Dinamo in Cupa UEFA sezonul 2006-2007

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde eyewitness » Sâm Noi 04, 2006 1:56 am

daca castiga aseara o alta echipa (nu dau nume da joaca pe un fost cimitir) tuata presa urla" am luat cele 3 puncte, rezultatul conteaza" si alte d-astea asemanatoare


migule gresesti
dinamo in tuamna asta a ridicat o stacheta, a facut jocuri (ce am vazut io la teveu binenteles) unele escelente, cu un folbal bun, eficient, spectaculos. ochiu mi s-a obisnuit sa vada dinamo asa. joi seara insa dinamo n-a mai jucat asa. asta a fost si deceptia mea care m-asteptam sa-i spulbere pe turci. si da, inportante in final sunt alea 3 punte.

ps: steaua a jucat mult mai bine cu besiktas anu trecut, asta treso recunojti
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Noi 05, 2006 1:15 pm

MiG29 scrie:daca castiga aseara o alta echipa (nu dau nume da joaca pe un fost cimitir)

daca te referi la Rapid, esti prost (informat): nu joaca pe un fost cimitir, ci are baza de pregatire langa un actual cimitir. e ca si cum as spune eu: "sal ft in gura pe borcea", si, e fapt, sa ma refer mihai stoica.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Noi 05, 2006 6:18 pm

nu, nu ma refer la aia de sub podu Grant. Aia indiferent ce fac tot nu ajung pe prima pagina ca n-au loc de aia de la cimitir.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Noi 07, 2006 5:45 am

bre, ii vazui pe totenham cu celsi, 2-1, o sa fie najpa rau in decenbrie la londra. io zic sa va asigurati puntele pentru calificare pana-n decenbrie :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Noi 07, 2006 7:07 pm

Incercam, dar sa vedem daca sunt de acord si FC Bruj si Baier Levercusen...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Noi 08, 2006 12:16 pm

e mai usor sa batem bruj in deplasare decat baier acasa
cred ca 6 puncte sunt de ajuns pentru calificare
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Noi 24, 2006 9:28 am

1-1 la Bruges si se simte mirosul de ghiocei.

Meciul a fost cu adevarat nebun: belgienii au fost mult mai buni in prima repriza, au avut 2 bare si 2-3 ocazii, ne-au dominat clar; cu toate astea Dinamo a avut 4-5 ocazii uriase si chiar un gol; 1-0 pt noi la pauza.
Repriza a doua a inceput cu o presiune constanta a belgienilor, dar fara ocazii de gol. Au egalat la 1 cu un penalty acordat la o tinere in careu la un corner... faze care gasesti cu zecile la orice meci... Apoi meciul s-a intors, Dinamo a avut 2 ocazii uriase in min 69 si 73 cand si Niculescu si Danciulescu au scapat singuri cu portarul dar au fost blocati. Sa nu mai zic de faultul asupra lui Blay din careul belgienilor, pe care suedezul ce a arbitrat l-a ignorat...
Apoi, cand toata lumea credea ca asta a fost, acelasi suedez tampit prelungeste meciul cu 6 minute, spre bucuria belgienilor si spre indignarea celor 600 de caini din tribune... Insa, tocami aceste 6 minute au fost de cosmar pentru belgieni, Dinamo avand 3 ocazii uriase sa se califice in primavara europeana, iar ultima, cea din min 95 a lui Niculescu fiind enorma: cap din 10 metri milimetric pe langa bara, cu portarul ramas statuie pe centrul portii...

Una peste alta, calificarea o putem decide saptamana viitoare, la Bucuresti, cu Leverkuusen; deja am bilet in peluza!
In acest moment clasamentul este:
1. Tottenham 9p
2. Dinamo B. 4p
3. FC Bruges 2p
4. Leverkusen 1p
5. Besiktas I. 0p
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Noi 24, 2006 7:23 pm

dinamo a jucat bine insa a facut multe greseli de marcaj
mijlocu inca sufera
denis serban ie inbecil
danciulescu inpotent asa cum il jtiu
gaev ie norocos, creca a calcat in toti cacatii de pe trotuarele din bruj
dinamo merge mai departe
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kacio » Vin Noi 24, 2006 11:53 pm

mare echipa Dinamo asta . Si daca echipa e mare ,e mare si inima meaaaaaaaaaa \:/

iubim doua culori ...care te fac sa zbori ... pana la noooooori ... FC DINAMO ALEEE

http://www.youtube.com/watch?v=HK04csVNfb4

Sper sa nu li se urce la cap ca si mie :)) .

haideee danciuleee , fa-ti bagajeleeeee ...pleaca , lasa-neeeeeeeee lalala :)) sau cum dracu mai era :))))

P.S. am si eu o rugaminte la bossu forumului care o fi :) , scoate si mie "SS-u" din nick . Multumesc
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Noi 25, 2006 5:41 am

ce mentalitate de retardati aveti,:bolnav::bolnav::bolnav: ce aveti cu Danciulescu? bine voi l-ati injurat si pe Fl Petre un jucator si un om respectat peste tot.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kacio » Sâm Noi 25, 2006 10:16 am

de ce esti deplasat in gandire si generalizezi ??? Eu lu danciulescu i-as trage-o de fiecare data .Eu personal ,deci sunt multi care nu ar face-o si de aici nu vad rostul "ce mentalitate de retardati aveti" . Si ce te roade pe tine grija de ce urasc eu pe cineva si de ce nu . Cand juca la steaua si venea si dadea muie lu Catalin , nu ziceati nimic .. morti lui de tigan infect ce e
Desi nu il plac absolut delooooooooooc , pe stadion nu mi-am aratat ura fata de el pentru ca dragul meu , eu unul personal vreau sa fie liniste si stiu chiar si daca tip numai eu impotriva lui s-ar putea isca un scandal si eu nu sunt borcea sau netoiu sa vreau sa fac valuri
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Noi 25, 2006 11:43 am

mea culpa pentru generalizare si in definitiv voi stiti mai bine cum sta treaba.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde old lord » Joi Noi 30, 2006 9:53 am

Besiktas - Tottenham 0-2
Club Brugge - Leverkusen 1-1
Tottenham - Club Brugge 3-1
Dinamo Bucuresti - Besiktas 2-1
Leverkusen - Tottenham 0-1
Club Brugge - Dinamo Bucuresti 1-1
Dinamo Bucuresti - Leverkusen 2-1
Besiktas - Club Brugge 2-1

Prima primavara europeana dupa 16 ani. Ambele goluri marcate de Niculescu. Daca batem in ultimul meci Dinamo va evita un adversar puternic in turul urmator.
Clasamentul arata cam asa:
1. Tottenham 9p
2. Dinamo B. 7p
3. Besiktas I. 3p
4. FC Bruges 2p
5. Leverkusen 1p

bravo dinamo :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Noi 30, 2006 10:48 am

Superba calificare!!!
Bravo Rednic!!!!!!!!!
Bravo jucatorilor!!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Noi 30, 2006 12:06 pm

Exceptional!
Ce bine ca n-a plecat Claudiu!
Ce bine ca l-am adus pe Rednic!
Ce bine ca avem asemenea suporteri!
Ce bine ca ne-am calificat dupa 17 ani!
Ce bine!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Noi 30, 2006 12:36 pm

meci prost.
claudiu in forma.
gaev lol

muie nea rumenighe care poa sa suga pula de caini, ca sa plangea ca dece romania e peste nemtia la coeficienti? probabil penca anu trecut rapidu lea scos doo echipe, plus steaua care s-a pishat pe alta si anu asta dinamo jucand slabutz, i-au pishat paltii?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Noi 30, 2006 3:42 pm

daca bateti pe totenham io ma duc in fata la dinamo a doa zi si tip din rarunchi hai dinamo. ideea nu ie victoria in sine ci locu 1 in grupa care ofera un adversar facil mai departe

oricum brava dinamo si bafta la primavara
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Noi 30, 2006 9:01 pm

iar locu 2 in grupa ofera returul din 16-imi pe teren propriu. alea de pe locu 4 doar se uita. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Dec 07, 2006 2:44 pm

eyewitness scrie:daca bateti pe totenham io ma duc in fata la dinamo a doa zi si tip din rarunchi hai dinamo.


Asta nu pot s-o cred! Poate aveai ceva uischi la bord cand ai postat... :)
Dar acum e prea tarziu sa mai dai inapoi, asa ca trebuie neaparat sa bata dinapoialuificus la Londra... sa te vedem ce te faci! :D:
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Dec 07, 2006 2:50 pm

vreau poze si film video :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Dec 08, 2006 1:04 am

Ayrton scrie:Asta nu pot s-o cred!

putem sa facem o chestie: in cazun care aiulicutzelu in bucale in ziua meciului si ma invita, ma duc sa vad meciu cu el si, daca bate dinapoia lu ficus, va comunic a doua zi daca a tipat sau nu hai dinamo. :D dar, repet, nu tine numai de mine. ~p
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Dec 08, 2006 6:24 am

jijica te invit numa ca tresa vii in ctza :D

bre ayrtuane, la ce adversari posibili vin din cl io unu zic sa-i bateti pe totenham :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Dec 15, 2006 10:11 am

Toate meciurile
Besiktas - Tottenham 0-2
Club Brugge - Leverkusen 1-1
Tottenham - Club Brugge 3-1
Dinamo Bucuresti - Besiktas 2-1
Leverkusen - Tottenham 0-1
Club Brugge - Dinamo Bucuresti 1-1
Dinamo Bucuresti - Leverkusen 2-1
Besiktas - Club Brugge 2-1
Leverkusen - Besiktas 2-1
Tottenham - Dinamo Bucuresti 3-1

Clasament Final:
1. Tottenham 12p
2. Dinamo Buc. 7p
3. Leverkusen 4p
4. Besiktas I. 3p
5. FC Bruges 2p
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Dec 15, 2006 10:26 am

Tragerea la sorti a 16-imilor si optimilor are loc azi de la ora 14:00.
Dinamo va intani o grupare venită de pe locul 3 din grupele Ligii Campionilor. Steaua si Dinamo nu se pot intalni intre ele in 16-imi. Locul 1 din grupele uefa se va intalni cu locul 3 din grupele uefa.

Dinamo Poate intalni asa: Werder Bremen, Spartak Moscova, Bordeaux, Sahtior Donetk, Benfica Lisabona, TSKA Moscova, AEK Atena.

Cu cine vreti sa cada Dinamo?

Eu prefer cu Werder Bremen, pare mai putin cunoscuta, in rest e jale. Ne asteapta o primavara grea.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde kacio » Vin Dec 15, 2006 11:22 am

old lord scrie:
Eu prefer cu Werder Bremen, pare mai putin cunoscuta, in rest e jale. Ne asteapta o primavara grea.

:)))))))) lasa-te frate de "sportu" asta
oricare inafara de werder...de preferat aek atena sau spartak
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Dec 15, 2006 11:47 am

In legatura cu meciul de la Londra: pacat de atitudine si de jocul unora. Insa ne bateau englezii si daca jucam noi la 100% din potential... sunt mult peste Dinamo.

La tragere la sorti prefer Bordeaux.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Dec 15, 2006 12:45 pm

si io tot cu Bordeaux aj vrea sa picam...par mai accesibili, desi dupa jocu de aseara am mari emotii
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Dec 15, 2006 2:53 pm

16-imile de finala ale Cupei UEFA: Dinamo - Benfica Lisabona (turul pe 14/15 februarie prima mansa, returul pe 23 februarie). Invingatoarea da in optimi peste AEK Atena sau PSG (pe 8 martie in prima mansa si 14/15 martie in mansa a doua).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Dec 15, 2006 3:06 pm

Au superjucatori: Luisao, Rui Costa, Nuno Gomez, Simao Sabrosa, Micolli, Karagunis, Katsuranis... favoriti indiscutabili...

Totusi, avem de luat o revansa in fata lor!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Dec 19, 2006 12:52 pm

si ce daca au, si noi avem......jucatori buni. Sanse sunt, trebuie motivatie pentru echipa.
MiG29 scrie:si io tot cu Bordeaux aj vrea sa picam...par mai accesibili, desi dupa jocu de aseara am mari emotii

jocul ala n-are nici o relevanta. Dinamo nu a jucat nimic. E greu sa-ti faci o parere
baixinho © scrie:16-imile de finala ale Cupei UEFA: Dinamo - Benfica Lisabona (turul pe 14/15 februarie prima mansa, returul pe 23 februarie).

Va sa zica pe 23 febr e returul iar pe 24 februarie e ziua mea, o sa vedeti voi ce cadou fain primesc A-) [-o

Mai dar ce naspa am cazut: benfica apoi AEK Atena sau PSG
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron