DINAMO BUCURESTI - campioana 2006/2007

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

DINAMO BUCURESTI - campioana 2006/2007

Mesajde RedDogs » Mie Mai 16, 2007 6:07 pm

OMOR SAU CURATENIE ?

Stau si ma gandesc la ce zice toata lumea cum ca Dinamo a "omorat" campionatul anul asta si ma scarpin ca de obicei in cap. Nu cred ca l-am omorat, ci dimpotriva, l-am readus la viata dupa ce el fusese cuprins de un cancer destul de puternic, ce ameninta sa se extinda si mai mult. Cancerul se numeste, evident, Steaua

2 ani de zile fotbalul romanesc a suferit din greu.
Cangrena ghencista turbata de ciuda si pe propria impotenta a gasit in sfarsit metoda cu care sa castige si ea campionatul: HOTIA.


Editia 2004-2005 a fost arestata cu blaturi in vazul mapamondului dar negate isteric de toti fanii apucati de boala la creier intre timp. Cei ce indrazneau sa spuna diferit, bazat pe ce vedeau in teren erau ori ciomagiti de bodyguarzi ori luati la pumni de chiar de oficialii oficialii clubului. Presa scrisa si vorbita, cumparata probabil de Jiji tacea complice, prezentand apoi bucuria labelor isterice ca fiind "oarecum" meritata.

Editia 2005-2006 a fost o re-editare nefericita a precedentului an, cu mentiunea ca gradul de hotie a fost escaladat, ajungandu-se la stadiu de coruptie mafiota, Becali dezvaluind pe fata toate mizeriile la care a recurs pentru a castiga, tot asa pe final profitand de corectitudinea cu care adversarele ei tratau competitia interna.


Evident anul acesta am ramas masca, crezand ca cele intamplate in trecut nu mai pot fi repetate, mai ales cand auzeam promisiuni solemne de la toti diriguitorii fotbalului romanesc de indreptare a situatiei. Degeaba, lucrurile la acest capitol inrautatindu-se, Becali si Steaua lui mizera nu numai ca fura pe fata, nu numai ca blatuieste la vedere, dar acum se stie si pretul unei astfel de maniere de tip stelist de abordare a fotbalului, dezvaluit de curand: 2 milioane de euro !!!!

Tocmai aici intervine Dinamo care a reusit sa invinga forta baloasa si malefica a fotbalului romanesc, scutindu-l de rusinea de a lasa mortaciunile ghenciste de a se bucura de inca un furt calificat, mafiot, facut pe fata si fara nici o rusine pentru publicul iubitor de fotbal. Dinamo, cu avansul luat, s-a protejat de mizerie obligand putorile sa alerge disperate dupa locul 2 pe care, dupa cum se vede, chiar l-au si obtinut !

Titlul castigat de Dinamo in acest an este unul care de fapt curata putin imaginea fotbalului intern. Am luptat cat se poate de cinstit, am batut fara drept de apel pe toate contra-candidatele si pentru prima oara in istoria post-decembrista nici cele mai inversunate voci ragaite din presa romana nu au avut tupeul sa puna la indoiala succesul nostru, lucru care spune multe caci adevarul este la pret de nimic in editorialele respectivilor si orice lucru neinsemnat ar fi putut fi "intors" intr-un fel in care sa fie defavorabil pentru Dinamo si implicit oferind un ascendent moral mafiotilor.

Judecand dupa anii trecuti, cand ne-am batut singuri, un lucru pare evident: desi este greu sa lupti impotriva unei coruptii atat de rau infipte in fotbalul romanesc, nu este imposibil. In anii "negri", aici referindu-ma la precedentii doi, Dinamo ar fi putut triumfa, nu asa de clar ca si anul acesta, dar totusi am fi putut castiga daca nu ne-am fi batut singuri, lucru atat de evident mai ales anul trecut. Speram totusi ca ceva se va intampla in viitor, ceva care sa mai lumineze putin adevarul atat de inversunat ascuns zilele acestea.

Steaua nu poate jefui la nesfarsit fara a fi la un moment dat prinsa. Nu de alta dar continuand in felul acesta Jiji poate pune banii pe masa la inceputul campionatului iar rahatul lui de echipa declarata campioana inainte de disputarea vreunei etape din Liga 1, un pas absolut normal daca privim evolutia jafului din ultimii 3 ani. Cineva trebuie sa opreasca hotia, este clar. Intrebarea de 20 de puncte este: CINE ?


Dinamo campioana ... anul acesta onoarea a invins hotia
Dinamo Campioana
RedDogs
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 16, 2007 5:56 pm
Localitate: Bucharest

Dinamo

Mesajde reddog.constant » Mie Mai 16, 2007 10:58 pm

DINAMO CAMPIOANA! http://www.reddogs.ro
Avatar utilizator
reddog.constant
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 15, 2007 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Mai 18, 2007 7:35 am

era nevoie de thread separat pentru o informatzie perimata, thread deschis printr-un post facut copy/paste?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am


Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron