Campionatul 2005 / 2006

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Campionatul 2005 / 2006

Mesajde baixinho© » Joi Iun 30, 2005 12:14 pm

Etapa 1
Otelul Galati - Dinamo
Etapa a 2-a
Dinamo - Pandurii
Etapa a 3-a
Dinamo - Farul
Etapa a 4-a
Poli Iasi - Dinamo
Etapa a 5-a
Dinamo - FCM Bací£u
Etapa a 6-a
Steaua - Dinamo
Etapa a 7-a
Dinamo - Rapid
Etapa a 8-a
Gloria - Dinamo
Etapa a 9-a
Dinamo - CFR Cluj
Etapa a 10-a
Sportul - Dinamo
Etapa a 11-a
Dinamo - Jiul
Etapa a 12-a
FC Vaslui - Dinamo
Etapa a 13-a
Dinamo - FC Arges
Etapa a 14-a
FC National - Dinamo
Etapa a 15-a
Dinamo - Poli Timisoara
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Iul 05, 2005 2:51 pm

Te-ai grabit tu repede ( :D ) sa faci threadul asta... oricum iti multumim, si speram sa nu uiti ca prin iunie 2006 sa vii sa ne feliciti pt titlu, da?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Sâm Iul 30, 2005 9:22 am

Lotul:
1. Gaev; 12. Guso; 23. Matache - 2. Daouda; 3. Pulhac; 4. Tamas; 5. Moti; 14. L. Goian; 15. Galamaz; 16. Semeghin; 26. R. Stefan; 27. I. Balan; 30. Nitu - 6. Margaritescu; 7. Zicu; 8. Fl. Petre; 10. St. Grigorie; 19. Plesan; 20. Ad. Cristea; 22. V. Munteanu; 25. Adrian Ropotan - 9. Cl. Niculescu; 17. Baltoi; 18. Oct. Chihaia; 21. Fl. Bratu; 28. I. Iordache; 29. Liviu Ganea
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Aug 08, 2005 8:26 am

otelul galati - DINAMO BUCURESTI 1-4
victorie frumoasa pentru dinamo,inceput in forta
atat imi doresc de la dinamo, 4 goluri pe meci
dar cam usoara avand in vedere ca otelul a cumparat 6 jucatori noi in ultimile trei zile

ce ma framanta pe mine e portarul Gaev, nu are acele reflexe de mare portar
ca si in meciul cu steaua, mingea intra in poarte si el se uita la ea, nici un gest
imi aminteste de prunea

marcatori:munteanu, baltoi si zicu de doua ori
curand apare si niculescu si sper ca o sa fie si mai bine
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde AxinTe » Lun Aug 08, 2005 8:33 am

la sutul lui Badescu chiar nu avea ce sa ii faca.
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Aug 08, 2005 8:37 am

de acord, dar stai si te uiti la ia, nici un reflex????
asa a fost si cu steaua
io zic ca un portar mare face tot ce poate, uite portarul lui steaua ce reflexe a avut
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde AxinTe » Lun Aug 08, 2005 8:48 am

Si altul cine ? Guso ? .. eu zic sa ii dea o sansa lui Matache care e un junior crescut de Dinamo si a aparat la Dinamo II pot sa zic bine..
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Aug 08, 2005 9:53 am

Sau sa faca pe dracu-n patru si sa-l imprumute Becali pe Lobont...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Aug 08, 2005 11:38 am

si Lobont e terminat.Cel mai simplu era sa ramana Babicu.Asa totusi nu pot sa zic ca mi`e chiar frica cu Gaev in poarta, asa cum nu mi`ar fi nici cu Guso, care nu inteleg de ce nu joaca.
Oricum frumoasa victoria de ieri, Vlad Munteanu incepe iar sa fie jucatorul de alta data.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Aug 08, 2005 12:25 pm

Io pot sa zic ca si sunt subiectiv, insa Margaritescu e favoritul meu pt moment. Daca l-ar lasa Andone sa apara mai des si la finalizare, ar fi foarte bine... insa sarcina lui e sa-i acopere si pe Vlad Munteanu, si pe Petre, si pe Zicu/Grigorie... si tare mi-e teama ca il va baga pe Plesan titular cand se va reface si ne va fi iar frica la fiecare atac advers...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde AxinTe » Lun Aug 08, 2005 12:51 pm

eu sincer cred ca o sa joace cu 2 inchizatori .. Plesan si china :(
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Aug 19, 2005 7:59 am

Pt meciul cu ceicemirosapeshte a devenit indisponibil si Margaritescu, suspect de ruptura musculara... Sper sa nu fie totusi atat de grava accidentarea, ca nici Plesan nu reintra la meciul asta... Nici nu stiu ce inchizator vom avea...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Aug 30, 2005 10:57 am

desi conducerea lui dinamo la reconfirmat la carma pe andone, ieri seara a avut loc o sedinta secreta la club, cu scopul demiterii lui andone. giovani becali nu a renuntat la ideea de a-l da jos pe Andone, iar conducerea lui Dinamo face presiuni pentru a-l indeparta.

La ultimul meci din campionat, castigat la Iasi de Dinamo, Giovani Becali si Cristi Borcea au fost prezenti in tribune, acolo unde au pufait si gesticulat la fiecare actiune gresita a echipei. De asemenea, langa ei a fost prezent si Cornel Dinu.

Numele noului tehnician vehiculat este Sorin Cartu.Este nevoie de un nou antrenor la Dinamo acum?
Dupa sedinta s-a anuntat: Dinu este noul director tehnic al echipei!

ce ziceti de asta
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Aug 30, 2005 3:26 pm

sincer nu cred ca e o ideea prea buna numirea lu Dinu.Da parca totusi Cartu la Dinamo nu suna prea rau.Sa vedem insa cum evolueaza situatia cu Ando...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Aug 30, 2005 3:51 pm

Se pare ca in aceasta seara Andone isi va anunta demisia din functia de antrenor. Vinovati: Becali, Netoiu si Borcea, precum si Dinu care le face jocul. Doar Badea l-a sustinut pe Andone in sedinta.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Aug 30, 2005 4:07 pm

Ar fi trist sa se ajunga la asa ceva.Si mai ales ar fi pacat.Si orice ar fi sa nu ramana Dinu sau sa vina Petrescu,Hagi sau alt stelist la Dinamo...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Aug 30, 2005 4:10 pm

sunt luate in calcul variantele Boloni si Alesanco.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Aug 30, 2005 4:15 pm

Boloni?La Dinamo?Da sa stea doar un an, ca dupa aia nu mai are performante:P
Iar Alesanco, hmm, niciasta nu ma incanta prea tare...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Mar Aug 30, 2005 9:36 pm

MiG29 scrie:sincer nu cred ca e o ideea prea buna numirea lu Dinu.

dinu e paralel cu fotbalul, numai vorba de el, venirea lui ar reprezenta un dezastru pentru dinamo
parea mea

MiG29 scrie: Da parca totusi Cartu la Dinamo nu suna prea rau.

cartu, halagian,iordanescu, dinu, talnar, etc reprezinta trecutul, la dinamo ar trebui obligatoriu un antrenor strain, tanar si daca se poate si cu putina experienta, unu care sa schimbe totul, sa aduca acel fotbal european la dinamo
dar sa vedem ce antrenor strain vor putea aduce ca astia cer investii nu comert de jucatori,cer posibilitatea de a realiza performanta

MiG29 scrie: Si orice ar fi sa nu ramana Dinu sau sa vina Petrescu,Hagi sau alt stelist la Dinamo...

de acord si fara dinu si fara stelisti, nu avem nevoie de specimente de astea :D

am auzit ceva de dorinel munteanu

boloni, zic io ca e cea mai buna solutie din cate am auzit

ce bine ar fi un antrenor german
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Sep 19, 2005 9:37 am

ieri am inteles cum gaev a reusit sa-l pacaleasca pe andone
are uneori niste faze care ma fac sa-l iert de toate ezitarile
insa ieri m-a terminat
la orice sut pe poarta el tremura. nu era in stare sa prinda mingea aia. nu e sigur pe el.
chiar nu se gaseste un portar pentru dinamo?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Sep 19, 2005 9:58 am

nu era in stare sa prinda mingea aia. nu e sigur pe el.

la niciun gol nu a fost vinovat
a scos niste mingi destul de grele
la fiecare ezitare a reusit sa scape cu fatza curata.
deci io zic ca nu avetz dece sa va plangeti de evolutia lui de ieri
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Sep 19, 2005 10:27 am

la niciun gol nu a fost vinovat
a scos niste mingi destul de grele

asa este. imi amintesc si mingea scoasa din meciul cu everton. la fazele astea are roate meritele. io nu stiu cum dei es asa de bine


la fiecare ezitare a reusit sa scape cu fatza curata.

io ma gandesc ca dinamo va ajunge in vara europeana si va trebui sa joace jocuri cu echipe puternice din europa
aia o sa vada ce nesigur este si vor gasi solutia sa profite la maximum
atunci va fi jale mare

dupa parerea mea cea mai slaba piesa din echipa dinamo e portarul ( si guso si gaev )
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Sep 19, 2005 10:30 am

dupa parerea mea cea mai slaba piesa din echipa dinamo e portarul

asculta de la un stelist
cea mai proasta piesa a vuastra e partea centrala a apararii. un adevarat bulevard. daca nu erau prosti asara stelistii va mai dadeau 3-4. nici macar nu mai apucai sa vezi ce greseli face gaev.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Sep 19, 2005 10:49 am

am auzit ceva zvonuri referitoare la un imprumut al lui Lobont...

referitor la echipa, lipsa omogenitatii isi spune cuvantul in fiecare compartiment: Tamas si Moti s-au vazut prima oara acum 2 luni, la mijloc Plesan si Margaritescu au abia al treilea meci impreuna, iar Bratu cu Zicu in atac la primul meci cand jucau titulari impreuna...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Sep 19, 2005 1:03 pm

am auzit ceva zvonuri referitoare la un imprumut al lui Lobont


da si io, cica ar fi loat fro 10.000 de para inprumut de la chivu :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Lun Sep 19, 2005 1:11 pm

de lobont nu stiu nimic ar fi bine sa vina, dar ca sa spun care este cea mai proasta piesa la dinamo i-as da dreptate lui meme apararea este aproape varza tamas ii cel mai bun om din aparare dar ceilalti is slabi cam lasa de dorit prea multe greseli, cel putin pe partea dreapta
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Sep 19, 2005 2:44 pm

cu portaru suferim din cauza lu Ando care l-a dat pe Babicu degeaba.Goian e clar ca n-are ce cauta la Dinamo, imi da emotii la fiecare faza.Guso mi-se pare peste Gaev oricum.Moti m-a dezamagit aseara.Zicu incepe sa joace fotbal.Plesan inca se mai cauta.Baltoi inscrtie cu Steaua ceia ce e bine.Am revenit de la 2-0 ceia ce ie si mai bine.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Lun Sep 19, 2005 3:03 pm

zicu daca si-ar scoate aerele alea de vedeta ar vedea ca iter-ul nu prea se mai intereseaza de el ca nu prea a jucat la parma iar la tineret nu prea misca iar daca si-ar scoate aerele de vedeta ( inca nu ii ) ar incepe sa joace si mai bine si cine stie poate il ia inter-ul inapoi cand va veni vremea
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Sep 19, 2005 3:41 pm

mai ce dracu? e varza jumate de echipa? :D va sa zica cina batu pe everton cu 5-1
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Sep 25, 2005 10:10 pm

DINAMO- Rapid 5-2 (4-0).Au marcat Grigorie de doua ori, Bratu, Plesan si Zicu.Un meci pe care l-am dominat cap-coada.

Asa va vrem mereu!!!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron