Dinamo in Cupa Uefa 2005-2006

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde baixinho© » Vin Dec 02, 2005 12:21 pm

Sică, nu te muţi mai bine pe forumul echipei tale favorite?

old lord, cred că glumeşti. aţi bătut pe Everton şi pe ŢSKA, dar aai remizat acasă cu Heerenveen şi aţi pierdut in deplasare in secunda 60 a minutului trei (ultimul) de prelingiri cu Levski. p-astea nu le pui? pai dacă tu speri la o semifinală, ce să mai zic de Steaua şi Rapid? că vor juca cealaltă semifinală? nu mi-ar displăcea, sincer, să ştiu că Romania ar avea sigur o echipă in ultimul act.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Dec 02, 2005 12:30 pm

steaua e cea mai in masura sa ajunga cel mai departe in uefa.
Dinamo sa spere la inca un rezultat pozitiv in deplasare acum si e calificata.

p.s. baixu-le mas muta cu cea mai mare bucurie pe un forum de al echipei mele favorite dar nu prea sunt asa ca mai stau pe aici :P
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Dec 02, 2005 12:37 pm

si totusi v-as ruga sa mai terminati cu off-topicele...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Dec 02, 2005 5:00 pm

baixinho © scrie:old lord, cred că]in secunda 60 a minutului trei (ultimul) de prelingiri[/b] cu Levski. p-astea nu le pui? pai dacă tu speri la o semifinală, ce să mai zic de Steaua şi Rapid? că vor juca cealaltă semifinală? nu mi-ar displăcea, sincer, să ştiu că Romania ar avea sigur o echipă in ultimul act.


asa e , glumesc
am glumit cand am zis ca dinamo va bate everton, am glumit cand am spus ca dinamo va bate tska , am glumit cand am zis ca rapid are sansa ei impotriva olandezilor (si ce sansa :D ), si uite ce a iesit
cat priveste levski si heerenveen, astia sunt prea mici penru noi :D , si asa se intampla cand nu ei lucrurile in serios

serios vorbind daca ii batem pe francezi io cred ca dinamo poate obtine mult de la cupa uefa


Cupa UEFA 2005/2006 - Grupa F

Clasament
Club J V E I GM GP +/- Pct.
Marseille 3 2 0 1 3 2 1 7
Levski 3 2 0 1 3 2 1 6
Dinamo 3 1 1 1 1 1 0 4
TSKA Moskva 4 1 1 2 3 4 -1 4
Heerenveen 3 0 2 1 0 1 -1 2

Rezultate/Program
Dinamo - Heerenveen 0-0
CSKA Moskva - Marseille 1-2
Heerenveen - CSKA Moskva 0-0
Levski - Dinamo 1-0
Marseille - Heerenveen 1-0
CSKA Moskva - Levski 2-1
Levski - Marseille 1-0
Dinamo - CSKA Moskva 1-0
Marseille - Dinamo
Heerenveen - Levski

cam asta e situatia din grupa
locurile 1, 2 si 3 sunt de calificare
tska moscova este eliminata
Marseille si levski calificate

1. daca Dinamo ia bataie de la Marseille si Heerenveen ia bataie de la Levski - dinamo e calificata
2. daca Dinamo ia bataie de la Marseille si Heerenveen face egal cu Levski - dinamo e calificata
3. daca dinamo ia bataie de la francezi si Heerenveen bate pe levski - dinamo e eliminata
Heerenveen face 5 puncte iar dinamo 4
4. daca Dinamo face egal cu Marseille si Heerenveen face egal cu Levski - dinamo e eliminata
dinamo si heerenveen au cate 5 puncte iar heerenveen are avantajul remizei in deplasare
5.daca Dinamo bate Marseille si Heerenveen bate Levski - dinamo e calificata

imi scapa ceva ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Dec 03, 2005 7:36 am

imi scapa ceva ?


da, esentialu la ce tza zis baics

...si asta:

4. daca Dinamo face egal cu Marseille si Heerenveen face egal cu Levski - dinamo e eliminata
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Dec 05, 2005 9:29 am

Intr-adevar, daca ambele meciuri se termina egal Dinamo se califica pt ca olandejii fac doar 3 puncte... Dar eu zic sa nu ne bazam pe faptul asta, intrucat bulgaroii nu au nici un interes sa joace tare, fiind deja calificati, asa ca Herenveen eu zic ca va castiga usor la doo-trei goluri.

Oricum, era greu ca Dinamo sa castige si cu toata echipa valida, dar cu 3 absente (Zicu, Moti si Plesan)... oricum, e bine ca inca speram.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Dec 05, 2005 2:45 pm

nu stiu daca absenta lu Plesan o sa conteze prea mult.Nu de alta, da deja ne-am obisnuit fara el.In schimb fara Moti si Zicu...
da tot ie bine ca joaca macar Tamas.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Dec 05, 2005 4:47 pm

Daca nu se intampla nimic deosebit (accidentari) echipa pt OM va fi:

Gaev
Balan sau Dauda, Galamaz, Tamas, Pulhac
Petre, Margaritescu, Grigorie, V.Munteanu
Bratu, Cl.Niculescu
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde champi0n » Lun Dec 12, 2005 2:59 pm

MiG29 scrie:nu stiu daca absenta lu Plesan o sa conteze prea mult.Nu de alta, da deja ne-am obisnuit fara el.In schimb fara Moti si Zicu...
da tot ie bine ca joaca macar Tamas.


A jucat Plesan la Dinamo vreodata ???
(el, Margaritescu, Grigorie...si altii)
NU !

Merge cineva la Marsilia ?
Si unde ma semnaz aci ca nam nici un pics dala
Avatar utilizator
champi0n
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Iul 13, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Dec 14, 2005 9:13 am

A venit si ziua marelui meci, acel decisiv "a fi sau a nu fi" in primavara europeana... inutil de scris ce sperante avem, ca suporteri dinamovisti si ca romani, insa am o singura dorinta: dupa acest meci sa pot declara bucuros ca proverbul "cainele este cel mai bun prieten al OM-ului" este mai adevarat ca niciodata. :D
Pt ca, realist vorbind, daca Marsilia nu-si menajeaza cativa titulari va fi aproape imposibil sa invingem, chiar si un egal va fi greu, pe langa faptul ca s-ar putea sa nu fie suficient.
Si o veste proasta: vedeta lor, Frank Ribery e anuntat titular intrucat a luat galben in ultima etapa si e suspendat pt viitorul meci din campionatul lor, asa ca nu trebuie menajat.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Dec 15, 2005 12:11 am

mda, asta a fost Europa anu asta.Si dupa cum am mai spus cred, calificarea s-a pierdut la Bucuresti cu olandezii.Sau poate in ultimul minut la sofia. Asta e...Poate la anu!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Dec 15, 2005 9:16 am

Incredibil de frustrant... nici nu mai am cuvinte...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Dec 15, 2005 10:16 am

ayrtoane, aţi avut 360 de minute să rezolvaţi problema şi acum vă agăţaţi de un gol marcat in secunda 2 a minutul 5 de prelungiri. sincer, aş fi vrut să meargă şi Dinamo mai departe, ca Romania să adune puncte pentru viitor, dar, pe de altă parte, nu cred că aveţi voie să folosiţi cuvantul "frustrant". aduceţi aminte de fiecare dată de meciul cu Everton, iar acum, din punctul vostru de vedere, Universul se invarte in jurul acelei intalniri. e, dă-mi voie să-ţi spun că ăla a fost un accident. faptul că aţi dat in campionat cinci goluri lui Rapid şi Clujului şi şase Bacăului este apă de ploaie, chiar dacă CFR a jucat in sezonul actual finala Cupei UEFA Intertoto, iar Rapid s-a calificat in 16-imile de finală ale Cupei UEFA. nu uitaţi că v-a bătut Petrolul, nu uitaţi că un meci se termină cand vor arbitrii nu cand consideraţi voi, nu mai aşteptaţi totul de la loviturile libere executate de Niculescu şi o să aveţi performanţe şi in Europa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde champi0n » Joi Dec 15, 2005 12:16 pm

[quote="baixinho ©"]ayrtoane, aţ]


Calificarea a fost pierduta la Bucuresti cu Herenven (daca era 3 - 0 la pauza pt Dinamo nu se supara nimeni la cum a curs jocul), si la bulgaroi acasa (sper sa pice ori cu steaua ori cu rapid... razbunarea e arma prostului insa e atat de dulce!)
[quote="baixinho ©"]nu cred că]

Serios ? cine se agata ? in cupa UEFA e doar uefa prietene !

[quote="baixinho ©"]nu uitaţ]

adik topicul e cupa UEFA nu...nu cupa Romaniei, intr-adevar e tot o cupa..

[quote="baixinho ©"]nu uitaţ]

dureros, dar prea adevarat..

Asta e...
PS: bafta in UEFA romanilor !
Si unde ma semnaz aci ca nam nici un pics dala
Avatar utilizator
champi0n
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Iul 13, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Joi Dec 15, 2005 12:24 pm

daca si daca si daca....calificarea a fost pierduta si asta conteaza cel mai mult.din pacate dinamo are acum mai mult timp pentru campionat.de fapt are timp doar pentru campionat.in uefa a avut un parcurs de iti vine sa te urci pe peretzi ,de la turul cu everton la meciurile cu levski sau marseille .succes la anu. :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Dec 15, 2005 4:53 pm

champi0n scrie:adik topicul e cupa UEFA nu...nu cupa Romaniei

adică]sper sa pice ori cu steaua ori cu rapid[/QUOTE]
imposibil, pentru că Levski a terminat pe doi şi va juca impotriva uneia care vine din Liga Campionilor.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Dec 15, 2005 5:00 pm

ce tot tragi atata cu Petrolul? Pai voi 5 ani de zile in cupa rom v-au batut numai echipe de liga a doua sau de mana a doua si vii sa tii lectii de cupa Romaniei acum???
Ce legatura are cu topicul asta? Chiar nici una intre "mentalitatea dinamovistilor" si meciul de ieri.
A, sunt de acord ca puteau si trebuiau jucatorii sa transeze calificarea cu bulgarii si olandezii, dar mort' de la groapa nu se mai intoarce...
Speram ca sa invatam din greseli si la anul sa ne rezolvam din timp problemele.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron