Il mai placeti pe Dan Bittman?

Forumul asociat fanclubului Holograf

il mai placeti pe dan bitman?

Mesajde Gradinita nr.3 » Dum Ian 27, 2002 6:25 pm

dan bitmann la o emisiune de-alui f. inteligenta
bravo,bravisimo ! a spus ca lui nu-i mai trebe' fani !!!!!!
si ca emisiunea are audienta asa mare dat. lui
Gradinita nr.3
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Oct 24, 2001 3:59 pm
Localitate: vaslui

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Ian 27, 2002 6:28 pm

am cautat si eu site cu holograf pe internet si nu am gasit... poate ca nu au nevoie de fani, au familie, copii, alea alea :confused:
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Vizitator » Dum Ian 27, 2002 11:45 pm

vai mama lui

http://www.holograf.info.ro sopra
Vizitator
 

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Ian 28, 2002 2:40 am

merci de link, nu shtiam de el... se pare ca la astia si siteul e plagiat :D
Si chestia cu fanii ramane valabila, nu prea ofera siteul prea mult loc pentru fani... nici nu shtiu cum pot sa iau legatura cu artishtii, prea ii trateaza nashpa...
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Vizitator » Lun Ian 28, 2002 2:53 am

da, e facut prin 99 shi de atunci nu i-au dat prea mare atentie
Vizitator
 

Re: il mai placeti pe dan bitman?

Mesajde gazela » Mar Apr 16, 2002 3:56 pm

Initial trimis de Gradinita nr.3
dan bitmann la o emisiune de-alui f. inteligenta
bravo,bravisimo ! a spus ca lui nu-i mai trebe' fani !!!!!!
si ca emisiunea are audienta asa mare dat. lui


Asa-i, pe Bittman il mai apuca din cand in cand excesele de grandomanie, dar in realitate e un personaj interesant si OK.
Are momente cand "i se lasa oblonul" si nu mai gandeste foarte clar, insa partea buna a lucrurilor este ca stie sa recunoasca si sa-si ceara iertare. Iar asta este un merit.

Holograf sunt o gasca super si spun asta in deplina cunostinta de cauza. Voi spuneti ca isi trateaza fanii nasol. Eu nu cred. Am fost de fata de nu stiu cate ori cand erau abordati de fani si s-au comportat absolut politicos si fara nici o fitza. Doar nu va asteptati de la ei sa se apuce sa-si sune fanii sau sa le scrie scrisori. Hai sa fim seriosi... ca doar nu's Animalu' X sau Akcent!

Cel mai mult imi place la ei ca isi inspira piesele din viata personala. Nu va vine sa credeti? Aflati ca 90% din ce canta Holograf (cel putin de la Supersonic incoace)li s-a intamplat pe bune, au trait 100% sentimentele despre care vorbesc. Poate de aceea piesele lor si-au atins tinta asa de repede.

Una peste alta si ca sa n-o mai lungesc, nu cred ca subiectul Holograf poate fi tratat cu atata superficialitate. Sunt un nume care va ramane in "Romanian rock'n'roll hall of fame" si nu dau voie nimanui sa ma contrazica atunci cand spun ca nu sunt multi ca ei. Cel putin aici. Dixit!
gazela
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 10, 2002 4:42 pm

Mesajde djdiu » Mar Apr 16, 2002 4:04 pm

Donu` ala cu 3 amante...ala nare nevoie de fani..ultima piesa "Dimineata" cred ca e facuta de mantuiala.... e prea nashpa, nu mai e stilul cu care ne-a delectat domnu` liliac &Co.
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

DA

Mesajde Lancelot » Mar Apr 16, 2002 5:59 pm

nu il MAI ci IL PLAC. Intotdeauna l-am placut!
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

si corect s-ar scrie...

Mesajde Lancelot » Mar Apr 16, 2002 6:00 pm

BITTMAN.
dar daca tot sunteti pusi pe injurat omu', parca mai conteaza cum ii scrieti numele:)
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Re: si corect s-ar scrie...

Mesajde djdiu » Vin Apr 19, 2002 4:11 pm

Initial trimis de Lancelot
BITTMAN.
dar daca tot sunteti pusi pe injurat omu', parca mai conteaza cum ii scrieti numele:)

nu cred ca conteaza cum ii scriem numele e drept ..dar Bittman a ajuns o legenda , nu mai canta cum o cantam , dar daca zic ca istoria trupei e o legenda , atunci .. ma rog , vreau sa va intreb daca exista o carte despre istoria trupei...ma rog ar trebui sa existe, dupa varsta trupei si daca , se respecta..si isi respecta fanii pe care nu prea i-am gasit!
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

poate ca...

Mesajde Lancelot » Vin Apr 19, 2002 5:29 pm

fanii lor nu trec pe aici:)
O carte despre istoria trupei nu exista inca, dupa stiinta mea:0
Si cred ca e important cum ii scrii numele unui om, ca nici tie nu ti-ar placea sa te cheme Andrei si sa-ti scrie in buletin Andre:)
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Zgubilici » Mar Apr 30, 2002 10:31 am

Oamenii astia de la 7abc au bunul obicei sa mai dea din cand in cand bucatei de concerte mai vechi, au aratat Galele Tele7, tot felul de turnee si concerte.
Uite asa mi-au cazut ochii intr-o seara pe un concert care s-a tinut exact in preajma lansarii "Stai in poala mea".
Si pe bune de nu se vedea foarte misto, niste baieti cu plete in blugi taiati pana la genunchi ce cantau de mama focului, serios mi-a placut.
Dan Bittman cu emisiunea aia nu prea mi-a atras atentia, si chiar daca Holograf a mai imbatranit putin si nu mai au energia de alta data pe scena, concertelel lor tot ies bine.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde cristane » Mar Apr 30, 2002 10:50 am

Ce te face sa crezi ca mi-a placut vreodata Dan Bittman? Intotdeauna a fost un arogant, o persoana careia ii place sa se laude si crede ca muzica romaneasca incepe si se termina cu Holograf.
Desi, muzical, Holograf are unele piese bune, din punct de vedere al personalitatii, Bittman equals zero.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde gazela » Mar Apr 30, 2002 12:16 pm

Initial trimis de cristane
Ce te face sa crezi ca mi-a placut vreodata Dan Bittman? Intotdeauna a fost un arogant, o persoana careia ii place sa se laude si crede ca muzica romaneasca incepe si se termina cu Holograf.
Desi, muzical, Holograf are unele piese bune, din punct de vedere al personalitatii, Bittman equals zero.


Ma mir de inversunarea ta. L-ai cunoscut vreodata? Ai stat vreodata cu el de vorba? 5 minute, 10 minute, 30 minute...?

Daca ai sa-i reprosezi ceva ca om, atunci trebuie sa-l fi cunoscut personal. Si trebuie sa ai argumente. La fel daca vrei sa-i reprosezi ceva din punct de vedere artistic. Nu da verdicte neargumentate ca nu intereseaza pe nimeni.

Il stiu pe Dan de cand a venit la Holograf si am vazut toate etapele evolutiei lui si pot sa spun ca, pana la un punct cand a intrat intr-un fel de "rutina" (n-am folosit cuvantul peiorativ) evolutia lui a fost chiar spectaculoasa. Tin minte ca spunea numai traznai pe scena, ii zburau porumbeii din gura mai dihai ca la concursurile columbofile :) Si iata ca de catva timp genul lui de comunicare cu publicul a ajuns model "folosit" de cativa solisti de generatie mai mica. Si cu succes!

Mai asculta si tu albumele Holograf si vezi cum a "crescut" de la "Singur pe drum" la "Oriunde te vei afla" (ca tehnica de interpretare) si asa mai departe.

Nu i-a fost usor, sa stii, in perioada cand aveau 10 - 11 spectacole pe saptamana umbla cu ceaiurile dupa el si trebuia sa-si ingrijeasca permanent gatul. A facut si lectii de canto ca sa-si imbunatateasca tehnica si in general a muncit foarte mult ca sa ajunga unde este acum, alaturi de Holograf. Si toate astea pentru ce? Ca sa vina unii si altii sa-si dea cu parerea dupa ce citesc articolele din VIP sau de mai stiu eu unde. Pai daca voi puneti botu' la VIP inseamna ca nu sunteti departe de calitatea revistei aleia.
Si daca a avut multe gagici, care e treaba? Credeti ca le-a obligat? Sau va curge o lacrima de mila lor, neprihanitele, seduse si abandonate de teribilul "macho" Bittman (pentru prieteni - Casanova :)). Fugi de-aici, bag eu mana in foc ca fetele si-au cautat-o cu reflectoru', nu cu lumanarea. Si cate-or mai sta la coada!!! Unele pica ca fraierele (asta este soarta lor, ce sa le faci, se intampla in viata la fiecare pas), altele, mai perverse, pur si simplu pentru ca e "la moda".

Breaking news: eu stiu ca exista o carte biografica in pregatire, de fapt cartea e gata, s-ar putea sa iasa pe piata chiar in vara asta.

Am fost vineri in Backstage la concertul lor si a fost superb. De fiecare data cand ii vad mi se incarca bateriile.
gazela
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 10, 2002 4:42 pm

...si eu

Mesajde Lancelot » Mar Apr 30, 2002 3:56 pm

...chestia aia cu bateriile. de carte stiam ca se scrie, da' ca NU exista inca:)

in rest, sunt perfect de acord cu gratioasa.
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Re: ...si eu

Mesajde gazela » Mar Apr 30, 2002 4:18 pm

Initial trimis de Lancelot
...chestia aia cu bateriile. de carte stiam ca se scrie, da' ca NU exista inca:)

in rest, sunt perfect de acord cu gratioasa.


Don't you just LOOOOOOOOOOVE me? :)
gazela
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 10, 2002 4:42 pm

Mesajde Zgubilici » Mar Mai 07, 2002 10:17 pm

Nu l-am cunoscut pe Bittman personal ca sa spun ce fel de om este, dar aici discutam despre el ca persoana publica.
Pe mine inca ma fascineaza cand vad un concert HOLOGRAF vocea impecabila pe care o mentine de atatia ani, exact ca pe album si nu e playback.
Emisiunea pe care o prezinta nu cred sa o fi urmarit desi am ajuns (accidental) de cateva ori cu telecomanda pe Romania 1 si ca prezentator nu prea m-a impresionat in mod spectaculos.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

din perlele

Mesajde Lancelot » Lun Mai 20, 2002 6:20 pm

concursului "da" porumbei:
" formatia Holograf va ureaza artificii placute" sau, la Brasov, dupa "Gladiatorul" : "lucius, Porkus, Fucus, SERVUS!"
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde djdiu » Sâm Iun 08, 2002 2:27 pm

io am vazut ca o lucrat ceva la site, parerea mea..
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde nociv » Mie Iun 12, 2002 11:15 pm

Eu cred ca Dan este un baiat dejtept, si a reusit sa se tina tare in toate topurile< biene inteles cu Holograful
nociv
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iun 12, 2002 11:36 am
Localitate: On the net

Mesajde sandrino » Sâm Iun 15, 2002 10:16 am

Dan.. super baiat.. imi place de el.. si impreuna cu ceilalti baieti de la Holograf sunt tari.. noua melodie e super.. am obs ca fiecare melodie a lor are ceva special in ea.. cand asculti holograf iti vine cheful de viata..
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

MII de....

Mesajde lulutza » Mie Iul 10, 2002 9:09 pm

Initial trimis de gazela


Ma mir de inversunarea ta. L-ai cunoscut vreodata? Ai stat vreodata cu el de vorba? 5 minute, 10 minute, 30 minute...?

Daca ai sa-i reprosezi ceva ca om, atunci trebuie sa-l fi cunoscut personal. Si trebuie sa ai argumente. La fel daca vrei sa-i reprosezi ceva din punct de vedere artistic. Nu da verdicte neargumentate ca nu intereseaza pe nimeni.

Il stiu pe Dan de cand a venit la Holograf si am vazut toate etapele evolutiei lui si pot sa spun ca, pana la un punct cand a intrat intr-un fel de "rutina" (n-am folosit cuvantul peiorativ) evolutia lui a fost chiar spectaculoasa. Tin minte ca spunea numai traznai pe scena, ii zburau porumbeii din gura mai dihai ca la concursurile columbofile :) Si iata ca de catva timp genul lui de comunicare cu publicul a ajuns model "folosit" de cativa solisti de generatie mai mica. Si cu succes!

Mai asculta si tu albumele Holograf si vezi cum a "crescut" de la "Singur pe drum" la "Oriunde te vei afla" (ca tehnica de interpretare) si asa mai departe.

Nu i-a fost usor, sa stii, in perioada cand aveau 10 - 11 spectacole pe saptamana umbla cu ceaiurile dupa el si trebuia sa-si ingrijeasca permanent gatul. A facut si lectii de canto ca sa-si imbunatateasca tehnica si in general a muncit foarte mult ca sa ajunga unde este acum, alaturi de Holograf. Si toate astea pentru ce? Ca sa vina unii si altii sa-si dea cu parerea dupa ce citesc articolele din VIP sau de mai stiu eu unde. Pai daca voi puneti botu' la VIP inseamna ca nu sunteti departe de calitatea revistei aleia.
Si daca a avut multe gagici, care e treaba? Credeti ca le-a obligat? Sau va curge o lacrima de mila lor, neprihanitele, seduse si abandonate de teribilul "macho" Bittman (pentru prieteni - Casanova :)). Fugi de-aici, bag eu mana in foc ca fetele si-au cautat-o cu reflectoru', nu cu lumanarea. Si cate-or mai sta la coada!!! Unele pica ca fraierele (asta este soarta lor, ce sa le faci, se intampla in viata la fiecare pas), altele, mai perverse, pur si simplu pentru ca e "la moda".

Breaking news: eu stiu ca exista o carte biografica in pregatire, de fapt cartea e gata, s-ar putea sa iasa pe piata chiar in vara asta.

Am fost vineri in Backstage la concertul lor si a fost superb. De fiecare data cand ii vad mi se incarca bateriile.



SINCER? SINGURUL GAND AL MEU DUPA CE TI-AM CITIT MESAJUL A FOST CA: "MA INCLIN IN FATA INTELEPCIUNII EI"!! sunt de acord cu tine, dar nu puteam sa spun mai bine.....
is somebody more happy than me???
i don't think so!!!
lulutza
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Lun Iul 08, 2002 6:00 pm
Localitate: somewhere in the middle of nowhere.

Mesajde kita » Sâm Sep 20, 2003 10:11 pm

Serios, cand s-a laudat Dan Bittman? Parerea mea? Cel mai dragut cantareto-prezentatoro-actoro din lume. Mie chiar imi place foarte mult de el si cred ca celora care nu le place de el sa nu-si mai iroseasca timpul scriind tampenii. De parca ei il cunosc in realitate.
kita
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Sep 07, 2003 6:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde matzu » Mie Oct 01, 2003 1:36 am

sigur ca il mai plac. intotdeauna o sa imi placa dan bittman, face parte dintr-una din formatiile mele de suflet... si nici rau nu arata.
matzu
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi Aug 07, 2003 10:52 pm
Localitate: Romania,Timisoara

Mesajde shinee » Mie Oct 01, 2003 7:51 am

...si cum a aparut el duminica in emisiune cu perna dupa el... "mi e somn, mi e somn, am plecat la 5 dimineata de la baia mare..."
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

holograf......merita totul!

Mesajde giovana_y » Dum Oct 05, 2003 11:59 pm

de ceva timp incoace am observat ca cei "5 magnifici" nu vor sa se lase mai prejos decat altii.......nu de alta dar au scos hit-uri dupa hit-uri si asta bucura pe multa lume!(cred.....)eu sunt indragostita de melodiile lor si nu stiu de ce unele persoane au intentii nu chiar prietenoase in ceea ce ii priveste pe baieti.nu inteleg de ce multi comenteaza fara sa stie macar despre ce e vorba sau ce inseamna HOLOGRAF!stiu ca nu pot impune cuiva sa asculte ceva ce nu-i place.....dar atunci sa existe macar putin respect ....daca nu pt holografi,ca oameni,atunci pt munca lor!!!!si cred ca e de ajuns....:)))
felicitari..."pur si simplu"!!!!!
giovana_y
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Oct 05, 2003 11:30 pm
Localitate: cluj-napoca

Mesajde Elessar » Sâm Noi 22, 2003 3:19 pm

da, super baiat....pacat ca exista DAn Bittman asta.


Muzica ptr femei nesatisfacute
Elessar
 

Mesajde Prozac » Mie Noi 26, 2003 4:55 pm

De cand o fi ajuns Holograf sa faca muzica pentru femei nesatisfacute? Imi place Holograf foarte mult si nu sunt nesatisfacuta deloc. Postari fara nici o noima, doar asa de dragul de a-ti vedea numele pe forum

:confused:
Avatar utilizator
Prozac
Junior Member
 
Mesaje: 59
Membru din: Vin Oct 10, 2003 11:00 pm

sa plangem cu Dan Bittman

Mesajde Elessar » Mie Noi 26, 2003 5:21 pm

De obicei, o femeie care e cat de cat multumita de viata ei amoroasa si sexuala (ma rog) nu sta sa asculte toata ziua cum un solist trecut de prima tinerete (poate chiar a doua) isi plange soarta la microfon. Soarta amoroasa. de altfel, Bittman e cunoscut ca un mare crai.
Holografii sunt un nume, dar chiar nu pot sa cante altceva decat piese de dragoste?

AI plecat, mai parasit, nu te-am uitat...altceva nu are de spus?

E pacat...

Exista atatea lucruri frumoase sau urate de spus si ei se complac sa scrie muzica ptr femei. sia sta pentru ca orice sondaj spune ca sunt mai multe femei decat barbati

Asa ca...hai sa cantam ptr femei ca sa avem succes. Astea isi iau barbatii la concerte si ne-am scos...

Pacat ...

Iar o femeie fericita cu viata ei asculta altceva...poate chiar TApinarii
Elessar
 

Mesajde Prozac » Mie Noi 26, 2003 5:53 pm

In primul rand ca nu am sa imi tarai vreodata sotul la un concert la care nu vrea sa mearga. Singura aparitie a lui Dan Bittman in public la care pot zice ca am participat a fost acum cativa ani bunicei in discoteca Planet din mamaia si sa stii ca nu am vazut nici o muiere sa isi rupa hainele de pe ea pentru Bittman. Asta era pe vremea cand se lansase Ti-am dat un inel, cred. Iar publicul nu era compus numai din femei, barbatii pareau la fel de multumiti de ceea ce vedeau si auzeau.Pot asculta Holograf foarte bine si acasa sau in masina si nu ascult Holograf ca sa stau sa imi frang mainile sau ca sa imi plang soarta nemiloasa. Ascult Holograf pentru ca imi place ce aud, are voce, are versuri destepte sau cel putin un pic mai destepte in comparatie cu versurile unor formatii care au si mai mare succes si in nici un caz nu ascult Holograf ca e el marele cuceritor. Cat despre versurile lui .... daca am ajuns sa ne luam de versurile de la Holograf inseamna ca Andreele, Akcent, Candy, Animal x , Andra, Blondy, Sexxy si alte nume neinspirate ar trebui omorate cu pietre.
Avatar utilizator
Prozac
Junior Member
 
Mesaje: 59
Membru din: Vin Oct 10, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Holograf

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator