Holograf

Forumul asociat fanclubului Holograf

:)

Mesajde Lancelot » Sâm Ian 11, 2003 3:45 pm

mie World Full Of Lies ala (banuiesc ca esti familiarizat cu tot albumul) mi se pare cam chinuit in engleza...nu face exceptie nici "Whenever you call my name" aka "Oriunde te vei afla", care set si piesa mea favorita de la Holograf:)

ca s-au inmuiat nu m-a suparat, parte pentru faptul ca au facut-o cu sarm, inteligenta si siguranta de sine (cel putin afisata), dar si pentru ca niciodata nu am fost vreo rockerita inraita, preferand mereu melodia in locul ciocanelor:)

ala e Mihai Coman, chitara acustica, clapa, voce, cooptat de Holografi dupa despartirea (zic eu si acum, de rau augur, despartire de pe uram careia corul de voci al formatiei a avut si are de suferit) de Mariu Batu, actualmente colibriu.

Nici mie nu-mi prea place Suflet pereche. Cica mai au inca 3 single-uri mai bune...sper.
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

:)))

Mesajde Lancelot » Sâm Ian 11, 2003 3:49 pm

SIDA...uitai sa zic, smg...de vreo 5 zile cant in machina, de una singura, SIDa...ma gandeam ce dinamica e piesa si cat de moderna, pentru ermmm...1995?
cred ca albumul ala, Stai in poala mea, a pacatuit mai mult prin lipsa unitatii de stil, decat prin valoarea intrinseca a compozitiilor...

Ai facut o doar o data/ E de-ajuns sa ti para rau/ Noaptea aia blestemata fie/ Asta i soarta.... (ultimu vers il feresc)

Sorin, ce mai zici?
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

re

Mesajde Florin » Dum Ian 12, 2003 12:19 pm

Holograf sunt dupa parerea mea cea mai buna trupa din Romania.Spunetzi ca s-au inmmuiat in ultima vreme?Ce intzelegetzi prin "inmuiat?"Mie mi se pare ca ei sunt mai in fortza ca oricand.Sa fie oare distorsul masura vigorii unei trupe? Oricand va dau exemple de trupe care canta foarte rock dar suna foarte bleg.
Si oricum, nu mai potzi vorbi in 2003 despre stiluri pure,frumusetzea acestor ani sta dupa parerea mea tocmai in influentzele multiple pe care le au trupele moderne.

Piesa preferata? Ochii Tai

Ce membru im place? Imi place in mod special Mugurel.

Sunt muzicieni profesionisti,dar asta nu e tot.au har:)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

:)

Mesajde Lancelot » Lun Ian 13, 2003 12:46 am

Florin, bine ai venit la noi:) mai bine mai tarziu decat niciodata:)

"inmuiat" era un termen preluat de la un coleg de discutii.
i-adevarat ca textele, temele, chitarele s-au romantizat, lirizat, dar , repet, pe mine nu ma deranjeaza asta.
si ma bucur ca mai exista macar 1 (tu) care nu arata cu degetu' " voi nu mai sunteti rock! blasfemie!"

de mugurel ce sa zic decat ca...basist la basist trebuie sa traga:)
m ar fi mirat sa mi zii "itno":))) glumesc...
piesa noua ai auzit o? pareri?

cautam threadul holograf pe paginile urmatoare, credeam c a decazut de tot:) vad, insa, ca stam bine la capitolul "vizionari"...m as bucura sa fie si mai multe replici...

si ps io asta cu "Ochiitai" n o inteleg, cum n o inteleg p aia cu "Eminescu, cel mai cel poet al neamului".
Sunt veo 20 de piese pe care le as pune in fata lui "ochii tai".

ce va place asa mult la piesa asta?
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Re: :)

Mesajde Florin » Lun Ian 13, 2003 4:28 am

Quote:
Sunt veo 20 de piese pe care le as pune in fata lui"ochii tai".
__________________________________________

Ca sa le vad mai bine? :D
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

re

Mesajde Florin » Lun Ian 13, 2003 4:42 am

Lasand gluma la o parte,am sa itzi raspund de ce "ochii tai".Pentru ca este o piesa simpla si sensibila,si Dan o canta intr-un mare fel.Este o piesa care te cucereste chiar daca nu esti un ascultator al genului,sau un fan al trupei.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

:)

Mesajde Lancelot » Lun Ian 13, 2003 11:33 am

surpriza, SUNT mare fan al trupei. Trupa de care ma ocupam eu (CARGO) zicea, in gluma (sau eu stiu cat de?) ca io sunt impresarul lor, dar sunt fan Holograf:)

20 de piese? pe bune?

Dimineata
Am ramas doar noi
Sa nu mi iei niciodata
Simona
Nu era
Dincolo de nori (nu face mutre, a fost infiata)
Hai in Luna sa ne-ndragostim
Chiar daca e greu
Femeie, tu
Raza de lumina
Asa de singur
Singur pe drum
Vreau sa te vad zambind
Vino
Te voi iubi
Banii vorbesc
Via Istanbul
Ti-am dat un inel
Undeva departe
Balada pescarului amator
bonus Stai ( oparticica din ea se regaseste in Am ramas doar noi)

cu simplitatea nu am ce comenta, dar ma dispera infloriturile de final...
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

:)

Mesajde Lancelot » Mar Ian 28, 2003 1:20 pm

se pare ca in jurul datei de 28 februarie, grupul va lansa un nou album.
reamintesc ca ultimul album (nou) lansat de Holograf a fost "Holografica", in 2000.
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

:)

Mesajde Lancelot » Mie Ian 29, 2003 2:55 pm

undeva in jurul datei de 26-28 va avea loc lansarea, cu conferinta de presa. Turneul de promovare va incepe cu orasele tarii si se va incheia la Bucuresti, pe 3-4 aprilie. Prima parte a turneului va avea 20 de zile. Urmeaza inca 10 zile in vara si inca 20 de zile de turneu in toamna 2003.
hmmm...nu se stie inca cum se va chema albumul:)
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde AIWAMAN » Joi Ian 30, 2003 4:17 am

Pai avind in vedere ca am pris Holograful cind inca erau la moda placile de vinil si benzile de mag...as putea spune ca este o mare diferenta intre cei de acum si cei de odinioara...Si cu parere de rau dar eu spun doar atit...Dan trebuie sa multumeasca ProTV-ului pentru tot ce a facut...la un anumit moment erau chiar in umbra rau...ce e acum e un holograf comercial...un Holograf care se vinde...repetarea la nesfirsit a piesei cu inelul cat si acel"hit"cu viatza si gustul...ei amar...a lasat urme adinci in vechii fani...pentru cei care au descoperit Holograful acum de ceva ani...ii invit sa asculte vechile disckuri...si daca cu adevarat stiu ce e ala rock...au sa-mi dea dreptate!
In legatura cu profesionalismul fiecaruria ...sintem oameni si mai gresim si noi!
Iar cu "livele" prestat la concerte...si aici apar uneori neconcordante intre ce se aude si ce se vede! Practica LIVE in majoritatea cazurilor...insa mai fac si...etc. (pentru cei care o sa ceara argumente...ii intreb daca la spectacolul la ProTV cind Dan nu mai termina cu multumirile "Te iubim Janine" au sesizat faptul ca Dan avea microfonul inchis-facea economie la baterie:D / clapele nu erau alimentate la retea si multe alte chestii de studio care ...pentru un ochi avizat...stirnesc un zimbet amar in coltul gurii)
Holograful de azi are si piese care sint as putea spune de retinut ...dar,repet,nu mai sint ce stiam eu ,ce ascultam odata cind ne bateam pentru un loc mai in fata! Dar cu toate astea inca mai au un cuvint de spus in muzica romaneasca alaturi de Iris/Phoenix/SemnalM si alte trupe care au ramas in patrimoniul nostru muzical!
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac ,viata o
demonstreaza zilnic ! :( :)
Avatar utilizator
AIWAMAN
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Noi 16, 2002 12:00 am

:)

Mesajde Lancelot » Joi Ian 30, 2003 12:41 pm

la capitolul rock- non rock am mai vorbit si nu are rost sa revin. In legatura cu capitolul " comercial" m am mai enervat si nu mai are rost s o fac. E atat de urat ca formatia asta (si altele) isi permite sa vanda foarte multe discuri, incat....zau, parc-ar fi niste Vrajitoarele din Salem-ul muzical, carora sa le strige lumea, aratandu le cu degetul: "Comercialilor!"

In ceea ce priveste PRO tv-ul, a fost una din putinele situatii cand Colosul si a sprijinit trupele din ograda, dar nu degeaba. Marea industrie din spatele Holograf a determinat niste schimburi: "ne scoateti un album asa-si-asa, sa arate asa-si-asa" "iar voi ne aduceti scena, sunet si lumini la parangheliile noastre si sa fie asa-si asa". Nu mi pare rau ca Holograf a fost promovat de Pro Tv. Imi pare rau, de exemplu, ca nu a fost Cargo promovat de Pro TV. Cargo nu a avut de oferit altceva decat muzica si fanii. Dar nu pot sa acuz Holograf -ul fiindca a avut parte de promovare prioritara pe Pro (alaturi de ASIA). N are nimeni nici o vina ca sunt ei baieti destepti.

In ceea ce priveste LIVE-ul, Holograf nu a fost niciodata una din trupele care au dus o campanie vehementa in ceea ce priveste LIVE-ul. Holograf, la fel ca p trupa civilizata, canta LIVE in toate concertele cu exceptia celor care se tin afara, iarna, incepand de la sub -5 grade Celsius, cand e o aventura sa canti cu degetele goale pe chitare:) In astfel de situatii, in concerte cu fani, Holo isi mai pregateste negative, cu masuri lasate pentru cand ii pune Dan sa cante pe fani, etc. Dan canta cu vocea, restul mimeaza.
Mai exista si showurile de televiziune, cum a fost acel Ballantines- Janine te iubim (o remarca la misto si, de altfel, destul de cu haz de necaz mi s a parut mie), in care trupa nu canta live pentru simplul fapt ca, desi instalatia e performanta, preluarea pentru TV e intotdeauna usor cam varza:) Fiindca asa cum nu exista sunetisti foarte buni la mixerele pt concert, asa nu exista nici profesionisti de televiziune care sa preia cum trebuie. Evident, totul se stica incepand de la scena, cand se preia sunetul mixat cum a dat Domnul de sunetist.
Sigur, o trupa civilizata intra in studio dupa show si reface bucatica cu bucatica piesele cantate, urmarindu se pe un ecran mare materialul video. DAR NU IN ROMANIA. Si chiar daca s ar putea, NU E TIMP, fiindca materialul trebuie sa intre pe post. Si chiar dac ar fi timp, CINE PLATESTE munca de doua ori?
Si chiar daca ar accepta trupele sa mai lucreze o data, ORICUM NU prea CONTEAZA pentru fanii de azi. Intr o seara, la Preoteasa, la un concert cat -se -poate-de-LIVe al trupei, am auzit o 20 de ani spunandu i unui 20 de ani: "Uita te la Bittman asta, cum face playback...ca se aude mult prea bine".
ce ramane de facut? Se canta playback, Toata lumea i multumita, se aude bine la tv.

Rest my case
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Cruela » Joi Ian 30, 2003 6:54 pm

Eu una sunt o mare fana a celor de la Holograf. Ii admir in primul rand pentru ca au rezistat un timp atat de lung si ma sokeaza faptul ca nu au mai scos nici un album dupa BEST OF... Sper ca vor scoate in curand altceva si kiar daca nu ar fi asa, oricum merita tot respectul pentru melodiile excelente pe care le-au scos pana acum... Cat despre Dan Bitman, la cei 42 de ani ai lui arata extraordinar si are o voce kare merita sa fie ascultata
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

:)

Mesajde Lancelot » Vin Ian 31, 2003 2:40 pm

2003 - 1962 = 41
Danut implineste in 29 martie (doar) 41 de ani:)))
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Ines » Joi Feb 06, 2003 8:36 pm

Tocmai ce am ascultat aproape tot noul album Holograf. In nota obisnuita va fi o jumatate sensibila si una haioasa. Sunt cateva piese foarte frumoase (una cu mari sanse sa devina al doilea "vals"). Asa ca fani Holograf puneti bani deoparte pentru disc si spectacole pentru se pare ca anul asta vom avea si trei turnee Holograf dupa modelul celui de acum doi ani. Se prevede un nou an Holograf :A.
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

:)

Mesajde shinee » Lun Feb 10, 2003 10:24 am

ma bucur tare mult, desi a inceput sa ma plictiseasca chestia asta cu jumatea de baieti si jumatea de fete.
pe de alta parte, din cate am inteles, pe album nu exista un hit de forta celor de pe supersonic (ti am dat un inel) sau holografica (sa nu mi iei...) poate am vorbit eu cu cineva mai pesimist:)
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Re: :)

Mesajde Ines » Lun Feb 10, 2003 12:48 pm

Initial trimis de shinee
ma bucur tare mult, desi a inceput sa ma plictiseasca chestia asta cu jumatea de baieti si jumatea de fete.
pe de alta parte, din cate am inteles, pe album nu exista un hit de forta celor de pe supersonic (ti am dat un inel) sau holografica (sa nu mi iei...) poate am vorbit eu cu cineva mai pesimist:)


Nu stiu daca e neaparat jumatate "de baieti" si jumatate "de fete" dar cum ar fi fost s-o dea in "au inima" pe tot albumul, imi taiam venele (ca sa nu le las sa creasca :) ). Eu cred ca sunt doua piese care pot plezni - una e "Fara ea" si cealalta "Si n-am iubit pe nimeni...". Nu stiu exact daca astea vor ramane titlurile. Oricum astept lansarea si evolutia cu MAREEEE interes.
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

:)

Mesajde shinee » Mar Feb 11, 2003 1:23 pm

ma supara ca modalitate de promovare... care a devenit un cliche.

imi pare rau, albumul inca nu l am ascultat, desi as putea, prefer sa l aud in momentul lansarii, cand deja toate excitarile membrilor grupului vis a vis de material vor fi trecut. Astfel, nici unul nu va mai putea sa ma influenteze in vreun fel (vai, nu i asa ca i un album exceptional?)
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Re: :)

Mesajde Ines » Mar Feb 11, 2003 1:30 pm

Initial trimis de shinee
ma supara ca modalitate de promovare... care a devenit un cliche.

imi pare rau, albumul inca nu l am ascultat, desi as putea, prefer sa l aud in momentul lansarii, cand deja toate excitarile membrilor grupului vis a vis de material vor fi trecut. Astfel, nici unul nu va mai putea sa ma influenteze in vreun fel (vai, nu i asa ca i un album exceptional?)


Intrucat nu mai poate trece mult timp pana la lansare, astept atunci parerea ta - neinfluentata :).
De idoli sa nu te atingi, ca-ti ramane poleiala pe degete.
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

huh

Mesajde shinee » Mie Feb 12, 2003 1:53 pm

uite, fiindca am si eu parte in sfarsit de un interlocutor serios, m am gadnit sa nu l pierd. Asa ca am cerut si eu albumul de la unul din membrii grupului. Imediat ce am vesti, vin:)
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

:(

Mesajde shinee » Mie Feb 19, 2003 8:40 am

la mine nu mai scrie nimeni nimic?
deocamdata 2 din membrii Holograf detin emisiuni tv : dan Bittman (Bravo...) si Mugurel Vrabete (Taverna), ambele duminica, ambele cu diferente de programare de cate juma de ora , o ora in fiecare saptamana... cum vi se par cei 2 in postura de moderatori...
ca daca am si terminat cu muzica, pana la albumul nou...
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

despre Holograf

Mesajde ograsa » Lun Feb 24, 2003 12:50 am

Tipii de cand si-au icneput cariera au avut mare suces de la "Ti-am dat un inel" pana la "Vine o zii" Spun cu mana pe inima melodiile lor le am in suflet, fieare cuvant exprime un sentiment bucurie sau durere imi plac toate. Ah! si ultim lucru reclama la prezervatile cu melodia lor "Fac ce vreau" nu era chiar rea :d
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Re: huh

Mesajde Ines » Lun Feb 24, 2003 11:48 am

Initial trimis de shinee
uite, fiindca am si eu parte in sfarsit de un interlocutor serios, m am gadnit sa nu l pierd. Asa ca am cerut si eu albumul de la unul din membrii grupului. Imediat ce am vesti, vin:)


Ai primit albumul? Pentru ca eu il ascult in fiecare zi si tre' sa spun ca desi n-a fost "dragoste la prima vedere", cu cat il ascult, cu atat imi place mai mult. Imi plac foarte mult cateva piese - "Inger de-as fi" (cu Nutu Olteanu la chitara - care o sa-i insoteasca si in turneu), "Fara ea" si "N-am iubit pe nimeni asa cum te-am iubit pe tine" (care va fi single-ul de promovare), "Suflet pereche", "N-am stiut" si de fapt, daca stau sa ma gandesc bine, imi plac toate. Ce mai, e beton - Holograf nu vor dezamagi nici de data asta.

Zi-mi daca l-ai ascultat, sunt foarte curioasa sa aflu mai multe pareri.
De idoli sa nu te atingi, ca-ti ramane poleiala pe degete.
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 12:05 pm

holograf ascult de cativa ani .. mie nu prea imi place rock-ul dar .. exista cateva formatii romanesti care suna chiar bine .. vreau sa va spun ca de la holograf imi plac mai toate melodiile .. (mai sunt apoi proconsul, iris (cateva piese) si .. vita de vie .. care-mi plac). Holograf canta live cam peste tot unde merg si asta ii scoate in evidentza .. e ok. Imi placee .. Bitman are asa .. o energie pozitiva in el .. la fiecare concert reuseste sa comunice foarte bine cu publicul si nah .. e ok
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Re: Re: huh

Mesajde Lancelot » Joi Feb 27, 2003 10:42 am

INES

l-am primit, da, aseara, dupa ce i am balacarit bine si i am facut neseriosi... l am ascultat sub imperiul nervilor si al bauturii aznoapte (de 2 x) si "Nu a fost dragoste la prima vedere" e putin spus. Mi s a parut mediocru, initial. Mi s a parut a fi un album in care s-a simtit foarte mult si s a compus foarte putin. Un album supralicitat de sentimente.
Dar cred ca am gresit, fiindca eram eu insami intr o foarte mare tensiune (mama a facut un infarct acum 2 nopti) si simteam (asa cum i am zis unei prietene) nevoia sa dau un pumn in nas cuiva... si li l am dat lor, colectiv, rapid, la betzie:(

Azi dimineata, dupa ce am dormit 2 ore, l am mai ascultat de 3 ori. Nu am inca impresii decantate, adica de spus ceva despre album, ca sentiment unitar.

dar...

"Stiu cine sunt" - nu ma omor, dar o sa fie o piesa buna de live, rockereasca, iar "Sunt mandria mamei mele, ma iubeste vrand nevrand" mi a placut...asta i danutz.

"Suflet pereche" - nu mi se mai pare chiar asa slaba ca la inceput(la Revelion am urat o, am zis ca i o piesa "adventista" si s a enervat artistii), cu orchestratia facuta bine si finisata. Dan o situa pe locul 4 in preferintele lui...inclin sa i dau dreptate.

"Daca pot sa zambesc" - varianta sentimentala a lui "M am saturat" de pe "Stai in poala mea". Nu mi place aproape deloc, exceptand refrenul ala "huuu, haaa" care m a binedispus. In prima faza, textul mi s a parut lenes, tern si prost, in ultima instanta... iar compozitia...un rock'n' roll fara pretentii.

"Pot sa fiu ce vrei" sau cam asa ceva - locul 10 (ca atatea piese sunt pe album, ca io l as mai fi coborat vreo suta de locuri) - no comment, slaba, slaba, slaba.

"Inger de as fi" - si mie imi place, ca i o balada rock clasica, in buna traditie "the jack", iar textu incurajeaza avatarul tau, cu poleiala, pana la un punct la bridge, cand se contrazice cu "norisorii" si vocea de cap (il mai tine, nu l mai tine?)

"Dragostea mea" - buna, cam plangacioasa, dar as fi ipocrita sa nu recunosc ca a fost un plans usurator si mi a facut bine. butonul sensibilitate indica rosu alarmant la cineva. din (mici) pacate, ceva mai lesinat si mai resemnat ca pe albumele anterioare, dar asta e, varsta, viata... uf:(

"N am iubit pe nimeni asa cum te am iubit pe tine "- comentez asupra alegerii ca prim single. altminteri, piesa e bogata, are o turnura frumoasa, e eleganta, desi putin putin incarcata, in opinia mea (corul ala de opera nu l simt ca facand un mare bine piesei). Nu stiu daca i cea mai buna piesa a albumului, io as pune o pe un 2- 3

"Fara ea" - o piesa de asemenea ok, si iar mi e inima grea sa vad batranete si resemnare la Albulescu (el e, ha?). Oftez si ma gandesc cu groaza ca ntr o buna zi trupa asta nu o sa mai cante.

"N am stiut" - bilant, piesa buna, iarasi resemnare " cand nu voi mai fi sufletul meu va sti ce n am stiut"...

"Ramas bun" - bunutza, putin trasa de par, parca o reeditare a lui "Vine o zi", mai palida insa.
Tristetea piesei as prefera sa nu o mai comentez, ca mi aduc aminte de mama.

top 10 (cred):
Dragostea mea
Fara ea
N am iubit...
Inger de as fi
Suflet pereche
N am stiut
Ramas bun
Stiu cine sunt
Daca pot sa zambesc
Pot sa fiu ce vrei (ultimele 2 la mare mare distanta de rest, iar a treia de jos in sus e mai rock, asa ca in principiu n are ce cauta in clasament)

oare ne stim?
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

:)

Mesajde shinee » Vin Feb 28, 2003 11:34 am

shinee= lancelot, intr o zi mai feminina:)

scuze scuze scuze scuze MARCEL IURES...
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Ines » Joi Mar 13, 2003 2:14 pm

Haideti, ieri a fost lansarea, albumul e pe piata, astept acum mai multe comentarii.

Topul meu:
1. Fara ea
2. Inger de-as fi
3. restul, mai putin:
4. Stiu cine sunt si Pot sa fiu ce vrei
De idoli sa nu te atingi, ca-ti ramane poleiala pe degete.
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

????

Mesajde shinee » Joi Mar 13, 2003 2:22 pm

frate ce piesa e aia cu "restul mai putin"?
toate celelalte iti plac pe locu 3 ?
aiiii maaaaa.... aia cu "fundul" aia cu afganistanul sunt pese?
zau... nu ti mai refac interviurile:)

ps...aia cu codul iubirii= cod de conduita, raspuns la toate relele suna chiar adventistic...
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Re: ????

Mesajde Ines » Joi Mar 13, 2003 7:57 pm

Initial trimis de shinee
frate ce piesa e aia cu "restul mai putin"?
toate celelalte iti plac pe locu 3 ?
aiiii maaaaa.... aia cu "fundul" aia cu afganistanul sunt pese?
zau... nu ti mai refac interviurile:)

ps...aia cu codul iubirii= cod de conduita, raspuns la toate relele suna chiar adventistic...


Adica imi plac toate la fel mah... nu mai stau sa le separ acu' ca mi-e lene, na!

Aia cu fundul pe mine ma face sa rad non stop si daca vrei pot sa ma gandesc si la tine cand o ascult in sensul ca (si redau din memorie, aproximativ) "Ce gura rea aveai, dar o iubeam" :) si in plus aia cu Afganistanul a intrat la categoria "mai putin" ce naibii nu esti atenta bre?
De idoli sa nu te atingi, ca-ti ramane poleiala pe degete.
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

:)

Mesajde shinee » Vin Mar 14, 2003 5:15 pm

io am senzatia ca toata piesa mi se potriveste, doar ca nu stiu cat al cui de mare e fundul meu, al lui dublu t in nici un caz!!!:)))
"afurisita gura aveai, dar o iubeam"...hehe, merci, Ines... din partea ta un compliment valoreaza.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Lun Mar 24, 2003 4:59 pm

maine, Holograf sustine primul concert din turneul "Pur si simplu" la Oradea. Detalii - Libertatea zilnica.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Holograf

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori