Campionatul 2005 / 2006

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde Ayrton » Lun Sep 26, 2005 8:25 am

sunt ragusit dupa seara de pomina de aseara... "ole-urile" isi spun cuvantul, datrorita sparing-partenerului de aseara... dar nu ma plang, macar de ar fi asa de fiecare data cand jucam cu ţig... aaa, adica rromanii de sub Podul Grant.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Sep 26, 2005 12:45 pm

ayrton ce tigani stii tu la rapid asa de curiozitate ? sunt si eu curios ce tigan este acolo in echipa sau pe la conducere, daca au stadionul intr-un cartier predominat de tigani nu inseamna ca si ei sunt tigani, parerea mea.
Oricum Dinamo a spulberat pe rapid aseara asta este clar.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Sep 26, 2005 1:45 pm

:D ... Maftei... ultimul libero in viata, cel ce trebuie declarat monument al naturii.. :D
desi acceptiunea generala se refera la suporteri, nu mai intru in amanunte, las-o asa.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Lun Sep 26, 2005 2:17 pm

bre, ayrtoane, io in locu tau m-as uita un pic si prin propria ograda inainte de a zice de altii. am vazut niste minoritari si prin stefan cel mare de cred ca se rusinau baetzii din giulesti ca nu sunt asha de colorati.
altminteri, chestia e valabila si pt baetzashii din ghencea, mincatzash :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Lun Sep 26, 2005 2:19 pm

da la suporteri nu pot sa te contrazic majoritatea suporterilor din giulesti sunt daca pot sa zic "mai inchisi la culoare" :ras:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Sep 26, 2005 2:26 pm

chestia e valabila si pt baetzashii din ghencea, mincatzash

offtopic porcesc da asta e: cat mis io de stelist nu puteam sa nu ma indoi de ras in momentul in care neste rude mai indepartate ale lu nicolita (nu chiar atat de albe totusi) urlau la unisos "Am avut si vom aveam mereu/buala pe tigani" :D


ontopic: bre, da leo daduratz
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Sep 26, 2005 2:33 pm

deci nu cred ca exista echipa in Romania care sa nu aiba in galerie si ceva minoritari.Exceptand Nationalu ca aia n-au suporteri deloc~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Lun Sep 26, 2005 2:40 pm

~p ei si tu acum uite mie sincer de national imi place cel mai mult ca echipa nu stiu de ce dar asa imi place mie de ei, port stima pt conducerea de la cluj, si imi place stilul de joc a celor de la poli ~p
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Sep 26, 2005 2:46 pm

bre mai usor cu off-topicele.avem thred despre canpionatu 2005-2006.Ducetzi-va acolosha si aberatz cat vretzi:D

edit: adica threadu ala ie pe fotbal intern:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Oct 29, 2005 9:12 pm

1-1 cu Jiul in Groapa....seria evolutiilor penibile continua si joi avem meciul cu bulgarii.Rau cu Petre dar si mai rau fara Petre.In ritmu asta, dupa cupa putem sa zicem adio si la campionat si la calificarea din grupe...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde AxinTe » Sâm Oct 29, 2005 9:17 pm

De-za-ma-gi-tor!
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Oct 29, 2005 9:30 pm

Si cred ca urmatoarele saptamani vor fi ultimele pt andone la carma lui Dinamo
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Dum Oct 30, 2005 2:11 am

poate revenirea lui niculescu va redresa echipa
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde kacio » Dum Oct 30, 2005 11:39 am

poate o palma peste ceafa jucatorilor i-ar trezi , mercenarii dracului ... au jucat cat au jucat si-au luat banii si acum ii doare undeva
inafara de Margaritescu si Moti n-am vazut nici unu care sa joace cu un pic de ambitie

Dragoste pentru Culori nu pentru jucatori

ACAB
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Oct 30, 2005 6:59 pm

mda, aseara se pare ca Tamas a facut un drum printr-o discoteca la Brasov.Probabil sa isi inece amaru...oare cand or sa inteleaga si astia ce inseamna cu adevarat termenul de jucator profesionist?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Oct 30, 2005 9:35 pm

din gazeta sporturilor:

Tamaş s-a incăierat cu un stelist la discotecă
Dinamovistul Gabriel Tamaş a avut aseară o altercaţie cu un stelist, in Braşov, după meciul cu Jiul (1-1), anunţă Radio Total Sport. „Aseara, imediat dupa meciul cu Jiul, am plecat la Brasov impreuna cu tatal meu. De acasa i-am anuntat pe parinti ca plec sa salut niste prieteni, la discoteca, aflata la cateva sute de metri de casa. De cand am intrat in discoteca am fost provocat de o persoana aflata la alta masa. Era un fan stelist. Cu trecerea timpului provocarile au fost tot mai dese, motiv pentru care am ripostat, si pe fondul nemultumirii dupa rezultatul cu Jiul. Nu a fost vorba de o bataie ci doar de cateva schimburi de replici si imbranceli. Am plecat de la discoteca si atata tot! Regret ca nu m-am stapanit si am dat curs acestei provocari, cu atat mai mult intr-un loc public", a declarat Gabriel Tamas pentru site-ul oficial al clubului. Antrenorul Ioan Andone a declarat că va lămuri problema atunci cind Tamaş se va intoarce de la Braşov.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Noi 06, 2005 9:29 pm

vesti bune
steaua a luat bataie de la cluj iar noi am invins la vaslui

in conditiile astea avantaul fata de steaua se mareste la cinci puncte
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Noi 06, 2005 9:43 pm

felicitari Dinamo cred ca va castiga campionatul anul asta eu cel putin asa as vrea, sa nu-l mai ia ingamfati aia de stelisti si cu becaly lor care el e cel mai tare si cel mai mare.
Dar si mai mult as vrea ca sa ia Cluj-ul campionatul aia da surpriza, acus ajunge pe 2 e la doar 2 pct de crestini si ii ajunge
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Noi 06, 2005 9:53 pm

felicitari Dinamo


da, felicitari dinamo, pacat ca levski sofia nu-i fc vaslui insa am vejti bune, daca la anu loati canpionatu liga canpionilor va include : fc cetate suceava, unirea urziceni, portu ctza si dinamo II. brava dinamo!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Noi 06, 2005 11:18 pm

n-am vazut meciu, insa ma bucura enorm ca a inscris Niculescu.Pana una alta avem 5 puncte avans si e bine.pe plan intern...de extern nu vreau sa imi amintesc...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Noi 07, 2005 9:26 am

da, multumim sica si eye pt felicitari, dar totusi sa asteptam finalu' canpionatului, ca abia atunci ne putem bucura impreuna cu adevarat pt cel de-al 18-lea titlu.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Noi 15, 2005 6:12 pm

Iote ca tocmai cand ziceam ca se va reface in sfarsit cuplul de atac Niculescu-Bratu s-a intamplat nefericita chestie sa-l doara apendicita pe Florin si tocmai s-a operat... asa ca iar avem atacul schiop...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde AxinTe » Mie Noi 16, 2005 12:53 pm

il aduce pe baltoi sau pe ilie iordache :D
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Noi 16, 2005 1:46 pm

totusi se pare ca Bratu va fi indisponibil maxim 10 zile ceea ce nu-i tocma rau. Adica va rata doar meciul cu Fc Arges...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Noi 16, 2005 3:13 pm

mi-e greu sa cred... io dupa operatia de apendicita tin minte ca am avut scutire de la scoala pe 2 sapt si n-am mai facut sport un trimestru...
ar fi bine sa fi progresat medicina atat de mult, dar eu zic ca 3 sapt tot nu joaca...

oricum, pe 26 noiembrie vine Danciulescu la antrenamente, si in campionat are drept de joc imediat!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Noi 20, 2005 12:30 am

Dinamo-Fc Arges 1-2. L-am sustinut mai mereu pe Andone, chiar si dupa meciul din cupa cu Petrolu, dupa Jiul, Heerenven si Levsky, dar e clar ca nu mai merge.Echipa nu mai joaca nimic, si de obicei in cazurile astea este sacrificat antrenorul. Nu ii neg meritele lui Ando, dar echipa e blocata psihic si un soc e necesar mai mult ca oricand. Asa ca daca nu cumva obiectivul pe anul asta e clasarea pe pozitiile 5-10, Ando tre sa zbuare. Eventual sa isi dea demisia, ca la victorie mereu e meritul lui iar la infrangere sunt acuzati jucatorii...iar Cartu si-a aratat clasa in seara asta. Si nu doar acum...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Noi 20, 2005 12:52 am

Mig. De ce esti suparat? Am auzit ca au marcat Grigorie si Daouda. Cum de n-ati batut?!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Noi 20, 2005 1:13 am

Ca sa nu zici ca sunt bulangiu, o sa ma fac ca nu vad mesaju de mai sus.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Dum Noi 20, 2005 6:22 pm

pacat de andone, imi pare rau pentru el
sper sa-si dea demisia

cine e potrivit pentru dinamo? petrescu nu-mi place deloc, e prea tanar
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Noi 20, 2005 6:39 pm

old lord scrie:cine e potrivit pentru dinamo?

mircea rednic? ie pe craca la vaslui, dar mi-e ca suporterii dinamovisti nu vor uita asa usor ca a antrenat Rapidul, cu care a avut performante.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron