Tapinarii

Forumul asociat fanclubului Tapinarii

15 nu-i ca 14

Mesajde Razna_SAD » Joi Feb 05, 2004 2:12 pm

Se pare ca o sa vin tot singur la concertul de pe 14. Nu stiu cum se face...
"Daca vreodata iti va trebui viata mea, poti s-o iei"
Avatar utilizator
Razna_SAD
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Joi Feb 05, 2004 2:19 pm

Asta..e " cu soarta-n viata nu te poti juca/ a zis-o un fraier inaintea mea"...cum zice Tapinarii intr-o frumoasa piesa intitulata: Tot ce am de spus. :)

E a mea piesa...ce tare sunt...!
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Razna_SAD » Vin Feb 06, 2004 1:20 pm

Degeaba esti TARE, daca n-ai fite!
"Daca vreodata iti va trebui viata mea, poti s-o iei"
Avatar utilizator
Razna_SAD
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Vin Feb 06, 2004 3:39 pm

He he...de unde stii ca n-am...poate am...
Modest nu sunt in nici un caz...

Si nici tare nu sunt...era o gluma.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Feb 06, 2004 4:39 pm

bone, ce thread frumos, interesant, de mare exceptie si fuarte muzical, brava
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde b0nechina » Vin Feb 06, 2004 4:48 pm

Da, a cam luat-o in balarii threadu' asta, nu mai vad legaturi nici macar cu gandirea, ce muzica...
Pentru dialoguri cu caracter privat va rog folositi mesajele personale. :mad:
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Tanase » Vin Feb 06, 2004 4:53 pm

threadul era despre Tapinarii...iar eu sunt Tanase de la TApinarii...mai devreme postasem in gluma un vers de la un cantec..omu' a comentat si pana la urma i-am raspuns ca glumeam...ce ti se pare asa...aiurea. Oricum te astept si pe tine si pe Danone in Art JAzz vineri 14 februarie la concertul trupei TAPINARII...(din care fac parte si subiectul fiind TApinarii e normal ca ce are legatura cu mine sa aiba si cu trupa nu?) Daca zicea omu ca Tanase de la Tapinarii are sau nu fitze...e normal ca eu sa-i raspund ca era o gluma...bine de acum ne rezumam la chestii strict profesionale...cum ar fi o invitatie la un concert

Multumesc pentru intzelegere
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Vin Feb 06, 2004 5:44 pm

Stiu despre ce e threadu', si stiu cine esti matale. Forumul este insa despre muzica, desi discutiile de aici m-ar duce cu gandul mai degraba la "katerinca si aberatii".
Dupa cum am spus pe PM, nu ma deranjeza ideea de offtopic atata timp cat nu devine un scop in sine.
Discutiile nu tre' sa fie "strict profesionale" ci doar in acord cu forumul pe care postati.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

i'm so pissed off

Mesajde Razna_SAD » Dum Feb 08, 2004 10:27 am

pe mine ma seaca rau atitudinea asta. si mai cred ca bati campii acum si atunci cand cineva trebuia sa modereze cu adevarat threadul asta, nu s-a intamplat nimic. imi lasa totul impresia ca se da internet cu portia pe aici.

am sa fiu si eu protestatar atunci si, daca nu sunt lasat sa spun ce vreau, imi strang jucariile si plec.

si inca ceva, tot off topic: tanase, poti avea si tu forum pe site. FORUM, nu un singur thread, ca aici. trebuie doar sa spui :sal:

macar daca interveneai la o idee on-topic, b0nechina. macar...
"Daca vreodata iti va trebui viata mea, poti s-o iei"
Avatar utilizator
Razna_SAD
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Dum Feb 08, 2004 12:28 pm

Intr-un fel are si Bonechina dreptatea ei...dar noi n-am gresit cu nimic...

On topic: vreau forum pe site...desi ma gandeam ca e prea devreme...sau...

Dar ma rog...

ON ON ON TOPIC: Luni apare in X magazin un articol despre TApinarii...de fapt mai mult despre mine si despre concertul Anti sf VAlentin de pe 14.

SA auzim de bine
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Dum Feb 08, 2004 5:16 pm

Razna_SAD, n-ai decat sa te superi pana nu mai poti, ideea este ca orice forum are niste reguli si politicos este sa le respecti, daca ai pretentia sa le respecte si altii. N-am taiat mesaje, n-am dat cu barda, am spus ca va departati de subiect si poate va simtiti singuri sa reveniti in matca. Daca nu, exista posibilitatea mutarii acestui thread pe alte forumuri, pe mine nu ma deranjeaza ideea.
On topic nu am ce spune, pentru ca trupa Tapinarii nu ma intereseaza... cand voi avea ceva de comentat pe subiect, am s-o fac.

Cand veti avea forum separat, threadul se va muta acolo si probabil il veti modera singuri dupa propriile legi. Va urez succes.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Razna_SAD » Dum Feb 08, 2004 5:50 pm

atata vreme cat threadul acesta (nu e forumul e o parte din forum si nu poti structura pe subiecte aici) se numeste TAPINARII, eu cred ca pot sa discut ORICE (in limita bunului simt - fara a folosi trivialitati) cu MEMBRII trupei, pentru ca tot ce spun ei este ON-TOPIC.

ca sa nu mai spun ca nu palma pe care mi-ai tras-o m-a deranjat, ci tonul pe care ai formulat aberatia ta. si cum deja exista (de o ora) forum (! nu doar thread) tapinarii pe site-ul lor oficial, ma gandesc ca in curand o sa pierdeti (inca) un loc de dezbatere. poate o sa castigati alt thread, comercial, in schimb. poate se vorbeste mai mult acolo. doar nu conteaza calitatea, ci cantitatea nu? cantitatea si...sa se respecte regulile de ochii lumii.
"Daca vreodata iti va trebui viata mea, poti s-o iei"
Avatar utilizator
Razna_SAD
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Dum Feb 08, 2004 5:58 pm

Bonechina...de data asta tu ai fost off topic. ca pe threadul asta e vba de TApinarii. Lasad ironia la o parte nu ti se pare ca ai fost destul de rautacioasa pe PM? Cand te refereai la cultura si la raspunsurile de pe threadul asta ale mele si ale celor ce-mi (ne) asculta muzica? Afla de la mine ca publicul Tapinarii este, de obicei format din oameni destul de inteligenti ca sa inteleaga versuri ceva mai inteligente. Este format din oameni care macar sunt studenti la o facultate sau absolventi. Sau chiar si elevi mai desteptuti. In privinta culturii subsemnatului, adika a lui Tanase....cand o sa am chef o sa-ti trimit un C.V. Kam atat....

Ca sa fiu on Topic spun ca sambata o sa fie un concert de mare senzatie in ART JAZZ cu TApinarii si ca tot sambata vom intra din nou in studio pentru a inregistra alta piesa noua: Sa n-ai parte de mine.
Forumul cel nou e super misto...m-am inscris si io acum si am creat un subiect nou: discutii cu TANASE

http://tapinarii.dap.ro/forum/index.php
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Dum Feb 08, 2004 6:13 pm

Razna_SAD, nu ma refeream la topicul threadului, ci la cel al forumului sub care este facut acest thread (se numeste MUZICA). Daca vreti discutii despre varza murata, ne mutam pe Generalitati. Clar? Da-ti ochelarii de cal jos si citeste cu atentie ce scriu.
Tanase, nivelul INTELECTUAL (nu cultural) al mesajelor de pe ultimele pagini este jos de tot. Vezi "sa traiesti", "ce dai sa vin la concert?" "pacat ca sunt putine barfe"... nu stiu ce pregatire aveti, dar cu exprimarea stati cam prost.
Acestea fiind zise, din partea mea cazul e clasat.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Tanase » Dum Feb 08, 2004 7:23 pm

Vad ca unii "nu intelege" asa ca sa revenim la Topic...

despre forum...al nostru forum. Intrati pe http://www.tapinarii.tk...dati click pe forum sus la meniu si de acolo va descurcati

Sambata avem mare concert in ART JAZZ si in toamna lansam Ultimul Super Erou....

How niceeee
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Lun Feb 09, 2004 4:50 pm

Comunicat


Sambata, 14 februarie, incepand cu orele 21.00, in Art JAzz club din Bucuresti va avea loc concertul traditional al trupei Tapinarii ANTI SF VALENTIN. Prima oara acest tip de concert, baietii l-au sustinut in Green Hours in 2002 si in Laptaria lui Enache in 2003. Anul acesta evenimentul este mult mai deosebit pentru ca avem si doi invitati, ale caror nume este surpriza. De asemenea, vom profita de acest eveniment pentru a ne lansa pe piata Trilogia. Un pachet ce contine cele trei albume ale noastre, Sunt Fericit, Idei Preconcepute si Utopia. La inceput au fost ceva probleme cu scoaterea efectiva a produsului dar s-au rezolvat si, in timp record, vor reusi sa lanseze sub marca Soft Records "TRILOGIA (Te iubesc dar nu-mi dau seama)". Si ce ocazie mai nimerita pentru a lansa un astfel de produs decat un concert impotriva sarbatoririi Sfantului Valentin. Site-ul oficial al trupei Tapinarii: http://www.tapinarii.tk s-a aimbogatit cu un forum numai si numai cu si despre Tapinarii. Mai jos e o declaratie despre Anti Sf Valentin

Concertul ANTI SF VALENTIN are loc in ART JAZZ, 14 februarie orele 21.00

"Suntem impotriva tratarii dragostei in felul in care este tratata la ora actuala. Nu exista realism in decalartiile de dragoste si nici nu exista realism in piesele de dragoste ale mai multor cantareti de la noi. Si impotriva acestui tip de piesa comerciala. In Romania sunt mai multe femei decat barbati hai sa facem piese pentru femei. Se sufera prea mult in muzica romaneasc si prea multa falsitate de sf valentin. Cuplurile se cearta pe tot
parcursul anului iar de sf VAlentin isi aduc aminte ca se iubesc. E pacat. Vom face un concert Anti SF VAlentin asa cum ne-am obisnuit fanii de 3 a ani incoace. Prima editie Antisf Valentin a avut loc in Green Hours in 2002, iar a doua in Laptarie in 2003. Asadar e vorba de o traditie a acestui tip de concert".
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Emisiuni

Mesajde Tanase » Joi Feb 12, 2004 4:55 pm

Maine, adika vineri, Tapinarii vor fi prezenti la emisiunea Tonomatul dp2 incepand cu orele 10.30...dimineata

pe tvr2 of course

si sambata vom fi prezenti si la matinalul de la Realitatea Tv


Iart seara concert de mare senzatie:))
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Vin Feb 20, 2004 12:38 pm

Vineri...5 martie in Big Mamou concert cu ocazia zilei lui Covei....

VA asteptam cu drag
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

titlu

Mesajde Tanase » Mar Feb 24, 2004 3:33 pm

poze de la ult concert...cu niste ascultatori

Ridicati-va in picioare ca se canta imnul
Fişiere ataşate
3.jpg
3.jpg (154.29 KiB) Vizualizat de 5334 ori
2.jpg
2.jpg (144.21 KiB) Vizualizat de 5343 ori
1.jpg
1.jpg (137.16 KiB) Vizualizat de 5335 ori
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mar Mar 02, 2004 4:54 pm

Si concert Tapinarii vineri pe 5 martie in Big MAmou scuze ca scriu doua mesaje unul dupa altul
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Dum Mar 14, 2004 2:12 pm

Concert TAPINARII in Swing House pe 27 martie
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Mie Mar 24, 2004 11:43 am

Vineri avem conceeert

Detalii la muzica rock...concerte.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde the_curse » Mie Apr 07, 2004 8:00 pm

sunteti superi!....am ras cu lacrimi aproape la toate melodiile voasre!unde aveti concert?in house nu stiu cum :)) pe unde e asta k o sa vin si eu
Avatar utilizator
the_curse
Junior Member
 
Mesaje: 181
Membru din: Dum Mar 28, 2004 12:00 am

Mesajde Tanase » Vin Apr 09, 2004 12:00 pm

Concertul e in Swing House, pe 17 aprilie, la orele 21.00

Swing House e pe Gabroveni, fosta Strada de vara, fostul Spell.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde kriminel » Sâm Apr 17, 2004 10:27 pm

Mai tapinari, sunteri tari. Am si eu niste melodii si le tot ascult de 1 saptamana incoace in fiecare zi, nu ma satur.
De ce nu va faceti reclama, cumva... ca eu nu am auzit de voi pana acum, probabil ca nu sunt singurul. Am auzit de voi de la un prieten care a lucrat prin 2 mai si imi zicea ca erati ascultai ( si chilian , pe care imi place cam la fel de mult ). Aveti talent ce carul , dar nu sunteti cunoscuti, asta e problema voastra.
La mai mare
Too weird to live, too rare too die...
Avatar utilizator
kriminel
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 18, 2004 12:00 am

Mesajde shakti » Dum Apr 18, 2004 1:48 pm

poze de la concertul din swing
Fişiere ataşate
tanase si chilian.jpg
tanase si chilian.jpg (201.85 KiB) Vizualizat de 5644 ori
eu si adi1.jpg
eu si adi1.jpg (207.38 KiB) Vizualizat de 5559 ori
covei si tanase.jpg
covei si tanase.jpg (211.5 KiB) Vizualizat de 5321 ori
cosmin si adi 1.jpg
cosmin si adi 1.jpg (196.49 KiB) Vizualizat de 5342 ori
adi1.jpg
adi1.jpg (243.03 KiB) Vizualizat de 5333 ori
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde shakti » Dum Apr 18, 2004 1:52 pm

alte poze de la concertul din swing
Fişiere ataşate
tapinarii si chilian.jpg
tapinarii si chilian.jpg (203.2 KiB) Vizualizat de 5346 ori
tapi si chilian.jpg
tapi si chilian.jpg (203.09 KiB) Vizualizat de 5330 ori
tanase2.jpg
tanase2.jpg (201.3 KiB) Vizualizat de 5334 ori
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde shakti » Dum Apr 18, 2004 2:05 pm

gata cu pozele ...
Fişiere ataşate
eu cu iubita meu.JPG
eu cu iubita meu.JPG (97.26 KiB) Vizualizat de 5364 ori
spovedania.jpg
spovedania.jpg (189.12 KiB) Vizualizat de 5330 ori
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

salut, tapinarii si fanii tapinarii!

Mesajde alexutzas » Dum Apr 18, 2004 9:10 pm

foarte complicat mi se pare forumul asta al vostru cu un singur thread! ;a mai bine va bagati un forum adevarat direct in site, ar fi mult mai usor pentru toata lumea :)
aseara am fost in swing house si v-am ascultat pentru prima oara, unele melodii le stiam de undeva (probabil le-am auzit intr-o tabara, ca la televizor sau radio sigur nu, as fi tinut minte)... sunteti nemaipomeniti!! m-a intristat insa faptul ca sunteti atat de buni si erau atat de putini oameni acolo, unii probabil nimeriti din intamplare si cu gandurile imprastiate prin alte parti... altfel, mi-a placut atmosfera, parca eram printre prieteni, la o cabana in munti... sper ca se mai gasesc albumele voastre, ca eu am de gand sa le cumpar! felicitari si ne vedem... data viitoare!
totul se rezuma la perceptie
alexutzas
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Apr 18, 2004 8:37 pm
Localitate: bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Tapinarii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron