Site is listed as suspicious - visiting this website may harm your computer.

Stiti site-uri interesante sau cautati ceva pe internet? Aici e locul potrivit...

Site is listed as suspicious - visiting this website may harm your computer.

Mesajde rfmaria » Dum Noi 08, 2009 9:20 pm

Poate cineva sa ma ajute?
atunci cand vreau sa deschid siteul cu firefox primesc mg asta

'''What is the current listing status for xxxxxxxxxxx?

Site is listed as suspicious - visiting this website may harm your computer.

Part of this site was listed for suspicious activity 2 time(s) over the past 90 days.

What happened when Google visited this site?

Of the 5 pages that we tested on the site over the past 90 days, 3 page(s) resulted in malicious software being downloaded and installed without user consent. The last time that Google visited this site was on 2009-11-07, and the last time that suspicious content was found on this site was on 2009-11-07.

Malicious software includes 2 exploit(s). Successful infection resulted in an average of 1 new process(es) on the target machine.

Malicious software is hosted on 5 domain(s), including gogozinger.com/, prerre.com/, mirroronerofive.com/.

1 domain(s) appear to be functioning as intermediaries for distributing malware to visitors of this site, including prerre.com/.

This site was hosted on 1 network(s) including AS32475 (SINGLEHOP).

Has this site acted as an intermediary resulting in further distribution of malware?

Over the past 90 days, xxxxxxxxx did not appear to function as an intermediary for the infection of any sites.

Has this site hosted malware?

No, this site has not hosted malicious software over the past 90 days.

How did this happen?

In some cases, third parties can add malicious code to legitimate sites, which would cause us to show the warning message.''

AM SCANAT TOATE FISIERELE DIN SITE SI NU IMI ARATA NIMIC , POATE SA FIE CEVA PE SERVERL HOSTULUI? EI MI-AU SPUS CA TROJANUL SE AFLA IN FISIERELE MELE :((
TIN SA MENTIONEZ CA DOMENIUL MEU ESTE INREGISTRAT LA JUTHOST.COM
[color="Red"]A human being respond to the human feelings,don't try to find that at Me.[/color]
Avatar utilizator
rfmaria
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Joi Oct 29, 2009 12:00 am

Mesajde eliana » Dum Noi 08, 2009 10:36 pm

despre ce site este vorba?
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde kant emir » Dum Noi 08, 2009 10:50 pm

saitul ei, pe care nici nu vrea sa-l numeasca
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eliana » Lun Noi 09, 2009 11:41 am

daca e saitu tau, asa cum reiese din postare, dar doream sa ma asigur, incepe cu:

1. scaneaza-ti PC-ul, pt ca de acolo pui fisierele pe site. :)
2. curata-ti PC-ul temeinic, si inlcocuieste fisierele corupte,
3. da-ne link, sa cautam si noi de diverse chestii ascunse (iframe-uri, etc.)
4. schimba-ti TOATE parolele, e posibil sa le mai aiba si altcineva :D (site, ftp, eventual mail)
5. trebuie sa reancarci info's pe site, iar, de data asta curatate.
6. cere un nou review de la google. :)


pana acum, la asta ma gandesc. :) mai scriem mai aflam. :)
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde rfmaria » Mie Noi 11, 2009 5:21 am

ms eliana , chiar asa a si fost un iframe in toate paginile de pe site
am rez prob in final , dar mi-a luat mult pana mi-am dat seama de acel iframe.
am schimbat parole tot am incarcat site-ul curat iar si acum astept apobarea de la google.

Emir.. nu stiam ca , siteul conteaza si nu am vrut sa fac reclama , oricum este un site al verisoarei mele , se ocupa cu traduceri ,si eu de siteul ei lol.

ms inca o data eliana
ps : sti cumva daca inca tin fisierele vechi care au inca iframe in ele imi poate aduce ceva pagube la pc ? sau ele se activeaza doar in momentul in care sunt rulate in pagina de internet dat fiind ca se gasesc inainte de </body >
[color="Red"]A human being respond to the human feelings,don't try to find that at Me.[/color]
Avatar utilizator
rfmaria
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Joi Oct 29, 2009 12:00 am


Înapoi la Site-uri si Internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron