Conexiune la internet prin Radio

Stiti site-uri interesante sau cautati ceva pe internet? Aici e locul potrivit...

Conexiune la internet prin Radio

Mesajde danielavram » Dum Apr 24, 2005 11:08 pm

Salutare
Am o mare problema, stau intr-o zona unde posibilitatile mele de conectare la internet sant foarte reduse, adica, pot sa ma conectez doar prin dial-up sau ar mai fi prin radio.
Problema mea este ca m-as conecta prin radio dar nu stiu mai nimic despre acest tip de conexiune, stiu doar ca se face pe baza unei antene pusa pe casa conectata la un modem si apoi la calculator.
As vrea sa imi dati daca se poate cat mai julte informati despre acest tip de conexiune la internet.
Aici in Arad avem o firma ce ofera servici de internet prin radio care ofera in banda de 2.4 Ghz si 3.5 Ghz, spunetimi si mie ce inseamna asta?
Am mai vazut o oferta unde scria ceva de gen un canal garantat de 64 Kbps maxim 128 Kbps.
O intrebare ar mai fi daca eu am antena aia pe casa in ce masura conditiile meteorologice pot influenta viteza de transfer la internet. Si alte detalii despre acest tip de conexiune.
Avantaje, dezavantaje, plusuri, minusuri, etc.
danielavram
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Feb 28, 2005 12:00 pm
Localitate: Arad

Înapoi la Site-uri si Internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori