Dinamo în campionatul 2006-2007

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde AxinTe » Mar Aug 29, 2006 5:53 pm

le-au dat galbene prea usor ?!?! pai saceanu si stanga trebuia sa aiba fiecare cate un rosu in prima repriza!
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Sep 12, 2006 1:17 pm

dinamo - UTA 2-0
numai victorii sezonul asta :D suna bine
e primul sezon de fotbal de cand mha stiu in care inca nu am vazut nici un meci al lui dinamo
ce parere aveti ? se joaca fotbal la dinamo ? spectacol sau nu ? se pare ca rednic e un bun antrenor, da ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Sep 12, 2006 1:58 pm

numa blaturi ordinare :D
deci da, anu asta, desi la inceput nu prea ii vedeam bine pe dinamu, pot sa recunosc ca au echipa buna. sper sa confirme si in muefa
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Betonel » Lun Sep 18, 2006 10:53 am

Acum ca i-am batut pe sclavii lu steaua(f.c.vaslui)urmeaza sa ii batem si pe sefi.Miercuri batem la ei ca la hotii de cai ca sunt varza s-a vazut si aseara cu rapidu,si noi jucam mult mai bine ca rapidu...deci ii rupem.
Betonel
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Aug 25, 2006 1:50 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde memetshot » Lun Sep 18, 2006 10:59 am

noi jucam mult mai bine ca rapidu.

unde jucatz voi mai bine ca rapidu?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Lun Sep 18, 2006 12:23 pm

Betonel scrie:sunt varza s-a vazut si aseara cu rapidu,si noi jucam mult mai bine ca rapidu...deci ii rupem.


cand esti condus si apoi joci in zece oameni,dar reusesti sa scoti un egal,nu se numeste chiar varza.poate un fel de tocanitza,dar varza sigur nu ~r
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Betonel » Mie Sep 20, 2006 11:50 am

memetShol scrie:unde jucatz voi mai bine ca rapidu?

Jucam mai bine ca rapidu oriunde...Si nu cred ca se poate spune ca jocul stelei cu rapidu s-a numit tocanita pt ca a scos un egal in extremis cu .Daca erau buni nu era nevoie sa le rupa picioarele rapidistilor si nu ar fi jucat in 10 oameni.Tocanita??A fost un egal super norocos si nemeritat.Dar lasa ca se va vedea diseara cine e smecher in tara...Hai dinamo
Betonel
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Aug 25, 2006 1:50 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde memetshot » Mie Sep 20, 2006 12:05 pm

Dar lasa ca se va vedea diseara cine e smecher in tara

nope. se va vedea cine e mai in forma deseara :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Betonel » Mie Sep 20, 2006 12:09 pm

memetShol scrie:nope. se va vedea cine e mai in forma deseara :D

Si asta e drept. Dar la ce orgolii sunt in joc in seara asta nu cred ca este multumitoare chestia cu "cine e mai in forma"...Cel putin asa cred eu...daca va castiga dinamo,noi dinamovistii vom spune ca steaua e varza nicidecum ca nu e in forma si viceversa e valabila...asa ca nu stiu daca ai chiar atat de mare dreptate
Betonel
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Aug 25, 2006 1:50 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde baixinho© » Mie Sep 20, 2006 3:05 pm

Betonel, pe viitor nu mai cita tot postul precedent, ca nu este voie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Sep 20, 2006 6:43 pm

bag p00la, fac doo ore din ctza pana pe eminescu si porma fac o ora pana pe bdul lacu tei din caoza daciilor rablajite pline cu dinamovijti fluturand steaguri in culori de cacat care au facu anbuteiaje cand normal fac doo minute.
da-v-ar dica 3 buabe sa va sature ca poate pe viitor stati acasa :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Sep 20, 2006 11:26 pm

lasa bre, ca-tz dau o :bere cand mai treci prin ctza, sa-ti mai treaca supararea~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde V@lentino Rossi » Lun Oct 02, 2006 9:47 pm

No comment! ... vorba GSP " ZECE PE LINIE" .... MULTE victorii in continuare le doresc! :D ... astazi am auzit de la cativa stelisti niste laude la adresa lui DINAMO :D ,,, e bine :D ;)) ... bravo pentru RECORD :D .... e incredibil ceea ce se intampla :D offff 8-> ....
Free YOUR mind ! DiNaMo 4 EVER!
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde MiG29 » Lun Oct 02, 2006 9:58 pm

10 din 10, si pana acuma Rednic a facut treaba buna. Imi pare rau duar de egalu ala cu Beitar, ca ne strica linia de victorii:P
Mai avem 7 meciuri turu, dintre care mi-e frica duar de ala de la Cluj cu CFR-u, si viitoru suna bine:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde V@lentino Rossi » Lun Oct 02, 2006 10:13 pm

Nici Constanta nu e de lasat moale .... sunt tare imprevizibili .. plus ca avem un "palmares" sa zic asha destul de urat in ultimii 2 ani cu ei! :-s :-< ... om trai si-om vedea :D
Free YOUR mind ! DiNaMo 4 EVER!
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde MiG29 » Sâm Oct 21, 2006 10:59 pm

si am ajuns la 12 din 12. mai avem 5 turu asta, plus meciurile din UEFA, unde o sa fie greu, da nu inposibil. Usor-usor ii batem si p-ajtia:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Oct 23, 2006 2:06 pm

pai in campionat greul a trecut. Cine sa ne incurce ? poli iasi ??? :D apropo incepe si cupa romaniei. Sa speram ca oboseala nu va fi o problema
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde kacio » Lun Oct 23, 2006 3:44 pm

in cupa Romaniei putem juca momentan si cu rezervele . Farul II nu poate pune mari probleme . Cu celalalte echipe va trebui sa jucam si cu niste titulari ...ca noi nu suntem steaua sa nu ne intereseze Cupa Romaniei , nu ascundem incompetenta
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde h0va » Lun Oct 23, 2006 7:12 pm

pai in campionat greul a trecut. Cine sa ne incurce ? poli iasi ???


alo, trezirea..in meciu cu rapid in prima repriza n'ati prea vazut mingea..niculescu v'a salvat in doua meciuri iar ganea v'a scos din cacat in meciu cu noi, ca sa nu mai zic cum atzi castigat cu steaua..putina modestie n'ar strica.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde kacio » Lun Oct 23, 2006 7:20 pm

h0va scrie:alo, trezirea..in meciu cu rapid in prima repriza n'ati prea vazut mingea..niculescu v'a salvat in doua meciuri iar ganea v'a scos din cacat in meciu cu noi, ca sa nu mai zic cum atzi castigat cu steaua..putina modestie n'ar strica.

daca vorbesti de modestie , ar trebui sa stai tu de o parte . Uitate in ograda la tine , uitate la cum joaca Rapidu . Pai cu voi , chiar de pierdem noi 5 meciuri la rand , tot ramanem in fata voastra , ca nu jucati mai nimic . Anu trecut cand am zis ca tot ce ati facut in uefa a fost intamplare , ma injura lumea (nu ziceam asta si despre steaua) , acum se vede ca nu am vorbit prostii
Singurii de care imi mai e frica acum ...e steaua ... ca voi sunteti departe
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde h0va » Lun Oct 23, 2006 8:50 pm

prietene, reciteste postul meu..bon, acum trage aer in piept si raspunde la intrebare: Am scris eu undeva ca Rapid joaca bine, binisor sau macar acceptabil?

doi la mana, daca anul trecut ai spus ca tot ce am facut in uefa a fost intamplare inseamna ca habar n'ai de fotbal..daca prin intamplare intzelegi ca: rar s'a intamplat in istoria Rapidului sa aiba in acelasi timp un lot de jucatori valoros care joaca de suficient timp impreuna incat sa fie omogen si cu relatii de joc bine stabilite, un antrenor de valoare precum si lipsa unui obstacol major in calea performantei (comunistii, lipsa banilor, lipsa de implicare la nivelul conducerii clubului..), ei bine atunci da, ai dreptate performanta noastra de anul trecut din uefa a fost una intamplatoare..

trei la mana, nu te mai aprinde atat in astfel de discutii..in fond e vorba de un joc :)

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Oct 23, 2006 8:56 pm

usor bre, ce v-atzi incins asa?:D
:calm:

hova, de acord cu tine, ca niculescu ne-a scos de vreo doo ori, si ca noroc cu ganea ca altfel ,puate nu cajtigam cu voi, da in fond asta ie fotbalulu, nu? diferenta o fac jucatorii:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde kacio » Lun Oct 23, 2006 9:07 pm

si din lotu ala de jucatori cine a plecat ? doar niculae daca nu ma insel
Acel membru ultras unione crescut de Dinamo :P

in fine...Dinamo are noroc de tot castiga atatea meciuri . De parca mingea lu niculescu din meciu cu gloria a lovit 3 jucatori bistriteni si de 2 ori bara pana sa intre in poarta . Nu ma ...a fost o lovitura libera ce face parte din jos , pe care niculescu prin meritu lui a bagat-o in poarta , niculescu fiind jucatoru lu Dinamo , care se antreneaza cu Dinamo , intelegi tu ? :)

Si una peste alta Dinamo e peste toti in momentu asta ...asa ca lasa-ma sa ma bucur \:/ ;M :beau: :aplauze2:
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Oct 23, 2006 10:38 pm

kacioSS scrie:doar niculae daca nu ma insel
Acel membru ultras unione crescut de Dinamo

pana la ce varsta?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Oct 24, 2006 9:59 am

[quote="kacioSS"].................

Si una peste alta Dinamo e peste toti in momentu asta ...asa ca lasa-ma sa ma bucur \:/ ]

asa ziceam si io si chiar nu vreau sa fiu modest, nu acum :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Oct 30, 2006 10:05 am

5-0 cu poli iasi, cine vine in groapa fara 5 nu scapa :D ce categoric a fost
se da gol si cu mijlocasii si cu atacantii

In urma unei evolutii excelente, "cainii" au marcat prin cinci jucatori di?feriti: C. Munteanu (6), Margaritescu (37), D. Serban (38), Danciulescu (65) si Ganea (74). Unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren a fost Ionel Ganea


sa vedem ce va fi in cupa uefa, vom juca cu besiktas si apoi urmeaza clujul in campionat
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Noi 06, 2006 10:30 am

Iata ca numarul victoriilor consecutive din campionat se opreste la 13.
CFR Cluj - Dinamo Buc 2-1
Meciul de la Cluj a fost cel mai slab posibil, am avut noroc ca nu am scapat cu 4-1 sau chiar 5-1, a doua repriza a fost cea mai slaba din tot sezonul, nu am avut nici macar o faza periculoasa spre cadrul portii.
La fel ca si-n meciul cu Besiktas, echipa a fost rupta la mijlocul terenului , atacantii nu s-au vazut deloc, iar greselile individuale numeroase.
Cornel Dinu a declarat ca Moti a facut un numar prea mare de greseli, si ca Moti obisnuieste a avea unele meciuri slabe din cand in cand.

oare care varianta e posibila ??
1. Dinamo a fost laudata prea tare. Jucatorii se cred deja campioni ??? trezirea!!!! Chiar si mircea rednic a declarat ca nu spera la un asa bun inceput de sezon. Prea multe laude, trebuie oprite, daca nu tare mha tem ca va urma un sir de 2-3 infrangeri si adio avantajul de puncte din campionat.
3. Dinu a facut cateva declaratii in emisiunea minutul 91: echipa dinamo are 3-4 lipsuri majore si e greu sa astepti minuni de la 2-3 jucatori foarte buni, ei pot sau nu pot sa confirme (a insinuat ca e vina lui mircea rednic si ca aceste jocuri slabe cu echipe puternice erau de asteptat (asa am interpretat io, parea ofticat :D ))
Personal cred ca egzista un sambure de adevar aici, mie dinamo nu mi s-a parut asa buna precum lui Eyewitness iar meciul cu Besiktas parca a confirmat asta. Va ramane de vazut, sper ca aberez.
4. S-a mai zis ca asemenea momente de slabiciune sunt normele, mai ales dupa un asa parcurs bun si ca ele nu dureaza mult in cazul unei echipe puterice ca dinamo.
5. E vorba de oboseala ?? Nu putem vorbi deja de oboseala, abia am inceput cupa uefa (pentru noi), ce vom face peste 3-4 saptamani ????

sper ca Mircea Rednic sa aiba dreptate, a declarat ca el este de vina pentru infrangere, el nu a facut schimbarile norocoase, el nu a fost inspirat, el nu a ales bine formula de joc
sa vedem ce va urma
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Noi 09, 2006 9:12 am

banuiesc ca nu va interesa cupa, nu? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Noi 09, 2006 11:43 am

ei nu ???
este al treilea meci consecutiv in care echipa joaca slab si a 2-a infrangere consecutiva

Rednic isi asuma toata raspunderea pentru infrangerea cu clujul. Acum parca nu a mai fost asa de raspunzator.
Linistea de la dinamo a fost sparta de trioul borcea, dinu si netoiu. Eu sper ca echipa sa-si revina pana la meciul din cupa uefa, ganea sa fie dat afara, iar borcea sa taca si sa fie din nou liniste. Altfel aceasta perioada nefasta va mai continua un pic, dar suficient ca sa pierdem avantajul de puncte din campionat.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Noi 09, 2006 11:52 am

Mie sincer imi pare rau ca nu am mers mai departe, si ca am pierdut cu o echipa inferioara teoretic... Dar, nu e o drama ca in Cupa Romaniei am fost eliminati. Personal ma saturasem de cupe interne: am luat 5 cupe in 6 ani de finale (1999-2005), dar in Europa nu am eliminat in astia 6 ani decat pe Sahtior (ca echipa valoroasa). Anul trecut, cand am pierdut iar in cupa Romaniei mai devreme de finala, parca ne-a mers mai bine in Europa.
Asa ca sper, imi doresc si cred ca putem avea rezultate mai bune in meciurile din UEFA (acum). Si in Liga Campionilor (la anul, Doamne-ajuta!).

O victorie sambata cu Otelul va linisti apele si va avea darul sa ne introduca iar intr-o perioada buna.
Hai Dinamo!

PS: iar nenorocitul ala de netoiu sa ne lase in gatzii mamei lui in pace cu observatiile si criticile, ca atata timp cat a fost el la echipa a fost un dezastru economic si sportiv, in care ajunsesem taraba de cumparaturi a Romaniei, se vindeau si cumparau 30 de jucatori pe an si rezultatele in Europa lipseau.
netoiu interzis in Stefan cel Mare!!! Huo jigodie ordinara ce esti!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator