Provider Internet - Astral Telecom

Stiti site-uri interesante sau cautati ceva pe internet? Aici e locul potrivit...

Provider Internet - Astral Telecom

Mesajde danielavram » Joi Iul 21, 2005 9:55 pm

Spunetimi si mie daca e careva pe aicea care internet de preferinta prin radio prin firma Astral Telecom.
Problema e ca si eu vreau sa imi bag net prin radio la Astral dar vreau sa stiu cam cat de serioasa e firma sa imi spuneti si mie si sa imi spuneti daca au obiceiuri de a umbla in modemuri cum fac cei de la RDS si sa limiteze modemurile dupa bunul lor plac, ca daca nu din cate stiu as putea sa imi cumpar aparatura necesara de la un alt magazin nu obligatoriu de la ei numai ca eu vreau sa stiu merita sa il iau de la ei sau nu?

Multumesc anticipat
danielavram
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Feb 28, 2005 12:00 pm
Localitate: Arad

Mesajde Red_Mustang » Vin Iul 22, 2005 12:23 am

Mah...firma e cat de cat serioasa...cu toate ca limita maxim de upload/download este de 41kb/s...(asta fiind prin cablu)

Oricum peste tot gasesti ISP care limiteaza banda de net...e o chestie normala in Romania...

In mare parte nu renteaza...recomand tot RDS sau EuroWeb(EW doar pentru firme puternice care pot plati abonamentul lunar) ;)
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

nu te lua dupa toti

Mesajde HapaGiu » Dum Iul 31, 2005 4:50 am

:a:

eu lucrez la rds si daca vrei ceva prin radio nu iti sugerez
iti pica des si se reface greu
atat e de zis
HapaGiu
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Dum Iul 31, 2005 2:46 am
Localitate: Bucuresti

nu am alta varianta

Mesajde danielavram » Dum Iul 31, 2005 11:14 pm

Locuiesc intro zona in care chiar ca nu am o al;ta varianta decat cea prin radio sau prin dial-up? ce ma fac?
danielavram
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Feb 28, 2005 12:00 pm
Localitate: Arad


Înapoi la Site-uri si Internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori