stiti site-uri interesante sau cautati ceva pe internet? Aici e locul potrivit...

.html facut in FrontPage se vad prost in Mozila.

Mesajde laurentiu_s » Sâm Apr 09, 2005 12:40 am

Am facut pagini in Frontpage (cu tabele si flash-uri) insa in Mozila si firefox se vad prost.

La tabele nu imi vede spatiile dintre celulele tabelului.
La Flash-uri, daca le micsorez in pagina, mozila mi le vede la dimensiunea originala.

Aveti vre-o solutie?
Avatar utilizator
laurentiu_s
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mar 17, 2005 12:00 am

Mesajde vali » Sâm Apr 09, 2005 8:00 am

asta din cauza ca IE si maestrii care il fac nu au nimic sfant
incearca sa il faci compatibil intai cu firefox, pentru ca apoi IE il va vedea ok.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde stefan » Sâm Apr 09, 2005 8:45 am

Nush cu flashu ce s-ar putea face ca n-am lucrat, dar tabelul, daca nu e prea complicat, poti sa incerci sa-l scrii de mana. Asa o sa fie mai citibil oricum decat ce-ti genereaza Frontpage (m-am uitat o data printr-o pagina facuta in Frontpage, codul arata ingrozitor). Cauta un HTML reference pe net si da-i bataie, ca nu e greu.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde as xxl » Lun Apr 18, 2005 10:14 pm

sau foloseste un editor mai serios. chiar si dreamweaver 3 e bun. si vorba lui vali, dar putin modificata: daca il faci sa se vada bine in Opera, atunci sigur se va vedea bine in toate.
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde Mat » Mar Apr 19, 2005 12:20 am

Dreamweaver 3 ? ... pai ala e scump; mai bine Quanta, care cred ca se gaseste cam in toate distributiile de Linux (pt. mine si ala are prea multe facilitati si prefer kwrite).

Mi-am adus aminte despre ceea ce am gasit pe un sait referitor la moduri de a proteja codul HTML ca sa nu poate fi furat (copiat):

http://www.vortex-webdesign.com/help/hidesource.htm

Citez: "Use any version of Micro$oft Frontpage to create your site. (This won't prevent people from viewing your source, but no one will want to steal it.)" :yD
Avatar utilizator
Mat
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Dec 15, 2003 12:00 am


Înapoi la Site-uri si Internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori