Campionatul 2004 / 2005

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Campionatul 2004 / 2005

Mesajde Ayrton » Lun Iul 05, 2004 1:59 pm

Meciurile "cainilor" in turul de campionat 2004/2005:

Etapa 1, 31 iulie: Farul - Dinamo
Etapa a 2-a, 7 august: Dinamo - Sportul
Etapa a 3-a, 11 august, "Poli" Iasi - Dinamo
Etapa a 4-a, 21 august, Dinamo - Steaua
Etapa a 5-a, 28 august, CFR Cluj - Dinamo
Etapa a 6-a, 11 septembrie, Dinamo - FC National
Etapa a 7-a, 18 septembrie, FCM Bacau - Dinamo
Etapa a 8-a, 25 septembrie, Dinamo - FC Brasov
Etapa a 9-a, 2 octombrie, Poli Timisoara - Dinamo
Etapa a 10-a, 16 octombrie, Dinamo - Gloria
Etapa a 11-a, 23 octombrie, Rapid - Dinamo
Etapa a 12-a, 30 octombrie, Dinamo - Apulum
Etapa a 13-a, 6 noiembrie, Otelul - Dinamo
Etapa a 14-a, 20 noiembrie, U Craiova - Dinamo
Etapa a 15-a, 27 noiembrie, Dinamo - FC Arges
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Iul 05, 2004 2:06 pm

Deci Migule pe 31 iulie macar tu ai program!
Sper sa vin si eu pe la mare si sa ajung si la meci... asta daca imi dau astia concediu atunci...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Aug 02, 2004 8:12 am

Din pacate debut cu stangul in noua editie de campionat (0-1 cu Farul), cam la fel ca si anul trecut cand am debutat tot cu o in frangere (la Pitesti)... sa speram ca la sfarsitul campionatului va fi la fel, adica sarbatoare in Stefan cel Mare...
Deocamdata e important sa ne revenim rapid ca urmeaza meciuri importante.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde PATTEU » Lun Aug 02, 2004 12:34 pm

:)))))) slabuti rau de tot ! manchester ,hahahahaha ,dinamo.....................oauuuuuuu
ayrtoane,ayrtoane ...............
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Aug 03, 2004 8:11 am

Auzi, tu esti cu capu'???
Ce dracu vrei sa zici cu postul asta aici, pe threadul "Campionatul 2004 / 2005"?
Ai grija data viitoare!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Aug 03, 2004 8:14 am

Den pacate am luat bataie cu Faru.Den fericiren-am luat decat un gol,noroc cu Babicu.Am jucat supt uorice critica.Pacat de cei 8-900 de suporteri care au dominat sonor stadionul in ciuda celor 9.000 de faristi.Burca ar trebui exclus pe viatza den lot.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Aug 09, 2004 7:47 am

DINAMO-Sportul 2-1(1-1).Au marcat Danciulescu de doo ori,respectiv Tibi Balan si ceea ce ie ingrijorator e ca singuru jucator de la Dinamo care chiar joaca ie Danciulescu.Totushi tzin sa-l remarc pe Pacurar care promite.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Aug 09, 2004 8:26 am

slabut jocul, slabuta apararea, slab Niculescu... sa speram ca pana la etapa viitoare cu Steaua isi revine si incepe si el sa dea cate o boaba-doua pe meci...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Sep 26, 2004 10:02 pm

in sfarsit un meci bun al lui Dinamo,3-1 cu fc Brasov(la pauza 0-1).Niculescu a reusit un gol superb,ne-am creat ocazii si se pare ca suntem pe drumul cel bun.acum mai trebuie o evolutzie foarte buna joi cu sarbii.oricum ie bine
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Noi 28, 2004 5:01 pm

[i] Dinamo – FC Arges ne-a reamintit de ce fotbalul romanesc a ajuns in aceasta mizerie. Pentru ca ani de zile, meciuri precum acesta de aseara au fost tolerate de sefii fotbalului romanesc. “Ciiniiâ€Â
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde old lord » Dum Noi 28, 2004 11:31 pm

eu sunt dinamovist de cand ma stiu si nu pot schimba asta si m-am saturat de aceste blaturi ale lui dinamo
SINGURUL ADEVAR ESTE CA DINAMO A FACUT BLATURI ,FACE BLATURI SI VA MAI FACE BLATURI
de asta urasc putin dinamo ,urasc aceste blaturi si este de explicat de ce face de rusine romania in cupele europene
intotdeauna am zis ca steaua a facut multe blaturi in anii 90 ,si a facut ,perioada 93-97 cand a luat consecutiv acele titluri ,dar uite ce evolutii a avut in cupele europene
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Noi 29, 2004 9:01 pm

Paranoici sunt multi.Mai ales pe la ziarele de sport din Romania.Mai rau e de aia care cred.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Noi 29, 2004 10:14 pm

Probabil ca si Dobrin e paranoic. Si cei de la gazeta si cei de la onlinseport, etc....

- Domnule Dobrin, aţi văzut meciul Argeşului din Ştefan cel Mare?
- Da. Din păcate, temerile care planau inaintea meciului s-au adeverit.

- Adică?
- Adică FC Argeş a jucat foarte deschis, scopul fiind foarte clar pentru mine: să luăm exact atitea goluri cit era nevoie pentru ca Dinamo să termine pe locul doi.

- Credeţi că dacă Dinamo avea nevoie de 7-8 goluri pentru acest obiectiv le marca?
- Tot ce este posibil. La meciurile cu Dinamo sau Steaua nu ai voie să joci deschis pentru că au jucători care pasează bine. Mijlocaşii noştri n-au ajutat apărarea şi dacă nu apăra Dani Coman era dezastru.

- Cum ar fi trebuit să joace Argeşul?
- Simplu, prudent, să aştepte in propriul teren, să aglomereze in faţa careului. Să stea la cutie, ieşind pe contraatacuri care puteau produce surprize.

- Vineri seara aţi fost cu Constantin Nicolescu, preşedintele Consiliului Judeţean, in cantonamentul echipei pentru a-i avertiza pe jucători să nu se facă de ris.
- Au făcut tocmai invers, iar arbitrajul parcă a fost şi el in ideea ca Dinamo să termine pe locul doi. Să nu vezi henţ clar de la ciţiva metri la Dănciulescu sau să anulezi golul lui Tănasă este ridicol.

-------------------------------------------------------------------

10 argumente:

1. Conform unei stiri aparute ieri in "Gazeta Sporturilor", presedintele CJ Arges, Constantin Nicolescu, ar fi facut o vizita lotului pitestean inaintea meciului cu Dinamo. El le-ar fi spus jucatorilor ca are semnale ca se vor face de ras si le-ar fi sugerat sa "aiba grija"!

2. Dinamo avea neaparata nevoie de o victorie la scor pentru a termina turul pe locul secund. Spre satisfactia si orgoliul infantil al conducerii din sos. stefan cel Mare, "cainii" au invins nepermis de usor cu 4-0 si au incheiat jumatatea de campionat pe locul 2, in stil de mare echipa ce se respecta pe sine, dar nu si competitia.

3. La primul gol a fost hent clar la Danciulescu. Atacantul "alb-rosilor" a stopat in mod evident mingea cu mainile inainte de a pasa, insa arbitrul, culmea, extrem de bine pozitionat, s-a facut ca "ploua" lasand faza sa curga si acordand golul ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, intru folosul fotbalului romanesc. si pentru ca circul sa fie complet, pitestenii au protestat vehement insa nu indeajuns de tare pentru a-l sensibiliza pe centralul intalnirii.

4. Dupa ce Grigorie a marcat golul de 2-0, camerele televiziunii care a transmis partida au surprins zambetul plin de multumire si impacat cu sine al unui fundas pitestean, semn ca se poate si mai bine.

5. Prima si ultima data cand au ajuns la poarta lui Stelea, spre finalul unui joc decis la cabine, argesenii s-au vazut refuzati in mod eronat de asistentul Buzarnescu, care a anulat reusita lui Tanasa.

6. in minutul 90 al comediei, scandal monstru cu oaspetii in prim plan. Acestia au inteles ca Helesteanu i-a sanctionat cu un 11 m, ce nu ajuta oricum la nimic si au decis ca e momentul sa faca din asta un capat de tara. La faza cu pricina, asistentul Crangasu a semnalizat aiurea un ofsaid!

7. Oaspetii n-au primit nici un "galben", desi situatia din clasament si meciurile grele din retur ar fi fost tot atatea motive pentru ca argesenii sa traga la un rezultat daca nu pozitiv, macar mai strans. Om de incredere si prieten de-o viata cu culorile albe si rosii dar mai ales convins ca totul merge struna, "Comisarul" Moldovan a facut ultimile, doua inlocuiri abia in minutul 83! Ca sa mai treaca timpul...

8. Antrenorul lui FC Arges, Ion Moldovan a anuntat ca pleaca de la echipa. Cu siguranta, el isi va indrepta si acum atentia catre un alt club, pardon, sluga a lui Dinamo, unde sa-si faca "meseria".

9. In nesimtirea lor si dupa 4-0, rezultat stiut clar de la cabine, tehnicianul lui Dinamo, Ioan Andone, face o declaratie ce te lasa masca: "Am facut o partida buna, dar din pacate ne-a lipsit concentrarea in fata portii". In replica, omologul sau isi recomanda portarul la nationala: "Sansa noastra a fost portarul Coman, care a demonstrat inca o data ca e cel mai bun pe postul sau din tara". Nu mai mira acum pe nimeni de ce am facut egal in Armenia sau de ce drogatul Mutu se antreneaza in blaturi si in viata cu Dinamo. Sa va fie rusine!

10. Ati vazut meciul.

gsp & onlinesport


ps: migule , una e sa fii caine pana la moarte alta e sa fii "orb" pana la moarte.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Noi 29, 2004 10:42 pm

egal in Armenia am facut deoarece antrenoru era o fosta mare glorie stelista.si am mai facut egal deoarece portarul Stelea care evolueaza la Dinamo a aparat foarte bine.Probabil ca daca in poarta era altcineva luam bataie.De fapt mai mult ca sigur.
Drogatu de Mutu a cam salvat nationala de la cateva esecuri sigure.Drogatu de Neaga ce a facut?
Ati uitat cam repde de 1-8 ala cu Poli din campionatul trecut.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Noi 29, 2004 10:47 pm

Dar ce legatura are ce imi spui tu cu blatul lui dinamo ? Din tot ce am postat eu mai sus asta ai gasit tu de cuviinta sa discuti ? Sa inteleg ca restul (si mai ales declaratiile lui Dobrin) sunt cam de netagaduit ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Noi 29, 2004 11:02 pm

Dobrin daca nu ma insel o sa fie numit director tehnic la,ce sa vezi, Fc Arges.Ce chestie sa spuna el un astfel de lucru.Mi-se rupe de presa sportiva romana si de restu.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Noi 30, 2004 9:27 am

Eu nu mai vreau sa discut problema ziaristilor si tot ce abereaza unii dintre ei despre Dinamo, insa domnul Aliosha ar fi trebuit sa se documenteze si sa urmareasca mai mult fenomenul fotbalistic inainte de a se arunca cu capul inainte si a risca sa se faca de ras: marele argument Dobrin al sau, a intervenit la "Recursul etapei" de duminica seara de la Antena 1, si in direct, si chiar cu vocea lui, a negat una dupa alta afirmatiile publicate in "Gazeta" ce urma sa apara a doua zi, ajungandu-se astfel incat Ioanitaoia dadea din colt in colt cand era incoltit si Borcea tipa la el sa schimbe prima pagina a ziarului intrucat publica minciuni.
Si inca ceva: e diferenta intre a fi fotbalist mare si a fi antrenor mare; Dobrin a stiut sa dea cu piciorul in minge, nu sa-i invete pe altii sa o faca, cu atat mai mult sa dea lectii de tactica, de aceea a si fost dat cu cate un sut in fund afara la cateva etape dupa ce era numit antrenor interimar la FC Arges. Performante manageriale sau tehnice = 0 pt fostul fotbalist.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Oierilor...

Mesajde AnDr3y - Radu » Sâm Dec 11, 2004 10:40 am

Aliosha ... trezirea tataie .. ce tot incerci sa ne explici ca Dinamo a facut blat .. crezi ca noi nu shtim .. asta`i viata ... eu daca ash fi in locu` tau n-ash mai zice nimic .. dupa ce marea echipa "steaua" ... care anul trecut batea al`de Poli cu un neverosimil 8-1!!!! extraordinar... shi pe Bacau fara probleme la bc... cand dinamo sau rapid se impiedicau ... anu al aceste ... mare supriza mare ... steaua nu mai poate sa bata la poli ... unde vezi doamne s-a facut mare echipa de anu` trecut... da... mare pe locu` 15... la bacau cum de n`a mai batut steaua... ia sa ne gandim ... a Seche era in Png ... da da ... shi sa nu mai spunem de "curva" stelei .. shi anume fc natzional .. iar daca nu ma credeti urmariti rezultatele dinr eturul campionatului trecut ultimele 10 etape .. ce echipa pierdea cu steaua cashtiga la national acasa ... sau cu natzional... la fel shi anu asta super echipa natzionalului dupa un inceput extraoridinar de campionat .. pierde inexplicabil cu 5-1(!!!!!) ...

In concluzie ... aliosha ... nu ne mai acuza pe noi de blaturi .. shi vezi`ti de odraslele tale.. k pe ale noastre are cine sa le critice ... suntem shi noi in stare ..

PS: Nu va mai speriati ca Dinamo o sa faca blaturi in retur...vedetzi-va de curtea voastra .. ca noi n-am zis nimic anul trecut... cand voi erati "Mari campioni de toamna" inainte cu 4 etape de finalul turului shi inexplicabil ati terminat pe 2 :D hai sanatate sa fie shi Sarabatori Fericite ...

PS: Steaua - Shatior 1-2 ( Barcauan 20`, Stoican 75`)
Sahtior - Steaua 4-0 ( Marica 4)

"un vis ... care se poate materializa..."
Life is a lesson....you learn it when you`re thru...
Avatar utilizator
AnDr3y - Radu
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 15, 2002 11:00 pm


Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron