Dinamo in Cupa Uefa 2005-2006

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde MiG29 » Joi Sep 15, 2005 12:02 pm

Abar n-am.Probabil ca o sa intre in locu lu Munteanu sau Bratu in repriza a dooa.
Tot ie bine ca la everton nu juaca Beattie
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Sep 15, 2005 12:04 pm

aaa, ie in echipa da rezerva . credeam ca plm, ie suspendat sau n-are drept de joc. pai da doo goluri. eventual sa-l baje mai devreme ca poate baga 3 :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Sep 15, 2005 12:17 pm

Bre aiule, sa te auda cine trebe:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Joi Sep 15, 2005 12:57 pm

vad ca everton nu isi va folosi recentele achizitii, daca va folosi echipa aia s-ar putea ca dinamo sa castige m-ar bucura ar fi misto ca anul acesta sa avem 2 echipe in grupe, 3 sigur nu avem cum fiindca rapidului chiar ca nu le dau nici o sansa
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Sep 15, 2005 10:31 pm

pentru mine galeria lui dinamo este o galerie de gunoaie si de retardati (si repet oricand si oricui chestia asta!) pentu ca dupa golul 4 s-au apucat sa urle m$#%$ steaua in loc sa-si incurajeze echipa.

in rest, ma bucur pt Fl Petre si pt Andone sigurii oameni din gruapa care merita respect.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Eagle Raider » Joi Sep 15, 2005 10:37 pm

5 :1 DINAMO - everton
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde h0va » Joi Sep 15, 2005 10:40 pm

migone, brava bre!!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Sep 15, 2005 10:41 pm

DINAMO!!!!!!!

Bravo!E tot ce am de zis.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Sep 15, 2005 10:50 pm

ce v-am zis
toate echipele au sansa lor
fantastic
incredibil
cat fu scorul? 6 sau 5 :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Joi Sep 15, 2005 11:04 pm

old lord scrie:cat fu scorul? 6 sau 5 :D
6 s-au marcat in total... 5 de partea lui dinamo :D
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Sep 15, 2005 11:08 pm

traiasca marele antrenor andone :D :D :D :D

azi a aratat ca are stofa de mare antrenor
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Sep 15, 2005 11:10 pm

Victoria asta e a lui Ando dar mai ales a echipei.Aproape toti au facut un meci cu adevarat mare.

Din pacate se pare ca Niculescu o sa stea trei saptamani, si va pierde returu cu astia si derby-urile cu steaua si Rapid.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Sep 15, 2005 11:13 pm

bravo florentin petre, ce bine a jucat
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Sep 16, 2005 12:15 am

In sfarsit a auzit si Europa de noi!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Sep 16, 2005 5:36 am

Bre aiule, sa te auda cine trebe


m-a auzit bre... ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Sep 16, 2005 5:38 am

super dinamo,super clasa....vorba alora de la prosport pacat k e giovani in silenzio stampa....oare ce ar fi declarat acum?k dinamo a dat doar 5,desi putea mai mult,din cauza copiilor de mingi care se miscau prea lent?


migule ai citit articolul?nu zic mare branza de dinamo...
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Sep 16, 2005 9:39 am

asa cum am mai zis, momental, dinamo ie cea mai in forma echipa din divizia a si asa cum declara un oficial englez inainte de meci "dinamo are un atac devastator dar noi ne vom face jocu nostru". dinamo a avut atacu devastator dar everton nu si-a facut jocu :D. cu una, macsim doo plonbe in aparare dinamo poate spera la o frumuasa primavara europeana
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Sep 16, 2005 11:56 am

felicitari dinamo un meci extraordinar care a pus victoria stelei mai in umbra, nu credeam intr-un asemenea rezultat dar imi pare bine ca s-a intamplat, cred ca de acum o sa am mai multa incredere in echipele romanesti vad ca incetul cu incetul creste si footbalul nostru cine stie poate din sezonul viitor vom avea 2 echipe care se vor bate pt locuri in grupele CL
2 echipe avem la sigur in grupele uefa acum si cine stie poate mai face rapid-ul o faza frumoasa la bucuresti si toate 3 vor fi in grupe si daca da Dumnezeau poate ajung si in primavara europeana sa mai gustam si noi un pic de footbal mare cu echipele noastre :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde AxinTe » Vin Sep 16, 2005 1:56 pm

Sica_wine scrie:aici ai dreptate la echipele de club din pacate nu prea am fost peste englezi dar poate cu putin noroc se califica dinamo, ar fi bine sa avem mai multe echipe in grupele uefa fiindca steaua sigur se va califica ea cazand cu o echipa de care se poate trece, din pacate rapidului nu prea dau sanse ei le au mai mici si ca dinamo aprope nule :(


cata dreptate ai avut ! :nebun: .. cam cat noroc a avut Dinamo ? Ce sanse au avut Rapid, nule ?
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Sep 16, 2005 1:58 pm

cred ca de acum o sa am mai multa incredere in echipele romanesti vad ca incetul cu incetul creste si footbalul nostru


pai io am avut mare incredere si uite ca nu am fost dezamagit
in ziua cand s-a tras la sorti meciurile nimeni nu dadea sanse mari vreunei echipe

acum ar fi timpul sa coboram cu picioarele pe pamant si sa ne pregatim pentru retur si apoi pentru grupe uefa, unde zic io nu avem voie sa ratam calificarea in primavara europeana
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Sep 16, 2005 5:09 pm

axinte nici nu stii cat m-am bucurat aseara cand am vazut meciul imi pare bine ca m-am inselat si dupa cum am spus incep sa cred din ce in ce mai mult ca echipele romanesti o sa inceapa sa joace din ce in ce mai bine, acele declaratii au fost facute inainte de meci si nu prea credeam ca are vreo sansa fiindca everton jucase f. bine sezonul trecut in anglia.
Oricum felicitari Dinamo pot spune ca is in grupe sau chiar in primavara europeana fiindca nu au o grupa grea si daca joaca tot asa sigur vor fi.
Surpriza Rapidului m-a bucurat dar vine un retur greu pt ei oricum 2 echipe in grupe avem la sigur :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde AxinTe » Vin Sep 16, 2005 7:26 pm

un lucru vreau sa spun : DINAMO FACE BLATURI IN CAMPIONAT, CUPA SI CUPA UEFA!
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Vin Sep 16, 2005 9:08 pm

Sica_wine scrie:Oricum felicitari Dinamo pot spune ca is in grupe sau chiar in primavara europeana fiindca nu au o grupa grea si daca joaca tot asa sigur vor fi.


daaaa...?? zi-mi si mie in ce grupa e? ca eu nu stiu
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Sep 16, 2005 9:43 pm

AxinTe, Eagle, mai răruţ că-i mai drăguţ.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Sep 19, 2005 9:32 am

Daïmon scrie:pentru mine galeria lui dinamo este o galerie de gunoaie si de retardati (si repet oricand si oricui chestia asta!) pentu ca dupa golul 4 s-au apucat sa urle m$#%$ steaua in loc sa-si incurajeze echipa.


o parte a galeriei
am urmarit meciul asta incojurat de un grup de stelisti (ca de obicei :D ) si nu po t preciza ce reactia au avut
si io sunt impotriva unor asemena scandari care nu au nici o logica si nu inteleg pe cine ajuta
am inteles ca galeria dinamo este impartita in 2 grupuri si cica nu au strigat toti


mai cer si io o parere
e clar dinamo si-a facut jocul. everton si-a facut jocul?

eu zic ca da. in repriza a 2 a everton pur si simplu nu a mai jucat cum trebe si dinamo a profitat din plin
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Sep 22, 2005 9:19 am

ia sa vedeti ce am gasit pe un alt site


Excursia fanilor lui Everton la Bucureşti nu a fost una foarte liniştită. Ieri, pe site-ul unei grupări de suporteri ai “caramelelor”, “Born to be blue”, Mark McKenna, unul dintre cei care au insoţit echipa joia trecută pentru meciul cu Dinamo, a povestit clipele groaznice prin care a trecut in centrul capitalei Romaniei. “Pe drumul dinspre Piaţa Romană spre stadion am fost atacaţi de un grup de 15-16 persoane, inarmate cu bate de baseball şi cu feţele acoperite cu fulare ale lui Dinamo. Doi dintre noi ne-am refugiat după porţile unei ambasade, altul in curtea unui spital, iar celălalt s-a adăpostit intr-o farmacie”, a povestit, terifiat, englezul. Mark McKenna (foto) incă poartă pe corp urmele corecţiei aplicate de fanii “cainilor roşii”. prosport

cum se face ols ca de bataia asta nu ati aflat? ia spuneti este mai grava ca cea de la Corabia din care ati facut atata caz? cam care este imaginea suporterului roman in Europa acum?
sunt fanii lui Dinamo oameni sau animale? in 4 zile s-au batut de cate ori au avut ocazia... sa vedem FRF si UEFA ce vor zice despre aceste evenimente...
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Sep 23, 2005 11:41 am

astfel de oameni daca ii pot numi asa au locuri speciale amenajate pt ei si astea se numesc lagare de concetrare, ore de ce nu si-ar intanli odata nasul sa se duca pe strada sa ii bata pe vreo 2 dar sa ia ei bataie :) oricum nu is au locul pe strada ci la jilava.
imi pare bine ca le-au impus stelei si lu dinamo sa interzica accesul pe stadion a nustiu ce suporteri pt 1-2 ani, in sfarsit se mai aplica si la noi regulamentul
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Sep 29, 2005 9:52 pm

moooooooooooor
nu mai pot
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Sep 29, 2005 11:22 pm

in primu rand ca englezii aia care au luat bataie si-au cautat-o cu lumanarea.daca nu stiti despre ce e vorba, ciocu mic.in al doilea rand discutia aia e off-topic.si trei da ne-am calificat in grupe.Asta e tot ce conteaza.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Sep 29, 2005 11:36 pm

bre.. stiind ce phenomene avetz voi p'acolosha cred ca ar bate si sustinatorii unei echipe din burkina fasso, chit ca n-au nici o treaba cu aia, numa sa aiba ei ce povesti ca vezi duamne ce mari ultrashi este ei.

poate cand mai creshtetz auzitzi si voi de conceptul de fair fight!

da.. v-atz calificat. asta e... asteptam tragerea la sorti. nu-mi place sa o recunosc, dar cred ca, cu putin noroc, DACA jucati tot asa, s-ar putea sa avetz ceva sanse pe mai departe.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron