Noutati

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde old lord » Mie Oct 11, 2006 10:45 am

inca o achizitie pentru dinamo

Nigerianul Dino Eze, pentru patru ani la Dinamo

Mijlocasul nigerian Dino Eze, in varstă de 22 de ani, l-a impresionat pe antrenorul Mircea Rednic in meciul amical de sambătă cu Sopron (2-0) şi a semnat un contract cu Dinamo pentru următorii patru ani, informează site-ul oficial al cubului din Şoseaua Ştefan cel Mare.

Conducerea clubului a solicitat deja către FRF eliberarea certificatului internaţional de transfer pentru a-l legitima imediat pe fotbalistul din Nigeria. Dino Eze a evoluat ultima ora in campionatul bulgar, la Lokomotiv Plovdiv, fiind unul dintre componenţii de bază, cu caţiva ani ani in urmă, in naţionala Nigeriei "Under 17".

"íŽmi doresc din tot sufletul să confirm in Europa", a spus Dino Eze după parafarea contractului cu Dinamo.

Odată cu transferul lui Dino Eze, lotul "cainilor" numără şapte jucători străini, pe toate posturile. După cum se cunoaşte, Dinamo s-a despărţit la inceputul acestui campionat de un alt străin, mijlocaşul sarb Leo Lerinc, care a renunţat la fotbal din cauza unor probleme de familie.

Iată cum se prezintă "legiunea străină":
Vladimir Gaev (Belarus) - portar, 29 de ani
Glen Moss (Noua Zeelandă) - portar, 23 de ani
George Blay (Ghana) - fundaş dreapta, 26 de ani
Ze Kalanga (Angola) - mijlocaş dreapta, 23 de ani
Sreten Stanici (Serbia) - mijlocaş stanga, accidentat, 22 de ani
Dino Eze (Nigeria) - mijlocaş stanga, 22 de ani
Jean Philippe
Mendy (Franţa) - atacant, 19 ani.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Oct 11, 2006 6:11 pm

Moss si Stanici nu cred ca or sa mai faca multi purici prin Stefan cel Mare. Gaev , Blay si mai ales Ze Kalanga au confirmat deja, iar Mendy are potential, din cate l-am vazut in amicalu cu Sahtior. Si Eze asta, cica e ceva de capu lui. Ramane sa vedem.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Oct 30, 2006 1:41 pm

haine pt caini

--------------------------------------------------------------------------------

Buna. pt toti iubitorii de catei, va anunt ca eu confectionez la comanda haine pt caini de diferite grosimi si pelerine de ploaie. Doritorii sunt rugati sa ma contacteze.... Executie foarte rapida.


http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=498804&postcount=67

ma gandesc ca poate intereseaza pe cineva :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde V@lentino Rossi » Vin Noi 03, 2006 2:54 pm

ha ha :> ... stie cineva.. oare .. ce tot are Ganea asta.???? :( eu nu mai inteleg nimic ... nu e platit bine... nui convin suporterii... actionarii ... Din cate am vazut si stiam e un atacant de mare valoare... si a confirmat de multe ori pt Dinamo.. de ce nu este lasat in pace!!! sa-si faca treaba pentru echipa ??? :(( ce se intampla!:-|
Free YOUR mind ! DiNaMo 4 EVER!
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

totul despre grupa lui dinamo

Mesajde suporteriromani » Joi Oct 01, 2009 1:32 pm

Dinamo aztazi din pacate joaca fara suporteri un meci inportant victoria ar insemna calificarea din grupe in proportie de 70% vezi
http://suporteriromani.webs.com/dinamo.htm
http://suporteriromani.webs.com
suporteriromani
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Oct 01, 2009 1:21 pm
Localitate: mures

Mesajde eliana » Joi Oct 01, 2009 1:49 pm

suporteriromani , trage aer in piept, si corecteaza-ti mesajele. sunt pline de greseli urate de tot. nu e unul corect 100%.

ai buton de edit.


stiu ca esti entuziasmat, dar limba romana, saraca nu merita atatea faulturi si greseala de arbitraj ar fi a mea daca nu te anunt.


multumesc.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Invincible » Joi Oct 01, 2009 6:03 pm

fata, taci tu, nu vez ca e sportiv? ceai cu omu? te rog sati stergi mesaju.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde martin.iulian » Vin Oct 02, 2009 8:41 pm

Cinre vrea sa mearga la meciul din Turcia sa ma contacteze . Stiu pe cineva care organizeaza o excursieacolo . Tel 0753052212. sau mail pe martin.iulian@yahoo.com
martin.iulian
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Oct 02, 2009 8:35 pm
Localitate: sibiu

Mesajde anjin-san » Sâm Oct 03, 2009 9:39 pm

borcea si turcu e nebuni sau prosti. inclin sa cred ca amandoua. sau unu-i prost si celalalt nebun. bine n-ar trebui sa ma mire, dar nu-i normal ce se intampla la dinamo (nu ca e normal ceva in fotbalul nostru) in urma infranferii suferita cu grecii, antrenorul italian a fost criticat de cei doi prin toata mass-media. a fost demis de trei ori cred, inca nu se stie exact situatia lui. e adevarat dinamo nu a facut cel mai bun meci, a abordat un stil prea defensiv, la fel de corect este ca au mai fost 2-3 meciuri cam proaste, dar sa demiti un antrenor care totusi a obtinut ceva rezultate si abia a avut timp sa se obisnuiasca cu echipa...........ai dracu prosti. pleaca bonetti sa zicem, cine vine?sa faca dracu contractul pe doar 3 luni ca mai mult se pare ca nu rezista nici un antrenor.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde anjin-san » Dum Oct 04, 2009 8:37 am

am zis doar turcu si borcea? il uitasem pe badea, am vazut acu' o declaratie de-a lui, de genul a fost demis datorita declaratiilor pe care le-a facut la adresa lui turcu si a lui borcea. stupid.ridicol. adica astia doi il fac intr-o maniera tiganeasca cu ou si cu otet prin presa si el daca raspunde e demis.

sa nu fiu injteles gresit nu am nici o mare afinitate pentru bonetti, nici nu consider ca a demonstrat ceva ca antrenor pana acum, dar nu se procedeaza asa, vrei sa demiti antrenorul, stabilesti o intalnire cu el ii zici la revedere si drum bun, nu-l denigrezi aiurea prin presa dupa un meci pierdut.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Invincible » Dum Oct 04, 2009 9:30 am

e c a-n vremile vechi ale FC :D:

FC Merluc
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde alegzu » Mie Noi 11, 2009 10:27 pm

alegzu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Noi 11, 2009 10:24 pm
Localitate: ticleni

Anterior

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron