Noutati

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde MiG29 » Dum Iul 04, 2004 11:39 pm

Bre aiule,42-u nu merge la Mamaia,bre.Ala ie 40-u:).Uoricum in ultimu meci am facut iegal.Deci tot in grafic suntem:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Iul 05, 2004 8:39 am

Adica Basel-Dinamo 3-3 (goluri Danciulescu, Niculescu - 2).
Insa mai jucam un meci, cu o echipa de liga a doua.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Iul 07, 2004 12:33 pm

In ultimul amical din Elvetia am invins cu 5-2 o echipa de liga a doua.

Urmeaza apoi turneul de la Brasov (15-17 iulie), unde sunt programate trei meciuri amicale, dupa urmatorul program:
15 iulie: Dinamo - FC Arges
16 iulie: Dinamo - FCM Bacau
17 iulie: Dinamo - FC Brasov
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Iul 07, 2004 1:57 pm

ayrtoane, pai daca turneul ala de la brasov este o noutate, faptul ca barcauan este ca si transferat la Sahtior ce mai este? dar am alta, si mai tare:

Atacantul dinamovist Ionel Danciulescu a plecat, miercuri dimineata, in Franta, insotit de agentul FIFA Ioan Becali, pentru a semna un contract cu formatia FC Nantes, a declarat impresarul Victor Becali. "Danciulescu este dorit de multa vreme la Nantes, club care este dispus sa achite clauza de reziliere a jucatorului, in valoare de un milion de dolari. Danciulescu a plecat astazi sa negocieze detaliile contractuale, in nici un caz in probe. Danciulescu nu este jucator de probe, nici macar la Real Madrid, doar este golgeterul campionatului", a spus Becali.
Victor Becali spune ca Danciulescu va semna un contract pe cel putin trei sezoane. "Dinamo si-ar dori ca Danciulescu sa evolueze mai intii in tururile preliminare ale Ligii Campionilor si abia apoi sa-i dea drumul, insa totul depinde de cei de la Nantes, daca sint de acord cu aceasta varianta. Sigur, sint sanse foarte mici sa se intimple asa. Si eu mi-as dori acest lucru, si jucatorul ar vrea sa se califice mai intii cu Dinamo in grupele L.C., insa Danciulescu nu-si poate compromite transferul doar de dragul de a juca pentru Dinamo", a spus impresarul. Becali a precizat ca suma de un milion de dolari, pe care Dinamo ar urma sa o incaseze pentru Danciulescu, nu este deloc de neglijat. "Si jucatorul trebuie inteles. Danciulescu a trecut prin momente dificile, cind nu era agreat de suporteri, iar Dinamo are meritul de a nu fi cedat presiunilor. Daca ajungea atunci la Rapid, probabil ca acum Rapid ar fi incasat banii de transfer. Oricum, suma trecuta in clauza de reziliere nu este tocmai mica", a comentat Victor Becali.
Formatia FC Nantes, la care a evoluat si Viorel Moldovan, a terminat sezonul trecut pe locul sase si participa in Cupa UEFA Intertoto. La gruparea franceza este legitimat si atacantul Claudiu Keseru.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Iul 08, 2004 7:24 am

danciulescu declara ieri ceva de jenu "as dori fuarte mult totusi sa joc in cele 4 meciuri pentru dinamo pentru calificarea in grupele cl" .mai sa fie, io jtiam ca sigure sunt duar doo si numa cu putin noroc ar mai putea fi doo. oricum ie bine ca la capitolu optimism stam bine
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Iul 08, 2004 8:11 am

Baicsu, am vrut sa te las pe tine sa anunti stirea, stiam ca o sa te bucure.

Oricum, in ceea ce priveste calitatea, moralitatea si competenta conducerii de la Dinamo nu mai are rost sa mai fac posturi noi, parerea mea ramanand aceiasi: este cea mai hulpava, lacoma, nesimtita din toata Europa de Est. Si nu e prima oara cand scriu despre ei asa, si nu numai pe site-ul asta.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iul 08, 2004 9:23 am

cica aseara danciulescu ar fi vorbit cu borcea si i-ar fi spus ca semneaza cu nantes numai daca-l lasa francezii sa joace cu zilina.

ayrton: e greu de crezut ca "m-ai lasat" sa pun stirea cu exceptia cazului in care si tu ai acea agentie de stiri (nu dau nume). daca n-o ai, nu prea ai fi avut cum sa ma lasi, ca eu am bagat-o la 17 minute din momentul in care a venit pe flux.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Iul 08, 2004 9:55 am

de ceva sosiri in locul celor vanduti nu scrie nimic pe fluxul ala de stiri?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iul 08, 2004 12:18 pm

a semnat Goian aseara. cam atat.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Campionii

Mesajde Ayrton » Joi Iul 22, 2004 10:45 am

Lista jucatorilor dinamovisti pt noul campionat si cupele europene:
1. Florin Matache
3. Dorin Semeghin
4. Ovidiu Burca
5. Liviu Ciobotariu
6. Angelo Alistar
7. Cristian Ciubotariu
8. Florentin Petre
9. Claudiu Niculescu
10. Ionel Danciulescu
12. Vladimir Gaev
14. George Galamaz
15. Cristian Irimia
16. Adrian Iordache
17. Leonard Naidin
18. Vlad Munteanu
19. Claudiu Dragan
20. Stefan Grigorie
21. Ionut Badea
22. Cristian Cigan
23. Cristian Munteanu
24. Lucian Goian
25. Iulian Tames
26. Andrei Margaritescu
27. Ionut Bălan
28. Alexandru Pacurar
29. Alexandru Baltoi
30. Radu Stefan
31. Adrian Scarlatache
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Sep 02, 2004 9:50 am

In ultimul timp au aparut tot felul de zvonuri privind o iminenta plecare a lui Netoiu de la echipa,impreuna cu Alistar,Burca si Grigorie.De asemenea Vasile Turcu presedintele Romconstruct si presedintele sectiei de handbl de la Dinamo sustine tot mai frecvent ideea transformarii clubului intr-o societate pe actiuni,ideea deosebit de interesanta zic eu,si care s-ar putea dovedii benefica pentru echipa.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 24, 2004 3:15 pm

Datele strinse de echipa de ancheta in cazul accidentului de joi dimineata, de pe autostrada Bucuresti-Pitesti, demonstreaza ca necunoscutul al carui cadavru a fost gasit in sant, in zona in care a avut loc incidentul, a murit dupa ce a fost lovit de masina condusa de fotbalistul Adrian Iordache. Medicul legist Dan Manu, din cadrul Serviciului Medico-Legal Pitesti, a declarat ca, in urma autopsiei facute vineri, asupra cadavrului gasit in sant, s-a constatat ca barbatul a fost victima unui accident de circulatie. Omul a fost lovit de masina, proiectat cu capul in santul betonat, apoi calcat de rotile autoturismului, afirma legistul.
''Barbatul a fost lovit la soldul drept, dupa care a fost proiectat in sant. In cadere pe plan dur, a suferit un traumatism cranio-cerebral cu zdrobirea substantei cerebrale, care este, de fapt, cauza directa a decesului'', a explicat medicul legist. Doctorul Manu a adaugat ca, dupa ce a cazut la pamint, barbatul a fost calcat de masina, fapt demonstrat de existenta mai multor fracturi costale, de stern si de coloana, dar si de multiplele leziuni ale organelor interne. De asemenea, s-a stabilit ca victima - care nu a fost identificata, pina in prezent - avea o alcoolemie de unu la mie.
Surse din Politie au precizat ca, in urma autopsiei si a datelor strinse de anchetatori, s-a constatat ca necunoscutul a fost lovit de masina condusa de fotbalistul dinamovist, care l-a izbit cu partea laterala dreapta a autoturismului si l-a proiectat in sant. Totodata, prima proba de singe luata soferului imediat dupa producerea accidentului arata ca acesta avea o alcoolemie de 0,45. La cea de-a doua testare, luata intr-un interval de aproximativ o ora, a reiesit ca fotbalistul avea o alcoolemie de 0,30 la mie. Potrivit politistilor, fotbalistul dinamovist ar putea fi acuzat de ucidere din culpa, fapta pentru care risca - potrivit legii - intre doi si sapte ani de inchisoare.
Iordache - care era insotit de o fata si de coechipierii sai de la Dinamo Dorin Semeghin si Lucian Goian - a fost implicat, joi dimineata, in jurul orei 5.00, intr-un accident rutier petrecut la intrarea pe autostrada Bucuresti-Pitesti. Masina pe care o conducea fotbalistul ii apartine antrenorului secund al echipei Dinamo, Iulian Mihaescu. Fotbalistul conducea un Cielo si venea de la Pitesti (unde isi vizitase parintii), iar la intrarea pe autostrada Bucuresti-Pitesti, pe raza comunei Bradu, a pierdut controlul asupra volanului, intrind intr-un sant. Iordache nu a patit nimic si a chemat o masina care sa-i scoata autoturismul din sant. Dupa ce au tractat autoturismul fotbalistului, politistii au descoperit in sant, la o distanta de citiva metri de masina, cadavrul unui barbat de aproximativ 40 de ani, care avea leziuni la cap.
Adrian Iordache a sustinut ca nu el l-a omorit pe barbatul gasit in sant. "Am derapat, am pierdut controlul volanului deoarece m-am uitat la telefonul mobil si m-am trezit in sant. Nu am simtit ca as fi lovit pe cineva", afirma, joi, Adrian Iordache. Cei trei fotbalisti au fost audiati, joi, de politistii de la Inspectoratul de Politie Judeteana Arges. Potrivit antrenorului Ioan Andone, fotbalistii dinamovisti care au fost implicati in accident vor fi sanctionati, existind posibilitatea de a fi chiar exclusi din lot.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Sep 24, 2004 3:50 pm

bah da acu pe bune, ce pana mea cauta ala manga pe autostrada? treaz sa fi fost iordache daca iti sare unu pe sapte carari in fata il iei in plin. rahat daca ii face dosar penal
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 24, 2004 3:53 pm

matusa lu iordache este sefa de cabinet a comandantului ipj arges. facem pariu ca o sa fie clasat cazul?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Sep 24, 2004 3:56 pm

bah daca era faza in oras mai ziceam, sau pe o sosea normala da pe autostrada nu mi se pare corect mai ales ca nici macar un sofer nu se gandeste sa dea peste un om sau caruta. ie o cretinitate. da , io zic sa se claseze
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Sâm Sep 25, 2004 11:08 am

mai ar fi bine sa scape iordache
nu cred ca a avut ce face
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 25, 2004 3:17 pm

ba a avut ce face iordache: sa stea in cantonament, ca d-aia este fotbalist, nu sa plece in baruri noaptea.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Sep 25, 2004 11:46 pm

bun de acord ca iordache navea ce cauta la ora aia la volan,cant iel trebuia sa stea in cantonament,da daca ala iera beat shi i-a sarit in fatza ce putea sa mai faca?Deci normal trebe bagat la ucidere din culpa insa sa ii dea cu suspendare.oricum dpdv fotbalistic dupa ce ca trecea printr-o pasa super pruasta acuma s-a mai pomenit shi cu asta pe cap.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde AnDr3y - Radu » Sâm Dec 11, 2004 10:43 am

Rugaciune:

"Da doamne sa`l calce mashina pe Borcea iarna asta ... sa nu plece nimeni ... "

Alte stiri:

Tibi Moldovan de la Apulum a semnat cu dinamo un contract pe 5 ani !
Avem 2 transferuri iarna asta: Adrian Cristea - Poli Iashi ; Tibi Moldovan - Apulum !!

FoRzA DiNaMo!
Life is a lesson....you learn it when you`re thru...
Avatar utilizator
AnDr3y - Radu
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 15, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Dec 11, 2004 9:22 pm

Da si se pare ca pe 15 ianuarie va avea loc uo sedintza pentru a se transforma in cele din urma clubul in societate pe actiuni.Ceea ce zic io nar fi rau deloc.numa sa se ntample asa.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Dec 13, 2004 1:01 pm

Urmatorii vizati sunt Maxim, Tibi Balan, Gigel Bucur, Rada si Ionut Stancu (?!?!), Flavius Moldovan.
Insa sa vedem cine pleaca, ca si acolo lista e si mai mare, si cuprinde nu doar ciurucuri gen Burca, Naidin si Alistar, Semeghin ci si pe Petre, Tames si N & D...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Dec 13, 2004 11:15 pm

Daca pleaca N&D eo sincer cre ca ne-am dus dracu.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Dec 14, 2004 9:10 am

A, cica se prefigureaza transferul lui Bundea... Hm... nu-mi place de el...
Si Tibor Moldovan asta deja a inceput sa viseze: cica ar fi noul Zlatan Ibrahimovici... Macar 10% sa fie, si tot ne-am scos!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Dec 29, 2004 5:07 pm

Sa notam si prima plecare: Cristi Irimia la Dinamo Kiew gratie impresarilor Fecali si Gica Muiescu.
Iar la sosiri inca una posibila: Viorel Moldovan in cazul in care pleaca Danciulescu.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Ian 10, 2005 2:28 pm

Jucatori prezenti la reunire azi 10.01.05:

Portari
Vladimir Gaev
Bogdan Stelea
Cristian Munteanu

Fundasi
Liviu Ciobotariu
Ovidiu Burca
Adrian Iordache
Ionut Badea
Angelo Alistar
Lucian Goian
George Galamaz
Marin Vatavu
Radu Stefan
Manuel Scarlatache

Mijlocasi
Florentin Petre
Vlad Munteanu
Stefan Grigorie
Iulian Tames
Leonard Naidin
Andrei Margaritescu
Alexandru Pacurar
Ionut Balan
Dorin Semeghin
Alin Ilin
Cristian Pulhac

Atacanti
Ionel Danciulescu
Claudiu Niculescu
Claudiu Dragan
Alexandru Baltoi
Adrian Mihalcea
Tibor Moldovan
Adrian Cristea
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Ian 11, 2005 1:25 am

Daca ramane lotu asa e perfect.Totuj cred eo ca un fundas de valoare ne-ar ajuta mult,tinand cont ca a pararea ie punctu nostru salb.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Ian 11, 2005 9:01 am

ar fi bun un fundas, dar si andone se vaita ca n-are pe cine lua... Radoi e stelist si sta bine la stana acolo, iar McKain costa 1 milion euro si vrea sa joace in Marea Britanie... Altul nu vad de valoare in divizia A...
Poate transforma Ando un alt atacant in fundas...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Ian 11, 2005 10:47 am

Sa nu uitam de Pascovici de la Faru care dupa mine ie o solutie perfecta.Insa si asta zice ca vrea sa plece la Panathinaikos.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Ian 11, 2005 2:17 pm

Asta e chiar suparat pe Dinamo: e fost junior care a jucat la noi pana la 18 ani, apoi a fost imprumutat prin tara pe la Baia Mare, Ploiesti, etc, pana a ajuns liber de contract intrucat a fost considerat lipsit de valoare si perspective... Abia la 26 de ani a confirmat... gratie homosexualului de Grigoras... (o avea vreo "legatura stransa" si cu asta, mai stii?)
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Ian 27, 2005 5:41 pm

De azi ne luam adio si de cel mai bun fotbalist roman al anului 2004:

"Ionel Danciulescu a plecat azi dupa-masa in China, de pe Aeroportul Otopeni din Bucuresti. "Chiar daca nu este o echipa de top in fotbal, este una de top in China, campioana de acolo. Voi castiga mai bine, asta este un lucru important. La urma urmei este vorba de un imprumut, sper ca fanii sa nu se supere si ca dupa aceea sa revin mai puternic la Dinamo sau sa plec la un club mai mare", a declarat azi Danciulescu. El va semna cu Shenzhen Jianlibao, campioana Chinei, preferand aceasta varianta in locul formatiei coreene FC Seul."
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori