Holograf

Forumul asociat fanclubului Holograf

Mesajde shinee » Lun Mai 17, 2004 7:33 am

grupul canta in bucuresti pe 22 mai, in parcul herastrau.
grupul canta in 30 mai la brasov, din nou.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Joi Mai 27, 2004 8:45 am

grupul canta in 29 la focsani
in 30 grupul canta la bucuresti, in parcul circului si la brasov, la livada postei
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Mie Iun 02, 2004 8:11 am

grupul canta azi, 2.06, in parcul bazilescu (bucurestii noi, vis a vis de teatrul masca) de la ora 21.00
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde bestrom » Mie Iun 02, 2004 1:46 pm

chiar mai au ce sa cinte baietii astia?fara suparare dar muzica lor e "pentru o dimineata in alta viata"
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde shinee » Joi Iun 03, 2004 10:11 am

mai...pareri si pareri...fiecare e indreptatit sa aiba una...
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Lancelot » Mar Iun 08, 2004 8:10 am

in 6 iunie a fost ziua de nastere a lui tino furtuna. cele bune.
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Vin Iun 11, 2004 8:23 am

grupul canta azi in deschiderea Noptii Devoratorilor de Publicitate, la Sala Polivalenta din Bucuresti
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Lun Iun 14, 2004 9:09 am

intre 17 si 19 iunie grupul fuge pana in ungaria, unde are un concert. se deschid din nou zarile?
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Lun Iun 28, 2004 2:12 pm

pe 30 iunie grupul canta la festivalul tuborg din bucuresti, in piata constitutiei.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ConteleDrakula » Lun Iun 28, 2004 2:53 pm

Topicul acesta a inceput pentru ca fiecare sa isi preyinte parerile despre Holograf si a ajuns la stadiul de "grupuare concert in data de..." Bagati pareri,oameni buni ! :))) .

Ma rog, daca e sa imi dau si eu cu parerea, pot sa spun ca sunt un mare fan Holograf, desi, paradoxal, am descoperit trupa doar de la piesa .. "Ti-am dat un inel". :)) Ascultand si albumele mai vechi (chiar si World full of lies) iti dai seama ca Holograf au progresat mult in ceea ce priveste sound-ul , apropiindu-se mai mult de ceea ce se cere acum .Chiar daca asta a insemnat "plecarea" din randurile fanilor ale rockerilor mai inraiti , care apreciau cu siguranta piesele mai dure de acum 15 ani sau mai bine. Insa la urma urmei , doar asa poti avea succes : daca muzica ta e "digerabila" atat pentru un pustan de 13-14 ani , cat si pentru "veteranii" de 60-70 . Si cred ca Holograf a reusit acest lucru. In ceea ce priveste prestatia LIVE, cred ca formatia se prezinta foarte bine, mai ales de cand Mihai Coman (care are o voce de exceptie) a fost cooptat in trupa. -Off topic : oare pe cand un album solo Mihai Coman ? -
Asadar, dupa ce am ascultat de mii de ori Undeva Departe, Holografica sau Pur si Simplu, astept cu nerabdare urmatorul material care, sper - ca si voi ,de altfel,- ca va fi unul "La inaltime" !
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde shinee » Lun Iun 28, 2004 5:07 pm

oamenii nu au pareri despre o trupa care, profesional vorbind -ATAT!- este cea mai buna trupa romaneasca a momentului.
cand le au, sunt urate si injurioase. avand in vedere ca li s a cerut sa nu vorbeasca urat, oamenii nu formuleaza pareri.
eu incerc sa i tin la curent pe cei interesati cu evenimentele.
in ceea ce l priveste pe mihai coman, el a cantat o vreme cu nicu patoi, intr o grupare cu numele de bluesnu stiu cum...au scos un album, care l are pe mihai coman la voce, cu cateva compozitii de ale lui nicu patoi si cateva preluari (preferatele registrului lui coman, brian may - too much love will kill you, toto - hold the line, chicago - nu stiu cum)
facand insa o comparatie intre timbrul lui coman si cel al lu marius batzu, fostul background holograf, ce parere ai?
care l serveste mai bine pe bittman?
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ConteleDrakula » Lun Iun 28, 2004 6:13 pm

Hmm... cand a plecat Marius Batu mi-a parut rau, imi placea mult cum suna trupa cu el, mai ales la piese gen "Inima mea nu e intreaga...." . Am privit, ce-i drept, cooptarea lui Mihai Coman cu destula reticenta, insa dupa ce am avut ocazia sa ii vad in concert si in aceasta formula, mi-am schimbat parerea. Mai ales ca in turneul Pur si Simplu , Coman a interpretat si o piesa singur, care mi s-a parut excelenta (atunci m-am intrebat daca va scoate si el un album solo ,desi nu prea cred) . In ceea ce priveste "ajutorul" pe care i-l da lui Bittman , nu as putea spune ca Mihai Coman nu "intruneste calitatile necesare" :P , insa e pacat ca vocea pe care o are sa ramana doar in "background". Dar poate ca e mai bine asa . Marius Batu a revenit la genul care l-a consacrat , iar din partea lui Mihai Coman vom avea, poate, o surpriza intr-o buna zi ... :rulz:

Putin Off-topic : Am auzit la o emisiune tv piesa "Dragostea mea" intr-o varianta fara Alexandra Ungureanu (background vocal facut , desigur, de ..Mihai Coman. :) Imi place mai mult aceasta varianta (cum mi-a placut si melodia IRIS-ului "De vei pleca" fara Felicia Filip ), insa nu stiu unde as putea sa o gasesc . A aparut pe vreo compilatie? O are cineva ?
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde shinee » Mar Iun 29, 2004 10:34 am

mie mi se pare ca mihai are un timbru prea ascutit, prea vibrant, si ca il "taie" uneori pe bittman. mi se pare ca batzu il "imbraca" mai bine.
pe partea cu solistul, as spune ca mihai este artist de studio, nu e setat sa fie frontman pe scena. e un tip destul de timid si labil, artistic vorbind desigur.cred ca nu are personalitate de frontman si, la varsta lui, e cam tarziu sa se mai lucreze, poate doar intr o trupa de small venues...
dragostea mea cu mihai nu este editata si nici nu va fi, probabil, decat, poate, ca adaugire candva... ea a fost facuta astfel pentru playbackurile de tv, unde trupa este invitata si in care alexandra nu apare...trupa nu se vrea pusa intr o postura penibila (voce de femeie...unde e persoana?). nu cred,ina, ca ar trebui editata, caci e usor aiurea sa auzi un duet intre doi masculi care si spun :dragostea mea va fi doar a ta"...in fine, poate ca nu e politically correct, dar astia sunt,n totusi, 2 masculi:)
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ConteleDrakula » Mar Iun 29, 2004 3:01 pm

shinee scrie:mie mi se pare ca mihai are un timbru prea ascutit, prea vibrant, si ca il "taie" uneori pe bittman. mi se pare ca batzu il "imbraca" mai bine.


Da, se poate spune si asta, insa eu tot raman un "fan" mihai coman, (asta fara sa-l subapreciez pe Batu) pe care il consider un muzician lasat poate mult prea mult timp - si oarecum inexpilcabil - in umbra. (Unde mai pui ca in concerte canta si cu clapa... :) )Apropo , unde mai canta in prezent Marius Batu ? Stiam doar ca a trecut la Colibri, dar cum si asta e de domeniul trecutului, nu stiu ce se mai intampla cu el... Ehe, cat mai ascultam si cantam la chitara piesele Poesis ! Dar ma rog , nu despre Poesis povesteam aici.
Revenind "la oile noastre" - as vrea sa aud si alte colaborari ale Holograf-ului cu diversi artisti romani - cred ca ar iesi din nou super - pana acum nu m-au dezamagit - vezi Mircea Baniciu(Inima mea...) Dan Teodorescu sau Tudor Chirila la Cerbul de Aur ; revenirea lui Nutu Olteanu pentru turnelu Pur si Simplu a fost de bun augur ; iar de Marcel Iures ce pot sa mai spun - "Fara el piesa <Fara ea> nu ar fi fost intreaga" , nu ?
Banuiam ca acea varianta a piesei "Dragostea mea" a fost editata doar pt payback-uri la TV, dar sincer mi-a placut mult cum a sunat si am crezut ca o are totusi cineva (din cate imi aduc aminte, nici "Viata are gust" nu am gasit-o pe vreun CD dar... totusi ea circula pe internet - sau poate nu am eu toate datele exacte) .
Anyway..putem spera anul asta la un material nou?
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde shinee » Mie Iun 30, 2004 6:20 pm

cred ca e prea devreme. cred ca anul viitor...
cu colaborarile nu stiu ce sa ti zic...
peste o ora au concert..
vedem ce mai aflam:)
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Joi Iul 01, 2004 11:26 am

8 iulie - prisma pe dn1
9 iulie - focsani
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ConteleDrakula » Lun Iul 05, 2004 2:27 am

Dar de site-ul lor , holograf.info.ro ce parere ai ? Mie mi se pare jalnic, lipsit complet de noutati . Am postat mai demult un "apel" catre cei care se ocupau de site sa il mai updateze, insa...nimic . Ultima noutate de pe site e si acum "10 dec 2003 - Holograf incheie un an exceptional intr-un mod exceptional " - UF !
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde shinee » Lun Iul 05, 2004 10:31 am

rea parere am si eu, dar nu ma pot tine tot timpul dupa ei cu cehstia asta...am zis o data, de doua ori, sa mi se dea un pass, sa pot scrie texte etc, dar nu s a intamplat. am o gramada de treburi, altminteri, asa ca n am mai insistat.
mai intru cu "galbioara" si mai scriu una-alta pe forum.pacat:)
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ConteleDrakula » Mie Iul 14, 2004 3:04 am

shinee scrie:mihai este artist de studio, nu e setat sa fie frontman pe scena. e un tip destul de timid si labil, artistic vorbind desigur.cred ca nu are personalitate de frontman si, la varsta lui, e cam tarziu sa se mai lucreze

Din pacate nu prea pot fi de acord cu tine aici ... ~( Sa fiu sincer, as vrea si eu sa fiu macar jumatate de "timid si labil" cum e Mihai Coman. Cred ca varsta nu prea are importanta atunci cand te lansezi (daca pot sa se afirme copii de gradinita <vezi trupe gen "Amicii" > atunci cred ca si un om de 70 de ani poate debuta in industria muzicala) - de ce nu ? Talent sa fie, desi in ziua de azi nu mai e o conditie necesara in Romania ...
Legat de site-ul Holograf-ului , intr-adevar, nu stiu cine se ocupa de el, dar e pacat ca o trupa atat de mare precum Holograf nu dispune de un site cu adevarat "prezentabil" si util tuturor fanilor ;
In alta ordine de idei , sper sa am ocazia sa ii vad la Tg Mures pe Holograf vara aceasta intr-un concert (exceptional , ca de obicei) ;

(Scuze pt)Off-topic : shinee , in sectiunea HOME RECORDING - "Melodii inregistrate de noi" am pus linkuri spre 2 creatii de-ale mele de prin 2001 ; asculta-le cand vei avea timp si scrie-mi te rog o parere cat se poate de sincera :w ... Thanks !
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde shinee » Joi Iul 15, 2004 3:25 pm

holograf are maine concert la sighisoara , iar pe 28 iulie la tg mures
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ConteleDrakula » Sâm Iul 17, 2004 2:13 am

shinee scrie:holograf are maine concert la sighisoara , iar pe 28 iulie la tg mures


Asta vroiam sa aud de multa vreme ! Pe 28 iulie se face prezenta la Tg.Mures ! Cu siguranta, voi fi acolo !
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde shinee » Dum Iul 18, 2004 6:56 pm

ma bucur pentru tine...eu o sa fiu la mare si, neavand prea multi bani de benzina, nu cred ca o sa pot veni...o sa ratez si cargo i holo...dar o sa caut sa ascult la mare "oriunde te vei afla..." si " povestiri din gara"
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Dum Iul 18, 2004 11:01 pm

in perioada cerbului de aur dan bittman va prezenta o emisiune "din culise", pe tvr, in fiecare seara de la ora 20.00
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Vesti bune

Mesajde Myky03 » Mar Iul 27, 2004 2:21 pm

[size=200]Buna!!!

In primul rand trebuie sa va spun ca am o veste extrem de buna! Am reusit sa vb cu George Stirbei, managerul trupei, dupa un concert sustinut de HOLOGRAF in Focsani. Evident, cea mai mare preocupare a mea era infiintarea unui FanClub HOLOGRAF... astfel le-am cerut acordul pentru infiintarea acestui Fanclub iar raspunsul mult-asteptat, a sosit: DA, trupa este de acord singura conditie impusa de ei fiind ca noi sa strangem foarte multe semnaturi de la cei dispusi sa se inscrie in Clubul nostru pentru a demonstra astfel necesitatea lui!
Asadar, va solicit ajutorul... am nevoie de voi, fanii Holograf din toata tara, sa ma ajutati sa strang aceste semnaturi de la cei ce iubesc trupa la fel ca si noi si care ar dori sa se inscrie in Club atunci cand acesta va fi infiintat...

Pentru detalii si inscrieri, astept mailurile voastre la:
myky@fcc.ro
[/SIZE]
Myky03
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 02, 2004 11:23 pm
Localitate: Focsani

Vesti bune

Mesajde Myky03 » Mar Iul 27, 2004 2:22 pm

Buna!!!

In primul rand trebuie sa va spun ca am o veste extrem de buna! Am reusit sa vb cu George Stirbei, managerul trupei, dupa un concert sustinut de HOLOGRAF in Focsani. Evident, cea mai mare preocupare a mea era infiintarea unui FanClub HOLOGRAF... astfel le-am cerut acordul pentru infiintarea acestui Fanclub iar raspunsul mult-asteptat, a sosit: DA, trupa este de acord singura conditie impusa de ei fiind ca noi sa strangem foarte multe semnaturi de la cei dispusi sa se inscrie in Clubul nostru pentru a demonstra astfel necesitatea lui!
Asadar, va solicit ajutorul... am nevoie de voi, fanii Holograf din toata tara, sa ma ajutati sa strang aceste semnaturi de la cei ce iubesc trupa la fel ca si noi si care ar dori sa se inscrie in Club atunci cand acesta va fi infiintat...

Pentru detalii si inscrieri, astept mailurile voastre la:
myky@fcc.ro
Myky03
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 02, 2004 11:23 pm
Localitate: Focsani

Mesajde ConteleDrakula » Mar Iul 27, 2004 2:37 pm

Si care ar fi avantajele inscrierii intr-un astfel de fan-club ?
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde shinee » Joi Iul 29, 2004 8:52 pm

conte, nu ne spui cum a fost la tg mures? vazui 10 sec cu dan de pe scena.parea fericit...
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ConteleDrakula » Sâm Iul 31, 2004 1:19 am

shinee scrie:conte, nu ne spui cum a fost la tg mures? vazui 10 sec cu dan de pe scena.parea fericit...


Din pacate, nu va pot povesti nimic ... asta din simplul motiv ca unele probleme familiale m-au impiedicat sa ajung la Mures... Uf ! Si am asteptat concertul asta de ceva vreme ... ce sa-i faci , asta e, sper doar sa mai fie ocazii si sa ii mai "prind" pe Holograf fie la Mures , fie la Sibiu unde sunt student (dar asta doar in timpul scolii) . Sorry !

In alta ordine de idei... mi-a trecut un zvon pe la ureche, ceva cu "Pur si simplu" pe DVD sau ceva asemanator. Am intrat pe site-ul lor dar desigur degeaba . Stii cumva despre ce e vorba sau daca a aparut asa ceva?
ConteleDrakula
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Vin Apr 16, 2004 12:19 am
Localitate: Transilvania

Mesajde shinee » Lun Aug 02, 2004 4:33 pm

da. se pregateste dvd cu concert pur si simplu. nus daca e gata. am fost intr un (vai de mama lui) scurt concediu
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Mar Aug 03, 2004 9:49 am

din 27 august grupul pleaca intr un turneu de 10 orase numit "Holograf& Friends". Alaturi de Holograf vor urca pe scena Alexandra Ungureanu, grupurile Taxi si 69. Datele turneului le voi comunica cand le voi sti.

Trupa canta la festivalul Calatis, lunea viitoare.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Holograf

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori