Yahoo Messenger Proxie

Stiti site-uri interesante sau cautati ceva pe internet? Aici e locul potrivit...

Yahoo Messenger Proxie

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 05, 2005 3:56 pm

Buna ziua !

La munca am interzis YM...si doresc sa stiu daca se poate fenta cu proxie-uri.

Am incercat cu niste proxiuri d'aci : http://www.samair.ru/proxy/socks.htm si nu mi-a mers. Am bifat...use proxies...si le-am intordus la socks proxies. Nu asa tre' facut ? Mai tre' setat ceva ?

Pls help ! 10x anticpat !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Joi Mai 05, 2005 4:32 pm

Nu stiu de proxiuri si alte alea, dar de ce nu incerci web-messenger?
http://login.yahoo.com/config/login?.src=pg&.done=http://messenger.yahoo.com/webmsgr/launcher.php?back=http://messenger.yahoo.com/
Nu are aceleasi avantaje ca si YM normal, dar.. e YM, si utilizabil. Numa sa deschizi cu internet explorer ;)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 05, 2005 4:51 pm

10x, Weet-Weet...am incercat ce zici tu...dar nu merge. Cred ca e banata si chestia aia. Nu pot sa cred...cat de bulangii sunt...ca nu ne lasa pe YM. :nope:

Am pus in atasament sa vezi cum imi apare....

Sa ma ajute cineva ca innebunesc ! :rolleyes:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Joi Mai 05, 2005 5:57 pm

Atunci e naspa, si nu stiu ce ai putea face. din cate vad, nu e din cauza de java.. si nu cred ca modificand proxiu ai ce-i face, ca e de la tine de la munca, si daca au fost aia prevazatori, au blocat toate proxiurile pe care ar putea merge yahoo.. deci.. naspa.
bafta, poate stie careva ce ai putea face
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde h0va » Joi Mai 05, 2005 6:18 pm

sa itzi cautz de lucru in alta parte:D

daca ai portu' inchis pt yahoo potz sa te lash pagubash..parerea mea :D

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde nbm » Joi Mai 05, 2005 6:20 pm

io itz sugerez sa te dai bine pe linga admin, e cea mai buna solutie
va imprieteniti si poate iti pune pe sestache un imeu. altminteri...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 05, 2005 7:35 pm

hai mah...fiti seriosi. ma plictisesc de moarte 8 ore/zi. vreau sa mai vorbesc si eu cu lumea...sa fac o bila, ceva.

tre' sa existe o posibilitate sa-i pacalesti pe aia. asa cum merg proxiuri pt. siteuri....tre' sa mearga si pt. YM.
de exemplu eu daca am banat IP-ul pe un site...pot intra cu un proxi...si imi merge. de ce n-ar fi si la YM la fel ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Joi Mai 05, 2005 7:39 pm

Am cerut si sfatul expertului si a zis ca nu se poate. Ca daca aia au blocat un anume port ( cica proxiurile redirecteaza porturile, sau asa ceva, in orice caz, sunt legate *p ) n-ai ce-i face. E ca si cum ar avea un firewall care lasa sa treaca doar anumite proxiuri.
Deci, nu mere. Dar poti sa intri pe yahoo.com, la games, si faci acolo o bila, si poti sa si vorbesti.. sau nici aia nu mere?
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 05, 2005 7:41 pm

nu merge nici sa joc pe yahoo games. am incercat :cry:

mare bulangeala ~(

si nu-mi merge nici trilianul :cry:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

....

Mesajde Gyno » Vin Mai 06, 2005 8:40 pm

nu iti merge externu??? daca nici trilianu nu-ti merge asta rezulta....
cu capu-n nori si picioarele pe pamant
Avatar utilizator
Gyno
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mie Dec 08, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 06, 2005 9:04 pm

nu stiu frate. nu ma pricep. stiu doar ca nu merge. si vreau sa-l pacalesc cumva.....

merg toate siteurile...tot...doar messengerele nu merg ! :cry:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mat » Sâm Mai 07, 2005 2:01 am

Daca ti-au blocat accesul la internet printr-un anumit port, ai putea de exemplu sa schimbi portul prin care te conectezi. Nu stiu daca merge chiar cu Yahoo Messenger, dar merge de exemplu cu GYach (ar merita sa-l incerci ...)

http://phpaint.sourceforge.net/pyvoicechat/

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=57756
Avatar utilizator
Mat
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Dec 15, 2003 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Sâm Mai 07, 2005 8:29 am

Moshule...daca ai proxyurile blocate...incearca sa intri fara proxy server...daca ai posibilitatea !
Ca e posibil sa nu iti mearga de nici un fel !
S-au bulangit aia de la yahoo...k inainte iti dadeau voie !
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 07, 2005 10:41 am

Mat ---> eu YM vreau

Red ---> nu este vorba de cei de la yahoo, care nu au nici o vina !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mat » Sâm Mai 07, 2005 3:35 pm

Pai GYach e exact ca YM (decat ca are mult mai multe facilitati) si poti comunica prin intermediul lui cu persoane care folosesc Yahoo Messenger (daca cumva despre asta iti faceai griji...)

In legatura cu cealalta problema trebuie sa mentionez ca nenorocitii de la Yahoo au o vina foarte mare care consta in faptul ca nu au facut decat versiuni de YM pentru Windows si Mac OS (ar fi si una pentru Linux, dar e veche si nu mai e functionala).
Si in afara de asta isi tot schimba protocolul ca sa complice viata celor care indraznesc sa nu foloseasca mizeria lor de YM ci alte programe echivalente deci implicit celor care indraznesc sa nu foloseasca Windows .... in rest ....n-am nimic sa le reprosez A-) ;a
Avatar utilizator
Mat
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Dec 15, 2003 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Sâm Mai 07, 2005 4:06 pm

Moshule, dar ai incercat sa trimiti un mail la yahoo sa ii intrebi care e chestia cu proxyul ???
Poate ei ar putea sa iti dea mai multe informatii pt config messului
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 07, 2005 4:53 pm

Mat ---> iti vine sa crezi sau nu dar de la munca nu imi merg linkurile date de tine. de acasa imi merg. oricum..nici Trilianul nu imi merge...care probabil este tot un fel de GYach

Red ---> pai ce vina au Yahoo ? vina au adminii retelei de la mine de la munca...care au banat iesirile spre Yahoo Messenger !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Sâm Mai 07, 2005 5:07 pm

Oribilul Mosh scrie:... pai ce vina au Yahoo ? vina au adminii retelei de la mine de la munca...care au banat iesirile spre Yahoo Messenger !



Pai de ce dom'le ? deci e clara situatia ... nu prea ai cum sa intri pe YM daca zici ca sunt banate iesirile catre Yahoo...sau fii atent...la locul de munca ai un firewall ?
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 07, 2005 5:09 pm

pai sunt banate iesirile din cauza adminilor. yahoo nu au nici o vina. nu conteaza daca am firewall. multi oameni au firewall si le merge yahoo messenger ~(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Sâm Mai 07, 2005 5:11 pm

Mai tata...singura iesire catre mess care poate fi banata poate fi setata din Firewall...sa nu permita accesul la net :)
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 07, 2005 5:14 pm

pai da...si ea este setata din server. eu nu am ce sa-i fac...decat sa incerc sa-i pacalesc cu un proxie. nu ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Sâm Mai 07, 2005 5:23 pm

Scuza-ma ca zic asta : da' adminii de la voi sunt niste cacati !
Cat timp e setat din server...poti sa iti iei adio de la YM...doar daca faci rost de un IP routabil...da' de unde asta ?:)
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Mat » Sâm Mai 07, 2005 6:51 pm

Oribilul Mosh scrie:Mat ---> iti vine sa crezi sau nu dar de la munca nu imi merg linkurile date de tine. de acasa imi merg.


asta e sabotaj ...
Oribilul Mosh scrie:oricum..nici Trilianul nu imi merge...care probabil este tot un fel de GYach


Trilian cred ca e mai degraba un fel de Gaim. Yahoo Messenger e un fel de GYach, dar mult mai prost. Mai ales ca GYach functioneaza si in Linux .... de fapt functioneaza numai in Linux A-)
Oribilul Mosh scrie:Red ---> pai ce vina au Yahoo ? vina au adminii retelei de la mine de la munca...care au banat iesirile spre Yahoo Messenger !


Se pare ca ti-au "banat" iesirile spre o gramada de servere, nu numai spre Yahoo ... dar unde lucrezi ??? :con: Eu la mine la serviciu n-am probleme dintr-astea.
Avatar utilizator
Mat
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Dec 15, 2003 12:00 am


Înapoi la Site-uri si Internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori