Ai intrebari ? Yahoo are raspunsuri !

Stiti site-uri interesante sau cautati ceva pe internet? Aici e locul potrivit...

Ai intrebari ? Yahoo are raspunsuri !

Mesajde ConteleDrakula » Lun Ian 23, 2006 2:50 am

De curand am descoperit o rubrica extrem de interesanta in cadrul site-ului Yahoo!, de care nu am stiut pana acum si care mi s-a parut foarte interesanta : Yahoo Answers .

Modul de functionare e simplu : Pui o intrebare (selectezi si domeniul din care face parte intrebarea) si un alt utilizator iti va raspunde - in multe cazuri extrem de repede, eu am primit doua raspunsuri in 10 minute) . Dat fiind faptul ca Yahoo e vizitat de milioane de persoane zilnic, sunt mari sanse ca intrebarea ta sa isi gaseasca in scurt timp sfatul, sau raspunsul potrivit. Regulamentul complet al Yahoo!Answers poate fi gasit pe site . Principalele conditii ? Sa ai un cont de yahoo si , desigur, sa cunosti putina engleza...


Yahoo!Answers poate fi accesat la adresa http://answers.yahoo.com/ . Sper sa va fie de folos!
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde HABEEB » Lun Ian 23, 2006 9:08 am

iar acei useri nu sint totzi ingineri la nasa.. asa ca mai bine wikipedia
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde ConteleDrakula » Lun Ian 23, 2006 1:56 pm

HABEEB scrie:iar acei useri nu sint totzi ingineri la nasa.. asa ca mai bine wikipedia


Ai dreptate, exista si raspunsuri total aiurea (cum la fel sunt si intrebari stupide) , totusi eu am gasit raspunsuri la intrebarile mele foarte repede ( la ultima in 2 minute am primit raspuns) , si m-am gandit ca poate e util si pentru altii . Dar, desigur si wikipedia e o sursa importanta de "studiat" .
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania


Înapoi la Site-uri si Internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori