poze gratuite pentru pagini web

Stiti site-uri interesante sau cautati ceva pe internet? Aici e locul potrivit...

poze gratuite pentru pagini web

Mesajde Cluna » Mie Oct 29, 2003 8:31 am

Buna! Sper ca ma poate ajuta careva! Am nevoie de niste poze pentru a realiza un design la o pagina web: un calculator modern, un ceas vechi cu pendula, un satelit, o pana de gasca cu care se scria pe timpuri. Am cautat pe http://www.google.com, la sectiunea images, am gasit multe poze, dar problema este ca majoritatea au scris sub ele: "this image may be the subject to copyright" si au un link catre un site unde apare poza respectiva. Chiar am trimis un email la un webmaster de pe un site unde era o poza gasita de mine pe google si am intrebat daca pot folosi acea poza. Mi s-a raspuns ca nu. :( Apoi, am cautat site-uri cu poze gratuite, am gasit ceva, ceva, dar putine si majoritatea au categorii de care n-am nevoie, gen: natura, oameni, animale, etc.
Daca un web designer m-ar putea ajuta cumva, i-as fi profund recunoscatoare. Multumesc anticipat!
Cluna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Oct 29, 2003 8:22 am
Localitate: Iasi

Re: poze gratuite pentru pagini web

Mesajde Mark1 » Mie Noi 26, 2003 10:02 am

Cauta pe

[http://www.photosig.com

cu siguranta vei gasi ce poze doresti.:a
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Noi 26, 2003 10:15 am

ceas cu pendula

aici e unul, inca unul, sau asa


cauta imaginile pe google - images si alege site-uri mai putin vizitate, te asigur ca nu o sa ai nici o problema cu copywrightul ...
eu am facut o pagina de fantasy art cu poze ale unor artisti care vand pe bani grei si nu am avut nici o problema :)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

merci mult

Mesajde Cluna » Mie Noi 26, 2003 11:03 am

Merci mult. M-am uitat foarte putin acum pe site-ul recomandat de tine. Sunt foarte multe categorii. Inca nu m-am uitat la termeni si conditii sa vad daca sunt free, dar, din cate mi-am dat seama, trebuie sa te inregistrezi pentru a avea niste facilitati...Am sa ma uit mai mult cand o sa am mai mult timp la dispozitie. Dar mi-ai fost de mare ajutor. Nu stiu cum sa-ti multumesc...:)
Cluna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Oct 29, 2003 8:22 am
Localitate: Iasi

Mesajde piskeshu » Mie Noi 26, 2003 11:38 am

Incearca shi pe http://www.ditto.com.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Cluna » Mie Noi 26, 2003 11:46 am

Pentru piskeshu: ia uite ce scrie in josul paginii recomandate de tine: "Should you wish to use any picture, photo or artwork you see during the search process, you must obtain the appropriate permission from the owner of the material.
".
Deci, ca sa folosesc pozele lor, trebuie sa cer permisiunea proprietarului imaginii...eu caut poze gratuite, fara nici o cerere de permisiune. Merci mult oricum!
Cluna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Oct 29, 2003 8:22 am
Localitate: Iasi

Mesajde OBEZU » Sâm Mar 13, 2004 1:14 pm

si eu caut poze fara nici o permisiune
mersi mult
Avatar utilizator
OBEZU
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mar 12, 2004 12:00 am

poze

Mesajde OBEZU » Sâm Mar 13, 2004 1:16 pm

[quote="Cluna"]Buna! Sper ca ma poate ajuta careva! Am nevoie de niste poze pentru a realiza un design la o pagina web: un calculator modern, un ceas vechi cu pendula, un satelit, o pana de gasca cu care se scria pe timpuri. Am cautat pe http://www.google.com, la sectiunea images,

buna oferta dar...
:rulz: :rulz: :rulz: :rulz:
Avatar utilizator
OBEZU
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mar 12, 2004 12:00 am

prosti daca ar durea...

Mesajde OBEZU » Sâm Mar 13, 2004 1:19 pm

piskeshu scrie:Incearca shi pe http://www.ditto.com.

adevar zici
;a ;a
Avatar utilizator
OBEZU
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Mar 12, 2004 12:00 am

merci, dar nu e bine...:)

Mesajde Cluna » Lun Mar 15, 2004 8:14 am

Merci de link, dar pe diddo scrie ca trebuie sa obtii permisiune din partea proprietarului, ori eu voiam poze gratuite...stii tu, legea copyright-ului...
Cluna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Oct 29, 2003 8:22 am
Localitate: Iasi

Mesajde Weet-weet » Lun Mar 15, 2004 8:25 am

Incearca sa cauti pe google si sa specifici " royalty free "
Eu am luat destule poze de pa http://www.alamy.com , e posibil sa gasesti acolo ;)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde OnlyFoMyStyle » Lun Iun 27, 2005 3:28 am

mai bine ai invata tu photoshop-ul sau alte programe de design .. si ti-ar creea pagina pe propria munca .. in fond ai respectul vizitatorilor
365-366 d zile ... identice .. Mi-as dori 367 poate accea zi va fi altfel
Avatar utilizator
OnlyFoMyStyle
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Mai 31, 2005 11:00 pm

poze gratuite

Mesajde Cluna » Lun Iun 27, 2005 7:03 am

OnlyFoMyStyle scrie:mai bine ai invata tu photoshop-ul sau alte programe de design .. si ti-ar creea pagina pe propria munca .. in fond ai respectul vizitatorilor


poate n-ai inteles bine ce voiam eu...nu vorbeam de cum sa creezi poze, sau sa le combini in programe de grafica...ci unde gasesc niste poze gratuite cu care sa ma joc apoi in programe de grafica...de exemplu, daca am de facut un design legat de retele de calculatoare, doar n-o sa ma pui sa fac de mana calculator sau retele in photoshop. :) Acum ai inteles?
Cluna
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Oct 29, 2003 8:22 am
Localitate: Iasi

Mesajde maxx1nsane » Joi Aug 04, 2005 9:07 am

Mey nene....intrebare, daca eu iau o poza cu copyright, o editez shi o re-editez shi o tai....mai poate sa spuna cineva ca a fost a lui?
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Reshad » Joi Oct 27, 2005 10:31 am

nu poate spune nimeni, insa tu te vei simti bine stiind ca nu este opera ta dar este semnata de tine?
Reshad
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 19, 2005 2:33 am
Localitate: Timisoara

Mesajde maxx1nsane » Joi Oct 27, 2005 10:32 pm

pai daca o luam asha..ar trebui sa imi iau aparatu in carca, plin cu obiective de toate felurile...sa umblu prin lume, sa fac poze mishto, doar doar mi-or trebui sa fac vre-un site ceva...nu?
Stai tu linishtit ca 90% din webdesignerii din tzara...poate shi din lume, folosesc poze deja existente pe net...cu 10.000 de copyright-uri pe ele.
pana la urma, dintr-o poza aiurea, editata frumos shi cu putzina indemanare, poate ieshi o frumusetze :)
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde jeorj » Vin Oct 28, 2005 7:44 am

O poza este o idee. Orice poza luata de pe net e o idee second hand oricat ai edita-o. Deci aia nooji la suta sunt de mana a dooa.
Deci daca vrei sa faci o treaba fao cap-coada
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde h0va » Vin Oct 28, 2005 7:55 am

ci unde gasesc niste poze gratuite cu care sa ma joc apoi in programe de grafica


vorbeshte cu baetzii de pe concursu de photographie puate te ajuta iei, ia zi nene gigell nu iesht dumneata dispus sa'tz faci poza la calculator shi sa io trimitz baetului? :D

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde jeorj » Vin Oct 28, 2005 8:46 am

hova scrie:faci poza la calculator shi sa io trimitz
ce sa faca cu poza calculatorului, ca-i o vechitura si nu-i bun de ninik:D:
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde g_i_heros » Vin Ian 13, 2006 5:31 pm

OBEZU scrie:si eu caut poze fara nici o permisiune
mersi mult


Cauta pe www.studio25.ro
g_i_heros
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 11, 2006 10:13 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Vin Ian 13, 2006 5:37 pm

pana la urma, dintr-o poza aiurea, editata frumos shi cu putzina indemanare, poate ieshi o frumusetze

adica tu iejti ca inginerii aia de luara dacia la pilit si lea esit avion
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm


Înapoi la Site-uri si Internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori