Dinamo in Cupa Uefa 2005-2006

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 5:55 am

vazui asear doo dinamo, una in repriza intai careia si fc caracal ii vara 3 buabe si alta in repriza doa care putea sa vare usor 3 buabe chiar si lu rosenborg insa meteahna folbalului romanesc, nu jtim s-o varam pe tzeava. mi s-a parut inspirata introducerea lu grigorie in locu lui tamas dupa golu doi al cipriotilor, petre a alergat fara obiectiv, niculescu in afara de gol si-a dat cu stangu-n dreptu, baltzoi neinspirat. grigorie a contat enorm in jocu lu dinamo din repriza doa, mi-a placut cel mai mult. ca si steaua, dinamo are bulevard pe partea centrala a apararii si nici unii si nici altii nu au acel jucator in atac, "omul de gol" autentic. oricum, obiectiv privind evolutia lu dinamo, cred ca un 2-2 era mult mai echitabil. sa vedem acu cu cine va cadea in primu tur , poate pana atunci andone are timp sa mai reflecteze, daca va mai ramane la echipa :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 7:48 am

penibil,rusinos,incredibil de slaba, nu am crezut ca e posibil asa ceva

ce ziceai eye, nu mai mult de doua goluri , si uite ca erau sa dea trei

gaev, dauda, vlad munteanu nu au ce cauta la dinamo

petre si baltoi sunt terminati

niculescu, niculescu, niculescu, nu inteleg cine vrea sa-l cumpere; intradevar lui ii datoram calificarea dar la 2 faze s-a incurcat inexplicabil, intr-un fel a aratat ca nu are fata de mare jucator

io ma tem foarte tare pentru viitorul lui dinamo in cupele uefa
ma tem ca andone nu va vedea ce jucatori terminati are, nu va face schimbarile necesare si vai de capul nostru
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Aug 26, 2005 9:10 am

mai radeti mai de steaua?
bah....aevm un folbal de toata jena si de tot cacatu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 9:18 am

inainte se dadea vina pe blaturi acum pe ce se mai da vina?

la dinamo e si vina antrenorului, parerea mea e ca andone nu este un antrenor potrivit pentru cupele europene
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde AxinTe » Vin Aug 26, 2005 1:10 pm

Dinamo Bucureşti - Everton

norocul lui DINAMO in cupele europene ...
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Aug 26, 2005 1:23 pm

batem acasa ... dar va fi aproape imposibil sa ne calificam.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Aug 26, 2005 1:26 pm

si totuj nu-i chiar asa rau.Decat Hamburg sau Salvia Praga.Singurii mai slabi decat Everton erau Aris Salonic.Deci avem sanse, daca jucam FOTBAL.In schimb se pare ca Rapidu n-a prea avut noroc cu Feyenoord.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 1:27 pm

batem acasa


acasa bateti covoare duminica in spatele blocului ~p

hai bre sa fim seriosi...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Aug 26, 2005 1:32 pm

ai dreptate... :(
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 1:36 pm

eu sunt foarte optimist
am avut bulan in conditile in care dinamo era in urna 1, cea mai slaba din cate am inteles
odata si odata trebuie sa o luam de la zero, nu?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 1:42 pm

teoretic sanse este
najpa ie ca jucati acasa primu meci
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 1:48 pm

de obicei romanii isi obtin calificarile in deplasarea :D , adica echipa nationala, dinamo tocmai a obtinut o calificare in deplasare si sigur va mai urma una, si asta in aceasta editie
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Aug 26, 2005 1:50 pm

deci so far pe sahtior i-am eliminat cand am avut primu meci acasa, cu spartak am luat-o cu primu meci in deplasare si cu partizan la fel.Cu manchester nu se pune k aia ne eliminau si daca jucam tuate meciurile in gruapa~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 1:53 pm

bre, dinamo si-a obtinut calificarea ACASA castigand cu 3-1 si pierzand numa cu 2-1 afara. aaa, daca manca bataie acasa cu 1-0 si castiga afara cu 2-1 atunci , da

care calificare a obtinut romania afara?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 2:02 pm

Grupa 1
Auxerre - Levski
Hamburg - FC Copenhaga
Slavia - Cork City
Metalurg Donetsk - PAOK
Dinamo Bucureşti - Everton
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Aug 26, 2005 2:49 pm

vom juca in Cotroceni cel mai probabil... offff, nu cred ca mai modernizeza astia stadionul nici in 50 de ani...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 3:20 pm

care calificare a obtinut romania afara?


meciuri decisive din preliminarii, desigur la unele romania era favorita

1993 Preliminarii Campionatul Mondial Cardiff Romania - Walles 2-1
1995 Preliminarii Campionatul European Kosice Romania - Slovakia 2-0
parca si in 97 a fost cu irlanda iar in 1999 cu Liechtenstein
cel mai placut a fost cel din 1995 parerea mea
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Aug 26, 2005 3:28 pm

cel mai placut a fost cel din 1995 parerea mea

cum plm?
ca ala de la cardiff...niciunu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 3:31 pm

bre vorbeam de ultimii 2-3 ani , bine ca nu mi-ai dat ezenple de la mondialu din 70, iar cu slovacia si liechenstein la vremea aia puteam juca si cu echipa de frizeri din salajan ca oricum ii bateam.
oricum pe tine te ia tastele pe dinainte, ie vina mea ca incerc conversatii cu tine
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 3:37 pm

ca ala de la cardiff...niciunu


ai dreptate asta a fost cel mai super, eram in clasa a 6 a si am fugit de la scoala

bre vorbeam de ultimii 2-3 ani , bine ca nu mi-ai dat ezenple de la mondialu din 70, iar cu slovacia si liechenstein la vremea aia puteam juca si cu echipa de frizeri din salajan ca oricum ii bateam.


am vrut sa zic ca sta in firea romanilor sa obtina calificarea in deplasare, cei din federatie au spus ca e o traditie a echipei nationale

ps: rog frumos unul din moderatori sa schimbe titlul topicului in " dinamo in cupa uefa 2005-2006 " , ca sa stiu si io de unde primesc avertismentele pe YM
mii de multumiri
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Vin Aug 26, 2005 10:29 pm

din pacate dinamo nu prea are sanse! a cazut cu everton ,echipa aflata intr-o forma buna ,fata de dinamo care nu trece printr-o perioada prea buna ,pierzand ultimele 2 meciuri
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Aug 26, 2005 10:38 pm

auzi mah?tu intelegi ceva din fotbal?sincer?
ce plm forma buna are everton cand are 3 puncte din 2 meciuri si a pierdut ambele manse cu viliareal?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Aug 28, 2005 10:32 pm

totusi va fi cam greu sa treaca de everton, footbalul roman nu se compara cu cel englez nu este nici macar pe jumate cat cel englezesc si de aceea nu prea cred ca se va califica :( totusi ar fi frumoasa o suroriza :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Aug 29, 2005 8:55 am

Everton i-a transferat in aceste zile pe Matteo Ferrari de la Roma, Andy van der Meyde de la Inter si mai negociaza intens cu inca 2 jucatori pt a ii putea inscrie pe lista pt meciul cu Dinamo.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Aug 29, 2005 1:51 pm

Azi a semnat cu Everton si portughezul Nuno Valente de la Porto, castigator al Cupei Uefa 2003 si Ligii Campionilor 2004...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Mar Aug 30, 2005 6:24 pm

sincer nu ii mai dau nici o sansa lui dinamo de calificare si daca stau sa ma gandesc nu cred ca nici o echipa romaneasca nu va trece de echipele cu care au cazut.
An dezastruos pt echipele romanesti in europa :( cine stie poate peste 2 sezoane sa avem si noi vreo sansa mai buna de calificare in grupele C.L. :(
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Aug 30, 2005 8:25 pm

van der meyde n-a venit la everton si nici nu cred k mai vine.oricum dupa ce am citit pe forumu lor nu sunt foarte optimisti in privinta calificarii...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Mar Aug 30, 2005 9:20 pm

de van der meyde am citit si eu vad ca s-au complicat tratativele dar au luat alti jucatori si ii nasol :( dar cine stie poate tine Domnu' cu noi si ne calificam :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Mar Aug 30, 2005 9:43 pm

lasa ma ca intr-un fel e bine ca cumpara jucatori, poate asa ii prindem cu o echipa neomogena si nu foarte bine pregatita
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Mar Aug 30, 2005 11:57 pm

s-ar putea sa ai dreptate dar ar trebui ca dinamo sa se intareasca putin in aparare daca nu e prea tarziu, nici nu stiu daca s-a incheiat perioada de transferuri la noi lol. Daca nu ar trebui luati cel putin 2 fundasi buni, ca bani au daca tot se dau asa mari ca ii echipa cu cel mai mare buget ;)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron