Campionatul 2005 / 2006

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde eyewitness » Lun Mai 01, 2006 9:45 pm

nu te bucura memetule ca vine si randu vostru in furcile caudine ale lu mazilu & co ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Mai 02, 2006 9:06 am

Merci de salutari eye...

Insa pt ca doar sunt un user ursuz, capos si am uitat mai cum cand e vorba de Dinamo evit sa mai discut cu tine pe tema asta, insa doar atat: nu m-am ascuns, ci pur si simplu intru pe net de la serv, si duminica si ieri, 1 mai munitoresc, slava domnului ca n-am muncit decat la gratar si la bere...

Iar ca un PS: nu vreau sa-ti aduc aminte ca am zis inca de saptamana trecuta ca am zis ca o sa castige Sportul, ci doar sa-mi fac publica dorinta pe care mi-am pus-o acum 3-4 etape, ca Dinamo sa termine acest campionat pe locul 4 pentru a avea si noi o sansa sa scapam de BBCN-ul asta care ne-a mancat zilele...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Mai 02, 2006 10:25 am

un loc 4 nu e prea bun pentru dinamo, chiar daca pleaca unii si vin altii
la dinamo trebuie un om cu bani si un antrenor pe masura si mai trebuie ca toti jucatorii sa apartina clubului
borcea asta oare nu s-a saturat de dezastrul de la dinamo ???? acus se face 20 de ani de cand dinamo nu a luat decat 3-4 campionate iar in cupele europene ........oare nu gaseste si el o alta afacere de castigat bani ??
sa dea si el clubul pe mana altora mai darnici si mai putini IDIOTI

in rest HAI SPORUL, TRAIASCA DINAMO :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Mai 02, 2006 10:53 am

old lord, şi pană anul trecut ce au făcut celelalte echipe romaneşti in cupele europene?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Mai 02, 2006 4:41 pm

si ce asta e o scuza pentru dinamo ?!?

nici o echipa din romania nu a pierdut asa de usor meciurile din cupele europene.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Mai 02, 2006 5:10 pm

ce inţelegi prin uşor? cu 1-0 acasă la Everton? in minutul 3 de prelungiri la Sofia? cu 2-1 la Marseille, in condiţiile in care arbitrul nu a validat golul lui Chihaia, cand mingea a plecat din gheata atacantului exact in ultima secundă a prelungirilor (adică in timpul regulamehtar)?

anul trecut a luat-o cu 3-0 de la Manchester United şi cu 3-1 de la Partizan Belgrad. să acceptăm că infrangerea cu Manchester este destul de categorică (deşi este vorba de o forţă a fotbalului european, nu de orice echipă ). cu Partizan a pierdut după ce a condus cu 1-0. in afară de Rapid, la Bruxelles, cu Anderlecht, mai am un exemplu, de dată foarte recentă, al unei echipe care a condus in deplasare, la două goluri diferenţă, dar la final SPOILER PENTRU SOD, memet, butu s-a excrementat pe ea.

nu mai ţin minte ce a făcut Dinamo acum 2-3-4 ani in cupele europene, dar o să mă uit. măcar de curiozitate să văd cat de uşor a pierdut. sau ca să mă conving cum fac unii afirmaţii de dragul de a nu se plictisi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Mai 03, 2006 6:44 am

vezi bre ayrtuane ca iejti patimas? te inhibi imediat dupa un insucces. da-i mah in plm de jucatori si conduceri, ia zeci de mii de ieuroi pe sezon si-i duare la salam de voi, fanii. tu sa fii sanatos ca iei sunt :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Mai 04, 2006 9:32 am

nu mai ţin minte ce a făcut Dinamo acum 2-3-4 ani in cupele europene, dar o să mă uit. măcar de curiozitate să văd cat de uşor a pierdut. sau ca să mă conving cum fac unii afirmaţii de dragul de a nu se plictisi.


dinamo din anul 1994 a pierdut multe calificari in primul sau al doilea tur preliminar al cupei eefa, si nu asta mha deranjeaza. nu sunt absurd. a pierdut in fata unor echipe care puteau fi invinse. echipe de valoare similara erau invinse de steaua care se si califica in grupele ligii campionilor (un exemplu este anul in care dinamo a luat bataie de la partizan cu 3-0, steaua merge destul de departe in cupa uefa). chiar si rapid pierdea calificari la limita dupa ce se zbateau serios. au fost si exceptii, benfica lisabona, Manchester.
M-am asteptat, mai ales dupa 1998, sa schimbe treburile dar dinamo continua acelasi evolutii slabe. Eu nu zic ca dinamo trebuia sa faca niste super performante, dar macar sa fi trecut de 2-3 tururi ale cupei uefe, sa piarda calificarea dupa un joc spectaculos si la limita, sa fie furati de arbitri cel putin.
tu mha intrebi
old lord, şi pană anul trecut ce au făcut celelalte echipe romaneşti in cupele europene?


steaua se califica an de an in grupele ligii campionilor (1994 -1997 cred,...) si juca al dracului de frumos si destul de modern si tin minte ca o data au fost furati in ultimul hal de arbitrii (parca cu hadjud split la bucuresti, ca in deplasare steaua a bagat 4 goluri frumoase). iar dupa mica era piturca (ba nu, cred ca piturca era antrenor, nu mai tin minte...) steaua revine in cupa uefa si pierde dramatic calificarea in vara europeana (daca nu ma insel cu bastia si asta parca in anul cand dinamo pierde cu 3-0 cu partizan)
steaua a demonstrat ca performante mici si frumoase sunt posibile.

ce inţelegi prin uşor? cu 1-0 acasă la Everton? in minutul 3 de prelungiri la Sofia? cu 2-1 la Marseille, in condiţiile in care arbitrul nu a validat golul lui Chihaia, cand mingea a plecat din gheata atacantului exact in ultima secundă a prelungirilor (adică in timpul regulamehtar)?


astea sunt povesti, meciul are 90 de minute si de ce sa nu inscrie dinamo 2 sau 3 goluri, e chiar asa de imposibil ptr dinamo sa inscrie 2 goluri ???

conducerea lui dinamo e de vina iar borcea e idiot. steaua pierde calificarea in grupele ligii campionilor si el se bucura, cica l-ar fi durut inima sa auda imnul ligii campionilor in ghencea, iar in acelasi timp dinamo incepea un sezon cu cele mai slabe achizitii asta dupa ce vanduse niste jucatori (inclusiv danciulescu) si asta parca acum 2 sau 3 ani sau chiar anul trecut....

scuze ca nu am date exacte, am o memorie foarte slaba
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Mai 04, 2006 9:51 am

old lord....ce vb tu colosha is numa prostii :D
1. hajduk split nea batut pe bune, cu un gol prin minutu 89, dupa o partida controlata cap cuada de steaua
in anu alta da, nea cam halit arbitru in bortugalia.
2. bastia nu nea scos. cu bastia a fi cam aceeasi treaba ca si cu boro. 1-0 acasa, 2-0 la pauza si un om in plus, scor final in frantza: 3-2 (da atuncea aia de la bastia au fo de o violenta extrema)
================
dinamo au fo najpa cu polonezii, finlandezii, cu benfica (dupa 0-1 colo siau luato cu 2+0 aici)
================
rapidu la randu lor au perdut maretu meci cu sconto riga, maretu meci cu anderlectu cand siau luat si ei 3 in a doua repriza, etc etc

deci intradevar, de la dinamo s+a dorit mai mult si nau reusit niciodata.
ca o mentiune, in toti anii in care a jucat in europene steaua a fo ultima echipa care a parasit competitiile
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Mai 04, 2006 10:03 am

1. hajduk split nea batut pe bune, cu un gol prin minutu 89, dupa o partida controlata cap cuada de steaua
in anu alta da, nea cam halit arbitru in bortugalia.
2. bastia nu nea scos. cu bastia a fi cam aceeasi treaba ca si cu boro. 1-0 acasa, 2-0 la pauza si un om in plus, scor final in frantza: 3-2 (da atuncea aia de la bastia au fo de o violenta extrema)


am precizat un " PARCA " , nu tin minte exact cu care echipe
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Mai 04, 2006 11:22 am

fii antena. hai sa analizam o cheste...daca te uiti sus scrie asa
FanClub Forum > Sport > Fotbal Intern > FanClub Dinamo

s-o luam pe bucati
fanclub diferit de locomania
sport > fotbal intern diferit de katerinca si aberatii
fan club dinamo

deci ce intelegem noi dacilea?
simplu: ar trebui sa renunti la a vorbi din dejte si sa te chinui inainte de a posta ceva sa ai o mica activitate cerebrala. Nutz amintesti ceva, da vrei musai sa postezi? simplu. Cautz pe gugal sau scrii la say what.

Pacilea ar fi cazu sa baji numa despre dinamo si despre anu asta, deci posturile damu incolo asa sa fie despre Dinamo in campionatul 2005/2006.
nu tre sami zici ca ai inteles....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Mai 04, 2006 3:00 pm

deci ce intelegem noi dacilea?
simplu: ar trebui sa renunti la a vorbi din dejte si sa te chinui inainte de a posta ceva sa ai o mica activitate cerebrala. Nutz amintesti ceva, da vrei musai sa postezi? simplu. Cautz pe gugal sau scrii la say what.


echipele cu care steaua a castigat sau a pierdut nu are nici o relevanta in a intelege acel post. nu ai inteles idea. nu am laudat steaua pentru performantele bune de care care a avut parte (am incercat sa-mi amintesc cu ce echipe si nu era necesar sa caut pe google).
tot ce am vrut sa precizez este ca performante (intradevar mici dar frumoase) puteau fi posibile in cupele europene si au fost echipe din romania care a reusit sa realizeze cate ceva (calificari in grupele ligii campionilor, jocuri f frumoase in grupe, calificari in turul 2 sau 3 preliminar al cupei uefa). deci si dinamo putea realiza cate ceva. nu a reusit din cauza conducerii.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Mai 04, 2006 5:03 pm

deci si dinamo putea realiza cate ceva. nu a reusit din cauza conducerii.


nu jtiu cine e sef de transferuri la xxxxxx, cert este ca pierderea canpionatului de anul acesta se datoreaza in primu rand achizitiilor din iarna. alexa, danciulescu si barcauan sunt jucatori terminati si daca confirmau la echipele unde au plecat in vara trecuta sa fii sigur ca aia nu iereau fraieri sa-i dea inapoi. la fel si pancu care acum mi se pare o unbra stearsa a celui pe care il admiram candva la rapid si apoi la bejiktaj. toti au revenit cu tam tamuri in presa si teveie si au dat chix.

ce mi se pare iar o frana in performanta lui xxxxxx este conducerea plurivalenta si lupta de interese a actionarilor care se bat cap in cap fara fro idee unitara. nu vorbesc de borcea care este un inbecil declarat, un pinocchio retardat ci de ceilalti actionari a caror politica se rezuma la interesele personale meschine. sincer prefer un jiji becali, un shiman zgaraie branza sau un porunboiu. un om, o politica, fie ea buna sau rea
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mai 04, 2006 7:28 pm

si totusi aici era vorba despre campionatul 2005/2006. Daca vreti sa vorbiti despre "parcursul" din Europa sau despre borcea, sau orice altceva, folositi cu incredere alt thread deja existent sau faceti altu nou, si scrieti acolosha. Multumesc.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Mai 04, 2006 7:33 pm

pai io de canpionatu 2005-2006 vorbit-am migule, de ce ma alunji acu?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Mai 04, 2006 7:36 pm

pai nu ma referam la tine, sincer sa fiu de abea acum ti-am vazut postu ca e pe pajina noo. ma referam la restu discutiilor din ultimu tinp de aicia. pe tine nu pot sa imi permit sa te alung~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mai 05, 2006 6:09 am

conducerea lui xxxxxx i-a oferit lu andone 425.000 ieroi sa se-ntuarca din vara la xxxxxx, adica ezat cat a cerut iel. adica cu alte cuvinte conducerea lu xxxxxx linje unde a scuipat in iarna dar nu mai mira, folbalu de la noi ie precum titi..politica, adica o curva
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Mai 05, 2006 12:59 pm

da, insa se pare ca Andone nu se intuarce, mai ales daca va cajtiga canpionatul cu Omonia, ceia ce io ii doresc sa nu`l cajtige si deci sa se intuarca la noi, ca pe Matheus nu`l vad io venind la Dinamo, iar alte solutii nu prea ieste.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Mai 06, 2006 4:21 am

io intelesei ca iel a cerut suma aia si daca i se ofera, vine
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Mai 08, 2006 8:32 am

nu stiu de bani, dar Ando a mai pus el niste conditii sa se intoarca: sa nu se mai transfere la Dinamo jucatori "pt vopsit", sa isi dea el acordul la orice transfer de la echipa (asta in completare presupun la faimosul sau comision), sa fie adus Tamas, etc...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Iun 07, 2006 6:16 pm

s-a terminat si primul campionat de 6 ani incoace cand nu luam nimic...un egal la AEK, si sunt curios ce o sa mai zica acuma senilu de jackie ionescu?
in rest numa bine, a iesit totu cum "trebuia".
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Mie Iun 07, 2006 6:38 pm

nu am inteles cum de merge dinamo in cupa uefa ? avem acelasi numar de puncte cu sportul, echipa care are bagate 5 goluri in poarta lui dinamo ???

as fi preferat rapid pe primul loc dar lasa ca e bine si asa...nu ne strica o noua participare in cupa uefa
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Iun 07, 2006 6:42 pm

se pune rezultatu din meciurile directe. noi i-am batut cu 2-0, iei cu 5-4, deci avem un gol avantaj.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Iun 08, 2006 6:43 am

felicitari pentru uefa, pacat ca locu opttzinut a fost in detrimentu sportului :(
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron