Plecarea lui Andone ...necesara??

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Plecarea lui Andone ...necesara??

Mesajde donflg » Mar Ian 03, 2006 12:17 am

Placarea antrenorului Andone era necesara...??

FORZA DINAMO!!!
Tot ce-am zis poate sa fie la sto...ai grija nu lua viata la misto!
Avatar utilizator
donflg
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Ian 01, 2006 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Ian 03, 2006 7:54 am

"deci" (cum ar incepe Neţoa orice frază ) cand creezi un thread, spune matale cam care este părerea matale despre respectivul subiect. in plus, chiar nu este nevoie să laşi atata spaţiu intre două paragrafe.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Ian 03, 2006 9:13 am

La o intrebare atat de ... lapidara raspunsul meu este da.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Ian 03, 2006 10:55 am

da plecarea lui andone era necesara
era necesar si aducerea unui antrenor strain
dar nu unul gen esteban sau cum naiba il cheama
dupa cum s-a vazut dinamo nu are acel joc modern, acel sistem de joc care ar trebui sa aduca performante in europa, iar andone nu a aratat ca stie ce are de facut, ba din contra, andone a demonstrat ca este limitat in aceasta privinta
acum am inceput si io sa cred ca acea partida cu everon a fost un accident
adevarul este ca cu cipriotii am tremurat (desi nu ar fi trebuit sa avem probleme) iar in grupe nu am facut mai nimic exceptie meciul cu rusii, iar cu francezii parca am jucat in 9 oameni , petre era teminat, si ce resurse a gasit andone sa-l inlocuiasca pe petre
andone parca era orb
nu vedea ce jucatori sunt terminati si ce jucatori nu

parearea mea este ca dinamo a facut bine cand a renuntat la andone dar a facut o imensa gresala atunci cand a adus un antrenor strain ca esteban
insa io cred ca dinamo va face o imensa gresala daca il va readuce pe andone inapoi in vara, asta va fi una din cele mai uriase greseli
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde donflg » Mar Ian 03, 2006 2:21 pm

[quote="baixinho ©"]"deci" (cum ar incepe Neţ]

Bre yo vre-au sa ma lamuresc din opiniile dinamovistilor si dupa cate stiu matale nu esti cu DINAMO...a doua vrajeala ar fi ca nu vre-au sa-mi dau eu cu parerea...intr-un fel a fost bine ca a plecat deoarece parca nu mai avea vlaga acest Andone si cam incurca borcanele pe akolo ca antrenor...totusi a avut si rezultate excelente cu Dinamo in alti ani...macar pentru atat nu trebuie uitat!
Tot ce-am zis poate sa fie la sto...ai grija nu lua viata la misto!
Avatar utilizator
donflg
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Ian 01, 2006 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Ian 03, 2006 5:16 pm

...macar pentru atat nu trebuie uitat!


nu cred ca va fi uitat andone dar iti amintesc ca andone a pierdut marea majoritate meciurilor tari

cu steaua palmeresul e dezastros, cu rapid si national nu mai zic
orice echipa care a devenit puternica intr-o editie de campionat (exemplu in editia asta echipe tari sunt farul, fc arges, poli timisoara , cluj ) a reusit sa nu fie invinse de dinamo
dinamo si-a luat marea majoritatea a punctelor cu echipele mici spre deosebire de steaua si rapid care au batut ce era mai tare si au pierdut puncte ca niste copii prosti
e usor sa bati echipe mici cu un lot ca al lui dinamo

andone si-a arata limitele
bine ca a plecat
nu inteleg ce vede idiotul de badea la el ??

sigur vorbesc la general ptr mi-e lene sa caut si sa dau acum date precise
dar uitate in palmeresul din ultimul timp (3-4 ani) si ai sa vezi ca am dreptate
in afara de acel norocos 5-1 cu rapid din tur nu-mi mai amintesc de meciuri tari in care am invins

ce rost are sa luam un campionat daca nu invingem in meciurile tari, e ca painea fara sare


ps: derby = meci tare = un meci cu echipele puternici din campionat. De exemplu anul asta echipe puternice sunt: steaua, rapid, fc national, farul (pana la un moment dat), poli timisoara si cfr cluj
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Ian 03, 2006 5:51 pm

donflg, asta incerc să-ţi explic, că in momentul in care deschizi un thread, tu eşti primul care işi spune punctul de vedere.

off-topic: old lord, derby inseamnă meci intre două echipe din acelaşi oraş. s-a impămantenit concepţia cum că ar fi meci tare, dar nu este aşa. derby este şi sportul - fc naţional şi steaua - dinamo şi poli timişoara - umt. dinamo - poli timişoara poate fi "cel mai interesant meci al etapei", dar nu derby.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mar Ian 03, 2006 9:03 pm

'Derby' is usually used to signify matches between teams in the same town or region. This means that a match such as FC Barcelona v Real Madrid, while not considered a local derby, can still be classified as a derby match. Ajax v Feyenoord and Inter Milan v Juventus are also considered derbies but not local derbies.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Ian 04, 2006 9:33 am

old lord scrie:dar iti amintesc ca andone a pierdut marea majoritate meciurilor tari
dinamo si-a luat marea majoritatea a punctelor cu echipele mici spre deosebire de steaua si rapid care au batut ce era mai tare si au pierdut puncte ca niste copii prosti
ce rost are sa luam un campionat daca nu invingem in meciurile tari, e ca painea fara sare
De exemplu anul asta echipe puternice sunt: steaua, rapid, fc national, farul (pana la un moment dat), poli timisoara si cfr cluj


Daca e sa ne uitam pe rezultate, nu e chiar cum zici tu:
anul acesta:
Steaua-Dinamo 2-2
Dinamo-Rapid 5-2
Dinamo-CFRCluj 5-0
Dinamo-PoliTm 1-0
National-Dinamo 2-1
Dinamo-Farul 0-1

Total : 6 m, 3 v, 1 e, 2 i , golaveraj 14-7 ... 10 puncte;

Spre comparatie, rezultatele principalei contracandidate:
Steaua-Dinamo 2-2
Rapid-Steaua 0-0
CFRCluj-Steaua 1-0
PoliTm-Steaua 0-0
Steaua-National 5-1
Farul-Steaua 1-4

Total: 6 m, 2 v, 3 e, 1 i, golaveraj 11-5 ... 9 puncte

Revenind la Andone, situatia nu mai putea continua in nici un caz: ori el ori Becali trebuiau sa plece... iar cum Becali abia venise de 4-5 luni, normal ca Andone a fost cel nevoit sa plece.
Insa si pe mine m-a surprins alegerea lui Becali pt postul de antrenor, acest Esteban Vigo, un antrenor fara rezultate. Asa ca eu cred ca echipa o va face Dinu, iar eventualele rezultate (titlul) si le va aroga Giovani.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Ian 04, 2006 6:52 pm

da, asa e, anul asta a reusit andone ceva dar nu a batut steaua si tot degeaba iar meciul cu rapid nu se pune (prea multa prostie a fost in apararea rapidului ) , a mai ramas timisoara si clujul
oricum io am ramas cu impresia ca dinamo pierde meciurile tari, asa cum a fost in ultimii 2 ani
oricum palmaresul cu steaua e dezastros
se poate sa fiu io foarte suparat pe andone si sa vad totul alb negru, asa ma apuca cateodata
nu inteleg cum de nu a gasit resurse sa-l inlocuiasca jucatorii care nu mai dadeau randament, gen petre

off-topic: old lord, derby inseamnă meci intre două echipe din acelaşi oraş. s-a impămantenit concepţia cum că ar fi meci tare, dar nu este aşa. derby este şi sportul - fc naţional şi steaua - dinamo şi poli timişoara - umt. dinamo - poli timişoara poate fi "cel mai interesant meci al etapei", dar nu derby.


am priceput, mersi mult, nu stiam :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde donflg » Mie Ian 04, 2006 7:07 pm

apropo de semnificatia cuvantului "derby" intradevar in ziua de azi populatia s-a cam invatat prost sa zica ca derby desemneaza un mare meci...numele asta vine dupa cum stim de la englezi (inventatorii fotbalului) si ei foloseau acel cuv si inca il folosesc pentru a defini meciuri din acelasi oras precum Manchester United-Manchester City ...
Tot ce-am zis poate sa fie la sto...ai grija nu lua viata la misto!
Avatar utilizator
donflg
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Ian 01, 2006 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Ian 04, 2006 7:21 pm

old lord scrie: meciul cu rapid nu se pune (prea multa prostie a fost in apararea rapidului )


asa e,are dreptate.eu zic sa ne strangem mai multi si sa facem petitie la liga sa anuleze golul 2 din meciul cu steaua ,nu de alta dar poate steaua si-a dorit mai mult victoria (cat ma amuza fraza asta :D ),sa mergem si la uefa sa scoata din calcul rezultatele lui dinamo din acest sezon in cupa uefa,k na,au fost la bascalie,nu au jucat serios jucatorii.dinamo ar fi trebuit sa se opreasca in turul 2,nu mai old lord? :*
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Ian 05, 2006 11:24 am

ma tu nu intelegi niciodata nimica, vai de capul tau ~p
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Ian 05, 2006 11:29 am

donflg scrie:ei foloseau acel cuv (...) pentru a defini meciuri din acelasi oras

iar ne dăm rotunzi cand nu este cazul: ei foloseau acel cuvant pentru cursele de cai. ulterior a fost "translatat" la fotbal.

primul meci al lui Ando ca antrenor la Omonia, prima victorie. bravo.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Ian 05, 2006 11:32 am

si ce crezi ? , ca o sa-l regretam , aaaaa asta nu se va intampla, cel putin io nu am sa-l regret
omul era terminat, nu mai avea resurse sa schimbe ceva la dinamo
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Ian 05, 2006 11:36 am

nu este vorba de regretat. eu totdeauna am avut un foarte mare respect pentru simbolurile echipelor romaneşti: Andone la Dinamo, Lăcătuş la Steaua, Nae Manea la Rapid.

nu ai de unde să ştii dacă avea sau nu resurse să schimbe ceva, in condiţiile in care singur a recunoscut că trebuia că vopsească unii jucători. cand vine cineva şi iţi spune că trebuie să-l bagi pe x sau pe w, se duce pe apa sambetei orice tactică şi intenţie a ta de a schimba ceva in jocul echipei.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Ian 05, 2006 12:32 pm

old lord scrie:ma tu nu intelegi niciodata nimica, vai de capul tau ~p


poate esti ingaduitor si imi explici si mie mai pe indelete c nu am inteles

iti aduci si tu aminte de unde a luat andone pe dinamo si unde a ajuns?sa te inhami la o echipa de mijlocul clasamentului si sa castigi cu ea campionatul e o chestie nu ti se pare?

si inca o ceva,pt andone munca la dinamo e o munca cu suflet,a zis k merge si la juniori daca e nevoie.numai sa stie k ajuta pe dinamo.

p.s. asa cum jiji becali a avut rabdare cu piturca ,asa putea si giovani sa il mai tina pe andone.sper sa nu faca acelas ghiveci k la rapid
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Ian 05, 2006 2:15 pm

cr3tz scrie:p.s. asa cum jiji becali a avut rabdare cu piturca


si ce rabdare. Mai tine cineva minte celebrele "piti lasa-ne" si "piturca de sarbatori, dar-ar Dumnezeu sa mori"
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Ian 05, 2006 6:30 pm

asta e diferentza,jiji are o idee si fixa,iar giovani mai multe dar degeaba :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde donflg » Joi Ian 05, 2006 7:44 pm

[quote="baixinho ©"]iar ne dă]

chiar de loc...mah am impresia ca stii prea multe...m-am inselat si yo am vrut sa spun ca folosesc momentan cuv pt. a desemna meciu-ul dintre 2 echipe locale...so lasam balta!
Tot ce-am zis poate sa fie la sto...ai grija nu lua viata la misto!
Avatar utilizator
donflg
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Ian 01, 2006 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Ian 05, 2006 10:25 pm

baixinho © scrie:nu este vorba de regretat. eu totdeauna am avut un foarte mare respect pentru simbolurile echipelor romaneş]

nu ma intelege gresit, si io ii respect foarte mult dar privesc lucrurile intr-un mod mai pragmatic
andone a fost un mare jucator al clubului dinamo, un mare simbol. punct. ca antrenor andone a arata ca este unul de nivel mediu. punct.
dinamo are nevoie de o schimbare radicala

baixinho © scrie: nu ai de unde să]

pe asta nu o cred, andone este un caracter puternic. cine naiba avea puterea sa-i ceara asa ceva ? de ce a cedat atunici unei asemenea presiuni ? ce avea de pierdut? dar s-ar putea sa ai dreptate. andone a folosit jucatori terminati si asta de mai multe ori consecutiv. inexplicabile fazele astea cu jucatorii.


cr3tz scrie:poate esti ingaduitor si imi explici si mie mai pe indelete c nu am inteles


nu. nu sunt ingaduitor ~p

cr3tz scrie: iti aduci si tu aminte de unde a luat andone pe dinamo si unde a ajuns?sa te inhami la o echipa de mijlocul clasamentului si sa castigi cu ea campionatul e o chestie nu ti se pare?


dinamo a fost accidental la mijlocul clasamentului si s-a intamplat asta in anii 90, si de obicei asta nu dura decat 3-4 etapa o data la 4-5 sezoane (stiu a fost un sezon dezastros in 1997 parca), apoi revenea acolo unei ara locul, se lupta ptr locul 1
asta nu inseamana ca dinamo se zbatea in agonie la mijlocul clasamentului si a venit andone si salvat echipa.. fii serios.
cat priveste castigarea campionatului e o chesti normala ca dinamo sa castige campionatul, asa e natural sa luam campionatul
ca mai sunt accidente si picam pe 2-3 asta e din vina blatistilor de la steaua si rapid :D

cr3tz scrie: si inca o ceva,pt andone munca la dinamo e o munca cu suflet,a zis k merge si la juniori daca e nevoie.numai sa stie k ajuta pe dinamo.


nu am zis contrariul dar rezultatele se lasau asteptate

cr3tz scrie: p.s. asa cum jiji becali a avut rabdare cu piturca ,asa putea si giovani sa il mai tina pe andone.sper sa nu faca acelas ghiveci k la rapid


la piturca rezultatele s-au vazut si inca se mai vad
io nu cred ca zenga a reusit aceea performanta de unul singur. intradevar zenga a impus un sistem de joc fantastic, este un foarte bun antrenor. cate transferuri a facut zenga ? cred ca niciunul
piturca este un antrenor foarte bun
pacat ca idiotul de jiji l-a demis si mare pacat ca idiotul de sandu la demis de la echipa nationala
si ca o parere personala, daca piturca nu era demis de la echipa nationala romania nu pierdea nici o calificare la turneele finale
imi amintesc acel meci de la lisabona, ce meci, ce frumos a inceput sa joace romania sub conducerea lui piturca, pacat ca hagi si popescu nu au vazut asta si au stricat totul, mare pacat
e al treilea sezon final pe care romania il rateaza
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Ian 05, 2006 10:43 pm

nu. nu sunt ingaduitor


plus

cat priveste castigarea campionatului e o chesti normala ca dinamo sa castige campionatul, asa e natural sa luam campionatul
ca mai sunt accidente si picam pe 2-3 asta e din vina blatistilor de la steaua si rapid


egal fanatism :calm:

natural e laptele de la vaca,nu castigarea campionatului de dinamo.daca tu chiar gandesti asa eu zic k vorbim degeaba.

p.s.
e al treilea sezon final pe care romania il rateaza
~p

cred k te refereai la turneu final :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Ian 05, 2006 10:45 pm

natural e laptele de la vaca,nu castigarea campionatului de dinamo.daca tu chiar gandesti asa eu zic k vorbim degeaba.


doar ti-am zis ca nu te duce capu ~p
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Ian 05, 2006 10:47 pm

si cu ce anume iti sustii afirmatie,ai si alte argumente afara de citate din care nu intelegi nimic?poate detaliezi si tu c iti filtreaza creierashul :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Ian 11, 2006 1:11 am

bre lordu vechi ... ca m-am ambalat acum ca ti-am citit tot mesajul. Piti antrenor bun? Hai nu-mi spune .... ti-a placut sa ne vezi cum ne mancam ficatii 5 ani de zile. Cum ajunsesem sa imi doresc sa pierdem doar ca sa-l schimbe. Cum a dat afara toate valorile de la club. O iau ca pe o gluma, serios vorbind ca altfel incepe sa ma doara capul.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am


Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron